PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش edius 3.5 & edius 4 لطفا" کیلیه آموزشها ی این برنامه در این قسمت قرار بگیرد

mahyarbadry
07-02-2007, 00:12
با سلام خدمت دوستان عزیز

با باز کردن این تاپیک سعی بر این خواهم نمود تا آموزش این نرم افزار را بصورت کامل برای شما عزیزان قرار دهم
خواهشمند هستم در صورت داشتن آموزش این برنامه کلیه دوستان در این قسمت قرار دهند تا از پراکندگی موضوع
جلوگیری شود و امیدوارم با این کار تمامی دوستان به جهت رفع مشکل به همدیگر کمک کنند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*************/showthread.php?p=294798#post294798
لطفا" در صورت مورد پستند قرارگزفتن ما را در جریان قرار دهید

mahyarbadry
07-02-2007, 00:40
با سلام مجدد
فایل بالا ایراد داشت می توانید از این آدرس فایل را دانلود نمایید متشکرم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rezakf
07-02-2007, 09:52
ايول آقا مهيار

همين روند رو ادامه بده ... موفق باشي

البته من هم به يه جاهايي رسيدم در عرض اين يه هفته كه برنامه رو خريدم و حالا از راهنمايي شما هم استفاده ميكنم .

حالا يه سوال : من كارت كپچرم winfast dv xp 2000 است چطور و در كدام منو ميتونم براي برنامه تعريفش كنم ؟

mzd
07-02-2007, 17:18
سلام
از شما متشکرم که این موضوع را شروع کردید.
من هم از تجربیات شما استفاده می کنم و هم اگر چیزی بلد بودم برای شما ارسال می کنم.
موفق باشید...

mzd
07-02-2007, 17:34
سلام
یه سری به اینجا بزنید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا این : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyarbadry
07-02-2007, 22:42
ايول آقا مهيار

همين روند رو ادامه بده ... موفق باشي

البته من هم به يه جاهايي رسيدم در عرض اين يه هفته كه برنامه رو خريدم و حالا از راهنمايي شما هم استفاده ميكنم .

حالا يه سوال : من كارت كپچرم winfast dv xp 2000 است چطور و در كدام منو ميتونم براي برنامه تعريفش كنم ؟

سلام دوستان

از بذل توجه همگی متشکرم

دوست عزیز برای اینکه بتوانی از کارت کپچر خود در ادیوس بتوانی خروجی و ورودی بگیری نیازی نیست کاری انجام دهی خود ادیوس پس از نصب قطعات سخت افزاری را می شناسد تنها شما پس از نصب ادیوس یکباری دیگر کارت را نصب نمایید آن وقت است که ادیوس می تواند DV شما را بشناشد البته اگر دوربین فیلم برداری dv دار دارید مانند سونی کابل مربوطه را به dv وصل نمایید ویندوز براحتی می شناسد سپس وارد محیط ادیوس شوید وقتی که وارد ادیوس شدید اگر دوربین شما روی pley edit باشد تصویر روی تایم لاین یا صدا را از داخل دوربین مشاهده نمایید سپس با استفاده از خروجی compos دوربین که اگر به tv نصب نمایید می توانید با این روش به یک کارت مونتاژ ساده و با 2 لایه ریل تایم دست پیدا کنید جالب بود نه من تا چند وقت پیش از این روش استفاده می کردم درون منزل ا وقتی که کارت مونتاژ تهیه نمودم :wub:

mahyarbadry
07-02-2007, 23:03
با سلام
دوستان عزیز اینم فایلی که درون آموزش قید کرده بودم
ترتیب دکمه ها ادیوس برای راحتی شما دوستان دیگر خود را اذیت نکنید که کدان دکمه چه کار می کند دکمه ها به شرح ذیل است
c برش
V مارکت
s سرعت
d درویشن
= بزرگ نمایی
- کوچک کردن
alt با نگه داشتن این دکمه می توانید صدا را بصورت کلی ( گین) کم یا زیاد در مورد تصویر نیز همچنین
F8 سویچ چند مونیتوره
End آخر تایم لاین
HOme اول تایم لاین
page Up & pege down جهت بردن هد به برش بعد و قبل
ALT+ N خاموش کردن یک لاین
, .... یک مقدار هم خودتان زحمت بکشید تو را به خدا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

rezakf
08-02-2007, 21:53
آقا مهيار از راهنمايي شما بسيار ممنونم . ميرم امتحان كنم ببينم چي ميشه . . .

اگه تونستين و زحمتي نباشه لطف كنين در مورد تغيير پس زمينه فيلم در اين نرم افزار توضيح بدين . . . chrome key

من يه مقدار كار كردم اما دوست دارم اصولي ياد بگيرم . بازم ممنون
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
رضا كلانتري فرد

mahyarbadry
08-02-2007, 23:20
آقا مهيار از راهنمايي شما بسيار ممنونم . ميرم امتحان كنم ببينم چي ميشه . . .

اگه تونستين و زحمتي نباشه لطف كنين در مورد تغيير پس زمينه فيلم در اين نرم افزار توضيح بدين . . . chrome key

من يه مقدار كار كردم اما دوست دارم اصولي ياد بگيرم . بازم ممنون
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
رضا كلانتري فرد

با سلام
دوست عزیز رضا جان:wub: :wub: این KEY یکی از شاهکارهای ادیوس می باشد و کارهای متفاوتی را انجام می دهد یکی از کارهای آن کروماکی می باشد که شما با زدن قطره چکان روی مونیتور این قسمت می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب که خود بسرعت کروماکی می نماید و می توانید با زدن کلیدdetil وارد جزئیات بیشتر بشوید تا بتوانید بهترین کروماکی را بدست آورید البته در این مورد اگر اجازه دهید در قسمت شماره 3 یا 4 اموزش ادیوس توضیح بیشتری خواهم داد زیرا مبحث این قسمت واقعا" گسترده می باشد توضیحات اساسی را بزودی خواهم داد موفق باشید

rezakf
11-02-2007, 10:24
سلام آقا مهيار

از راهنماييهاي شما بسيار سپاسگزارم . . .

اين كارت مونتاژي كه اسم برديد ! منظورتون چيه . . . همون كارتهاي كپچره كه دركيس كامپيوتر نصب ميشه يا

اكسترناله يا اينكه كلاً جدا از كامپيوتر كار ميكنه ؟ !

mahyarbadry
11-02-2007, 16:53
سلام آقا مهيار

اين كارت مونتاژي كه اسم برديد ! منظورتون چيه . . . همون كارتهاي كپچره كه دركيس كامپيوتر نصب ميشه يا

سلام دوستان
دوست عزیز شما می توانید با کارت DV که قیمتش 12000 تومان می باشد چنین کاری انجام دهید قیمت پایین اما کارایی خوب
موفق باشی دوست عزیز

rezakf
11-02-2007, 19:00
سلام

ميشه بيشتر توضيح بدي در رابطه با اين كارت يا يه عكسي از آن

با تشكر

mahyarbadry
11-02-2007, 22:37
سلام

ميشه بيشتر توضيح بدي در رابطه با اين كارت يا يه عكسي از آن

با تشكر

با سلام
دوست عزیز عکس این کارت را ندارم اما چون برای 10 الی 12 نفر خریداری نمودم و بر روی سیستم آنها نصب کردم به شما هم نیز پیشنهاد نمودم به این کارت می گویند کارت پورد DV و دارای 2 پورت بزرگ می باشد و داری یک پورت کوچک لذا در آن 3 تا خروجی و ورودی DV خواهید داشت دوست عزیزم این کارت را من براحتی توانستم تهیه نمایم پس شما هم می توانید امیدوارم در مورد این کارتمتوجه شده باشی مابقی کار را نیز برای شما توضیح داده ام امیدوارم تهیه نماید و لذت ببرید موفق باشی دوست من

rezakf
12-02-2007, 22:54
سلام
واقعاً مارو شرمنده كردي . . . ا ز بابت اطلاعات مفيدي كه ميفرمايين . . .

ايشالله بتونم جبران كنم .( من در برنامه هاي اكسل excel و وورد word و اتوكد مهارت كافي دارم )اگه سوالي

ومشكلي بود در خدمتم .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mahyarbadry
13-02-2007, 01:51
سلام دوستان
دوست عزیز امیدوارم که بتوانم از داشته های شما هم استفاده کنم در هر حال هر چه داشته باشم در زیر پای دوستانم خواهم ریخت تا همگی با هم بتوانیم به خواسته های خود برسیم
در هر صورت من منتظرم تا ببینم این تاپیک جوابگو هست یا خیر زیرا در حال آماده کردن مابقی مباحث می ا شم انشالله اگر سایت جوابگو باشد و دوستان نیز مشتاق من اموزش ادیوس را کامل و سپس به سمت پریمیر افتر افکت یولید و مدیاو کلیه نرم افزاها خواهم رفت فعلا" تعمل جایز است

rezakf
24-02-2007, 21:38
سلام دوستان
دوست عزیز شما می توانید با کارت DV که قیمتش 12000 تومان می باشد چنین کاری انجام دهید قیمت پایین اما کارایی خوب
موفق باشی دوست عزیز

مهيارجان سلام

اين كارت رو من از كجا ميتونم گير بيارم ... واقعاً قيمتش 12000 تومنه يا يه صفر ديگه داره ! !:laughing:

animeditor
24-02-2007, 22:49
سلام جمیعاً

آقا رضا!
کارت DV که کارت مونتاژ نیست. این کارت روی PCI نصب می شه و ورودی Ilink یه همون DV که به IEEE 1394 هم می شناسنش، به سیستم اضافه می کنه.
با ایت ورودی، می تونید فقط تصاویر دوربین های DV و یا دیجیتال (اگه این فیش رو داشته باشن) روی سیستم منتقل کنید.
توی همون آموزش "آشنایی با امکانات فیلم سازی" در مورد این فیش هم توضیح داده شد.

التماس دعا
یا علی

rezakf
27-02-2007, 09:47
ممنون از راهنماييتون

فقط ميخواستم بدونم اين كارت چه فرقي با كارت كپچر داره چون من با كارت كپچر كه همين كار رو ميكنم و همه جور

دوربين و سيستم ويدئويي رو به كامپيوتر وصل ميكنم و فيلم هارو وارد كامپيوتر ميكنم . فقط اين برنامه Edius pro

كارت منو نميشناسه و ساپورت نميكنه ( مشكلم همينجاست )كارت من هم winfast xp 2000 ميباشد .

albous
02-03-2007, 19:32
من نتونستم به وسیله ی این برنامه از دوربین قیلم کپچر کنم همون طور که به تلوزیون وصلش می کنم به کپچر وصلش کردم میشه بیشتر توضیح دهید با تصویر اون آموزش هم جواب نداد

animeditor
03-03-2007, 03:19
سلام جمیعاً

اين كارت چه فرقي با كارت كپچر داره
پورت Ilink DV یه درگاه پرسرعته. بعضی از هاردهای اکسترنال هم به این پورت وصل می شن.
نکته مهم اینه که تونستن اون رو به طور مشترک، هم روی کامپیوتر و هم دروبین های DV نصب کنن که با هم سازگار باشن. یعنی واسه تبادل صدا و تصویر؛ اون هم به صورت دیجیتال.
بقیه ارتباطات تصویری (که توی این آموزش عرض کردم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) به صورت آنالوگ (خطی) کار می کنن.
اشکال کار آنالوگ هم اینه که، چون صدا و تصویر رو به صورت سیگنال، جابجا می کنه و عوامل خارجی می تونن روی اون سیگنال ها تاثیر بذارن، فقط با امکانات حرفه ای می شه کیفیت صدا و تصویر رو حفظ کرد.
ولی با سیستم دیجیتال، صدا و تصویر به صورت اطلاعات (Data) جابجا می شن. خاصیت Data اینه که دیگه چیزی روی کیفیت اون تاثیر نمی ذاره؛ یا ارتباط برقراره (1) و یا برقرار نیست (0).
پس پورت Ilink DV می تونه صدا و تصویر رو با بهترین کیفیت، انتقال بده؛ البته بسته به کیفیت دوربین فیلم برداری.

اين برنامه Edius pro كارت منو نميشناسه
البته دقیق این مسئله رو آقای بدری می دونه؛ ولی فکر نکنم Edius کارت دیگه ای رو به جز کارت خودش و بعضی از کارت های حرفه ای، پشتیبانی کنه.

جناب albous، می شه دقیق تر بفرمایید که مشکلتون چیه؟

التماس دعا
یا علی

rezakf
03-03-2007, 11:49
با سلام

ممنون از راهنمايي باارزشتون . . . چند روز پيش رفتم اين كارت رو توي مغازه ها ديدم و باهاش آشنا شدم و متوجه

شدم كه چيكار ميكنه و براي چي خوبه . . . البته با زحمات و راهنمايي هاي شما

edius.premiere
08-03-2007, 09:11
سلام آقا مهيار

این کارتها یا pci هستند یا pcix یا usb که سریعترینشون pcix هست مثل canopus nhx e2 که 1.280.000 تومنه
این قیمت نمایندگی هست که من با 2% تخفیف و همون گارانتی 1255.000 میدم
کارتهای دیگه ای هم هست
حتی با قیمت 35 هزار تومن
حسین سلامت
09123909522
salijvc@yahoo.com

online-amir
08-03-2007, 09:50
1.280.000

معععععععع!!!

rezakf
08-03-2007, 23:04
[QUOTE=edius.premiere;911338]این کارتها یا pci هستند یا pcix یا usb که سریعترینشون pcix هست مثل canopus nhx e2 که 1.280.000 تومنه
این قیمت نمایندگی هست که من با 2% تخفیف و همون گارانتی 1255.000 میدم
کارتهای دیگه ای هم هست
حتی با قیمت 35 هزار تومن
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
از راهنماييتون ممنونم حسين آقا

ممكنه راهنمايي بفرمايين من چطور ميتونم فيلم هاي خانوادگي رو كه با هندي كم گرفتم با كيفيت خوب روي سي

دي بيارم و ببينم . . .

كارت كپچر من winfast Tv 2000 هستش . . . با كيفيت mpeg 1 or 2 كه ميريزم روي هارد خيلي حجم ميگيره و بعد

كه تبديلش ميكنم به VCD كيفيتش مياد پايين . . . البته با نرم افزار هاي يوليد ويدئو و اديوس هم كار كردم و آشنايي

دارم . . . دي وي دي هم ندارم ! ! !:ohno:

sinayam
14-03-2007, 18:09
سلام دوستان
من فایل vob رو که می خواستم وارد ادیوس کنم در ادیوس 4.2 فقط کی دو دقیقه اول اون رو به خوبی نشون میداد و بقیه رو به صورت ی صفحه سبز رنگ نشون میداد نمی دونستم به خاطر چیه
البته پناه بردم به ویدیو استودیو 10 و از طریق import dvd خروجی mpeg گرفتم تا شاید بتونم وارد ادیوس کنم
ادیوس 4.2 همون مشکل رو داشت unistall کردم و ادیوس 3.5 رو نصب کردم و وقتی فایل رو وارد کردم ادیوس رو بدون هیچ خطایی می بست . برای همین مجبور شدم ادامه کار رو هم با ویدیو استودیو 10 انجام بدم بدون هیچ مشکلی > لطفا ٌ راهنمایی ام کنید برای اینکه بتونم وارد ادیوس کنمش چکار باید کنم .