تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: مشکل عجیب اورکلاک i5 2500k و p8p67pro

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض مشکل عجیب اورکلاک i5 2500k و p8p67pro

سلام دوستان

من یه مشکل عذاب آور با کامپیوترم دارم و اینکه هر وقت اون رو اورکلاک می کنم فقط تا زمانی که روشن باشه اورکلاک باقی می مونه و اگر شب خاموش کنم و فردا دوباره روشن کنم بعد از چند بار ریاستارت خودکار موقع بالا اومدن یک پیام نمایش میده که مجبورم دکمه f1 رو بزنم و به setup bios برم و اونجا تنظیمات پیش فرض رو بزنم و دوباره ری استارت بشه و به صورت غیر اورکلاک با تنظیمات پیش فرض بالا بیاد .
    احساس می کنم این سیستم کارایی خیلی بالاتری می تونه داشته باشه و با تنظیمات پیش فرض فقط تلف میشه منابعش . من چطور می تونم این سیستمم رو یه اورکلاک پایدار بکنم ب نظرتون ؟ البته فک نکنم مشکل از خود سخت افزار باشه چون بعد از اورکلاک که ری استارت میشه خودکار بالا میاد و تا وقتی که خاموش نکنم مشکلی نداره ولی وقتی خاموش کنم و سرد بشه دیگه به صورت اورکلاک بالا نمیاد

قطعات سیستم :

cpu : i5 2500k
    mb:p8p67 pro b3
    ram:verico bus 1333 ddr3 4gb*2
    vga : asus gtx 560ti
    power : coolermaster 520

ممنون میشم کمکی بکنید .
    مرسی

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اول از همه این مشکل میتونه به خاطر تنظیم نبودن درست تاریخ سیستم باشه شما وارد بایوس بشین و تاریخ درست رو دربایوس سیستم ست کنید و تنظیمات رو اعمال کنید و سیو کنید
    اگه بازهم بعد از خاموش شدن اینطوری شد میتونه این مشکل از ضعیف بودن یا خرابی باتری مین باشه باید بایک باتری مین دیگه تست کنید
    علت بعدی میتونه از بایوس مین باشه بایوس مین رو به آخرین ورژن آپدیت کنید
    این مشکل نمیتونه از ناپایداری باشه چون وقتی اورکلاک میکنید بدون هیچ مشکلی با سیستم کار میکنید
    بهتره اورکلاک هم از بایوس سیستم انجام بشه وقتی با نرم افزار انجام میشه با ریست تنظیمات به حالت قبل برمیگرده ولی با اعمال در بایوس اینطوری نیست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

بسیار ممنونم ، میشه کمک کنید به صورت دستی اورکلاک کنم ؟ راستش می ترسم مقادیر اشتباه بدم سخت افزار مخصوصا cpu و ram و vga دچار مشکل بشه .
    اگه در مورد اورکلاک این سه به صورت دستی با توجه به مدل هاشون که ذکر کردم اطلاعاتی بدید ممنون میشم واقعا

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ضریب سی پی یو شما باز است از تو بایوس میتونید راحت با افزایش ضریب و اعمال ولتاژ در مواقع نیاز سی پی یو رو اورکلاک کنید

شما یک تست 15 دقیقه ای با نرم افزار prime95 در حالت blend بگیرید و حین تست دمای سی پی یو رو با نرم افزار hw monitor چک کنید

یک عکس هم از تب مموری نرم افزار cpu-z بزارید

بهتره قبل از انجام اینکار مشکلتون رو حل کنید بعد اقدام به اور کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ممنونم . تست ها رو انجام دادم و این هم نتیجه اش . نظرتون چیه ؟ چه مقادیری رو توی بایوس وارد کنم بهتره برای شروع به نظرتون

Last edited by Qara; 30-11-2012 at 18:41.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

علت به صورت پیش فرض در آمدن تنظیمات شما مشخص هست
    در شاتی که گذاشتی به وضوح مشخص شده که پردازنده شما دمای فوق العاده بالایی داره
    به همین دلیل بایاس بصورت خودکار به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به سایر قسمت ها تنظیمات بایاس را بصورت پیش فرض در میاره
    اگر اورکلاک انجام دادین هرچه سریعتر تنظیمات را به حالت اولیه بر گردونید و در صورت امکان نسبت به خرید یک خنک کننده و خمیر حرارتی مناسب اقدام کنید

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دمای سی پی یو بالاست اول باید با یک کولر خوب دمای سی پی یو رو کم کنید و یک خمیر خوب سپس اقدام به اورکلاک کنید دما در لود نباید از 60 بیشتر بشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ممنونم ولی مشکل وقتی هست که cpu کامپیوتر کاملا خنکه . یعنی شب اورکلاک می کنم و چند ساعت کار و بازی می کنم . بعد که صبح میام روشن کنم همون اولش که می خواد بیاد بالا چند بار ریاستارت می شه و آخرشم به تنظیمات پیش فرض بر می گرده . برای همین فک نکنم مشکل از خنک کننده باشه . این دما هم بعد از 20 دقیقه تست سنگین prime در حالت blend حاصل شده و در هیچ یک از کاربرد های من به همچین حرارتی نمی رسه . البته بعد از 20 دقیقه dead page ویندوز پیداش شد و ریاستارت شد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اوهووم فک کنم اول باید مشکل پاک شدن تنظیمات رو حل کنم بعد به فکر یه خنک کننده مناسب باشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

میشه لطف کنید یه کولر خوب با قیمت مناسب و امکان خرید آنلاین هم معرفی کنید . خیلی خیلی ممنونم

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •