تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: هارد SATA 6 یا 3 بر روی لپتاپ K53SV - SX251V

کاربر فعال انجمن طراحی وب m.m.m5651's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض هارد SATA 6 یا 3 بر روی لپتاپ K53SV - SX251V

سلام. من میخوام یه هارد Sata6 یا 3 حداقل 640 گیگابایتی بگیرم برای لپتاپم (A53SV-SX251V) سری K53SV.میخوام بدونم ساپورت می کنه؟ ممنون.
    الان روش یه هارد خیلی ضعیفه مارکه hitachi هست و توی مشخصاتش هم فقط زده sata به نظر میاد ساتا 1 هست. ولی نزده جایی که ساتا 3 و 6 رو ساپورت می کنه یا نه، ممنون میشم راهنمایی کنید.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. من میخوام یه هارد Sata6 یا 3 حداقل 640 گیگابایتی بگیرم برای لپتاپم (A53SV-SX251V) سری K53SV.میخوام بدونم ساپورت می کنه؟ ممنون.
    الان روش یه هارد خیلی ضعیفه مارکه hitachi هست و توی مشخصاتش هم فقط زده sata به نظر میاد ساتا 1 هست. ولی نزده جایی که ساتا 3 و 6 رو ساپورت می کنه یا نه، ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام
    اين مدل رو در سايت asus بررسي كردم و درباره ورژن sata مادربرد چيزي نگفته ولي احتمالاً ميتونيد براي كشف ورژن sata مادربرد لپتاپتان نرم افزار pc wizard رو نصب كنيد و طبق عكس زير از قسمت drive controller feature و از قسمت bandwidth ورژن sata رو متوجه بشيد .

براي كشف ورژن sata هارد ميتونيد نرم افزار hdtune رو دانلود و نصب كنيد و از قسمت info مشخصات كلي هارد رو متوجه بشيد . مثلا در عكس زير هاردم sata II يا SATA 3 Gbit/s هست .

ضمناً در بين محصولات وسترن و سيگيت هارد 2.5 اينچي فقط بعضي از مدلهاي momentus XT هستند sata III هستند و بقيه هاردهاي 2.5 اينچي sata II هستند .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون، اما چه طور می تونم بفهمم که Sata6 مثلا به مادر بوردش میخوره و ساپورت می کنه؟
    سپاس

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون، اما چه طور می تونم بفهمم که Sata6 مثلا به مادر بوردش میخوره و ساپورت می کنه؟
    سپاس
    در عكس اولي كه گذاشتم bandwidth پورت ساتاي مادربرد 6GB/s هست . بعبارت ديگه اين مادربرد نه تنها sata دارد بلكه از نوع sataIII هست و ميتونيد هارد متناسب با اون رو بخريد . گرچه هارد sataIII لپتاپي بسختي گير مياد .
    اما اگر bandwidth پورت ساتا 3GB/s بود بهتر هست كه براي صرفه جويي در هزينه ها هارد sataII رو بخريد .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Tehran

11

ممنون. در اون نرم افزار Pc Wizard چیزی به نام پهنای باند پیدا نکردم، ولی کلا وقتی روی یکی از درایوام کلیک می کنم این رو میاره:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اون یکی برنامه ی HD Tune Pro هم این شکلیه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این الان ینی Sata II هست؟
    پس چرا اینقد سرعتش کمه؟
    ممنون.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون. در اون نرم افزار Pc Wizard چیزی به نام پهنای باند پیدا نکردم، ولی کلا وقتی روی یکی از درایوام کلیک می کنم این رو میاره:
    کد:
    اون یکی برنامه ی HD Tune Pro هم این شکلیه:

این الان ینی Sata II هست؟
    پس چرا اینقد سرعتش کمه؟
    ممنون.
    در مورد نرم افزار pcwizard از این مسیر عمل کنید . ضمن اینکه عکسی که در پایین گذاشتم مربوط به لپتاپم که asus n61jv هست . این نشان میده که لپتاپم دو پورت sata دارد از نوع SATAII

هارد شما sataII هست و متوسط سرعت هارد شما 56MB/s هست ولی برای هارد من (عکسی که قبلاً گذاشتم) 60MB هست . اگر هاردتان کند هست در درجه اول با استفاده از نرم افزار TuneUp Utilities 2012 هارد رو clean و همچنین defragment کنید . اگر درست نشد و سرعتش بهبود پیدا نکرد از همون برنامه hdtune به قسمت health بروید ، بررسی کنید آیا اخطاری در مورد هارد داده است یا خیر ...

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اینجا هم اومدم تو پی سی ویزارد، اما bandwidth نداره:
    کد:

راستی رفتم تو بخش health دیدم زده Ok و مشکلی نداره.دیفرگ و bleach یا همون wipe free space هم دارم حدود یک ماه یک بار انجام میدم. رجیستری هم هر روز خودکار clean میشه. حتی مجبور شدم برای بالا بردن سرعت یک سری visual effect ها رو بردارم تا سبک تر بشه. استارت آپمم زیاد نیست. ولی 40 ثانیه طول می کشه تا برنامه یاهو مسنجر که توی استارت آپه لود بشه. وگرنه بقیه ی جاها زیاد مشکلی ندارم بیشتر تو همین استارت آپ و اینا مشکل دارم. بوتمم قبلا ویندوز بود الان کردمش گراب. ولی تو خود بوت و اینا مشکل ندارم.
    Last edited by m.m.m5651; 08-07-2012 at 23:33. دليل: :D

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اینجا هم اومدم تو پی سی ویزارد، اما bandwidth نداره:
    کد:

راستی رفتم تو بخش health دیدم زده Ok و مشکلی نداره.دیفرگ و bleach یا همون wipe free space هم دارم حدود یک ماه یک بار انجام میدم. رجیستری هم هر روز خودکار clean میشه. حتی مجبور شدم برای بالا بردن سرعت یک سری visual effect ها رو بردارم تا سبک تر بشه. استارت آپمم زیاد نیست. ولی 40 ثانیه طول می کشه تا برنامه یاهو مسنجر که توی استارت آپه لود بشه. وگرنه بقیه ی جاها زیاد مشکلی ندارم بیشتر تو همین استارت آپ و اینا مشکل دارم. بوتمم قبلا ویندوز بود الان کردمش گراب. ولی تو خود بوت و اینا مشکل ندارم.
    خب فکر نمیکنم مشکل از هاردتون باشه ، علت میتونه نرم افزاری باشه گرچه هارد 5400RPM و 8MB cache حرف چندانی برای گفتن ندارد ...
    نکته ای که متوجه شدم اینه که درایو C شما که فکر کنم درایور ویندوزی باشه تقریباً پر هست (72 درصد usage - حجم کل درایو هم 244 گیگ) که نشاندهنده نرم افزارهای نصب شده زیاد و فایلهای فراوان هست که در کند شدن بی تاثیر نیست ... توصیه میکنم حجم و سایز پارتیشن c رو کاهش بدید و فایلهای غیر ضروری رو در درایور دوم بریزید شاید سرعتش بهتر بشه .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    من هاردم رو با این نرم افزار (HD Tune Pro) چک کردم 2 تا ارور داد.چیکار باید بکنم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من هاردم رو با این نرم افزار (HD Tune Pro) چک کردم 2 تا ارور داد.چیکار باید بکنم؟
    سلام .
    بهتر بود یه تاپیک جدید در انجمن مشکلات هارد ایجاد میکردید . در هر حال برنامه hdd regeneretor رو دانلود و نصب کنید و طبق آموزشهای پست شماره [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عمل کنید . البته اگر هارد شما اکسترنال باشه نیازی به ساختن CD/DVD یا فلش بوتیبل نیست مستقیماً روی گزینه click here to repair physical bad sectors... کلیک کنید .

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •