تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: روشن کردن یه کامپیوتر تو شبکه با یه کامپیوتر دیگه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mseddighi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض روشن کردن یه کامپیوتر تو شبکه با یه کامپیوتر دیگه؟

سلام
    من تو ست آپ مادر بورد سیستمم و تو power managment set up گزینه modemRing on/wake on lan رو فعال
    کردم.
    حالا میخوام با یه کامپیوتر دیگه تو شبکه روشنش کنم. میشه؟
    با تشکر

2. این کاربر از mseddighi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mseddighi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

همچنان منتظر هستم...

4. این کاربر از mseddighi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه h.ekhraji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

آقا اگه کسی بلده بگه. من هم همین سوال رو دارم.
    لطفا کامل توضیح بدین.

6. این کاربر از h.ekhraji بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه borzeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Internet

پيش فرض

برنامه HandyCoffee که یک برنامه کافی نت هست این کار را میکنه .
    به این صورت که برنامه سرور روی سرور و روی هر کلاینت هم برنامه مربوطه نصب میشود.
    در هر وقت که مدیر بخواد میتونه همه کلاینتها را خاموش و وقتی که همه کلاینتها خاموش است همه را روشن کند.

اینگونه نرم افزار ها از خاصیت WakeOnLan مادربورد استفاده میکنند در صورتی که مادربورد شما این قابلیت را پشتیبانی کند میتونید از اینگونه نرم افزار ها استفاده کنید

---------- Post added at 01:16 PM ---------- Previous post was at 01:14 PM ----------

روش عملکرد این نرم افزار ها به شرح زیر است :

پکت های ارسالی که در WakeOnLan استفاده می شوند از نوع UDP هستند کهشامل MAC آدرس کارت شبکه کامپیوتر مقصد می باشد . که معمولا MAC آدرس به صورت string در مبنای 16 مشخص می شود به عنوان مثال (00:0D:61:084A ). که برای ارسال آن تنها نیاز به 6 بایت است و همچنین این پکت نیاز به 6 بایت جهت header و 16 برابر طول اطلاعات جهت مشخص شدن نوع آن که مجموعا برابر با 102 بایت می شود .
    6 بایت اول پکت که مربوط به header آن است بایستی با 0Xff پر شود.
    6 بایت دوم پکت بایستی برابر با MAC آدرس کامپیوتر مقصد شود .
    و به ترتیب تا انتهای پکت هر 6 بایت بایستی برابر با مقدار MAC آدرس کامپیوتر شود تا انتهای پکت
    این پکت UDP به صورت Broadcast بر روی پورت 9 ارسال می شود همانند 200.0.0.255 . این پکت توسط تمامی کامپیوتر هایی که در شبکه شما وجود دارند دریافت می شود . اما تنها کامپیوتری که MAC آدرس آن با MAC آدرسی که در پکت نوشته شده است یکی باشد روشن می شود .

توجه داشته باشید در صورتی که ترافیک شبکه شما بالا باشد هیچ تضمینی در دریافت این پکت نیست بنابر این شما بایستی این پکت را بیشتر از یک بار ارسال کنید .

8. این کاربر از borzeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه h.ekhraji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

برنامه ساده تری برای روشن کردن کامپیوتر در شبکه های کامپیوتری هم یافتم. این برنامه در هیچ سایت فارسی معرفی نشده. حجم برنامه 500 کیلوبایته و فوق العاده عالیه.
    Wake On LAN 1

ابتدا در ستاپ کامپیوتر خود و در تنظیمات مادربوردتون قسمت WakeOnLan یا چیزی شبیه به اون(wake up lan) رو enable کنید. این گزینه در قسمت power manager ستاپ وجود داره. البته اگه وجود نداشت بدین معنیه که شما به هیچ عنوان نمی تونید اون کامپیوتر رو در شبکه، روشن کنید و مادربوردتون این قابلیت رو نداره.
    بعد از انجام این کار برنامه زیر رو نصب کنید.
    از لینک زیر که خودم آپلودش کردم دانلود کنین.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سپس طبق عکس زیر در قسمت ip adress ای پی کامپیوتری که میخواهید اون رو روشن کنید رو وارد کنین مثلا: 192.168.1.4
    و سپس بر روی گزینه MAC Adress کلیک کنید. در قسمت utilitis و در مقابل کلمه check آی پی کامپیوتر خودتون(یعنی اونی که الن پشتش نشستید و روشنه) رو وارد کنید. مثلا 192.168.1.2 و سپس بر روی check کلیک کنید. بعد از 1 دقیه کامپیوتری که خاموش بود روشن میشه و پیام میده که کامپیوتر on شد.

ضمنا برای خاموش کردن کامپیوتر تحت شبکه از راه ریموت کردن می تونین کامپیوتر مقابل رو خاموش کنید. اگه لازمه بگین توضیح بدم.

10. 2 کاربر از h.ekhraji بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

آیا روشی برای انجام دادن این کار از طریق اینترنت هم وجود داره . مثلا از جایی کامپیوتری که یه مودم adsl وصل هست و خاموشه رو بشه روشن کرد.

12. این کاربر از sei_pm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

برنامه ساده تری برای روشن کردن کامپیوتر در شبکه های کامپیوتری هم یافتم. این برنامه در هیچ سایت فارسی معرفی نشده. حجم برنامه 500 کیلوبایته و فوق العاده عالیه.
    Wake On LAN 1

ابتدا در ستاپ کامپیوتر خود و در تنظیمات مادربوردتون قسمت WakeOnLan یا چیزی شبیه به اون(wake up lan) رو enable کنید. این گزینه در قسمت power manager ستاپ وجود داره. البته اگه وجود نداشت بدین معنیه که شما به هیچ عنوان نمی تونید اون کامپیوتر رو در شبکه، روشن کنید و مادربوردتون این قابلیت رو نداره.
    بعد از انجام این کار برنامه زیر رو نصب کنید.
    از لینک زیر که خودم آپلودش کردم دانلود کنین.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سپس طبق عکس زیر در قسمت ip adress ای پی کامپیوتری که میخواهید اون رو روشن کنید رو وارد کنین مثلا: 192.168.1.4
    و سپس بر روی گزینه MAC Adress کلیک کنید. در قسمت utilitis و در مقابل کلمه check آی پی کامپیوتر خودتون(یعنی اونی که الن پشتش نشستید و روشنه) رو وارد کنید. مثلا 192.168.1.2 و سپس بر روی check کلیک کنید. بعد از 1 دقیه کامپیوتری که خاموش بود روشن میشه و پیام میده که کامپیوتر on شد.

ضمنا برای خاموش کردن کامپیوتر تحت شبکه از راه ریموت کردن می تونین کامپیوتر مقابل رو خاموش کنید. اگه لازمه بگین توضیح بدم.
    چطوری بریم تو تنظیمات مادربرد

14. این کاربر از ارمان000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •