تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: برنامه system monitor

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

14 برنامه system monitor

سلام.من مدرس درس سیتم عامل برای مقطع هنرستان هستم.یکشنبه قراره system monitor رو درس بدم اما مفهوم شمارنده رو نفهمیدم.لطفا تا قبل از یکشنبه راهنماییم کنید .ممنون.

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام

شمارنده ها نشان دهنده عملکرد کامپیوتر به صورت هم زمان هستند

با زندن دکمه Explain هم می تونید توضیح مربوط به هر شمارنده را بخونید

هر یک از این شمارنده ها می تونند به شما بفهمونند که ایا قطعه خاصی از سیستم شما نیاز به ارتقا دارد یا نه .

البته این کار هم با زیر نظر گرفتن کارکرد سیستم در ساعت ها یا روزهایی متوالی می باشد .

البته این مورد هم برای افراد عادی اهمیت چندانی ندارد . و بیشتر مورد توجه مهندسین ارتقاء سیستم می باشد .

موفق باشید .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

یک دنیا ممنون.داشتم کم کم از گرفتن جواب نا امید میشدم.چند روزه دارم با گوگل سرچ میکنم اما هیچ مطلبی پیدا نکردم .میخواستم فردا غیبت کنم!

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام دوست عزیز

اندکی توضیح بیشتر :دي

همون طور که می دونید system monitor می تونه بسیاری از عملکردهای سیستم را برسی کنه و کارایی اونها را ثبت کنه .

با زدن علامت جمع + از قسمت بالای نمودار گرافیکی می تونید شمارنده های بیشتری را اضافه کنید .

این برنامه میتونه به شما کمک کنه تا شما از کندی قطعه مربوط به سیستم یا ایرادی که قطعات سیستم شما دارند مطلع شوید

تشخیص داده ها و اطلاعاتی که این شمارنده ها در اختیار کاربران می گذارند نیاز به دانش زیادی دارد و عملکرد شمارنده ها همون طور که گفتم برای کاربران عادی نامفهوم هست و بیشتر مورد توجه مهندسین ارتقاء سیستم می باشد .

مثلا اگه cpu را در نظر بگیریم ، هنگامی که برنامه هایی را اجرا می کنیم اگر این برنامه ها ظرفیت زیادی از پردازشگر cpu را به خودشون اختصاص دهند مثلا چیزی در حدود 95 درصد ، و اگر شمارنده مربوط به cpu به شما بگوید که هنگام کارکرد سیستم چیزی در حدود 80 درصد از ظرفیت cpu اشغال می شود این یعنی سیستم شما نیاز به پردازنده قوی تری دارد زیرا پردازنده شما جواب گوی حجم کاری سیستم شما نمی باشد .

برای مابقی قطعات سیستم نیز این مورد توسط شمارنده های مربوط به ان قطعه قابل تشخیص است .

موفق باشید .

5. 2 کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •