PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اگر شما بودید کدام یک را انتخاب میکردید؟

Persian.Boy
27-01-2007, 06:15
دوستان من تصمیم به خرید یک کامپیوتر را دارم اما نمیدونم که کدوم یک را انتخاب کنم.نمیدنم کامپیوتر رومیزی

بخرم یا Laptop . هر کدام از اینها مزایا و معایبی دارند و من از شما میخوام که نظرتون رو بدید تا من هم پولی که

بابتش میدم هدر نره و هم بتونم از تجربیات شما استفاده کنم.

بطور مثال ... اگر یک کامپیوتر رومیزی و یک Laptop هر دو دارای یک نوع پروسه و یگ اندازه رم و کلا بگم هر چی که

این داره اون یکی هم داشته باشه ...طبق مقایسه ای که انجام دادم Laptop گرونتر از کامپیوتر رو میزی آب میخوره.

نکته ای که خیلی واسم اهمیت داره اینه که بتونم قطعاتش رو براحتی و یا با هزینه کمتری عوض کنم. مثلا اگر من

امروز یک کامپیوتری رو خریدم و بعد از 3 _4 سال دیگه کارت گرافیک بهتری اومد مجبور نباشم بخاطر یک کارت گرافیک

یک کامپیوتر دیگه بخرم مثل الان که دارم فقط به بخاطر گرافیک کامپیوتر میخرم... بلکه خیلی راحت بتونم کارت گرافیکی

رو تهیه کرده و روش بندازم.

اگر دقت کرده باشید برام کارایی بیشتر از قیافه مهمه. یعنی واسم مهم نیست که لپ تاپ قشنگتره و یا کلاسش بالاتره

هر چند که الان کامپیوتر های رومیزیی وجود دارند که خیلی از این لپ تاپ های مدرن قشنگترند.

اما یک نکته رو هم در نظر میگیرم و اونم اینکه لپ تاپ رو میشه همه جا با خودت ببری بخصوص وقتی اینترنتشم

ماهواره ای و از تکتولوژی موبایل باشه. اما کامپیوتر رومیزی از اسمش معلومه و برای یک ایمیل زدن باید

به خونه برگردی.

شما چی میگید؟... Laptop یا کامپیوتر رومیزی ؟

اگر سخته که یکیش رو انتخاب کنید ... در اون صورت این طور در نظر بگیرید که پول واستون مهم نیست و بودجه کافی در اختیار دارید اما

کارایی واستون مهمتره در اون صورت کدام رو انتخاب میکنید.؟

johnkloud
27-01-2007, 08:45
با توجه به این که گفتی الان یه PC داری و به خاطر کارت گرافیکش میخوای عوضش کنی من پیشنهاد میکنم که همون pc رو نگه داری و بعد یه لپتاب بگیری . روی هم رفته من داشتن PC رو توی خونه لازم می دونم . البته این نظر منه.

zonealarm
27-01-2007, 13:05
بستگی به کارتون داره .اگه کار outdoor با کامپیوتر دارین لپتاپ بهتره بخرین.

اگه نه که با پول یه لپتاپ معمولی می تونین یه دسکتاپ با پرفورمانس عالی بخرین.

در ضمن برای ارتقا هم باید توجه کنید هیچ قطعه ای تضمینی نیست که 3-4 سال تو بورس باشه

همین AGP 8X فکر می کنین چند وقته اومده که حالا از رده خارجه؟

اگر دقت کرده باشید برام کارایی بیشتر از قیافه مهمه

کاملا فکر درستیه.بدترین راه خرید یه قطعه الکترونیکی اینه که تو ویترین

مغازه بپسندی بعد بری بخری کاری که اکثرا می کنن.مخصوصا در مورد

خرید MP3Player یا گوشی.

mavesta
28-01-2007, 12:11
سلام
ظاهراً براي شما همون كامپيوتر رو ميزي بهتره . چون تعويض قطعاتش آسونتر و كم هزينه تره.
موفق باشين