PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : blue-ray رایتر در بازار هست؟

aria irani
26-01-2007, 18:05
سلام

blu-ray رایتر و Hd رایتر در بازار هست؟ اگر هست چه مارکی و با چه قیمتی در کجا؟

چون همانطوری که می دونید فرمت hdحجم دیسکش از دی ویدی معمولی بیشتره ولی تکنولوژی لیزر آبی در بلو ری بخاطر اینکه به قول معروف اشعه نازکتری نسبت به اشعه لیزر قرمز در ذخیره سازی دی وی دی داره که بالاتر هست از لیزر قرمز تو دی وی دی معمولی فکر کنم استفاده میشه و برا ی همین رو ی یک دیسک بلو ری چندین برابر یک دیسک اچ دی می تونی اطلاعات ذخیره کنی . شنیدم یک چیزی بین 25 تا 50 گیگا بایت روی یک دیسک.:biggrin:

نرو 7 پرمیوم هم میتونه مثل اینکه بلو ری رایت کنه البته باید رایتر بلو ری رو هم داشته باشی دیگه. حالا کسی قیمت نداره؟

مثل اینکه آینده مال بلو ری هست نه اچ دی.

:happy:

aria irani
26-01-2007, 18:10
واوووووووووووووووووو

قیمت بلو ری سونی رو باش سر آدم سوت می کشه من که بیخیال شدم

Sony BWU-100A Blu-Ray Disc Writer
(2x/2x/2x BD, 8x/8x/8x DVD+RW, 8x/6x/8x DVD-RW, 4x DVD±RW DL, 32x/16x/24x CD-RW - MPN: BWU100A)
Price Range: $599.95 - $864.00 from 34 Sellers
Rebates & Special Offers: $10.00 Bonus available
Description: The BWU-100A drive supports recording both 50GB and 25GB BD-R (write once) and BD-RE (rewritable) discs, as well as 4.7 GB DVD+R/+RW/RAM, 8.5GB DVD+R Double/Dual Layer, and CD-R/-RW discs. Because you can store up to 4 hours of 1080 HD vide.... Read More

از سایت زیر گرفتم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aria irani
26-01-2007, 18:17
خب می گم قیمت اچ دی رایتر چنده؟

به لینک زیر یه نگاه بندازید توشیبا اولین اچ دی دیوی رایت ش رو روانه بازار کرد ؟

اینطوری که من میدونم سونی و فیلیپس و فکر کنم سامسونگ از بلو ری طرفداری میکنن. ولی مثل اینکه توشیبا از اچ دی طر فداری می کنه. حالا یک مورد جالب ال جی زرنگ بازی در آورده یک دستگاه پخش درست کرده که هم اچ دی و هم بلو ری رو پخش میکنه .در ضمن یک چیز جالب دیگه در پلی استیشن 3 سونی از تگنولوژی بلو ری استفاده کرده برا همین بیخیال اجرای بازیهاش در کامپوتر شید مگه بلو ری رام داشته باشید :biggrin: یا ورژن دی وی دی بازی یا سی دی بازی بیاد

بگذریم چون که من اصلا عشق باز ی نیستم .

خب همین.:happy:

aria irani
26-01-2007, 18:34
سلام

اطلاعات جدیدتر . تو اون دوتا لینکی گذاشتم نوشته دیسک اچ دی ظرفیت 30 گیگابت اطلاعات رو یک دیسک رو داره. ولی دیسک بلو ری میتونه بین 25 تا50 گیگا بایت اطلاعات رو ،رو یک دیسک ذخیره کنه . ری رایتبل هم داره.مثلا قیمت دیسک ری رایتبل 50 گیگا بایتی پاناسونیک از نوع بلو ری 60 دلار است لینک زیر

و قیمت دیسک معمولی بلو ری با 25 گیگا بایت ظرفیت با مارک ت . د. کا ، 14لاری هست

لینک زیر :

موفق باشید

aria irani
26-01-2007, 18:57
سلام

پاناسونیک 4 مدل دیسک بلو ری داره:

25 گیگابایتی یک لایه
50 گیگابایتی دولایه

25 گیگابایتی از نوع ریرایتبل
50 گیگابایتی از نوع ریرایتبل

Panasonic will ship four types of Blu-ray discs to the U.S. this year: recordable 25GB single-layer and 50GB dual-layer discs for $17.99 and $42.99 respectively as well as rewritable 25GB and 50GB discs for $24.99 and $59.99 respectively. The blank media can be used with Blu-ray disc burners at the speed of up to 2x and then read by consumer electronics or personal computer equipment capable of Blu-ray discs playback

از لینک زیر:

موفق باشید

zonealarm
26-01-2007, 21:07
به قول یکی از دوستان این چیزا به اون صورت ربطی به ما نداره!

چون چند سال دیگه تازه دی وی دی تو ایران روتین می شه.اچ دی و بلو ری پیشکش.

habibinaj
26-01-2007, 21:13
به قول یکی از دوستان این چیزا به اون صورت ربطی به ما نداره!

چون چند سال دیگه تازه دی وی دی تو ایران روتین می شه.اچ دی و بلو ری پیشکش.

واقعاً تایید میشه چون تازه مردم فهمیدند فلاپی چیه!

aria irani
26-01-2007, 21:49
خب اما این حرفها دلیل بر اون نمیشه که از یک تکنولوژی جدید اطلاعی ما نداشته باشیم.
بر فرض اینکه این تکنولوژی گرونه یا در دسترس نیست دلیل بر آگاهی ما نسبت به این وسایل جدید نمیشه.

اگر بخایم این طوری فکر کنیم به جایی نمی رسیم.:sad: بدش اطلاع رسانی که چیز بدی نیست. یه چهار خط مطلب خوب و جدید یاد بگیریم که بد نیست.

موفق باشید.

vbigdeli
26-01-2007, 21:59
واقعاً تایید میشه چون تازه مردم فهمیدند فلاپی چیه!

هر شخصی بسته به توانش خرید می کنه،از این خبرهایی که شما میگید هم نیستش..

habibinaj
26-01-2007, 22:04
من منظورم کل جامعه بود نه دوستان اینجا!
اینجا همه استادند.

nihilnigritude
27-01-2007, 00:35
درود بر دوستان

از یه جایی شنیدم Blu-ray Writer - SONY تو بازار تهران اومده و قیمتش حدود 900000 تومنه .
من 3 سال پیش DVD-writer خریدم 370000 تومن الان بهتر از اونو میشه با 60 - 70 تومن خرید . واسه اینم باید عجله نکرد .

درضمن Blu-ray رو تو اسم تاپیک قلت ! نوشتین .

aria irani
27-01-2007, 21:22
دستت درد نکنه،راست میگی blu-ray درست است، خودم نتونستم عنوان رو درست کنم از دوستان مدیر می خام که درست کنن، یه حرف eدر blue زیاد است.:happy:

ممنون

arash rashno
29-01-2007, 11:36
دوستان میشه در مورد blue و hddvd توضیح بدید که چیند و با هم چه تفاوتی دارن
ممنون

alir3za
21-02-2007, 19:22
جناب آريا ايراني اطلاعات بسيار مفيدي رو به طور خلاصه و جذاب طوري نوشتيد كه من يكي مشتاق شدم ببينم بالاخره وضعيتش تو ايران چجوري ميشه.
ممنون ;)

sise
25-04-2010, 18:25
جالبه. وقتی این تاپیک را میخونی شاید برات تصور پذیر نباشه که روزی بتوننی یه Blu-ray Writter بگیری. اما قطعا مثل هر مورد دیگه به قولی ارزون میشه و به بازار میاد.
اطلاعات این تاپیک قدیمیه.
درخواست من:
میشه لطفا دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند جواب سوال مطرح شده در پست اولی را با توجه به بازار الان بدهند؟

ممنون از دوستان

zed2
26-04-2010, 10:58
جالبه. وقتی این تاپیک را میخونی شاید برات تصور پذیر نباشه که روزی بتوننی یه Blu-ray Writter بگیری. اما قطعا مثل هر مورد دیگه به قولی ارزون میشه و به بازار میاد.
اطلاعات این تاپیک قدیمیه.
درخواست من:
میشه لطفا دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند جواب سوال مطرح شده در پست اولی را با توجه به بازار الان بدهند؟

ممنون از دوستان
الان از 300 هزار به بالا قیمت رایترش هست...

sise
27-04-2010, 18:57
پس بهتره یه چند سال دیگه ای این تاپیک بره پایین تا موقعش برسه :دی

ممنون

ms368
27-04-2010, 19:08
قیمت بلو ری سونی رو باش سر آدم سوت می کشه من که بیخیال شدم

چی میگی

ببین اگه واقعا یه بلوری پلیر خفن میخوای برو یه پلی استیشن 3 بخر که با یه تیر چندتا نشون بزنی

1 سال داشتمش خدایی کیفیت تصویر و صدا خدا بود خدا .

piroooz
27-04-2010, 20:00
چی میگی

ببین اگه واقعا یه بلوری پلیر خفن میخوای برو یه پلی استیشن 3 بخر که با یه تیر چندتا نشون بزنی

1 سال داشتمش خدایی کیفیت تصویر و صدا خدا بود خدا .
میشه بیشتر توضیح بدید

ms368
28-04-2010, 16:45
میشه بیشتر توضیح بدید

توضیح نمیخواد که
این یه دستگاه بازی چند جانبس که ماله همین سونی خودمونه
بازیهاش هم به صورت بلوریه
تا اونجایی که من شنیدم یکی از بهترین بلوری پلیرها هم شناخته شده
هارد هم داره که ضرفیتش بین 40 تا 160 هست

البته من از مدل قبلیش داشتم.

قیمتش هم دیگه بیشتر از 300 دلار نیست

و از یکی از دوستان هم شنیدم که قراره توی آپدیت های بعدی فرمت MKV رو کاملا پشتیبانی کنه
البته خیلی از فرمتهای صوتی و تصویری رو هم میخونه

بازیهاش هم که دیگه نگو ( همه انحصاری )

piroooz
28-04-2010, 16:50
توضیح نمیخواد که
این یه دستگاه بازی چند جانبس که ماله همین سونی خودمونه
بازیهاش هم به صورت بلوریه
تا اونجایی که من شنیدم یکی از بهترین بلوری پلیرها هم شناخته شده
هارد هم داره که ضرفیتش بین 40 تا 160 هست

البته من از مدل قبلیش داشتم.

قیمتش هم دیگه بیشتر از 300 دلار نیست

و از یکی از دوستان هم شنیدم که قراره توی آپدیت های بعدی فرمت MKV رو کاملا پشتیبانی کنه
البته خیلی از فرمتهای صوتی و تصویری رو هم میخونه

بازیهاش هم که دیگه نگو ( همه انحصاری )
ببخشید ولی بحث در مورد Blu-ray Writer هست نه پلیر...

Bs_panzer
28-04-2010, 17:17
قیمت combo که blu ray reader و dvd writer باشه برای لپتاپ 120 ـه چطوری رایتر 90 ؟ :دی اونم سونی :دی

kamran987456
28-04-2010, 17:49
قیمت combo که blu ray reader و dvd writer باشه برای لپتاپ 120 ـه چطوری رایتر 90 ؟ :دی اونم سونی :دی

ایشون گفتن 900 نه 90 :31::31:

hassankhhd2
03-02-2012, 18:09
سلام بر اساتید
آقا من تاره یه بلوری رایتر گرفتم می خواستم یه فیلم سه بهدی با پسوند kmp رو رایت کنم واسه پلی ایتیشن تا تو اون ببینم
اما نمی دونم پطوری بی زخمت یکی یه سایت آموزشی در اینزمینه معرفی کنه یا اگه خودش میدونه یه آموزش بهم بده متشکرم