PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل خیلی عجیب در نصب ویندوز

pegahp
14-01-2007, 11:58
سلام دوستان خسته نباشید
یه مشکلی برام پیش اومده در نصب ویندوز خواهش میکنم راهنمایی کنین. ممنون
من میخوام کامپیوترمو فرمت و مجددا xp نصب کنم ولی مشکلم اینه که که وقتی سی دی ویندوز رو میزارم و از تنظیمات setup میرم بوت از سی دی میکنم، بعد که سیستم میخواد از روی سی دی بوت بشه همیشه اولش یه پیغام میاد که یه چیزی مینویسه به این مضمون..... boot from cd ، بعدش باید قبل از تموم شدن این چند تا نقطه، اینتر بزنیم تا سیستم بره از روی سی دی بوت بشه!! خوب تا اینجا که هیچ.سیستم من، وقتی میخواد از روی سی دی بوت کنه اصلا این مرحلهء ..... boot from cd رو نمیاره و خودکار میره از سی دی بوت میکنه..خوب این در مرحلهء اول مشکلی پیش نمیاره. میره از روی سی دی بوت میشه و فرمت میکنه ولی اولین ری استارت که پیش میاد بالطبع بعدش باید سیستم از روی هارد بوت بشه که بره از سی دی فایلها رو کپی کنه اما اینجا مشکل پیش میاد چون به دلیل نبودن همون مرحلهء ..... boot from cd ، دوباره سیستم میره به صورت خودکار از سی دس بوت میشه و همون مراحل قبل رو تکرار میکنه و اگه جلوشو نگیری این حلقه تا بینهایت ادامه پیدا میکنه!! یعنی من در واقع فقط تا مرحلهء فرمت پارتیشن میتونم پیش برم چون بعد از اون سیستم هیچ جور نمیتونه از هارد بوت کنه به خاطر اینکه یه سره به صورت اتومات هی میره از سی دس بوت میکنه..نمیدونم منظورمو تونستم درست بیان کنم یا نه..
در ضمن بگم من هاردو عوض کردم ، با هاردهای دیگه هم همین مشکل هست . سی دی هم مشکل نداره اینم تست کردم. حتی جامپر هاردم عوض کردم ولی تاثیری نداشت. در مرحله دوم ِ ری استارت هم رفتم از setup، بوت از هارد کردم که خودکار بره توی هارد ولی باز اتوماتیک رفت از سی دی بوت کرد!!!!!!
حتی در مرحلهء دوم ، خود سی دی رو در آوردم که اول بره از روی هارد بوت بشه و بعد من سی دی رو بزارم توی درایو برای کپی شدن فایلها ولی در این صورت hard boot failure میداد و اصلا هاردو نمیشناخت در حالی که هارد سالمه!! و کل سیستم هم مشکلی نداره ولی چرا این گزینهء ..... boot from cd ظاهر نمیشه دیگه نمیدونم!!!

حالا اگه توضیحاتم کامل بود و تونستم منظورمو بگم ، خواهش میکنم راهنماییم کنین چون تقریبا 2-3 ماهه که به هر دری زدم نتونستم این مشکلو حل کنم. چه جوری این گزینهء کذایی رو پدیدارش کنم؟!!!!!!!!!!!
ممنون از همه دوستان و خسته نباشید

justmp3
14-01-2007, 12:09
دوست عزیز شما نمیخواد از تنظیمات ستاپ گزینه ی بوت از سی دی را انتخاب کنی...چون در اینصورت دیگه لازم نیست دگمه ای بزنید تا از سی دی بوت بشه...و خودش خودکار اینکار را انجام میده....یا اگر این کار را کردید در مرحله ای که سی دی بوت شده و درایوتون را فرمت کردین و ریستارت میشه باید دوباره به ستاپ برید و حالت بوت از هارد را اانتخاب کنید...

nestor
14-01-2007, 12:51
سلام دوستان خسته نباشید
یه مشکلی برام پیش اومده در نصب ویندوز خواهش میکنم راهنمایی کنین. ممنون
من میخوام کامپیوترمو فرمت و مجددا xp نصب کنم ولی مشکلم اینه که که وقتی سی دی ویندوز رو میزارم و از تنظیمات setup میرم بوت از سی دی میکنم، بعد که سیستم میخواد از روی سی دی بوت بشه همیشه اولش یه پیغام میاد که یه چیزی مینویسه به این مضمون..... boot from cd ، بعدش باید قبل از تموم شدن این چند تا نقطه، اینتر بزنیم تا سیستم بره از روی سی دی بوت بشه!! خوب تا اینجا که هیچ.سیستم من، وقتی میخواد از روی سی دی بوت کنه اصلا این مرحلهء ..... boot from cd رو نمیاره و خودکار میره از سی دی بوت میکنه..خوب این در مرحلهء اول مشکلی پیش نمیاره. میره از روی سی دی بوت میشه و فرمت میکنه ولی اولین ری استارت که پیش میاد بالطبع بعدش باید سیستم از روی هارد بوت بشه که بره از سی دی فایلها رو کپی کنه اما اینجا مشکل پیش میاد چون به دلیل نبودن همون مرحلهء ..... boot from cd ، دوباره سیستم میره به صورت خودکار از سی دس بوت میشه و همون مراحل قبل رو تکرار میکنه و اگه جلوشو نگیری این حلقه تا بینهایت ادامه پیدا میکنه!! یعنی من در واقع فقط تا مرحلهء فرمت پارتیشن میتونم پیش برم چون بعد از اون سیستم هیچ جور نمیتونه از هارد بوت کنه به خاطر اینکه یه سره به صورت اتومات هی میره از سی دس بوت میکنه..نمیدونم منظورمو تونستم درست بیان کنم یا نه..
در ضمن بگم من هاردو عوض کردم ، با هاردهای دیگه هم همین مشکل هست . سی دی هم مشکل نداره اینم تست کردم. حتی جامپر هاردم عوض کردم ولی تاثیری نداشت. در مرحله دوم ِ ری استارت هم رفتم از setup، بوت از هارد کردم که خودکار بره توی هارد ولی باز اتوماتیک رفت از سی دی بوت کرد!!!!!!
حتی در مرحلهء دوم ، خود سی دی رو در آوردم که اول بره از روی هارد بوت بشه و بعد من سی دی رو بزارم توی درایو برای کپی شدن فایلها ولی در این صورت hard boot failure میداد و اصلا هاردو نمیشناخت در حالی که هارد سالمه!! و کل سیستم هم مشکلی نداره ولی چرا این گزینهء ..... boot from cd ظاهر نمیشه دیگه نمیدونم!!!

حالا اگه توضیحاتم کامل بود و تونستم منظورمو بگم ، خواهش میکنم راهنماییم کنین چون تقریبا 2-3 ماهه که به هر دری زدم نتونستم این مشکلو حل کنم. چه جوری این گزینهء کذایی رو پدیدارش کنم؟!!!!!!!!!!!
ممنون از همه دوستان و خسته نباشید

با سلام
ممکنه سی دی شما ایراد داشته باشه
اگه سی دی شما کامل و سالم هست تنضیمات ست اپ رو چک کن و لزومی نداره که
شما بوت رو از روی سی دی رام به هارد منتقل کنید چون سیستم دنبال بوت میگرده اگه
روی سی دی رام نباشه میره روی هارد بعدش فلاپی(بسته به اون انتخاب شما) و تا زمانیکه
واسه بوت شدن فایلها رو پیدا نکنه میگرده توی این سه تا دیوایس
اما اگه ست اپ رو هم تنظیم کردی و جواب نگرفتید
ممکنه مشکل سخت افزار داشته باشید که گزینه اول هارد هستش بعدشم رم
البته توی این حالت به قول معروف میگن سیستم باگ داره و شما باید قطعاتت رو با
سیستم دیگه ای چک کنی
ولی با توجه به حرفایی که خودت زدی من فکر نمیکنم سخت افزاری باشه

اگه جواب گرفتی اینجا عنوان کن که ایراد از چی بوده

خوش و خرم باشید

pegahp
15-01-2007, 12:14
سلام دوستان. خسته نباشید .باید بگم تموم راههایی که شما زحمت کشیدین و گفتین من قبلا امتحانشون کردم ولی جواب نداده. مشکل اصلی من اینه که چرا گزینهء ..... boot from cd در هیچ یک از مراحل ظاهر نمیشه چون همونطور که قبلا گفتم ، ظاهر نشدن این گزینه در مرحلهء اول مشکلی ایجاد نمیکنه و سیستم به صورت خودکار ار سی دی بوت میشه ولی در مرحله دوم که بعد از ری استارته و باید حتما سیستم از روی هارد بوت بشه، نبودن این گزینه باعث میشه دوباره سیستم به صورت خودکار بره از روی سی دی بوت کنه. پس مسالهء اصلی ناپدید بودن اون گزینه اس!!.متاسفانه خودمم هنوز راهی پیدا نکردم