PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با detect هارد ساتا

Iran-PC
02-02-2007, 23:49
سلام.
من حدود 1 ساله که یه هارد ساتا 160 خریدم.
مینم گیگاست و دو تا پورت ساتا هم داره.
همون پارسال اوایلی که هارد رو نصب کرده بودم گاهیموقع روشن شدن سیستم هارد رو نمیشناخت و کلی دردسر میکشیدم (مدام باید کامپیوتر رو خاموش میکردم و دوباره روشن میکردم {با ریست هم حل نمیشد}) تا راه بیوفته.
بعد یه مدت خود به خود درست شد
اما حالا دوباره همونجور شده.
به نظر اساتید مشکل از چی میتونه باشه و راه حلش چطوریه؟

MAXXX
03-02-2007, 22:19
سلام
من فکر میکنم از کابلتون باشه ... حد اقل یه بار کابلو در بیار و سر ته بزار ( هم کابل برق و هم دیتا ) ببین چی میشه

Iran-PC
03-02-2007, 23:23
سلام.
ممنون که جواب دادید.
من این کار رو هم کردم.
حتی هم کابل رو و هم پوکت ها رو با الکل شستم.
اما هنوز همینطوره.
موقع روشن شدن که هارد ها شناسایی میشه (وقتهایی که کار نمیکنه) خواندن همون Ide هم خیلی طول میکشه.
(آخه من یه Ide 40gb هم رو سیستمم نصبه).
اونوقت وقتی کامپیوتر رو با کلید پاور خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم درست میشه (گاهی باید چند بار این کار رو انجام بدم).

MAXXX
04-02-2007, 13:18
من فکر میکنم یا از هارده یا از کابل هارد و یا به احتمال کمتر از مادر بورد البته این رو هم بگم دستگاه هایی که از دو هارد استفاده میکنن به رم بالایی نیاز دارن( این یه تجربه شخصیه) وگر نه مشکل زیادبه وجود میارن اگه رمت پایینه اون ide رو یه بار در بیارو با ساتا بیا بالا ببین چی میشه...... حالا حد اقل کاری که شما میتونی بکنی اینه که هارد رو رویه یه دستگاه دیگه امتحان کنی .... و یا یه کابل دیگه رو امتحان کنی شاید کلا کابل شما خراب شده باشه که از شستشو با الکل هم کاری ساخته نیست و بایدبگم با توجه به چیزایی که شما گفتی به نظر من همون کابلت مشکل داره ( یادت باشه هم کابل دیتا هم برق) و نکته آخری که به نظر من میاد اینه که باید تو بخش سخت افزار : قسمت هارد میپرسیدی

kourosh_sos
04-02-2007, 14:56
سلام.
من حدود 1 ساله که یه هارد ساتا 160 خریدم.
مینم گیگاست و دو تا پورت ساتا هم داره.
همون پارسال اوایلی که هارد رو نصب کرده بودم گاهیموقع روشن شدن سیستم هارد رو نمیشناخت و کلی دردسر میکشیدم (مدام باید کامپیوتر رو خاموش میکردم و دوباره روشن میکردم {با ریست هم حل نمیشد}) تا راه بیوفته.
بعد یه مدت خود به خود درست شد
اما حالا دوباره همونجور شده.
به نظر اساتید مشکل از چی میتونه باشه و راه حلش چطوریه؟

سلام دوست من خسته نباشيد اگر دقت کرده باشيد همراه هاردتون درايور اون هم بايد باشه حالا اون درايور ميتونه cd يا فلاپي باشه
شما بايد درايور هاردتون رو داخل درايو قرار داده و سيستم رو با اون cd يا فلاپي درايور بالا بياريد تا هارد شناخته بشه
اين يکي از مشکلات هاردهاي ساتا است که با برخي مادربردها مخصوصا گيگابايت داره
اميدوارم تونسته باشم مشکلتون رو حل کرده باشم

Iran-PC
07-02-2007, 15:16
خیلی ممنون.
کارهایی که گفتید رو انجام میدم و جوابش رو میگم.
موفق باشید.