تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: نظر شما در مورد Lenovo ThinkPad Edge E531 (مخصوصا کسانی که دارند)

پروفشنال !Bikhaneman!'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض نظر شما در مورد Lenovo ThinkPad Edge E531 (مخصوصا کسانی که دارند)

سلام به همگی

چند وقتیه دنبال لپ تاپی با کانفیگ مناسب برای انجام بازیهای متوسط مثلا PES 2013 و 2014 FIFA و ..البته با بودجه محدود (کمتر از 1,700) هستم..انتظارم از CPU بالا نیست چون کار خاصی انجام نمیدم..کانفیگی که دوستان به من معرفی کردن این بوده :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند نکته تو تاپیکهای مشابه خوندم که متاسفانه به دلیل بسته شدن تاپیک، نتونستم بپرسم.. :

1- کیفیت صفحه نمایش این لپ تاپ آیا مثل E530 هست؟ چون اونو دیدم، خیلی کدر و مات بود (برای دید بهتر در محیطهای باز) ولی خوب در کل خئوشم نیومد درحالیکه دوستان میگفتن E531 صفحه نمایش خوبی داره
    2- کارت گرافیکش با توجه به اینکه میگن معماریه G208 (یه چیزی تو این مایه ها) داره و از نظر قدرت با 640M برابری میکنه..آیا این حقیقت داره؟!!! یعنی بازیها رو با جزئیات بالا نمیتونه پخش کنه؟!!

ممنون

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

یعنی هیچکس نخریده؟

آخر فروم باز hasanoooooooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اره داداش روکش مات همینه.... این لپتاپ هم روکش مات داره و شما باید دنبال صفحه های براق بگردی...

Lenovo Essential G510 - D

مدل خوبی هست برا شما... گرافیکش هم تو همون مایه هاست.

اون گرافیکی که شما گفتی... اسمش خیلی گندست! ولی در اصل فقط اسمش... گرافیک اصلی این اسم 2 گیگ حجم داره که 128 بیتی هم هست.. ولی این نسخه 1 گیگی و 64 بیتی هست... خلاصه اینکه تو این رنج قیمت اصلا دنبال گرافیک و سیستم قوی نباش ولی بازی pes , فیفا رو میتونی با جزییات متوسط 50 60 فریمی بگیری....
    Last edited by hasanoooooooo; 13-06-2014 at 15:52.

4. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

یعنی g510 از e531 بهتره ؟؟
    از چه نظر هایی ؟؟
    چون منم میخوام تا هفته دیگه مدل core i5 لب تاپ e531 رو تهیه کنم
    میشه بگید از نظر کیفیت ساخت در چه وضعیتی هستش ؟
    ارزش داره خریدش یا برم سراغ g510 ??

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

قدرت cpu g510 حدود 10 درصد از اون یکی قویتره.
    صفحه g510 روکش مات نداره و رنگها زنده تر هستند ولی زیر نور افتاب یا محیط پر نور اذیت میشید...
    از نظر قیافه باید بری تو بازار این مدل رو ببینی بعدا تصمیم بگیری...(از روی عکس تصمیم نگیر...) ولی بشخصه فکر میکنم زیبایی e531 مقداری بهتره...
    ولی از نظر کانفیگ اصلا حریف g510 نمیشه .... تو این رنج قیمت بنظرم g510 در کل بهتره و شک نکن که ارزش خرید رو داره.
    این صفحه های مات واقعا کاربردشون فقط زیر نور افتاب هست.. ولی کار کردن باهاش از جمله فیلم دیدن و بازی کردن حس یک لپتاپ قدیمی رو میده
    Last edited by hasanoooooooo; 13-06-2014 at 21:06.

7. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

- کیفیت صفحه نمایش این لپ تاپ آیا مثل E530 هست؟ چون اونو دیدم، خیلی کدر و مات بود (برای دید بهتر در محیطهای باز) ولی خوب در کل خئوشم نیومد درحالیکه دوستان میگفتن E531 صفحه نمایش خوبی داره
    برای دید دز محیط های باز صفحه نمایش مات مناسب تر هست .
    توی بررسی ها هم گفته شده بود صفحه نمایش این مدل چنگی به دل نمی زنه . اما توی پست های انجمن برخی دوستان لپ تاپ رو ندیده ! به این لپ تاپ آب و تاب می دادند انگار 100 سال داشتنش !!!!

کلا باید بگم اصلا از نظر قیافه E531 اون چیزی که توی عکس نشون می ده نیست . بایست از نزدیک دید تا متوجه بشی ( هر چند سلیقه ها فرق داره ) هر چند کمی از مدل انتخابی شما کمی زیباتر است .

در مورد کارت گرافیک : نمی دونم دوستان چه می کنند که پهنای باند 64 بیتی براشون کمه !

اینکه استفاده شما از کارت گرافیک در چه ضمینه ای هستش بنده نمی دونم . ولی اگر بخواین بازی کنین با مقایسه بین GT735M ( مشابه GT740M نسخه 64 بیتی هست . هر دو از GK208 بهره می برند اما GT735M از فرکانس پایینتری بهره می برد . ) و GT640M می شه فهمید 64 بیتی بودن کارت گرافیک دلیل بر برتری سخت افزاری نمی شود .

GT735M :
    مشخصات :

تراشه : GK208
    تعداد هسته ها : 384 عدد
    میزان فرکانس هسته : 575 مگاهرتز - قابل افزایش تا 889 مگاهرتز با GPU Boost 2.0
    میزان فرکانس سایه زن: 575 مگاهرتز - قابل ارتقا تا 889 مگاهرتز با GPU Boost 2.0
    میزان فرکانس مموری : 1800 مگاهرتز
    پهنای باند : 64 بیت

مشخصات GT640M :
    تراشه : GK107
    تعداد هسته ها : 384 عدد
    میزان فرکانس هسته : 645 مگاهرتز
    میزان فرکانس سایه زن : 645 مگاهرتز
    میزان فرکانس مموری : 1800 مگاهرتز
    پهنای باند : 128 بیت .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون طور که مشاهده می کنین با توجه به اینکه هم فرکانس و هم پهنای باند GT735M از 640M پایینتره اما به طور کلی نمی توان گفت کدام یکی بهتره . در برخی بازی ها GT735M بهتر عمل کرده و برخی دیگر 640M .

همون طور که می دونین تاثیر فرکانس هسته و سایه زن و مموری در کارت گرافیک برای بازی و بنچ مارک بسیار اهمیت داره .

مشخصات GT740M نسخه 64 بیت :

تراشه : GK208M
    تعداد هسته : 384 عدد
    فرکانس هسته : 810 مگاهرتر - 1000 مگاهرتز با GPU Boost 2.0
    فرکانس سایه زن : 810 مگاهرتز - 1000 مگاهرتز با GPU Boost 2.0
    فرکانس مموری : 1800 مگاهرتز
    پهنای باند : 64 بیت

با یه حساب کتاب ساده می شه فهمید این کارت گرافیک اصلا ضعیف نیست . هم چنین پهنای باند 64 بیتی دلیل بر ضعف این کارت گرافیک نسبت به سایر رقبا نمی شه . بد نیست برخی دوستان به جای استفاده از اطلاعات قدیمی و منسوخ کمی به مطالعه تکنولوژی های جدید بپردازند

9. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

یعنی کیفیت نمایشگرش اینقدر پایینه ؟؟
    من بیشتر واسه کارای دانشگاهی ( رشته برق ) میخوام
    بعضی اوقات هم بازی ( کال اف دیوتی)

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دوست خوبمون اطلاعات خوبی داد ... ولی من عرض کردم نسبت به بازیهای الان دیگه کارت گرافیک خوبی حساب نمیشه!! وگرنه تو سال 2014 هستیم و مطمعنا خیلی چیزها پیشرفت کرد... بازم عرض میکنم این کارت به هیچ عنوان مناسب بازی نیست... منظور بازیهای شاخ هست .. مثل crysis 3 . battlefield 3 , ... تو این بازیها گرافیکهای شاخ هم نمیتونن عالی عمل کنن ... اینم در نظر بگیرید که نسخه 128 بیتی 740m از 2 گیگ حافظه بهره میبره اما نسخه 64 بیتی از 1 گیگ!
    این لینک رو ببینید ... مشخصات دقیق گرافیک 8570 هست که روی g510 هست
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این هم گرافیک 740m که روی لپتاپهای 2200 تا 2600 پیدا میکنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا این عکس رو ببینید

میبینید که این کارت 64 بیتی که نوت بوک چک مورد بررسی قرار داده 2 گیگ حافظه داره...و من هم یکی از اقوام مدتی پیش این لپتاپ رو خریده بود دقیق مطمعنم که کارتی که روی اون بود به وضوح سرعت کلاک و مموری اسپید کمتر بود و البته حجم کارت رو هم میزد 1 گیگ...
    متاسفانه بهش دسترسی هم ندارم که عکس بزارم... ولی هدف اینجا اطلاع رسانی بود تا جایی که میشد....
    خلاصه اینکه تو این رنج قیمت بنظرم چیز خوبی برای بازی کردن بصورت حرفهای پیدا نمیکنی مگه اینکه به جزییات علاقه ای نداشته باشی و روی کمترین تنظیمات فقط بخوای بازی کنی که جوابتو میده... که بنظرم بازم گرافیک g510 حدودی بهتر عمل میکنه!
    Last edited by hasanoooooooo; 14-06-2014 at 09:23.

12. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

من چون فقط فوتبال بازی میکنم، تو سایت notebookcheck مقایسه این دو گرافیک رو تو بازی Fifa دیدم که عکسشو میذارم:

طبق این مقایسه، 740 ظاهرا یه سر و گردن بالاتره ! حالا کاری به مدل E531 ندارم که با توجه به نوع صفحه نمایشش به این نتیجه رسیدم به درد من نمیخوره

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

داداش این فریم ها مربوط به نسخه 128 بیتی و 2 گیگی 740m هست.. گرافیکی که روی لپتاپهای 2200 تا 2800 پیدا میشه....وگرنه نسخه 64 بیتی مقداری کمتر از 8570 فریم میده... بالا که توضیح دادم.. در هر صورت منم بنظرم هر مدلی میگیری حواست به صفحه نمایش باشه....
    Last edited by hasanoooooooo; 14-06-2014 at 12:49.

15. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •