تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: مشکل در افزایش رم

داره خودمونی میشه matinone's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض مشکل در افزایش رم

من یه رم 1 گیگ با باس 1066 DDR2 داشتم که که یه رم یه گیگ دیگه بهش اضافه کردم و از اونجایی که نتونستم رم DDR 2 با باس 1066 پیدا کنم (فروشنده ها با وجود اصرار زیاد من بازم میگفتن یه همچین رمی وجود نداره!!) و چند تا جا خونده بودم که استفاده از دو رم با بایوس مختلف اشکالی نداره یه رم با بایوس 800 گرفتم و قبل از امتحان رم ، ویندوز رو عوض کردم ولی این مشکلات به وجود اومد :
    فایر فاکس کرش میکنه و خارج میشه
    بازیها یا اصلا اجرا نمیشن یا بعد از یه ربع بازی کردن کرش میکنن (به غیر از prototype 2 !!)
    فایلهایی که دانلود میکنم اگه exe باشن اجرا نمیشن اگه rar باشه خطای CRC میده ولی ویدئو ها موردی ندارن

ولی وقتی رم رو در میارم این خطاها خیلی کمتر میشه. رم رو هم رو یه سیستم دیگه امتحان کردم موردی نداشت
    مشکل از چی میتونه باشه؟
    ممنون

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اگه اون رم روی یه سیستم دیگه درسته پس چند حالت داره
    یا اون رم با مین شما سازگار نیست که معمولا با آپدیت بایوس درست میشه ممکن هم هست نشه و مجبور بشین رم رو عوض کنید
    یا دو تا رم با هم سازگار نیستن یا یکی از اسلات های حافظه مشکل داره
    اگه دو تا رم در حالت دوال گذاشته شده در حالت سینگل رو دو رنگ غیرمشابه ببنیدید
    یا رم هارو به صورت تکی رو همه اسلات ها تست کنید ببینید چی میشه

کرش کردن و crc یک علتش میتونه از طرف رم باشه
    Last edited by EXTREME; 29-08-2012 at 20:44.

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه matinone's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

ممنون
    روش اپدیت بایوس چطوریه (از بوت باشه بهتره) مادر برد من abit ax78 که موقت دستمه و نتونستم روش اپدیت رو واسش پیدا کنم
    اگه دو تا رم رو تو دوتا رنگ یکی ببندم دوال میشه و اگه رنگاشون متفاوت باشه سینگل میشه؟
    باس هاشون یکی نیست مشکل نداره؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بله
    چون باس هاشون یکی نیست بهتره رو دورنگ غیرمشابه باشه که میشه سینگل
    در حالت دوال بهتره دو رم فرکانس و تایمنیگشون یکی باشه حجم زیاد مهم نیست

abit تا حالا باهاش کار نکردم ولی مثل همه مین ها یک نرم افزار برای آپدیت بایوس داره که احتمالا میتونید از سایت خود مین دانلود کنید و با اون بایوس رو آپدیت کنید شما آپدیت بایوس رو بزارین به عنوان آخرین راه

به ترتیب اینکارهارو انجام بدین
    اول دو تا رم رو در حالت سینگل قرار بدین اگه درست نشد رم هارو تک تک رو همه اسلات ها چک کنید درست نشد بایوس رو آپدیت کنید
    فکر نکنم به چیز دیگه ای مربوط بشه چون یا این مشکل از اسلات حافظه میتونه باشه یا سازگار نبودن رم جدید با مین یا سازگار نبودن اون رم با رم قبلیتون

اگه نباشه جاش خالی می مونه ARAM44's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    خوی

پيش فرض

با عرض سلام

بنده یک دسگاه pc داشتم که 6 سال پیش خریده بودم دیروز خواهرم اومده ram 256 که روش نصب بوده رو در اورده و یک ram 512 به جاش زده ( هر دو ddr هستند ) اون رم 512 را قبلا من امتهان کرده بودم جواب نداده بود . یه بار سیستم باهاش بالا میومد و وقتی ری استارت میکردی صفحه ابی ظاهر میشد و باید ویندوز رو از نو نصب میکردی ) به من گفت مثل اینکه وقتی رم رو تعویض کرده هنگام روشن شدن سیستم یه بوی سوختگی اومده اما دودی نبوده .الان با اینکه رم قبلی رو جاش زدم اما سیستم روشن میشه بدون بوق چک بایوس و مانیتور هم مثل حالت استندبای میمونه . به نظر شما مادربرد سوخته ؟ (وقتی استارت میکنم فقط فن سی پی یو روشن میشه و دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته) . مرصی

مشخصات سیستم :
    ram 256 ddr pc400

cpu 2.4 intell celeron

h.d.d 80g

vga geforce 128 mx 400

m.b soltek 85erv4
    Last edited by ARAM44; 01-09-2012 at 13:58.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •