تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آبگرمکن مخزنی یا دیواری؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض آبگرمکن مخزنی یا دیواری؟

سلام دوستان؛
    من تو فکر خرید آبگرمکن برای منزلم هستم. تو خونه پدری آبگرمکن مخزنی داشتیم که تقریبا بدون مشکل کار می کرد. شیر آب رو که باز می کردیم بعد از چند ثانیه آب گرم میشد و حتی وقتی برق یا گاز نبود با توجه به ظرفیت مخزن آب گرم داشتیم.
    خود آبگرمکن هم با باز شدن شیر آب روشن میشد و همیشه آب گرم بود
    حالا دوستام اصرار دارن آبگرمکن دیواری بگیرم ولی خب مطمئن نیستم. منزل یکی از دوستان که امتحان کردم با وجودی که فاصله ی شیر آب تا آبگرمکن از خونه پدری هم کمتر بود ولی آب خیلی دیرتر گرم میشد (چون برعکس آبگرمکن مخزنی آب همیشه گرم نیست و یه مدت طول میکشه تا گرم بشه) و خب چون آبگرمکن دیواری برقی هست، با قطع برق مشکل پیش میاد.
    همینطور فکر کنم تعمیرات آبگرمکن دیواری به سادگی آبگرمکن مخزنی باشه. آبگرمکن مخزنی حداکثر خرجش سوراخ شدن مخزن هست که یا با جوشکاری یا نهایتا با تعویض مخزن مشکل برطرف میشه ولی آبگرمکن دیواری به نظر پیچیده تر میاد.

به نظر خودم آبگرمکن مخزنی خیلی بهتره ولی دوستان اصرار می کنن آبگرمکن دیواری نصب کنم برای همینم دودل شدم
    ممنون میشم اگه بین خرید یکی از این دونوع ابگرمکن راهنمایی کنید

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مزیت آبگرمکن مخزنی بزرگ این هست که آب گرم خیلی زیادی رو ذخیره میکنه و بعد از اینکه کاملا گرم شد برای چند نفر و یا یک حمام طولانی به خوبی آبگرم کافی وجود داره و از نظر سردشدن آب کمتر مشکل پیش میاد، مگر اینکه بعد از داغ شدن آب، آب زیادی صرف بشه و مخزن مجدد با آب سرد پر بشه، در چنین حالتی آبگرمکن مخزنی مدت زمان بیشتر نیاز داره تا آب را مجددا کامل گرم کنه.
    اما خب مشکلات عمده ای که داره، یکی این هست که حرارت زیادی که مخزن میده معمولا مشکلات پوسیدگی زودتری ایجاد میکنه و بخاطر اینکه مخزن اصل قیمت این آبگرمکن رو تشکیل میده، هرچند سال یک بار نیاز به مخزن نو پیدا میکنه و هزینه زیادی روی دست مصرف کننده میگذاره.
    مشکل دیگش، مصرف انرژی اون هست، با توجه به ظرفیت بالای مخزن این آبگرمکن، مصرف انرژی گاز اون خیلی زیاد هست به نسبت آبگرمکن های دیواری، گرم کردن آب زیاد هزینه بردار هست و همچنین با سرد شدن آب داخل مخزن، مجددا انرژی زیاد دوباره ای صرف میشه تا مخزن اون گرم بشه و این هزینه پرداختی گاز شما رو زیاد میکنه و همینطور زیاد روشن بودن شعله در منزل، باعث حرارت اضافه ناخواسته مخصوصا در تابستان به شما میشه (که باز برای دفع این حرارت اضافه باید انرژی برق بیشتری برای خنک کردن محل توسط کولر شما مصرف بشه) و همینطور اکسیژن بیشتری از محیط شما رو میسوزونه که در صورت باز و بسته نکردن درهای ساختمان این کمبود اکسیژن در محیط ممکنه بطور نامحسوس مشکلاتی برای ساکنین بوجود بیاره.
    مشکل دیگه حجم بزرگ این آبگرمکن ها هست که فضای خیلی زیادی اشغال میکنن و همینطور درصورت خرابی، تعویض مخزن و جابجایی اونها واقعا کار دشواری هست و دردسر های خاص خودش رو از نظر گرفته شدن فضا و همینطور تعمیرات داره.

اما درمقابل آبگرمکن دیواری
    مزیت مهم آبگرمکن دیواری مصرف کمتر انرژی گاز هست و شعله اون با توجه به کوچکتر بودن مخزن خیلی کمتر روشن میشه و بیشتر فعالیتش در زمان باز شدن شیر آب و حرکت جریان آب انجام میشه (البته سیستم های متفاوتی از عمکرد آبگرمکن های دیواری وجود داره برای طولانی نشدن پاسخ من فقط مسائل مهم و مشترک بین اونها رو میگم و هرکدوم رو جداگانه توضیح نمیدم)

فضای کمتری اشغال میکنه و در استفاده بهینه از فضای ساختمان به شما کمک میکنه.
    اما مشکل اصلی اون همین سرد بودن آب به نسبت آبگرمکن های مخزنی بزرگ و ایستاده هست. مخزن کوچک این نوع آبگرمکن ها به سرعت خالی میشه و معمولا در طی یک حمام نیاز به این پیدا میکنه که حداقل دوبار مخزن پر شده خودش رو گرم کنه، در زمانی که حمام شروع میشه و مخزن خالی میشه، شعله مجددا روشن میشه و گرم کردم مخزن حداکثر 5 دقیقه به طول می انجامه که در این مدت باید شیر آب در حمام بسته شود و فرصت کافی به آبگرمکن داده شود تا مخزن خودش رو مجددا گرم کنه، اگر مصرف کننده چنین کاری نکنه بعد از تخلیه مخزن گرم شده اول، دیگه مصرف کننده با آب سرد مواجه خواهد شد.

البته نوع آبگرمکن های دیواری بدون مخزن هم وجود دارن که در لحظه استفاده شعله مستقیم روی لوله جریان آب گرفته میشه، این مدل بطور کلی نمیتونه دمای آب گرم شما رو خیلی بالا ببره و تازه اون چیزی که من دیدم این هست که این مدل ها خیلی زود خراب میشن و تنظیم و سرویس اونها هم سخته و سیستم های کنترلی اونها برای قطع و وصل، تمام عملکرد این مدل ها رو تحت تاثیر قرار میده و وابسته به اون هستن، مسائلی مثل گرفتگی لوله ها و خرابی هایی که از آب غیر سبک و املاح دار ما بوجود میاد، باعث میشه این مدل دستگاه ها زودتر به سرویس احتیاج پیدا کنند، صد البته در کشورهایی که کیفیت آب سبک و تقریبا خالص لوله کشی آنها بسیار بالاست، این سیستم ها بازدهی بسیار بسیار بالایی دارند اما نظر من اینه که بدرد شرایط فعلی ایران ما نمیخوره.

در نهایت نظر من این هست که اگه تحمل صبر کردن در حمام را دارید، یک مدل دیواری بخرید اما بجای مخزن 30 یا 50 لیتری، از آبگرمکن دیواری با مخزن 150 لیتری استفاده کنید تا تعادلی از نظر سرد نشدن آب و مصرف انرژی و همینطور اشغال فضا بوجود بیاد.
    اما اگر آدم راحت طلبی هستید و به هیچ عنوان تحمل سرد شدن آب در حمام را ندارید، همچنان از همان مدل های ایستاده استفاده کنید.

3. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

همونطور که کاربر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفت اگر آب شهر محل سکونتتون املاح زیادی داره آبگرمکن دیواری براتون مناسب نیست چون املاح موجود در آب خیلی زود آبگرمکن دیواری رو فرسوده میکنه.

5. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

دوران مخزنی تمام شده دیگه
    آپارتمانهای کوچک با مخزنی با اون قد و قواره اش جور در نمیاد

مصرف گازش زیاده و اِتلاف انرژی زیادی هم داره

یک آبگرمکن دیواری بوتان ۳۱۱۵ شمعک دار برای خانواده ی تا ۴ نفره مناسبه

تعمیر و سرویس هم در همین سایت هست . در لینکهای زیر همین مطلب نوشته شده

بوتان ۳۱۱۸ هم همونه ولی آب گرم بیشتری تولید می‌کنه یعنی دِبیِ بیشتری داره

اگر هم در بیرون از ساختمان و در معرض باد هست پس باید فندک دار نصب کنین که باز هم بوتان بهتره چون همه جا نمایندگی داره و قطعاتش فراوونه و سرویس و نگهداری و تعمیرش هم ساده هست
    =============================================
    دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
    چند نمونه :
    .

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .
    تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
    .
    .

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
    .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 10-05-2020 at 12:05.

7. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •