PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم کردن حجم یه درایو و زیاد کردن حجم درایو دیگه (کمــــک)

armin_goooodboy
31-01-2007, 21:59
سلام دوستان
الان فهمیدم که برای ویندوز ویستا باید تو درایوی که میخوای نصبش کنی 15 گیگ فضای خالی داشته باشی
درایو c من که اکس پی روش نصبه 15 گیگه و درایو d که میخوام روش ویستا رو نصب کنم 14/6 گیگه

حالا میخوام مثلا از درایو E که فضای خالیش حدود 43 گیگه 10 گیگ کم کنم و درایو D رو زیاد کنم

1. چطوری این کارو انجام بدم
2. با چه نرم افزاری راحت تره
3. بهترین و راحت ترین نرم افزار رو بهم معرفی کنید
4. من یه بار یه خاطره بد از پارتیشن مجیک دارم . میخواستم همین کار رو بکنم که کلا همه چی یهو بهم ریخت و یه درایوم که 20 گیگ فایل های نازنن توش داشت پاک شد و دیگه برنگشت

الان ویستا رو ندارم
تا چند روز دیگه میرسه دستم
میخوام اول کاراشو انجام بدم بعد که اومد با خیال راحت نصبش کنم

ممنون میشم یکی کامل کامل کمکم کنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armin_goooodboy
01-02-2007, 10:03
کسی نمیخواد کمکم کنه؟
حداقل لینک یه آموزش رو بدید

S@eid
01-02-2007, 10:33
من که خودم طرفدار پارتیشن مجیک هستم.به خاطر همین هم سراغ نرم افزار دیگه ای نرفتم.
کار با پارتیشن مجیک خیلی اسونه این کارهایی که شما گفتی رو میشه با 10 تا کلیک انجام داد...
البته تنها مشکلی که داره اینه که زمان زیادی می خوادتادرایو هایی رو که دستکاری شدن چک بکنه...
حالا اگر دوستان نرم افزار بهتری سراغ دارن که بیان و بگن وگر نه خودم بهت می گم با پاتیشن مجیک چیکار کنی...

موفق باشی

f4l2z4d
01-02-2007, 13:46
سلام دوست عزیز همونطور که S@eid جان فرمودند بهترین برنامه پارتیشن مجیکه ، شما در این برنامه با استفاده از خاصیت مرج (Merge ) میتونید از حجم 1 درایو کم کنید و به اوون یکی اضافه کنید:rolleye:

armin_goooodboy
01-02-2007, 15:25
ممنون عزیزان

خوب پس سعید عزیز
ممنون میشم لطف کنی و قدم به قدم بگی چیکار کنم

پس یه سری چیزارو هم اضافه کنم
درایو D من کاملا خالیه
همینطور E و F هر دوشونو میتونم خالی کنم بریزم یه درایو دیگه
میخوام 5 گیگ از E و 5 گیگ از F کم کنم و بدم به D
حجم هر کدوم اینا به ترتیب
14/6
48/8
48/8
هست
دو تا هارد دارم
پارتیشن های اولم که تا G ماله هارد 160 ساتا هست
بقیشم مال 80

همین الان پارتیشن مجیک ورژن 8.05 رو هم که داشتم نصب کردم
آموزشش و فهموندن به من دست شما رو میبوسه

پیشاپیش ممنونم از لطفت

Pis©es
01-02-2007, 15:58
توجه داشته باشين كه اشتباه در استفاده از پارتيشن مجيك با همه مزايايي كه داره، مي تونه به قيمت از دست رفتن اطلاعات شما تموم بشه.

armin_goooodboy
01-02-2007, 19:25
سلام دوستان
من یه جایی یه مطلب پیدا کردم
میخواستم ببینم این درسته و طبق همین عمل کنم یا نه

------------------------------------------------------------------------------

فرض كنيد ما از درايو C كه چهار گيگ ميباشد ميخواهيم 1 گيگ به درايو D‌بدهيم.براي اين كار روي C راست كليك كرده و Resize / move را انتخاب ميكنيم.

در پنجره اي كه باز شده ميتوانيد موس را از قسمتي كه نشان داده شده گرفته و به سمت وسط بكشيد به اين ترتيب معلوم ميشودذ كه از چه مفقدار فضا كم شود.ميتوانيد از طريق تايپ مقدار فضا به مگابايت در قسمتهاي زير انجام دهيد كه اگر ميخواهيد به درايو سمت راست بدهيد بايد Frsee Space After را تغيير دهيد.هر 1000 مگابايت مساوي با يك گيگ ميباشد.و براي دادن فضا به درايو سمت چپ هم Free Space Befor‌را تغيير دهيد.بعد دكمه OK ربزنيد.حال مي بينيد كه يك قسمت خالي در كنار درايو C به وجود امده.

حالا بايد روي درايو D راست كليك كنيد .ميبينيد كه مقدار يك گيگ فضا از سمت چپ ميتوانيد اضافه كنيد.كه به روشي كه گفتيم ميتوانيد ان را به درايو D بچسبانيد.اين كار را به راحتي با كشيدن گوشه سمت چپ درايو به انتهاي فضاي خالي انجام دهيد.حال دوباره دكمه OK را بزنيد .به اين ترتيب ميبينيد كه فضا ي درايوها همانگونه كه ميخواهيد تغيير كرده اند.ميتوانيد با كليك روي دكمه Apply دستور دهيد تغييرات انجام شوند.سيستم Restart شده و تغييرات انجام ميشود.

------------------------------------------------------------------------------

خوب اگه راههایی که گفته به همین راحتیه بگید من انجامش بدم
نگران اطلاعاتم هم نیستم چون اون درایو ها همونطور که گفتم خالی کردمشون
در ضمن من که با درایو c کاری ندارم لازمه که دیسک بوت بسازم؟

armin_goooodboy
01-02-2007, 20:55
سلام
راستش خودم طاقت نیاوردم و انجامش دادم
همه چی درست انجام شد و حله
به خاطر این این ریسکو کردم که چیزی برای از دست دادن نداشتم

خلاصه درست شد
مرسی از همتون