تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: انتخاب Ram

کاربر حرفه ای
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه دوستان عزیز... خسته نباشید ...
    این اولین پست منه بعد از حدود 10 ماه دوری از انجمن و خیلی خوشحالم که دوباره فرصت می کنم به انجمن سر بزنم... بریم سر اصل مطلب :

در تکنولوژی Dual channel همونطور که دوستان اشاره کردن پهنای باند عبور اطلاعات از حافظه اصلی (در واقع memory controller) به cpu دو برابر میشه و این مساله اصلا ربطی به مارک های دو رم نداره ... اما دو مساله اینجا هست ...
    1. بعضی از رم ها با مادربورد و یا با همدیگر همخونی ندارند که ما تو فارسی بهش می گیم match نیستن (عجب فارسی ای) و همون compatibility Issue خودمونه تو انگلیسی پس بنابراین ممکنه مادربورد نتونه dual channel رو فعال کنه... حتی ممکنه دو رم از یک brand هم با همدیگه compatibility issue داشته باشند و همین دلیله که باعث شده شرکت های سازنده از فرصت استفاده کنن و یک package حافظه به اسم dual channel ارایه بدن و معمولا هم گرونتر از 2 تا رم جداگانه است. البته باید توجه کرد که دو تا رم توی این pack با همدیگه تست شدن که compatbility issue نداشته باشند.
    2. اگر دو تا رم روی مادربورد بزاریم و این دو تا سرعت های متفاوتی داشته باشند مثلا cl های متفاوت همونطور که lord اشاره کرد سیستم با سرعت پایینیه کار می کنه...

اما در هر حال اون موقعی که تکنولوژی dual channel برای اولین بار ارایه شد همشکل بودن رم ها مطرح نبود و خود من اون موقع متن هایی رو خونده بودم راجع به این تکنولوژی تو سایت خود شرکت های سازنده و اونا گفته بودن همشکل بودن نیازی نیست اما بعد از اینکه قضیه compatibility issue چند جا گزارش شد رویکرد تمام این شرکت ها تغییر کرد و ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

1 سلام

راستش بچه ها من هرفی رو که در مورد
    dual channelکردن مارکهای مختلف زدم
    بر اساس تجربه بود . در مورد مارکهای معروف
    این قضیه 70 در صد جواب میده . مارکهایی مثل
    GEIL,KINGSTON ,KINGMAX,...............
    البته Orginalesh

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •