PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقايسه زبان ها (کدوم زبون پر کاربرد تر هست)

shayan_p30
31-01-2007, 07:02
سلام

من يه برنامه نويسم و به برنامه نويسي علاقه دارم.:)
من ميخوام بدونم كدوم زبان برنامه نويسي تو ايران و جهان پركاربردتره(همچنين پر درآمد:laughing: ).
لطفا يه مقايسه انجام بدين.:blush:
منطورم هم زبان هاي ويندوز(Delphi , Vb ,…) و هم اينترنته(PHP , JavaScript , …).
ممنون:happy:

M O H S E N
04-02-2007, 00:23
به نظر من تو ایران بهتره دنبال C++ رفت

shayan_p30
09-02-2007, 08:22
چرا عزيز:)
دليلش چيه؟

HAW3D
16-02-2007, 01:40
من هم ميگم دنبال vbوسي شارپ بايد رفت
دليلش هم اينه كه تو ايران بيشتر برنامه هاي شما درباره كار با ديتا بيس هستش اين زبانا خيلي راحت از SQL,Oracle پشتيباني ميكنن امكانات OnLine عالي دارن به طوري كه شايد نيازي به دانستن زبانهاي برنامه نويسي اينتر نت هم نداشته باشين
اما اگه دنبال دردسر ميگردي C++ عالي هستش

shayan_p30
18-02-2007, 17:43
ممنون.:)
ولي تو جهان هم سي بهترينه يا نه؟

__راستي كسي ميدونه اوضاع دلفي چطوره.زبان باحاليه.__

M O H S E N
18-02-2007, 21:33
كلا براي شروع برنامه نويسي حرفه اي بايد از ساده ترين زبان يهنس پاسكال شروع كرد.

بعد اگر ميخواهيد نرم افزار براي سيستم عامل ويندوز بنويسيد بهتره دنبال زبان هايي مثل ويژوال بيسيك و سي

برويد.

چرا؟

چون : اولا : در تمام آموزشگاه ها آموزش داده ميشوند.

يادگيري آنها تقريبا ساده است.

سورس هاي زيادي براي آنها وجود دارد.

و هزاران دليل ديگر. و.............

shayan_p30
20-02-2007, 08:25
كلا براي شروع برنامه نويسي حرفه اي بايد از ساده ترين زبان يهنس پاسكال شروع كرد.

بعد اگر ميخواهيد نرم افزار براي سيستم عامل ويندوز بنويسيد بهتره دنبال زبان هايي مثل ويژوال بيسيك و سي

برويد.

چرا؟

چون : اولا : در تمام آموزشگاه ها آموزش داده ميشوند.

يادگيري آنها تقريبا ساده است.

سورس هاي زيادي براي آنها وجود دارد.

و هزاران دليل ديگر. و.............

ممنون عزيزم.

من تا حالا دو تا زبان برنامه نويسي (Delphi,VB) رو ياد گرفتم.حالا هم مي خوام بهترين زبان برنامه نويسي رو ياد بگيرم و ديگه همونو ادامه بدم.فكر كنم چگونگي كار كردن با اين برنامه ها رو هم به خوبي بلدم.و بتونم هر زباني رو به آسوني ياد بگيرم.

بازم ممنون;)

shayan_p30
15-03-2007, 10:59
(پايان پست هاي من در اين تاپيك)

من Visual C++ رو انتخاب كردم.:)

nw_nk
16-03-2007, 17:04
|
بهتره تو دو سه زیان حرفه ای بشی تا اینکه از همه زبانها یک چیزایی بدونی!

لطفا نگید که در زبانی تخصص دارید چون هیچ حرفه ای همچین حرفی نمیزنه!

چون حرفه ای یا متخصص در یک زبان به عمق نامحدود برنامه نویسی پی برده و میدونه که تازه اوله راهه!

فقط افراد نا آگاه که فکر می کنند زبانی رو کاملا بلدند می گن "من زبان .... رو بلدم می خواهم برم یکی دیگه یاد بگیرم!"

البته حرفای من دو مورد زبانهای کلاسیک نیست!

یکی از دوستان گفت Vb.net و C# ...... من هم باهاش موافقم! چون داره کاملا منطقی حرف میزنه!

یعنی بازار و خیلی چیزای دیگرو مد نظر گرفته!

راجع به Vc++ من نظر و اطلاعی ندارم. دوستان لطفا بگن اصلا تو بازار ایران کاربردی داره؟

-------------------------

راستی دوستانی که همینجوری به این آقا زبان توصیه می کنید!

شما اصلا از ایشان پرسیدین که برای چی می خواهد؟ برای چه کاری می خواهد؟ کجا هستن ایشان؟

یا وقتی ایشان میگن VB رو بلدن . در چه سطحی بلده؟ چرا میگه VB رو بلده؟ چرا دنبال یک زبانه دیگه است؟ :41:

------------------

ninagoli
03-04-2007, 02:08
c# تو بورسه

_H2_
03-04-2007, 11:31
سلام
هیچ مشکلی نیست که با VB.Net و #C نشه حلش کرد!

البته فقط برای کارهای خاص مثل طراحی های سطح پایین با حجم کم کدنویسی ++VC و Visual Assembly هم مناسب است.
در محدوده اسکریپت ها هم JavaScript حرف اول را میزند و برای کارهای سبک و سریع مخصوصاَ در Office گزینه VBA هم بد نیست.

ولی همچنان میگم که اول بهتر است یکی از دو زبان VB.Net و #C را فرد مسلط شود و بعد برود سراغ چیزهای دیگر.

tondar1
07-04-2007, 17:56
سلام
الان زبان هايي كه تو ايران زياد استفاده مي شه
vb.net
c#
java
استفاده مي شه
من خودمم مي گم جاوا چون زباني كه وابسته به يه نرم افزار و سخت افزار خاص نيست و روي سيستم عامل هاي مختلف برنامه هاش اجرا مي شه.

_H2_
07-04-2007, 18:27
من خودمم مي گم جاوا چون زباني كه وابسته به يه نرم افزار و سخت افزار خاص نيست و روي سيستم عامل هاي مختلف برنامه هاش اجرا مي شه.

سلام
ممکن است بیشتر توضیح دهید!!!!!!!!!!!!!
تا اونجایی که من میدانم این خصوصیت تقریباَ متعلق به JavaScript است که زبان اسکریپت نویسی است و با آن نمی توان برنامه واقعی نوشت، و این حرف در مورد بقیه ورژن های جاوا هم که مصداق ندارد! (مثلاَ #J)

تازه در همان JavaScript هم بعضا کد هایی که نوشته میشود با توجه به نوع مرور گر تغییر میکند چه رسد به ...

Kav3h
09-04-2007, 02:52
دلفی و ویژوال سی ؛ حرفه ای ترند ...