PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشي رجيستر

rasool222
20-01-2007, 07:50
سلام
از كجا ميشه ي گوشي رجيستر پيدا كرد كه زياد تفاوت قيمت نداشته باشه(با قاچاقيش)
آيا گارانتي هاي متفرقه گوشي هاشون رجيستره؟

amin-deniz
20-01-2007, 21:49
آقا منم همین سوالو دارم.اگه میشه یکی از اساتید جواب بده.لطفااااا:sad:

faridOnline
21-01-2007, 10:17
در پاسخ به دوستان مثل اينكه اين مساله رجيستر يا chnage سوال بر انگيز شده :

گوشي هاي قاچاق هم ميتونن سريال اصلي و رجيستر باشن و هم اينكه سريال change شده و رجيستر باشن .
در حالت اول كه مشكلي نيست و با #06#* چك ميكنيد و انشالله ميخريد و مباركتون باشه . مثل w700 كه الان تو بازار فراونه.
در حالت دوم اگه سريال عوض شده باشه و گوشي علامت ir-tci رو نشون ميده بازم مشكلي نيست .
مشكل فقط موقعي پيش مياد كه اون كسي كه سريالش روي گوشي شما change شده تحت تعقيب باشه به هر دليل و در صورت رد يابي براي شما مشكل پيش مياد.( احتمالش خيلي ضعيفه )
در ضمن اين نوع گوشيا پس از هر با فلش يا آپديت سريالش برميگرده به تنظيم كارخونه اي و علامت inactive sim بجاي ir-tci مياد و بايد دوباره change بشه .

پس توصيه ميشه حتي الامكان اين گوشيا رو نخريد يا اگه فروشنده ميتونه سريال مورد نظر خودتونو روي گوشي write كنه مثلا گوشي كهنه هايي رو كه استفاده نميكنين فرقي نميكنه چه گوشي باشه nokia ,....

در ضمن به خاطر مسايل بازار موبايل ايران بعضي از شركت ها كه گوشي رو به صورت قاچاق و قانوني در هم ميارند هم اين كارو ميكنن .پس سريال اونا رو هم چك كنيد شايد change باشه.

در ضمن گوشيهاي جديد مثل p990 , k800 , w850 امكان change ندارند .

rasool222
21-01-2007, 14:26
k 510 چي؟
ممنونم

faridOnline
21-01-2007, 14:44
k 510 چي؟
ممنونم

k510 هم هردو وضعيتش موجوده . ولي change شده اش بيشتره .

sabasistem_co
21-01-2007, 14:46
W810چی؟
ممنونم

sabasistem_co
21-01-2007, 14:48
W810 چی ؟
ممنونم

faridOnline
21-01-2007, 15:17
W810 چی ؟
ممنونم

w810 هم هر دو حالتش هست . سيتادل هم تو بازار پخش كرده
اين 3 مدل كه گفتم گوشي هاي PDA ,3G هستند

active_277
21-01-2007, 19:47
در پاسخ به دوستان مثل اينكه اين مساله رجيستر يا chnage سوال بر انگيز شده :

گوشي هاي قاچاق هم ميتونن سريال اصلي و رجيستر باشن و هم اينكه سريال change شده و رجيستر باشن .
در حالت اول كه مشكلي نيست و با #06#* چك ميكنيد و انشالله ميخريد و مباركتون باشه . مثل w700 كه الان تو بازار فراونه.
در حالت دوم اگه سريال عوض شده باشه و گوشي علامت ir-tci رو نشون ميده بازم مشكلي نيست .
مشكل فقط موقعي پيش مياد كه اون كسي كه سريالش روي گوشي شما change شده تحت تعقيب باشه به هر دليل و در صورت رد يابي براي شما مشكل پيش مياد.( احتمالش خيلي ضعيفه )
در ضمن اين نوع گوشيا پس از هر با فلش يا آپديت سريالش برميگرده به تنظيم كارخونه اي و علامت inactive sim بجاي ir-tci مياد و بايد دوباره change بشه .

پس توصيه ميشه حتي الامكان اين گوشيا رو نخريد يا اگه فروشنده ميتونه سريال مورد نظر خودتونو روي گوشي write كنه مثلا گوشي كهنه هايي رو كه استفاده نميكنين فرقي نميكنه چه گوشي باشه nokia ,....

در ضمن به خاطر مسايل بازار موبايل ايران بعضي از شركت ها كه گوشي رو به صورت قاچاق و قانوني در هم ميارند هم اين كارو ميكنن .پس سريال اونا رو هم چك كنيد شايد change باشه.

در ضمن گوشيهاي جديد مثل p990 , k800 , w850 امكان change ندارند .
چجوری میشه یه imei دیگه رو به گوشی داد به صورت همیشگی یعنی با فلش یا آپدیت پاک نشه با چه باکسی؟ و از کدوم قسمت؟

faridOnline
22-01-2007, 10:36
چجوری میشه یه imei دیگه رو به گوشی داد به صورت همیشگی یعنی با فلش یا آپدیت پاک نشه با چه باکسی؟ و از کدوم قسمت؟

با باكس SETOOL ميشه اگه تهيه كردي آموزشش رو هم ميذارم . ولي بازم توجه گوشي هاي جديد مثل K800, W850, P900,P990 رو نميشه كاري كرد البته فعلا تا وقتي هك بشن.

hesameddin
22-01-2007, 13:06
1 اگه change شده باشه اون سه تا با هم یکی نیست درسته؟

2 پس رجیستر دستی یعنی همون change شده درسته؟

3 مگه موقعی که این گوشی تولید میشه و تا قبل از ورود به ایران سریالهاش یکی نیست؟ وقتی وارد ایران میشه واسه اینکه بشه ازش استفاده کرد و مخابرات بشناسش سریال گوشیو عوض میکنن درسته؟خب اگه بخوایم با همون سریال اصلی باهاش کار کنیم باید بریم مخابرات درسته؟ مگه چقدر هزینه داره یا سختگیری میکنن که مجبوریم سریالو عوض کنیم(یعنی فروشندها)

اگه میشه توضیح بدین من گیج شدم

rasool222
22-01-2007, 13:28
البته الان مخابرات ديگه گوشي را رجيستر نميكند(احتمالا)

faridOnline
22-01-2007, 13:34
1 اگه change شده باشه اون سه تا با هم یکی نیست درسته؟

2 پس رجیستر دستی یعنی همون change شده درسته؟

3 مگه موقعی که این گوشی تولید میشه و تا قبل از ورود به ایران سریالهاش یکی نیست؟ وقتی وارد ایران میشه واسه اینکه بشه ازش استفاده کرد و مخابرات بشناسش سریال گوشیو عوض میکنن درسته؟خب اگه بخوایم با همون سریال اصلی باهاش کار کنیم باید بریم مخابرات درسته؟ مگه چقدر هزینه داره یا سختگیری میکنن که مجبوریم سریالو عوض کنیم(یعنی فروشندها)

اگه میشه توضیح بدین من گیج شدم

1- درسته . سريال داخلي با جعبه و ليبل پشتش نميخونه
2- درسته
3-چرا يكيه - بله درسته - براي استفاده از گوشي بايد عوارض قانونيشو بپردازي تا مخابرات رجيسترش كنه كه به صرفه نيست

پس ساده ترين راه براي استفاده از گوشي قاچاق همون change كردنه

البته قانوني نيست . مثل خيلي چيزهاي ديگه كه قانوني نيست ولي انجام ميشه ......;)

rasool222
22-01-2007, 13:37

rasool222
22-01-2007, 13:40
رجيستر دستي هستند؟

hesameddin
22-01-2007, 14:20
1- درسته . سريال داخلي با جعبه و ليبل پشتش نميخونه
2- درسته
3-چرا يكيه - بله درسته - براي استفاده از گوشي بايد عوارض قانونيشو بپردازي تا مخابرات رجيسترش كنه كه به صرفه نيست

پس ساده ترين راه براي استفاده از گوشي قاچاق همون change كردنه

البته قانوني نيست . مثل خيلي چيزهاي ديگه كه قانوني نيست ولي انجام ميشه ......;)

پس حالا که من میخوام یه w810 بگیرم رجیستر اصلی 320000 ولی دستی 290000 کدوم بهتره؟؟؟یعنی این 30-40 هزار پول اضافی که میدیم میصرفه یا نه؟

faridOnline
22-01-2007, 14:34
پس حالا که من میخوام یه w810 بگیرم رجیستر اصلی 320000 ولی دستی 290000 کدوم بهتره؟؟؟یعنی این 30-40 هزار پول اضافی که میدیم میصرفه یا نه؟

به نظر من به صرفه نيست ولي يادت باشه اگه دستي گرفتي آپديت يا فلشش نكني چون سريالش برميگرده به حالت اول.
w700 بخر كه change شده هم نيست و سريال اصليه فقط گارانتي نداره.

hesameddin
22-01-2007, 23:36
نمیشه گوشی پیدا کرد که سریال اصلی باشه ولی رجیستر نشده باشه (یعنی نه دستی باشه و نه سریال اصلی رجیستر شده که الکی پول اضافه ندیم)
اینطور که معلومه رجیستر شدن زیاد مهم نیست (حالا اگه یه وقت مخابرات خواست مسدودش کنه اون موقعه میریم سریالشو دستی میکنیم)

ketone
22-01-2007, 23:56
با سلام میخواستم یک چند نکته که میدونم در این رابطه برای شما بگم .
این قضیه کلا سر دعوا نیروی انتظامی و مخابرات است .
در جهت تداوم آقای ریس جمهور جهت مبارزه با قاچاق کالا و استفاده از محصولات ایرانی !!! این کارهای عجیب و غریب فقط در ایران .... صورت میگیره .
چون نیروی انتظامی نمیتونه از مرزها کنترل منه و گوشی قاچاق میشه اگه آقا زاده باشی که از کمرک وارد میکنی و یک برگ از اون میره به مخابرت و همه سریالهای برگه باز میشه و لی اگه نه احتمالا .. بازم میگم احتمالا گوشی کار نکنه یا بعد از چند روز از طرف مخابرات قطع شه (( در جهت مبارزه با کالای قاچاق )) (( فردا پس فردا در دادگستری کوپن گوشت دادن اصلا تعجب نکنین )) خوب بعد میان سریال گوشی را رندوم عوض میکنن که خط به اون جواب بده . و اسن اصطلاحات از اون جا ناشی شده ... جالب این که تجار چینی از این حکایت شاخ در آوردن ... و به پوز ما میخندن .. چون کسی که تعداد بیشتر سونی اریکسون بخره یک SEtools و نرم افزار مربوط و حتی برگه لیبل همراه با تولید بارکد و ... غیره نیز میدن .... البته یادتون باشه انرزی هستی حق مسلم ماست .

faridOnline
23-01-2007, 10:26
نمیشه گوشی پیدا کرد که سریال اصلی باشه ولی رجیستر نشده باشه (یعنی نه دستی باشه و نه سریال اصلی رجیستر شده که الکی پول اضافه ندیم)
اینطور که معلومه رجیستر شدن زیاد مهم نیست (حالا اگه یه وقت مخابرات خواست مسدودش کنه اون موقعه میریم سریالشو دستی میکنیم)

چرا هست جمهوري فراون .........

rasool222
23-01-2007, 10:33
آخه همه گوشيها كه با سريال اصلي كار نميكنن و مجبور مي شن آنها را رجيستر دستي كنن

active_277
23-01-2007, 19:47
با باكس SETOOL ميشه اگه تهيه كردي آموزشش رو هم ميذارم . ولي بازم توجه گوشي هاي جديد مثل K800, W850, P900,P990 رو نميشه كاري كرد البته فعلا تا وقتي هك بشن.

آقا مطمئنی با setool میشه
imei یک گوشی دیگه رو داد به طوری که تو گوشی هک بشه و مثل سریال اصلی با آپدیت یا فلش از بین نره
اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه:happy:
آموزشش رو بذاری ممنونت میشم
ضمنا گوشیم k750 هستش

admiral_cavandish
24-01-2007, 03:54
بچه ها سلام من دقیقا نمیدونم چی می گین اما گیرم جلوی موبایلو گرفتن اینهمه نوع کالا خوب mp3مییارن یا 1000 تا چیز دیگه

با اجازتون من پس فردا می خوام برم دوبی بمن بگین از اونجا گوشی بیارم یا نه؟
من اینجا تو جمهوری سوال کردم هرکی یه چیزی میگه؟
بالاخره من نفهمیدم گوشی در دوبی چقدر از اینجا ارزونتره و مسئله بعدی اینکه اگه من یک گوشی w850که اینجا حدود400 تومانه رو بیارم چقدر گمرک باید بده و ایا اصلا ببرم مخابرات رجیستر می کنن یا نه؟
لطفا هر چه ئودتر بمن بگین تا من ببینم از اونجا بیارم یا نه؟
آخه این چه وضعیه؟
یعنی چی؟
تا کی انحصار؟
کسی که پول داره که براش فرق نمیکنه بهترین ماشینو هم با 3 برابر قیمت سوار میشه این وسط فقط آدمای بی پول و قشر دانشجو ضرر میبینن اینا دلشون میخواد وا صــــــــاایِِِِران مزخرف رو بگیریم .

admiral_cavandish
24-01-2007, 03:58
توروخدا یکی جواب بده من چیکار کنم از همین جا بخرم یا از دوبی بیارم؟
اگه بیارم و گوشیرو روشن نکنم گوشی میسوزه یا نه؟سیم چطور؟
و سوال آخر اینکه اصلا من اگه گوشی بیارم قبول می کنن که رجیستر کنن واسم؟چقدر میگیرن؟

najafiinfo
24-01-2007, 10:24
توروخدا یکی جواب بده من چیکار کنم از همین جا بخرم یا از دوبی بیارم؟
اگه بیارم و گوشیرو روشن نکنم گوشی میسوزه یا نه؟سیم چطور؟
و سوال آخر اینکه اصلا من اگه گوشی بیارم قبول می کنن که رجیستر کنن واسم؟چقدر میگیرن؟

سلام
دوست عزیز اگر میتونی بیار سعی هم کن گمرک ندی و گر نه بیچاره میشه اینجا میبری مخابرات با پاسپورتت برات رجیستر میکنند در ضمن اینجا ایرانه مهد قانونهای ت..می

faridOnline
24-01-2007, 12:14
آقا مطمئنی با setool میشه
imei یک گوشی دیگه رو داد به طوری که تو گوشی هک بشه و مثل سریال اصلی با آپدیت یا فلش از بین نره
اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه:happy:
آموزشش رو بذاری ممنونت میشم
ضمنا گوشیم k750 هستش

k750 كه خوراكه
مشكلي پيش نمياد تا وقتي كه فلش يا آپديت نكني

admiral_cavandish
25-01-2007, 02:53
سلام
دوست عزیز اگر میتونی بیار سعی هم کن گمرک ندی و گر نه بیچاره میشه اینجا میبری مخابرات با پاسپورتت برات رجیستر میکنند در ضمن اینجا ایرانه مهد قانونهای ت..می

آقا شما می گی بیار از اونور هم میگی سعی کن گورک ندی پس مگه گمرک نداده رجیستر میکنن؟ خوب اگه خودش رجیستر بشه من که دیگه گمرک نمیدمش میگیرم دستم
منو راهنمایی دقیق کنین من تا 3-4 ساعت دیگه می پرم please help me

MSsoftCO
02-03-2007, 18:28
با سلام

من دو سه ماه پيش گوشي k750i رو با توجه به مطالب اين تاپيک به w800 تبديل کردم و تا چند روز پيش به جز چندتا مشکل پيش پا افتاده و عمومي ديگه هيچ مشکلي نداشتم
تا اينکه ديروز گوشي رو Master Reset کردم

بعد از اين کار وقتي که گوشي خاموش شد ديگه بالا نيومد يعني تو همون صفحه اي که انتخاب ميکني که فقط ميخواي از قسمت موزيک استفاده کني و يا از قسمت تلفن ايستاد و هر چه اوکي ميکردم تو هيچ کدام از گزينه ها نميرفت

گوشي رو بردم يه مغازه تا فلش کنه و گوشي درست بشه

بعد از فلش کردن يه دو ساعتي درست بود و چند تا زنگ هم زدم

بعد از اون يه دفعه ديدم که ديگه کار نميکنه و به جاي IRTCI نوشته InActive Sim حالا من بايد چي کار کنم؟

در ضمن مطمعن هستم که گوشی ریجستر شده میباشد چون شماره اون با قوطیش یکی هست و وقتی که گوشی رو به W800 تبدیل کردم هیچ مشکلی نداشت

مرسي