تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: راهنمایی برای آزاد کردن فضاوی درایو ویندوز C

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdi 78's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض راهنمایی برای آزاد کردن فضاوی درایو ویندوز C

سلام. چه شکل می تونم فضای C رو آزاد کنم. تمپ ها رو پاک کردم

کاربر فعال ویندوز milad.xp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

باسلام
    غیرفعال کردن hibernate:
    ویژگی hibernate فایلی به نام hiberfil.sys رو تو درایو ویندوز ایجاد میکنه که حجمی برابر مقدار رم سیستمتون اشغال میکنه. با این کار حداقل یک گیگ تو فضا صرفه جویی می کنین.
    برای این کار cmd رو تو حالت admin بالا بیارین و دستور powercfg.exe /hibernate off رو توش تایپ کنین و enter بزنین.

3. این کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

باسلام
    غیرفعال کردن hibernate:
    ویژگی hibernate فایلی به نام hiberfil.sys رو تو درایو ویندوز ایجاد میکنه که حجمی برابر مقدار رم سیستمتون اشغال میکنه. با این کار حداقل یک گیگ تو فضا صرفه جویی می کنین.
    برای این کار cmd رو تو حالت admin بالا بیارین و دستور powercfg.exe /hibernate off رو توش تایپ کنین و enter بزنین.
    سلام
    این فایل معمولا 3/4 حجم رم هست . منم قبلا غیر فعالش کردم و 6 گیگ خالی شد ( 8 گیگ رم دارم ) ولی بعد از قطع برق وقتی کامپیوتر رو روشن کردم از 10 گیگ خالی درایو سی ، 2 گیگ مونده بود. با پاک کردن temp و %temp% و prefetch تونستم فضای خالی رو به 4.7 گیگ برسونم ولی به 10 گیگ اول نمی رسم.
    ممنون می شم راهنمایی کنید. پشتیبانی ماکروسافت هم نتونست کاری بکنه
    می خوام به وین 10 آپگرید کنم ولی فضای خالی ندارم

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

سلام مجدد
    معلومه شما خودت حرفه ای هستی. (مخصوصا با تماست با مایکروسافت خیلی حال کردم.)

شما نمایش فایلای hidden رو فعال کن و برو تو search ویندوز، جستجو برای فایلای hidden رو هم فعال کن، بعد بر اساس size جستجو رو تو درایو C شروع کن، ببینی کدوم فایلا حجمشون زیاده؟
    (آخه بعد یه خاموش روشن کردن سیستم 8 گیگ حافظه پر شده و علتش باید بررسی بشه.)

نمیدونم که pagefile رو هم غیرفعال کردی یانه؟
    اگه فایلای آپدیت ویندوز رو حذف کنی و یه سری برنامه سنگین و بازی هم (اگه داشته باشی) حذف کنی، شاید جواب بده.
    اگه احتیاج شد، system restore رو هم غیرفعال کن (ولی شاید ریسک باشه.)

از من میشنوی یه هارد بگیر، البته میتونی موقتا یکسری فیلم یا عکس یا آهنگو بریزی رو DVD، و تو اون درایوی که فضا خالی میشه ویندوز نصب کنی.

خلاصه راه زیاده و بستگی داره به شما.
    یاعلی

6. این کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

سلام مجدد
    معلومه شما خودت حرفه ای هستی. (مخصوصا با تماست با مایکروسافت خیلی حال کردم.)

شما نمایش فایلای hidden رو فعال کن و برو تو search ویندوز، جستجو برای فایلای hidden رو هم فعال کن، بعد بر اساس size جستجو رو تو درایو C شروع کن، ببینی کدوم فایلا حجمشون زیاده؟
    (آخه بعد یه خاموش روشن کردن سیستم 8 گیگ حافظه پر شده و علتش باید بررسی بشه.)

نمیدونم که pagefile رو هم غیرفعال کردی یانه؟
    اگه فایلای آپدیت ویندوز رو حذف کنی و یه سری برنامه سنگین و بازی هم (اگه داشته باشی) حذف کنی، شاید جواب بده.
    اگه احتیاج شد، system restore رو هم غیرفعال کن (ولی شاید ریسک باشه.)

از من میشنوی یه هارد بگیر، البته میتونی موقتا یکسری فیلم یا عکس یا آهنگو بریزی رو DVD، و تو اون درایوی که فضا خالی میشه ویندوز نصب کنی.

خلاصه راه زیاده و بستگی داره به شما.
    یاعلی
    سلام
    می خوام به وین 10 آپگرید کنم . درایو C هم حجم نداره. D جا داره . نیاز به هارد جدید نیست.
    حافظه مجازی یا همون pagefile رو بهش دست نزدم . ولی اگه به D منتقلش کنم ، 8 گیگ جا باز میشه ولی فعلا میخوام بدونم اون 10 گیگ چی شده؟ الان 5.25 گیگش نیست! بعد این که برای رسیدن به 10 گیگ ، هایبرنیت رو هم غیر فعال کرده بودم/ حالا نه تنها هایبرنیت ندارم ، بلکه 6 گیگ هم غیبش زده بعد قطع برق
    اون طوری که ویندوز می گه ، سیستم ری استور الان 1.46 گرفته پس اگه درست باشه ، عیب از این نیست. چون می خوام آپگرید کنم به 10 ، غیر فعال کردنش ریسک هست / با برنامه windirstat هم آنالیز کردم. یه چیز هایی پیدا کردم ولی نمی دونم مال ویندوز هست یا نه. می ترسم حذف کنم

"معلومه شما خودت حرفه ای هستی. (مخصوصا با تماست با مایکروسافت خیلی حال کردم.)"
    کار خاصی نیست. وارد اکانت مایکروسافتتون بشید . به سایت مایکروسافت برید و از اون جا می تونید با تیم پشتیبانیشون حرف بزنید( متن نه تلفن و صدا) با نرم افزار لاگ می این هم میتونن به سیستم شما دسترسی داشته باشن/

نرم افزار های حجیم و بازی ها هم رو D هستن. آپدیت های ویندوز هم برای آپگرید نیاز دارم. مطمئنم که از آپدیت ها نیست.
    پیشنهادی ندارید؟
    ممنون

Last edited by mehdi 78; 31-10-2015 at 16:35.

8. این کاربر از mehdi 78 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

سلام
    تنها چیزی که به ذهنم میرسه defrag کردن درایوتون هست.
    ببینین تأثیری داره؟

از بابت راهنماییتون درباره تماس با مایکروسافتم ممنون.
    یادمه من یه بار که با پشتیبانی مایکروسافت تماس گرفته بودم، اشتباها وارد بخش پشتیبانی معلولین (مثل کم بیناها) شده بودم. ولی خب جوابمو داد.یاعلی

10. 2 کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

فایده نداشت
    پشتیبانی مایکرو گفت با دیسک کلین اپ امتحان کن
    این سری که امتحان کردم ، وقتی داشت اسکن میکرد C رو ، فضای C به 6 گیگابایت رسید چطوری؟؟؟؟ فعلا که 6 گیگ مونده. باید ببینم چه میتونم بکنم.
    نتیجه رو می گم. راستی پشتیبان مایکروسافت بهم هالووین رو هم تبریک گفت

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

سلام
    به عنوان تیری در تاریکی هاردو با HDD Regenerator اسکن کن که از نبود بد سکتور و سلامت هارد مطمئن باشی.یاعلی

13. این کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

تو پوشه ویندوز پوشه SoftwareDistribution رو shift+delete کن بک اپ اپدیتهای ویندوز توشه

15. این کاربر از aghazadeh_hastam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

سلام
    به عنوان تیری در تاریکی هاردو با HDD Regenerator اسکن کن که از نبود بد سکتور و سلامت هارد مطمئن باشی.یاعلی
    هارد که سالمه
    الان خودش خودش از 6 شد 5.4 گیگ دوست دارم این طوری بزنم تو صورت خودم که برای C خیلی کم فضا در نظر گرفتم

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •