تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: قیف چرخان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

14 قیف چرخان

سلام میخواستم تو این سوال راهنماییم کنید
    یه قیف داریم که حول محورش میچرخه و یه تکه جسم که رو دیواره قیف قرار گرفته
    حالا یک سری داده هم به صورت پارامتری داده و در نهایت حد اکثر و حد اقل امگا رو میخاد تا جسم حرکت نکنه بعد برای حلش برای قسمتی که جسم نیاد به طرف پایین یا همون حد اقل امگا نوشته
    mg sin@ -fs =Fcos
    و
    N -mgcos@ =Fsin
    حالا میخام ببینم چرا اینطوری شده چرا نیروی مرکز گرا رو (F)رو به داخل گرفته که مولفه کسینوسش هم جهت اصتحکاک شده بعد مگه نیروی مرکز گرا همون Nsinنباید باشه
    در کل میشه در مورد این مسئله یکم توضیح بدید گیج شدم رفته

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

سلام

فکر می نم برای ارائه ی تحلیل درست از مساله نیاز به شکل باشه. مثلا زاویه ای که با @ مشخص کردید کدام زاویه است؟ زاویه ی دیواره ی قیف با سطح افق یا نصف زاویه ی دهانه ی قیف؟
    ثانیا N چیه؟ همان نیروی عمودیه؟ و F همان نیروی جانب مرکزه؟
    توضیح: می دانید که ما نیروی گریز از مرکز نداریم بلکه جانب مرکز داریم و نیروی گریز از مرکز در واقع عکس العمل این نیرو است.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام

فکر می نم برای ارائه ی تحلیل درست از مساله نیاز به شکل باشه. مثلا زاویه ای که با @ مشخص کردید کدام زاویه است؟ زاویه ی دیواره ی قیف با سطح افق یا نصف زاویه ی دهانه ی قیف؟
    ثانیا N چیه؟ همان نیروی عمودیه؟ و F همان نیروی جانب مرکزه؟
    توضیح: می دانید که ما نیروی گریز از مرکز نداریم بلکه جانب مرکز داریم و نیروی گریز از مرکز در واقع عکس العمل این نیرو است.
    @همون زوایه سطح شیبدار با افقه
    n هم نیروی عمودی f هم همون جانب به مرکزه

خوب میخاید بگید اینجا f رو نیرویه گریز از مرکز در نظر گرفته یا .... چون از دید ناظر بیرون که گریز از مرکز نداریم

الان تو حل این مسئله مولفه کسینوس fرو هم جهت با اصتحکاک رو به بالا گرفته در صورتی که اگر مرکز گرا داشته باشیم و اون جهتش رو به مرکز قیف باشه مولفه کسینوسش هم جهت با mgsin میشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

N نیروی عمودی سطح
    Fرو تو حلش مساوی MV^2/R گرفته دیگه حالا من نمیدونم مرکز گراست یا گریز از مرکز
    @هم همون زاویه سطح شیبدار با افقه

مگه ما اصلا از دید ناظر بیرون که نگاه میکنه نیروی گریز از مرکز داریم که بحثشو بکنیم
    مگه نباید مولفه کسینوس F که من فکر میکنم نیروی مرکزگراست هم جهت mgsin باشه چرا اینجا هم جهت اصتحکاک رو به بالا گرفته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •