تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشکل و ارور در نصب اوبونتو روی لپ تاپ

در آغاز فعالیت ss.mohammad.ss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض مشکل و ارور در نصب اوبونتو روی لپ تاپ

سلام به همه کاربران عزیز

من وقتی میخوام اوبنتو ( دو تا نسخه 10.04 و 9.04 ) رو روی لپ تاپم نصب کنم ، درست همون ابتدای کار این ارور رو میده و من تازه کار هم نمیدونم چکار کنم... خواهش میکنم کمک کنید که

BusyBox v1.13.3 (ubuntu 1:1.13.3-1ubuntu11) built-in shell (ash )
    Enter 'help' for a list of built-in commands
    (initramfs)unable to find a medium containing a live file system.

حالا سوالم اینه که این ارور چیه؟ چطور میشه برطرفش کرد؟ آیا مربوط میشه به لپ تاپم؟ چون روی PC مشکلی برای نصب نداره

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

(initramfs)unable to find a medium containing a live file system.

با توجه به این مورد دو احتمال وجود داره، اول اینکه سی دی که شما استفاده می کنید سالم نیست و مشکل داره، ولی چون دو تا نسخه ی متفاوت رو استفاده کردید احتمالش کم میشه.
    احتمال دوم این هست که به هر دلیلی بوت سی دی نمی تونه درایو CD-ROM یا حالا هر درایوی که برای خواندن سی دی دارید رو شناسایی کنه، راه حل های پیشنهادی من:

1. اول از آخرین نسخه ی اوبونتو استفاده کنید، که مشکلات نسخه ی قبلی در اونها معمولا حل شده.
    2. اگر صرار دارید از یکی از همین دو نسخه استفاده کنید، بجای سی دی سیستم رو از روی USB بوت کنید و از اون طریق نصب کنید. ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    3. اوبونتو را با استفاده از wubi نصب کنید، یعنی وارد ویندوز بشید، و سی دی اوبونتو را اجرا کنید، گزینه ای باید باشه مانند Install inside windows یا یک همچین چیزی، و اوبونتو را داخل ویندوز نصب کنید.
    4. اگر درایو CD-ROM شما در حالت master نیست، اون رو به حالت master ست کنید و دوباره امتحان کنید.

3. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه vahid_d's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

منم همين مشكل رو دارم. قبلا اينطوري نبود و راحت نصب ميكردم. الان كه اومدم بعد از يه مدت دوباره يه لينوكس نصب كنم اينطوري شده. از سالم بودن ديسك لينوكس مطمئن هستم و درايو هام همه ساتا هستن پس ديگه مستر كردن هم معني نميده.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

منم همين مشكل رو دارم. قبلا اينطوري نبود و راحت نصب ميكردم. الان كه اومدم بعد از يه مدت دوباره يه لينوكس نصب كنم اينطوري شده. از سالم بودن ديسك لينوكس مطمئن هستم و درايو هام همه ساتا هستن پس ديگه مستر كردن هم معني نميده.
    خوب باید یکی از راههای جایگزین رو امتحان کنید، چون در هر صورت درایو سی دی شما قابل شناسایی نیست برای بوت سیستم، و پیدا کردن دلیل هم کار ساده ای نیست، کلا ممکن هست درایو شما مشکل پیدا کرده باشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •