PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يک کار جديد که فکر نکنم کسي تا به الان انجام داده باشه

kourosh_sos
21-01-2007, 19:54
سلام به تمام دوستان حرفه ايم اميدوارم که هميشه سلامت و موفق باشيد
دوستان من ميخوام يه کنار تقريبا جديد و نويي رو انجام بدم ولي زياد نميدونم چکار کنم ميخواستم که شما برادر کوچيکتون رو راهنمايي کنيد
من دارم يک cd آموزشي درست ميکنم تو اين قسمت مشکلي ندارم ولي کار اصلي که ميخوام انجام بدم اينه که ميخوام اين cd آموزشي داراي يک اتوران باشه که هم بر روي کامپيوتر و هم بر روي دستگاههاي vcd اجرا بشه مخصوصا بر روي vcd مثلا با زدن دگمه يک از روي کنترل vcd فيلم شماره يک اجرا بشه حالا ميخواستم بدونم آيا برنامه اي هست که اينکارو انجام بده يا از طريق بيلدر که براي ساخت اتوران هستش يا از طريق برنامه نويسي vb ميشه يا نه حالا نظر شما چيه ميخوام که هر چه زودتر اين کارو بکنم ممنون ميشم کمکم کنيد .

AB
21-01-2007, 20:53
با نرم افزار Nero 7 میشه...میتونی یه پس زمینه هم برای ترک های تصویری بذاری تو کامپیوتر هم با نرم افزار هایی مثل Power DVD میشه عین VCD بازشون کرد ولی هم تو کامپیوتر هم تو VCD اونم با اتوران فکر نکنم بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kourosh_sos
22-01-2007, 10:32
با نرم افزار Nero 7 میشه...میتونی یه پس زمینه هم برای ترک های تصویری بذاری تو کامپیوتر هم با نرم افزار هایی مثل Power DVD میشه عین VCD بازشون کرد ولی هم تو کامپیوتر هم تو VCD اونم با اتوران فکر نکنم بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست من حرف شما درسته ميشه با نرو هم اين کارو کرد
شما DVD ها رو که ديديد که داراي اتوران هستن ميشه حالا من ميخوام همين کارو در vcd انجام دهم با برنامه نويسي چي ميشه يا نه ممنون ميشم بيشتر راهنماييم کنيد .

MnMN
23-01-2007, 07:20
با سلام
راستشو بخوایی من خودم یه سی دی همینطوری دارم که تو دستگاه میزاری فایلهای فیلمش پخش میشه و تو کامپیوتر میزاری آتورانش اجرا میشه، فکر نکنم با برنامه نویشی باشه احتمالاً یه کارهایی تو نرو باید انجام بدی منم دنبالشم یه کاری می خوام بکنم اگه شد یکی دو روز دیگه جوابشو برات میذارم.

موفق باشید.:)

MnMN
23-01-2007, 10:01
با سلام

برادر، همین امروز جوابشو میذارم، من اینکارو که میگم تست کردم جواب داد فقط برای VCD اگه می خوای تست کنی که مطمئن بشی پیشنهاد میکنم که یه CD REWRITABLE بگیری که ضرر نکنی، 1- تمام اون فیلمهایی رو که برای آتوران آماده کردی، اگه MPEG 1 هستن، به صورت VCD رایت کن2- بعد از رایت برو داخل سی دی و تمام دایرکتوری ها رو تو همون دایرکتوری که آتوران را آماده کردی کپی کن،CDI,MPEGAV,EXT,SEGMENT,VCD - و باید تمام آدرسهایی رو که در آتوران برای فیلمها دادی تغییر بدی مثلاً : فیلم آموزشی 1 آدرسشو به:
MPEGAV\AVSEQ01.DAT
تغییر بدی. 4- و در آخر تمام محتویات دایرکتوری را که آتوران و دایرکتوریهای کپی شده می باشد را رایت کنی.

اگه بازم مشکلی بود اینجا بنویس.

موفق باشی.:tongue:

kourosh_sos
23-01-2007, 19:40
با سلام

برادر، همین امروز جوابشو میذارم، من اینکارو که میگم تست کردم جواب داد فقط برای VCD اگه می خوای تست کنی که مطمئن بشی پیشنهاد میکنم که یه CD REWRITABLE بگیری که ضرر نکنی، 1- تمام اون فیلمهایی رو که برای آتوران آماده کردی، اگه MPEG 1 هستن، به صورت VCD رایت کن2- بعد از رایت برو داخل سی دی و تمام دایرکتوری ها رو تو همون دایرکتوری که آتوران را آماده کردی کپی کن،CDI,MPEGAV,EXT,SEGMENT,VCD - و باید تمام آدرسهایی رو که در آتوران برای فیلمها دادی تغییر بدی مثلاً : فیلم آموزشی 1 آدرسشو به:
MPEGAV\AVSEQ01.DAT
تغییر بدی. 4- و در آخر تمام محتویات دایرکتوری را که آتوران و دایرکتوریهای کپی شده می باشد را رایت کنی.

اگه بازم مشکلی بود اینجا بنویس.

موفق باشی.:tongue:

سلام عرض ميکنم خدمت دوست عزيزم اميدوارم که حالت خوب باشه اول بگم که کارت خيلي درسته اگر شاکرد خواستي ما نوکرتيم صدامون کن دوم اينکه يه چندتا سوال برام پيش اومده که گفتم ازت بپرسم ممنون ميشم راهنماييم کني اول اينکه من اتورانمو با برنامه مالتي مديا بيلدر بسازم يعد اون کارايي رو که گفتي فايل ها رو بصورت vcd رايت کنم بعد بيام وارد درايو cd بشم و تمام دايرکتوري هاشو کپي کنم تو دايرکتوري پروژه اتورانم بعد مجددا فايل هامو آدرس دهي کنم آيا تا اينجاي کارو درست رفتم جلو و سوال آخر وقتي که تمام کارايي رو که گفتي انجام دادم از کدوم قسمت برنامه نرو7 شروع به رايت کنم تا در دستگاه vcd اجرا بشه باز اينجا برام يه سوال پيش اومد موقع رايت چه دايرکتوري هايي رو با چه فايلهايي رو بايد رايت کنم ممنونت ميشم دقيق تر راهنماييم کني
راستي تو برنامه مالتي مديا بيلدر وقتي اتورانمو ساختم بايد براي save کردن خود اتوران نه پروژه چيو انتخاب کنم
خيلي مخلصتم

MnMN
24-01-2007, 07:56
با سلام
برادر دیگه آبمون نکن شما لطف دارید:blush: ، خدمت شما عرض کنم که تا اونجا که گفتی درست گفتی و مشکلی نیست، برای رایت کردن وقتی همه کارهاروانجام دادی باید سی دی تو به صورت Data رایت کنی، چرا؟ چون آتوران فقط به صورت Data باید رایت بشه تا اجرا بشه اصلاً طور دیگری نمیشه رایت کرد. بعد اینکه شما وقتی آتوران رو ساختی،VCD رو رایت کردی، دایرکتوریهای VCD رو کپی کردی کنار آتوران باید تمام دایرکتوریها و فایلها رو رایت کنی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای EXE کردن آتوران یا اصطلاً کامپایل کردن آتوران که این اصطلاح تو همه نرم افزار های برنامه نویسی استفاده میشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم اگه مشکلی بود بنویس.

موفق باشی
:)

kourosh_sos
25-01-2007, 16:00
سلام رفيق دست گلت درد نکنه خيلي کمکم کردي همن الان ميرم امتحان ميکنم
راستي ميخوام يه کار ديگه هم بکنم اگه بشه چي ميشه فکر کنم اينم کاره خودته ميدوني ميخوام چيکار کنم
ميخوام اتورانم داراي چندتا صفحه باشه بزا برات بيشتر توضيح بدم مثلا وقتي که cd را داخل vcd ميزاريم صفحه اصلي اتوران اجرا بشه که اينکارو زحمتشو کشيدي حالا ميخوام بدونم ميشه کاري کرد که با زدن دگمه 2 از روي کنترل وارد صفحه 2 بشيم با زدن دکمه 3 وارد صفحه 3 بشيم مثلا يه صفحه به نام ليست دروس آموزشي دارم که با زدن دکمه 2 وارد اون صفحه بشيم بعد که صفحه باز شد و ليست دروس را نشون داد باز مثلا با زدن دکمه 1 بتونيم فيلم شماره 1 را پخش کنيم بنظرت ميشه اينکارو کرد شدني هست تورو خدا منو ببخش همش مزاحمت ميشما
فدات شم

MnMN
25-01-2007, 21:58
با سلام
اولاً که خواهش میکنم قابلی نداشت دوماً ;) پسر خوب تو مثل اینکه به سوالهایی که می کردی و جوابهایی که من می دادم خوب توجه نکردی ساختن آتوران از طریق مولتی مدیا بویلدر و صفحه صفحه کردن آن فقط برای اجرا شدن تو کامپیوتر است نه VCD ,ساختن منو اونم نه آتوران برای VCD به وسیله نرم افزارهای دیگه امکان پذیره مثل Nero ، اونطوری من فهمیدم شما می خوای که یه سی دی آموزشی بسازی که تو کامپیوتر آتورانش اجرا بشه که توی اون توضیحات بذاری لینک فیلم بذاری و غیره، و از اون طرف طوری باشه تو دستگاه VCD بذاری فیلمهاش پخش بشه که مثلاً اونهایی که کامپیوتر ندارن بتونن حداقل فیلمهاشو ببینن و شما با یه تیر دو نشون بزنی.

دقت کن برادر

بازم اگه مشکلی هست بنویس.

موفق باشی:laughing: :biggrin: :tongue:

AB
25-01-2007, 22:23
Nero Express رو باز کن و Make Video CD رو انتخاب کن بعد گزینه Enable VCD Menu رو تیک بزن بعدش هم به سلیقه خودت واسش یه منو درست کن اگه راهنمایی بیشتر خاستی بگو بتوضیحم