تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: چند تا سوال در مورد گلای خونمون

اگه نباشه جاش خالی می مونه khezr132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

احسنت به آقافرشيد گل و توانا با اين عكسها و مقالات بسيار عالي كه اينجا ميگذارن
    اگه اجازه بدين يه مطلب كوچولو به ذهنم رسيد ، گفتم عنوانش كنم.
    خانم سيما ميگه برگها سالمه و شاداب اما بيدليل ميريزه. اگه مسئلشون مانداب باشه و گلدونشون زهكش مناسب نداشته باشه ، قبل از هرچيزي اين عارضه روي برگ پديدار ميشه و به قول معروف رنگ رخساره خبر ميدهد از سر ضميرلذا در اين صورت برگهاشون بايد يه زردي و ضعف عمومي رو نشون بدن اما با اين عكسهاي با كيفيتي كه نميدونم سيما با موبايل گرفته يا دوربين عكاسي( اگه با موبايله لطفا مشخصات گوشيتونو بدين) برگها كاملا سالمند و شاداب .
    لذا من فكر ميكنم اين افتادن برگ به دليل تغيير شرايط محيطي باشه . بالاخره گياه از محيط آب وارد محيط خاك شده و از اين به بعد ريشه براي بدست آوردن آب و مواد غذايي بايستي فشار مضاعفي رو تحمل كنه و همين مسئله باعث استرس به گياه ميشه كه با ريزش برگها و كم كردن سطح تبخير و تعرق سعي در مقابله با اين استرس و آداپته شدن با شرايط جديد رو داره.
    لذا جاي نگراني نيست و انگشتي شما برميگرده به شرايط ايده آل. البته با توجه به سراميكي بودن گلدون سيما خانم ، طبيعتا بايد مواظب آبياريشون باشن تا خاكشون لجني نشه .
    در مورد بنجامين هم خيلي خوب راهنمايي كردين.پايدار و پيروز باشيد
    Last edited by khezr132; 22-04-2009 at 09:04.

2. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Simaaa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

1

دوباره سلام
    خیلی ممنونم از راهنمایی های خوبتون ...
    مدتیه که روی این گلم جونورهای ریز قهوه ای رنگی هستن... توی عکس خیلی واضح و مشخص نیست ...
    (البته عکس جدید نگرفتم . این عکس یه کم قدیمیه ... فقط می خواستم نوع گیاه مشخص باشه..)
    اونا قهوه ای رنگ هستن ... و تازگی ها زیاد شدن ..خودم اول فکر کردم خاکه .. ولی وقتی دقیق شدم دیدم نه ... اونا حرکت می کنن..
    شاید یه جور شته باشه ....
    برای از بین بردنشون باید چی کار کنم؟؟؟

...

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

دوباره سلام
    خیلی ممنونم از راهنمایی های خوبتون ...
    مدتیه که روی این گلم جونورهای ریز قهوه ای رنگی هستن... توی عکس خیلی واضح و مشخص نیست ...
    (البته عکس جدید نگرفتم . این عکس یه کم قدیمیه ... فقط می خواستم نوع گیاه مشخص باشه..)
    اونا قهوه ای رنگ هستن ... و تازگی ها زیاد شدن ..خودم اول فکر کردم خاکه .. ولی وقتی دقیق شدم دیدم نه ... اونا حرکت می کنن..
    شاید یه جور شته باشه ....
    برای از بین بردنشون باید چی کار کنم؟؟؟

...
    سیما خانم لطفا بیشتر دقت کنید و مشخصات واضح تری از این جونور در اختیار ما بگذارید .
    محل فعالیت اون در پشت برگه یا در روی برگ
    اندازه اونها به میلیمتر میرسه یا بیشتره
    در اثر فعالیت اونها چه اتفاقی برای گل شما افتاده
    پشت برگهاتون چیزی شبیه به تار عنکبوت وجود نداره که باعث تجمع خار و خاشاک شده باشه

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

1

اول اینکه گلم روزای اول کاملا سبز بود و سر برگها دم به قرمزی می زد ، اما تازگیها سبزی برگها خیلی کمرنگ شده و تقریبا نقره ای شدن و برگهای زیر گیاه هم که نزدیک خاک هستن زرد شدن و چند تاشون خشک ...
    در مورد اون آفت ، اونا قهوه ای هستن ، رنگ خاک و در حد میلیمتر ، شاید هم ریزتر، هم زیر برگ ها هستن و هم رو ، ولی زیر برگها بیشتره ، و هر چی به سمت وسط گیاه که تراکم برگ ها بیشتره نگاه میکنم تعداد جونور ها هم بیشتره...
    در مورد اون تار عنکبوت که گفتین ... شبیه تار عنکبوت نیست یه چیز سفید شبیه پنبه می مونه بیشتر ... البته اینو قبلا هم روی برگها دیده بودم ..چند بار سعی کردم تمیزش کنم ولی فکر کردم شاید حالت خود گیاه باشه...
    امروز به کمک موچین خیلی آروم برگهایی رو که زیر بودن و خشک شده بودنو از گلم جدا کردم ، الان تقریبا بین برگهای زیرین و خاک یه کم فاصله افتاده ،در حد چند میلیمتر ، قبلا گیاهم کاملا روی خاک بود...
    در مورد آبیاری هم تقریبا هفته ای یکبار با اسپری فقط روی خاکو خیس می کنم و روی برگها نمیذارم آب بپاشه... و بین دو آبیاری خاک کاملا خشک میشه.... زهکش گلدانش هم خوبه ...دفعه اول که آب زیاد دادم همه آب تو زیر گلدونی جمع شده بود..

ممنونم از توجهتون و راهنماییهاتون

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

اول اینکه گلم روزای اول کاملا سبز بود و سر برگها دم به قرمزی می زد ، اما تازگیها سبزی برگها خیلی کمرنگ شده و تقریبا نقره ای شدن و برگهای زیر گیاه هم که نزدیک خاک هستن زرد شدن و چند تاشون خشک ...
    در مورد اون آفت ، اونا قهوه ای هستن ، رنگ خاک و در حد میلیمتر ، شاید هم ریزتر، هم زیر برگ ها هستن و هم رو ، ولی زیر برگها بیشتره ، و هر چی به سمت وسط گیاه که تراکم برگ ها بیشتره نگاه میکنم تعداد جونور ها هم بیشتره...
    در مورد اون تار عنکبوت که گفتین ... شبیه تار عنکبوت نیست یه چیز سفید شبیه پنبه می مونه بیشتر ... البته اینو قبلا هم روی برگها دیده بودم ..چند بار سعی کردم تمیزش کنم ولی فکر کردم شاید حالت خود گیاه باشه...
    امروز به کمک موچین خیلی آروم برگهایی رو که زیر بودن و خشک شده بودنو از گلم جدا کردم ، الان تقریبا بین برگهای زیرین و خاک یه کم فاصله افتاده ،در حد چند میلیمتر ، قبلا گیاهم کاملا روی خاک بود...
    در مورد آبیاری هم تقریبا هفته ای یکبار با اسپری فقط روی خاکو خیس می کنم و روی برگها نمیذارم آب بپاشه... و بین دو آبیاری خاک کاملا خشک میشه.... زهکش گلدانش هم خوبه ...دفعه اول که آب زیاد دادم همه آب تو زیر گلدونی جمع شده بود..

ممنونم از توجهتون و راهنماییهاتون
    سیما خانم ، دوست گرامی از محل فعالیت و رنگپریدگی برگها که شما به اون اذعان دارید ، احتمال قریب به یقین گیاه شما مورد هجوم کنه دونقطه ای قرار گرفته . لطفا با یه لوپ یه ذره بین این آفت رو کاملا بررسی کنید اگه شکل و شمایل اون مخصوصا پاهای اون شبیه به عنکبوت بود ، حدس من درسته و در صورت تایید ، شما رو راهنمایی میکنم تا آفت رو کنترل کنید .
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

1

سلام ... من یه ذره بین تو خونه دارم...ولی هر کاری کردم نتونستم ببینم پاهای این جونور بد ریخت چه جوریه .... هر چی هم که میگذره گلم داره پژمرده تر می شه و برگای زیرش دارن زرد میشن ....

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

سلام ... من یه ذره بین تو خونه دارم...ولی هر کاری کردم نتونستم ببینم پاهای این جونور بد ریخت چه جوریه .... هر چی هم که میگذره گلم داره پژمرده تر می شه و برگای زیرش دارن زرد میشن ....
    دوست من ، ناراحت نباش . فرض رو بر اين ميگذاريم كه كنه باشه . اگر به سم دسترسي داري در مورد كنه بهترين آبامكتينه . اين سم رو با سرنگ به ميزان 0.7 سي سي در يك ليتر آب ( 0.35 سي سي در نيم ليتر ) مخلوط كن و سعي كن اسپري كني در پشت برگها . اگه سم گير نياوردي چون اين كنه به رطوبت بالا حساسه روزي چند بار روي اونها آب اسپري كن و شستوشو شون بده كه يه مقدار زيادي موقتا كنترل ميكنه . اگه راه به هيچ كجا نبردي ناچاري از حشره كشهاي اسپري تو بازار استفاده كني ( حشره كش مخصوص مگس با رنگ سبز اتك موثره ) البته به مقدار كم و از فاصله 30 تا 40 سانتي و به پشت برگها .
    يه توصيه و اينكه اين گلدان رو از بقيه گلدانها جدا كنيد تا بقيه رو آلوده نكنه . اميد وارم درمان بشه . اگر هم نشد ناراحت نشو فوقش يكي ديگه ميخريد .

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببینم چی کار میتونم بکنم......

به هر حال بسیار ممنونم از راهنماییتون ...

داره خودمونی میشه HaRvEsT MoOn -saha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوسان یه نفر به سوال من جواب بده ممنون می شم
    من یه گلدون کوچولو کاکتوس داشتم از این بدون خار ها بود
    دو تا مرغ عشق شیطون هم دارم که توی خونه آزادن یه روز خونه نبودم اومدیم دیدم کاکتوس رو تا ته خوردن
    می خوام ببینم دوباره در میاد؟؟ ریشش که تو خاک هست

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •