تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: جایگزینی هارد اینترنال با اکسترنال

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض جایگزینی هارد اینترنال با اکسترنال

سلام دوستان.

یه سیستم خانگی دارم با این مشخصات:
    cpu : intel Celeron 2.8
    ram : 512 DDR
    VGA : onboard 128
    main : Asus
    Power : 450
    و 3تا هارددیسک 160 IDEو 250 SATAو 320 SATA

متاسفانه سیستم همزمان نمیتونه هاردها رو پشتیبانی کنه.برا همین مجبورم از یکی یا دوتا در یک ان استفاده کنم و هاردها تقریبا 95%طرفیتشون پر هستش. و هارد لپ تابم که 750 هست کاملا پرشده.

چون نیاز به فضای دخیره سازی دارم.میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم.

خودم در نظر دارم که دوتا هارد sata رو بفروشم یه هارد 1ترا بگیرم که هم بتونم با لب تاپ و سیستم خونه باهاش کار کنم. نظر شما چیه و آیا این PC هارد اکسترنال 1ترا رو ساپورت میکنه؟؟؟

برا نابود کردن اطلاعات هم میخوام از این دو نرم افزار استفاده کنم. اول East-Tec.Eraser.2015 و بعد HD Tune Pro .آیا همین ها برا فرمت و پاک کردن اطلاعات بدون بازگشت کافیه؟؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان.

یه سیستم خانگی دارم با این مشخصات:
    cpu : intel Celeron 2.8
    ram : 512 DDR
    VGA : onboard 128
    main : Asus
    Power : 450
    و 3تا هارددیسک 160 IDEو 250 SATAو 320 SATA

متاسفانه سیستم همزمان نمیتونه هاردها رو پشتیبانی کنه.برا همین مجبورم از یکی یا دوتا در یک ان استفاده کنم و هاردها تقریبا 95%طرفیتشون پر هستش. و هارد لپ تابم که 750 هست کاملا پرشده.

چون نیاز به فضای دخیره سازی دارم.میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم.

خودم در نظر دارم که دوتا هارد sata رو بفروشم یه هارد 1ترا بگیرم که هم بتونم با لب تاپ و سیستم خونه باهاش کار کنم. نظر شما چیه و آیا این PC هارد اکسترنال 1ترا رو ساپورت میکنه؟؟؟

برا نابود کردن اطلاعات هم میخوام از این دو نرم افزار استفاده کنم. اول East-Tec.Eraser.2015 و بعد HD Tune Pro .آیا همین ها برا فرمت و پاک کردن اطلاعات بدون بازگشت کافیه؟؟
    سلام .

خودم در نظر دارم که دوتا هارد sata رو بفروشم یه هارد 1ترا بگیرم که هم بتونم با لب تاپ و سیستم خونه باهاش کار کنم. نظر شما چیه
    هارد دیسک 320 گیگابایتی رو برای نصب سیستم عامل و نرم افزارها نگه دارید بقیه را رد کنید . چون همانطوری که خودتان گفتید به هر حال نمیتونید بطور همزمان از همه آنها استفاده کنید .

از قیمت دست دوم هم اطلاعی ندارم ولی با فروش هارد 160 و 250 گیگابایتی بودجه لازم برای خرید هارد اکسترنال یک ترابایتی فراهم نمیشه.

آیا این PC هارد اکسترنال 1ترا رو ساپورت میکنه؟؟؟
    اگر این PC حداقل یکعدد پورت USB داشته باشه میتونید هارد دیسک اکسترنال را هم به آن متصل کنید ولی از آنجایی که USB3 نداره سرعت ترانسفر دیتا پایین خواهد بود .

بنظر من یکبار Zero Fill کردن هارد دیسک برای اطمینان از نابودی کلیه اطلاعات کفایت میکنه و نیازی نیست اینکار رو با برنامه های مختلف چندبار تکرار کنید .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

بنظر من یکبار Zero Fill کردن هارد دیسک برای اطمینان از نابودی کلیه اطلاعات کفایت میکنه و نیازی نیست اینکار رو با برنامه های مختلف چندبار تکرار کنید .
    با کدوم نرم افزار یا چه طریقی؟؟

با فروش هارد 160 و 250 گیگابایتی بودجه لازم برای خرید هارد اکسترنال یک ترابایتی فراهم نمیشه.
    320 رو 80 و 250 رو 70 میخرن ازم.منصفانه هستش!!
    Last edited by shahin7580; 10-05-2015 at 13:34.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با کدوم نرم افزار یا چه طریقی؟؟
    با همین برنامه HD Tune Pro (قسمت Erase) میتونید اینکار را انجام بدید . در قسمت Erase چند الگوریتم پاکسازی موجود هست که از همین Zero Fill استفاده کنید . دقت کنید از آنجایی که این برنامه تحت ویندوز اجرا میشه فقط هارد دیسکهای غیر ویندوزی را میتونید Zero Fill کنید .

320 رو 80 و 250 رو 70 میخرن ازم.منصفانه هستش!!
    برای هارد دیسک دست دوم بدون گارانتی قیمت تقریباً در همین حدود هست .
    قیمت نو 250 گیگ با گارانتی شرکتی یکساله حدود 85 هزار تومن و 320 گیگ هم حدود صدهزارتومن هست .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

دقت کنید از آنجایی که این برنامه تحت ویندوز اجرا میشه فقط هارد دیسکهای غیر ویندوزی را میتونید Zero Fill کنید .
    با کمک ویندوز Hiren's BootCD میشه درایو سی رو فرمت کرد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با کمک ویندوز Hiren's BootCD میشه درایو سی رو فرمت کرد؟
    بله ، با استفاده از بعضی نرم افزارهایی که در داخل Hiren's BootCD هست میتونید اینکار رو انجام بدید . فقط در انتخاب هارد دیسک دقت کنید تا اشتباهی فرمت نشه .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام
    من یک هارد اینترنال 1 ترا خریدم که ویندوز 7 رویش نصب کرده بودند . اما من میخواستم تبدیلش کنم به اکسترنال و اینکار رو هم کردم.
    حالا با اینکه فرمتش کردم و با نرم افزار erase و کلیک راست روی درایو هارد و سپس erase ! سعی کردم کلا برش گردونم به حالت اول. چمیدونم یجوری که دیگه حتی ریکاوری هم نشه کرد و کلا بشه مثل اولش.
    ولی الآن که روش کلیک م یکنم مینویسه 118 مگابایت استفاده شده است و 931 گیگا بایت خالی است.
    میخواستم بدون این بخش پرشده ، چرا اشغال شده است؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من یک هارد اینترنال 1 ترا خریدم که ویندوز 7 رویش نصب کرده بودند . اما من میخواستم تبدیلش کنم به اکسترنال و اینکار رو هم کردم.
    حالا با اینکه فرمتش کردم و با نرم افزار erase و کلیک راست روی درایو هارد و سپس erase ! سعی کردم کلا برش گردونم به حالت اول. چمیدونم یجوری که دیگه حتی ریکاوری هم نشه کرد و کلا بشه مثل اولش.
    ولی الآن که روش کلیک م یکنم مینویسه 118 مگابایت استفاده شده است و 931 گیگا بایت خالی است.
    میخواستم بدون این بخش پرشده ، چرا اشغال شده است؟
    سلام .

مقداري فضا هم صرف اطلاعات مربوط به پارتيشنها ، نوع فرمت فايل سيستم ، اندازه كلاستر و ... هم ميشود . به دو عکس زیر دقت کنید ، حتی اگر نوع فرمت فايل سيستمها هم یکسان باشد (مثلاً NTFS) در سایزهای متفاوت کلاستر ، Used space های متفاوتی خواهیم داشت .

4K Cluster size

64K Cluster size

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •