تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مشکل در شیر کردن پرینتر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض مشکل در شیر کردن پرینتر

با سلام

من یه پرینتر HP laser jet 5100 که اون رو روی ویندوز xp از طریق پورت پارالل نصب کردم و بعد شیرکردن برای استفاده روی سیستم دیگه . وقتی توی یکی از سیستم ها که ویندوز ۸ نصب هست توی قسمت نصب پرینتر میروم و مراحل رو انجام میدم ولی بعد اتنخاب مسیر درایور ( درایور پرینتر رو هم از خود سایت hp دانلود کردم) یه ارور نشون میده که windows cannot connect to the printer حالا نمیدونم مشکل از کجاست از درایور یا از شیر کردن من یا ... ؟
    در ضمن یه پرینتر دیگه هست Hp laser Jet p2035 اونو از طریق کابل یو اس بی شیر کردم و مشکلی ندارم (با یو اس بی وصل متصله به سیستم )

ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر فعال انجمن لپ تاپ khelane's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام
    پرینتر روی اکس پی شیر هستش درسته؟
    اگه شیر شده و مشکلی نداشته باشه شما تو ویندوز 8 در بخش اضافه کردن سخت افزار جدید اضافه کردن پرینتر رو بزنید و بعدا سرچ تحت شبکه رو انتخاب کنید خودش اتوماتیک پیدا میکنه اگه پیدا نکرد دستی مسیر پرینتر شبکه شده رو بهش بدید صدرصد راه میفته

3. 2 کاربر از khelane بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام
    اگه شیر شده و مشکلی نداشته باشه شما تو ویندوز 8 در بخش اضافه کردن سخت افزار جدید اضافه کردن پرینتر رو بزنید و بعدا سرچ تحت شبکه رو انتخاب کنید خودش اتوماتیک پیدا میکنه اگه پیدا نکرد دستی مسیر پرینتر شبکه شده رو بهش بدید صدرصد راه میفته
    من از این مسیر رفتم توی کنترل پنل قسمت Devices and printer بعد Add printer بعد از پیدا کردن پرینتر و انتخاب پرینتر مورد نظر دکمه نکست رو میزنم چند ثانیه بعد سیستم درایور پرینتر رو میخواد منم مسیر فایل درایورش رو بهش میدم ولی بعد از چند ثانیه سیستم اروره( windows cannot connect to the printer ) میده

این روشی رو که شما گفتی فردا انجام میدم ببینم چی میشه بازم ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام
    سلام
    من الان پرینتر رو با یه کابل دیگه که پورت پارالل رو به یو اس بی تبدیل میکرد (چون سیستمی که ویندوز ۸ روش نصبه پورت پارالل نداره ) وصل کردم به سیستمی که روش ویندوز ۸ هستش و از بخش اضافه کردن سخت افزار جدید پرینتر رو نصب کردم و هیچ مشکلی نداشت حالا نمیدونم چرا از طریق شبکه نصب نمیشه ؟؟؟!!!!!!
    و یه سوال دیگه اینکه گفتی ( تو ویندوز 8 در بخش اضافه کردن سخت افزار جدید اضافه کردن پرینتر و بعدا سرچ تحت شبکه رو انتخاب) من این قسمت سرچ شبکه رو پیدا نکردم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

بلاخره درست شد حالا میخوام بگم چیکار کردم. پرینتر مستقیم هم روی ویندوز ۸ و روی اکس پی هیچ مشکل نداشت ولی از طریق شبکه مشکل داشت یعنی توی سیستم اول که ویندوز اکس پی نصب هستش پرینتر رو شیر میکردم برای استفاده توی سیستم های دیگه مشکل اینجا بود که توی سیستم دوم که ویندوز ۸ نصب هستش سیستم پرینتری رو که شیر شده بود توی شبکه پیدا میکرد ولی موقع نصب درایور ارور میداد درصورتی که من هم درایور ویندوز ۸ و هم اکس پی رو از سایت خود HP دانلود کرده بودم و مسیر درایور رو هم بهش درست میدام بلعکس این قضیه هم بود یعنی اگر از توی سیستم دوم که ویندوز ۸ نصبه پرینتر رو شیر میکردم توی سیستم اول بازم هم موقع نصب درایور ارور میداد.در صورتی که پرینتر به صورت مستقیم روی هیچ کدوم از سیستم ها مشکلی نداشت و با درایور هایی که دانلود کرده بودم راحت نصب میشد پس نتیجه کردم که که تو شیر کردن من مشکل وجود داره و مشکل رو پیدا کردم
    پرینتر رو روی سیستم دوم که ویندوز ۸ نصبه به صورت مستقیم نصب کردم و پرینتر رو شیر کردم رفتم توی قسمت Devices and printer > v روی پرینتر مورد نظر راست کلیک کردم یعد رفتم توی قسمت printer prooperties توی قسمت شیرینگ یه گزینه به اسم additional Drivers بود اون رو زدم یه پنجره جدید باز شد توی این پنجره جدید ۲ گزینه بود اولیش x64 که تیک خورده بود و yes بود ولی دومی که x86 بود تیک نداشت و no بود وقتی هم تیک گزینه x86 میزدم سیستم درخواست درابور میکرد منم رفت توی سایت hp و درایور پرینتر ویندوز ۸ x86 رو دانلود کردم و نصبش کردم که گزینه x86 هم تیک خورد و yes شد بعد که رفتم توی سیستم اول و همون مراحل نصب پرینتر رو انجام دادم و پرینتر کامل نصب شد و از درایورش هم دیگه ارور نگرفت همین

یعنی کلی حال کردم
    Last edited by hassan-6; 06-10-2013 at 11:54.

7. 3 کاربر از hassan-6 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ khelane's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

شرمنده بنده موضوع شما رو پیگری کردم ولی به دلایلی نتوستم تو این مدت زیاد بیام فروم و پیگری کنم

ضمنا خیلی خوشحالم که تونستید مشکلتون رو حل کنید
    ب

اما یه تشکر ویژه از شما میکنم به خاطر اعلام نتیجه هم بار علمی ما و سایت رو بالا بردید و هم کمکی به سایر دوستان کردی
    با سپاس

9. 2 کاربر از khelane بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

امروز یه کار دیگه ای انجام دادم اول روم توی سایت HP و درایور های پرینتر ۵۱۰۰ رو برای ویندوز xp و ویندوز‌ 8 هم ۶۴ و هم ۳۲ بیتش رو دانلود کردم پرینتر رو روی سیستم اول که ویندوزش اکس پی هستش نصب کردم و بعد پرینتر رو شیر کردم رفتم توی سیستم دوم که ویندوز ۸ روش نصبه بعد از اینکه سیستم پرینتر رو روی شبکه پیدا کرد موقعی که سیستم درخواست درایور کرد من مسیرِ درایورِ ویندوز اکس پی X64 رو بهش دادم و پرینتر راحت نصب شد !!!!!!!! یعنی اصلا نیازی به دانلود داریور های ویندوز ۸ نبود

اساتید میشه توضیخ بدید چرا ؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •