تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: استفاده از چند هارد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

13 استفاده از چند هارد

با سلام

از دوستان یک سوالی داشتم و اون این که اگر همزمان دوتا هارد رو روی سیستم ببندیم ایا در سرعت هاردها ایجاد مشکلی می کنه؟
    الان یک هارد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی سیستم من نصب هست و قصد دارم یک هارد دیگه هم بخرم، طبق اطلاعاتی که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درباره قیمت ها نوشته به نظرم قیمت این هارد به صورت نامعقولی بالا رفته، یعنی الان 1 ترای بلک از 3 ترای گرین گرون تر هست!!!!
    سوالی که از دوستان داشتم اینه که اگر یک هارد ارزون تر رو کنار این ببندم، آیا سرعت هارد اول هم تا میزان سرعت هارد دوم پایین خواهد اومد؟ یا هر کدوم از هارد ها با سرعت خودشون کار خواهند کرد یا گزینه سوم؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام

از دوستان یک سوالی داشتم و اون این که اگر همزمان دوتا هارد رو روی سیستم ببندیم ایا در سرعت هاردها ایجاد مشکلی می کنه؟
    الان یک هارد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی سیستم من نصب هست و قصد دارم یک هارد دیگه هم بخرم، طبق اطلاعاتی که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درباره قیمت ها نوشته به نظرم قیمت این هارد به صورت نامعقولی بالا رفته، یعنی الان 1 ترای بلک از 3 ترای گرین گرون تر هست!!!!
    سوالی که از دوستان داشتم اینه که اگر یک هارد ارزون تر رو کنار این ببندم، آیا سرعت هارد اول هم تا میزان سرعت هارد دوم پایین خواهد اومد؟ یا هر کدوم از هارد ها با سرعت خودشون کار خواهند کرد یا گزینه سوم؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون.
    سلام .

1. تا زمانیکه هارد دیسکها بصورت Raid با یکدیگر ترکیب نشده باشند هر کدام از آنها بصورت مستقل و با سرعت خودشون کار میکنند .
    2. در حال حاضر یکترابایتی WD Black گرانتر از سه ترابایتی WD Green هست .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

خیلی ممنونم از پاسختون

پس این کار معقول هست که از همین WD Black برای نصب ویندوز و نرم افزارها استفاده کنم و یک هارد مثلا دوترای سیگیت با سرعت به مراتب کمتر رو هم به سیستم اضافه کنم، و از اون به عنوان آرشیو فایل ها استفاده کنم.
    و قاعدتا هم هیچ کاهش سرعتی در اجرای ویندوز و یا نرم افزارها شاهد نخواهم بود، درسته؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنونم از پاسختون

پس این کار معقول هست که از همین WD Black برای نصب ویندوز و نرم افزارها استفاده کنم و یک هارد مثلا دوترای سیگیت با سرعت به مراتب کمتر رو هم به سیستم اضافه کنم، و از اون به عنوان آرشیو فایل ها استفاده کنم.
    و قاعدتا هم هیچ کاهش سرعتی در اجرای ویندوز و یا نرم افزارها شاهد نخواهم بود، درسته؟
    درست هست . هر کدام از هاردها مستقل از یکدیگر کار میکنند .

نکته : مادربردها معمولاً چندین SATA Port دارند که بعضی از این پورتها از SATA controller مربوط به چیپست اصلی استفاده میکنند و در نتیجه سرعت بهتری هم دارند . تعدادی دیگر هم از SATA controller چیپست جداگانه استفاده میکنند که سرعت کمتری دارند (دفترچه راهنمای مادربرد را مطالعه کنید) .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

ممنون از راهنمایی تون، مادربرد من چهارتا پورت ساتا 2 داره، اما پورت های ساتا 3 فقط دوتا هستند، بنابراین گزینه ی زیاد برای اتصال این دو هارد ساتا 3 ندارم.

اما امروز هارد رو خریدم و نصب کردم، توی ویندوز قسمت دیوایس منیجر هر دو هارد رو میشناسه، اما توی صفحه اول مای کامپیوتر هارد جدید رو نشون نمیده، درایوی ازش اونجا نمایش نمیده. هارد جدید رو بعد از خرید باید فرمت کنم یا مشکل از چیز دیگری ست؟

الان توی دیسک منیجر میگه هارد باید اینیشیالایز بشه و دوتا راه رو پیشنهاد داده MBR و GPT کدوم یکی مناسبه برای این هارد دوم که قراره به عنوان آرشیو ازش استفاده کنم؟

هارد جدید WD20EARX یا دو ترای گرین وسترن دیجیتال هست.

ممنون.
    Last edited by ilphma; 01-10-2013 at 22:23.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از راهنمایی تون، مادربرد من چهارتا پورت ساتا 2 داره، اما پورت های ساتا 3 فقط دوتا هستند، بنابراین گزینه ی زیاد برای اتصال این دو هارد ساتا 3 ندارم.

اما امروز هارد رو خریدم و نصب کردم، توی ویندوز قسمت دیوایس منیجر هر دو هارد رو میشناسه، اما توی صفحه اول مای کامپیوتر هارد جدید رو نشون نمیده، درایوی ازش اونجا نمایش نمیده. هارد جدید رو بعد از خرید باید فرمت کنم یا مشکل از چیز دیگری ست؟

الان توی دیسک منیجر میگه هارد باید اینیشیالایز بشه و دوتا راه رو پیشنهاد داده MBR و GPT کدوم یکی مناسبه برای این هارد دوم که قراره به عنوان آرشیو ازش استفاده کنم؟

هارد جدید WD20EARX یا دو ترای گرین وسترن دیجیتال هست.

ممنون.
    حتی اگر به SATAII هم متصل کنید کفایت میکند .

هارد مورد نظر میبایستی initialize و سپس پارتیشن بندی و فرمت بشه .

MBR .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •