تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: cpu

آخر فروم باز ali_disslove's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض cpu

با سلام

من چند سال پیش یه کامپیوتر pentium 4 خریدم(بعده 2 سال که خواستم گرافیکم رو ارتقا بدم گفتند دیگه این مادربورد قابلیت اینو نداره و گفتند باید مادربوردت رو عوض کنی بعد که خواستم عوض کنم گفتند نسل cpu ها هم عوض شده cpu رو هم باید عوض کنی سرحساب شدیم دیدیم کل سیستم رو باید عوض کنیم

حالا من پارسال یه سیستم دیگه خریدم با cpu 5300 حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه الان core i3-5-7 اومده من اگه دوباره ساله دیگه بخوام سیستمم رو یه جاییش رو ارتقا بدم بازم ماجرای چند سال پیش اتفاق میفته؟؟

به فرض اگه cpu سوخت و قصد خرید همین cpu یا حالا بالاترش که سوکت 775 هستند کردم دیگه سوکت 775 ها توی بازار نیست ؟؟؟یعنی دوباره باید مادربوردم عوض کنم ؟؟

سوال دوم

من فن cpu رو چند روز پیش باز کردم دیدم زیره هد یه چیزایی سیاه مانند و خشکیده بین هد و خود cpu هست --اینا همون خمیر فکر کنم سیلیکونه ؟؟؟اون وقت چرا خشکیده ؟باید خشک باشه؟یا باید عوضش کنم ؟چه قدر وقت یه بار اینو عوض میکنند ؟فایده ای هم داره یا الکیه ؟

سوال سوم

اگه یه گرافیک تا 300 تومن الان بخرم آیا با این کیسم مچ میشه ؟؟بعدا بقیش رو هم ارتقا میدم البته به جز پاور که میدونم باید عوض شه

cpu :e5300
    ram ddr2 ---2gb
    vga: 4670 ddr3

اگه نباشه جاش خالی می مونه salarhiv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

عزیز اینتل داره به کل از سوکت های قدیمی به سوکته ای جدید 1156 ,1366 سوییچ می کنه و متاسفانه باید بگم اگه قصد خرید corei رو داری باید مادربردت رو عوض کنی.البته من الزامی توش نمی بینم (حداقل تا 3 سال اینده!!) چون پردازنده ش شما تقریبا از پردازنده های رده پایینه شما اگه قصد ارتقا داری می تونی حداقل 10 تا انتخاب از بین همین Core 2 deu یا core 2 quad بکنی.که خیلی قویتر از پردازنده ی حال شماست.
    در مورد گرافیکت هم که نه فرقی نداره چی باشه و با سیستمتون مچه(البته اگه از PCIE 2 )استفاده کنه که چه بهتر.
    فقط باید پاوری داشته باشی که تامینش کنه.
    اون چیز سیاه هم بله خمیر سیلیکونه که خشک شده و بهتره که بخری و دوباره بزنی.خیلی تاثیر داره.
    البته باید قبلی رو با استون کاملا پاک کنی.

3. این کاربر از salarhiv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

عزیز اینتل داره به کل از سوکت های قدیمی به سوکته ای جدید 1156 ,1366 سوییچ می کنه و متاسفانه باید بگم اگه قصد خرید corei رو داری باید مادربردت رو عوض کنی.البته من الزامی توش نمی بینم (حداقل تا 3 سال اینده!!) چون پردازنده ش شما تقریبا از پردازنده های رده پایینه شما اگه قصد ارتقا داری می تونی حداقل 10 تا انتخاب از بین همین Core 2 deu یا core 2 quad بکنی.که خیلی قویتر از پردازنده ی حال شماست.
    در مورد گرافیکت هم که نه فرقی نداره چی باشه و با سیستمتون مچه(البته اگه از PCIE 2 )استفاده کنه که چه بهتر.
    فقط باید پاوری داشته باشی که تامینش کنه.
    اون چیز سیاه هم بله خمیر سیلیکونه که خشک شده و بهتره که بخری و دوباره بزنی.خیلی تاثیر داره.
    البته باید قبلی رو با استون کاملا پاک کنی.

پس مگه مرض داره اینتل هی خرج رو دست ما میندازه ؟اگه پارسال amd خریده بودم بازم همین مشکل بود ؟یعنی amd هم هی نسل cpu هاش رو عوض میکنه ؟الان عوض کرده ؟اخرین بار کی عوض کرده amd ?

من الان تمامی بازی های روز رو با آخرین رزولشن و تنظیمات بدون هیچ گیری دارم بازی میکنم و فکر نمیکنم الان احتیاج به cpu داشته باشم اما ایا اگه 2- سال دیگه خواستم عوض کنم این نوع سوکت 775 ها هستند یا اینا هم نسلشون انقراض پیدا میکنه ؟؟

از کجا بفهمم asus p5ql-se این PCIE 2 رو داره یا نه ؟

4- این خمیر سیلیکون چه قدر وقت یه بار باید عوض شه ؟

آخر فروم باز iceweek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

پس مگه مرض داره اینتل هی خرج رو دست ما میندازه ؟اگه پارسال amd خریده بودم بازم همین مشکل بود ؟یعنی amd هم هی نسل cpu هاش رو عوض میکنه ؟الان عوض کرده ؟اخرین بار کی عوض کرده amd ?

من الان تمامی بازی های روز رو با آخرین رزولشن و تنظیمات بدون هیچ گیری دارم بازی میکنم و فکر نمیکنم الان احتیاج به cpu داشته باشم اما ایا اگه 2- سال دیگه خواستم عوض کنم این نوع سوکت 775 ها هستند یا اینا هم نسلشون انقراض پیدا میکنه ؟؟

از کجا بفهمم asus p5ql-se این PCIE 2 رو داره یا نه ؟

4- این خمیر سیلیکون چه قدر وقت یه بار باید عوض شه ؟
    2سال دیگه فکر نکنم دیگه همچین سوکتی پیدا بشه
    amd کمتر سوکت عوض میکنه.حتی بعضی cpu های سوکت نسل بعد یه مادربرد به اون مادربرد میخورن
    مادربردتون pcie2 نیست

6. این کاربر از iceweek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

2سال دیگه فکر نکنم دیگه همچین سوکتی پیدا بشه
    amd کمتر سوکت عوض میکنه.حتی بعضی cpu های سوکت نسل بعد یه مادربرد به اون مادربرد میخورن
    مادربردتون pcie2 نیست

یعنی اگه یه گرافیک 300 تومنی بگیرم باش خوب مچ نمیشه ؟

آخر فروم باز iceweek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

یعنی اگه یه گرافیک 300 تومنی بگیرم باش خوب مچ نمیشه ؟
    بهش میخوره اما یکمی از کاراییش کم میشه

9. این کاربر از iceweek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه salarhiv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

بله جوابتونو Iseweek عزیز دادن. یعنی به جای 16 گیگ از 8 گیگ برای انتقال داده استفاده می کنه که در بازیهای امروزی اونقدر تاثیر نداره. ولی خوب اگه یه روزی مادر بردت رو عوض کردی تفاوتشو می فهمی.

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

براي خريد سيستم هميشه دنبال خريد پلتفرم آينده دار باشيد .

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

بله جوابتونو Iseweek عزیز دادن. یعنی به جای 16 گیگ از 8 گیگ برای انتقال داده استفاده می کنه که در بازیهای امروزی اونقدر تاثیر نداره. ولی خوب اگه یه روزی مادر بردت رو عوض کردی تفاوتشو می فهمی.
    ماجرای این 8 گیگو 16 گیگ چیه ؟یعنی از چند درصد گرافیک استفاده نمیکنه ؟

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

باس انتقال داده شده توسط گرافيك هست .

14. این کاربر از amd>intel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •