تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: ودپرس یا ادامه راه cms اختصاصی؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

1 ودپرس یا ادامه راه cms اختصاصی؟

سلام و احترام:

دوستان من مدتیه دارم روی یک cms اختصاصی کار می کنم . نمی گم که کدنویس قابلی هستم ولی تا حالاش از پس نیازهام برای اجار شدن اون چیزی که می خوام بر اومدم .

حالا با توجه به اینکه شیوه کدنویسی وردپرس قدیمی و اصطلاحا با هوک هست و اینکه افزونه های اون با اینکه امکانات خوبی رو در اختیار کارب میذاره و به قول وردپرسی ها همه کاری میشه پیاده کرد اما به شدت توی بازدید های بالا کم میاره چون بعضی از افزونه ها باعث فشار می شوند و نمیشه اونا رو هم حذفش کرد.

حالا شما در کل توصیه می کنید به ادامه راهم توی cms اختصای با وجود وقتگیر بودن و امنیت و... ادامه دهم یا اینکه وردپرس رو انتخاب کنم؟

البته خیلی وقت برام مهم نیس معتقدم اگه یه سیستم خوب بشه نوشت بهتر از اینه که از وردپرس استفاده کنم.

مرسی

آخر فروم باز Mr_Parham's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام و احترام:

دوستان من مدتیه دارم روی یک cms اختصاصی کار می کنم . نمی گم که کدنویس قابلی هستم ولی تا حالاش از پس نیازهام برای اجار شدن اون چیزی که می خوام بر اومدم .

حالا با توجه به اینکه شیوه کدنویسی وردپرس قدیمی و اصطلاحا با هوک هست و اینکه افزونه های اون با اینکه امکانات خوبی رو در اختیار کارب میذاره و به قول وردپرسی ها همه کاری میشه پیاده کرد اما به شدت توی بازدید های بالا کم میاره چون بعضی از افزونه ها باعث فشار می شوند و نمیشه اونا رو هم حذفش کرد.

حالا شما در کل توصیه می کنید به ادامه راهم توی cms اختصای با وجود وقتگیر بودن و امنیت و... ادامه دهم یا اینکه وردپرس رو انتخاب کنم؟

البته خیلی وقت برام مهم نیس معتقدم اگه یه سیستم خوب بشه نوشت بهتر از اینه که از وردپرس استفاده کنم.

مرسی
    کلا من درک نمیکنم این CMS اختصاصی چیه که توی ایران انقدر برای همه مهم هست (شرکت هایی که طراحی سایت میکنند به CMS اختصاصی خودشون افتخار میکنند معمولا).

هزاران نفر مدت هاست که دارند روی Wordpress کار میکنند و وقتی مشکل امنیتی باشه تقریبا میشه گفت Online مشکل رو رفع میکنند و Update جدید بیرون میدهند، این در شرایطی هست که معمولا در یک CMS اختصاصی شما متوجه مشکل نمیشوید تا وقتی که اتفاقی بیوفته. این که شما سعی کنید کار این هزاران نفر رو دوباره از اول تک نفری انجام بدی شدنش یک مورد هست، ولی مورد مهم تر چرای اون هست. کاری که قبلا به خوبی انجام شده (راهی که رفته شده) شما دوباره چرا میخواهید از اول انجام بدید؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

ممنون از پاسختون:

بنده خدوم به صورت شخصی دارم اون cms رو می نویسم . راستش دلایلم برای این کار موارد زیر است :

1- وردپرس به دلیل نصب افزونه های مورد نیاز ممکنه حتی بیش از نیازمون رو هم برآوده کنه ولی باعث پدید آمدن بخش های اضافی کدنویسی است که ممکنه فشار سرور رو زیاد کنه و در این مورد خیلی ها رو می شناسم که وقتی از وردپرس اسفاده می کنند توی بازدید های بالا کم میارن و به مشکلات زیادی برمی خورند

2- اختصتصی نوشتن ممکنه از نو دوباره سازی چرخ باشه ولی حداقل همهچیز اون در دستت هست و به هر شکل و شمایلی که خاصی می تونی بلاهای متفاوتی رو سرش بیاری البته روی وردپرس هم این امکان وجود دارد ولی خوب باید سیستم قدیمی هوک و افزونه نویسی را بلد بود.

3- چون وردپرس یه سیستم گسترش یافته برای همگان هست هکر ها خیلی راحت می تونند این جور سایت ها رو هک کنند چون هسته اون براشون واضح و مبرهن هست و حتی با نصب افزونه های امنیتی هم باز امکان هک بالا وجود دارد.

4- بعضی افزونه ها با این که به شدت لازم هستند و شاید سایت ما به اون چند تا افزونه وابسطه باشه ولی در نهایت فشار زیادی رو روی سرور اعمال می نماید و باز در بازدید بالا .....

5- اختصاصی نوشتن یه پایه کار میشه برات و می تونیم توی همه کارها ازش استفاده کنیم .

لطفا در مورد دلایلم نظر دهید ممنون

آخر فروم باز Mr_Parham's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

ممنون از پاسختون:

بنده خدوم به صورت شخصی دارم اون cms رو می نویسم . راستش دلایلم برای این کار موارد زیر است :

1- وردپرس به دلیل نصب افزونه های مورد نیاز ممکنه حتی بیش از نیازمون رو هم برآوده کنه ولی باعث پدید آمدن بخش های اضافی کدنویسی است که ممکنه فشار سرور رو زیاد کنه و در این مورد خیلی ها رو می شناسم که وقتی از وردپرس اسفاده می کنند توی بازدید های بالا کم میارن و به مشکلات زیادی برمی خورند

2- اختصتصی نوشتن ممکنه از نو دوباره سازی چرخ باشه ولی حداقل همهچیز اون در دستت هست و به هر شکل و شمایلی که خاصی می تونی بلاهای متفاوتی رو سرش بیاری البته روی وردپرس هم این امکان وجود دارد ولی خوب باید سیستم قدیمی هوک و افزونه نویسی را بلد بود.

3- چون وردپرس یه سیستم گسترش یافته برای همگان هست هکر ها خیلی راحت می تونند این جور سایت ها رو هک کنند چون هسته اون براشون واضح و مبرهن هست و حتی با نصب افزونه های امنیتی هم باز امکان هک بالا وجود دارد.

4- بعضی افزونه ها با این که به شدت لازم هستند و شاید سایت ما به اون چند تا افزونه وابسطه باشه ولی در نهایت فشار زیادی رو روی سرور اعمال می نماید و باز در بازدید بالا .....

5- اختصاصی نوشتن یه پایه کار میشه برات و می تونیم توی همه کارها ازش استفاده کنیم .

لطفا در مورد دلایلم نظر دهید ممنون
    1- اگر سرور درست پیکربندی بشه (که البته کار راحتی نیست) مشکلی نخواهد بود

۲- اگر من باشم ترجیح میدم روی همین Wordpress کار کنم. وقت قرار دادن برای یاد گرفتن اون موارد هم میتونه مفید باشه چون هزاران نفر دارند الان از WP استفاده میکنند و میتونه بعد ها حتی منبع درآمد هم باشه برای شما

۳- این مورد کاملا اشتباه هست. چون کد باز هست و همه میتونند همه جا رو ببینند اگر Bugی باشه سریع پیدا و رفع میشه بر خلاف سیستم های اختصاصی،‌ یک شرکت بزرگ که ممکنه ماهانه ده ها هزار دلار هزینه میکنه برای Security سایتشون این مورد رو نداره ولی یک سایت کوچیک چرا

۴- همونجوری که گفتم این به نظر من یک مشکل نیست. یک هاست خوب تهیه کنید اصلا به این موراد نیاز ندارید فکر کنید

۵- اختصاصی سازی WP هم میتونه همین جور باشه ولی میتونید وقت بیشتری روی بهینه سازی بکنید تا از اول نوشتن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •