با سلام
دانلود شبانه به خصوص برای کسایی که اکانت پرسرعت دارند یه اعتیاد بدون درمانه.
مسلما اسکریپتهای مدیریتی در سرورهای ISP وجود دارند که سیستمهایی رو که کاربر پشتشون نیست تشخیص بدند و سیاستهای اون ISP رو اعمال کنن.
در مورد دایال آپ که معمولا کاربر دیسکانکت میشه و خلاص(در کل 24 ساعت).در اینترنت پر سرعت هم اگر دیسکانکت نشه یا کانکشن عملا غیر فعال میشه یا
لااقل کاربر کاندید محدودیت پهنای باند میشه و با کاربرای مثل خودش share میشه.چه باید کرد؟
تو ویندوز که نرم افزار connectionkeeper راه حل خوبیه.تو لینوکس هم مکانیزم درونی وجود داره که کانکشن رو حفظ کنه ولی یه سیستم حداقلیه که پاسخگو نیست.
پس من در هنگام یادگیری bash لینوکس دست بکار شدم و یه اسکریپ به نام keepmyalive.cron نوشتم تا این نیاز رو برطرف کنم.این اسکریپت پهنای باندی رو مصرف نمیکنه و
در طول اجرا بار پردازشی روی سیستم نداره.(صرفا ping میکنه)
تنها پیش نیاز این اسکریپت پکیج network manager هست که به صورت پیشفرض روی لینوکسهای با پیکربندی Desktop نصبه.البته باید واسط خط فرمانی اون هم نصب باشه.در هر حال اسکریپت خودش چک میکنه
و در صورت نبود پیشنیازها اونو اعلام میکنه.
اون رو با همین نام keepmyalive.cron در مسیری که ترمینال بتونه اون رو پیدا کنه قراربدید و با دستور زیر اون رو به فایل اجرایی تبدیل کنید :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سپس اون رو فقط به یکی از ۲ صورت زیر فراخوانی کنید :
کد:
توجه کنید که حتما آرگومان skip مثل بالا وارد بشه وگرنه سیستم رو خاموش میکنه.علت پسوند cron در نام فایل اینه که من صرفا از اون به عنوان CronJob استفاده میکنم.اگر روی سیستم شما درست عمل کرد به شما هم توصیه میکنم همین کار رو بکنید.در صورت وجود باگ خاص هیچ ضرری متوجه سیستم عامل نیست. در هر صورت اونو با مجوز کاربر معمولی اجرا کنید.

کد: