PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تقویت صدای mororola v3i

سهراب مموتی
12-01-2007, 00:54
تقویت صدای mororola v3i

اول لازمه که این سه نرم افزار رو داشته باشید.
LeaderGL FlexEditor
p2kman
XVI32
به احتمال زیاد در همین تالار میتونید با سرچ پیداشون کنید.

ابتدا باید توضیحی در باره شناساندن گوشی به کامپیوتر بدهم. من و بسیاری از دوستانم در p30world این مشکل را داشتیم که نمیتوانستیم برنامه LeaderGL FlexEditor را به حالت normal mode ببریم. من در یک cd آموزشی روش خوبی که همیشه کارگر است پیدا کردم. شما باید نرم افزار p2kman را قبل از اتصال گوشی به کامپیوتر باز کنید. باز بودن این نرم افزار باعث میشود که کامپیوتر کاملا گوشی را بشناسد. البته پس از شناخته شدن گوشی میتوانید برنامه را ببندید. من هنوز هم نمیتوانم بدون این نرم افزار گوشی را به سیستم بشناسم. ولی با وجود p2kman مشکلم حل شده است.

به وسیله نرم افزار LeaderGL FlexEditor و قسمت resourse explorer فایل gain_table.bin را از دایرکتوری a گوشی کپی کنید و در هارد ذخیره کنید. از این فایل یک پشتیبان در جای دیگری از هارد ذخیره کنید. این نرم افزار را هم میتوانید از همین تالار دانلود کنید

برنامه XVI32 را باز کنید.
به tools/option بروید و در زبانه data inspector گزینه big-endian (Motorola) را تیک بزنید. این کار برای آن است که تنظیمات نرم افزار را از دسیمال به هگزاگونال ببرید.
فایل gain_table.bin را باز کنید.

در جدول سمت چپ روی هر آفستی که کلیک کنید در پایین نرم افزار سمت چپ آدرس آن را به صورت هگزاگونال میبینید. در آفستهایی که برای تنظیم صداست باید مقادیری از 00 تا 08 قرار دهید.

در گوشی های RAZR سه بلندگو و یک میکروفون قرار دارد.
Speakerphone داخلی
Speakerphone خارجی
بلندگوی گوشی
میکروفن

آفستهای گوشی به این قرارند. (احتمالا از این آفستها میتوان در گوشی های دیگر RAZR مثل V3X هم استفاده کرد. امتحانش ضرر نداره)

D برای بلندگوی گوشی
31 برای کنترول ولوم Speakerphone داخلی گوشی
49 برای کنترول ولوم Speakerphone خارجی در هنگام پخش موزیک و زنگ گوشی
4E برای به کنترول ولوم alarm ها و error های گوشی
61 برای کنترول ولوم handfree با سیم میباشد
DC برای کنترولولوم handsfree بلوتوث میباشد

کلیه آفستهای ذکر شده میتوانند مقدار 00 تا 08 را بگیرند.
برای تقییر روی آفست کلیک کنید و مقدار دلخواه را بزنید.
سپس فایل gain_table.bin را ذخیره کنید. و به استفاده از برنامه LeaderGL FlexEditor دوباره آنرا در دایرکتوری a گوشی کپی کنید. فراموش نکنید. حتما از این فایل یک پشتیبان بگیرید.

من این کار را برای گوشی v3i خواهرم انجام دادم. ولی نتیجه مطلوبی نداشت. البته صدا به صورت قابل توجهی افزایش یافت ولی صدای نویس شدیدی هنگام پخش شنیده میشد. فقط وقتی صدا رو یک بود شفاف بود. فکر کنم به این خاطر است که من مقادیر آفستها را روی 08 تنظیم کردم. پیشنهاد میکنم شما روی 4 یا کمتر تنظیم کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.
به طور مثال آفست 49 که برا ی Speakerphone خارجی است در گوشی که من با آن کار کردم ابتدا روی 1 بود. فکر کنم با تنظیم روی 3 نتیجه قابل قبولی بگیرید.

سوالی بود در خدمت ام
قربان شما.

Hamid110
12-01-2007, 07:57
سلام . .

دوست گرامی . . تاپیک رو به کلوپ گوشی ها انتقال دادم . .

موفق باشید . .

سهراب مموتی
12-01-2007, 13:14
ای بابا. مگه کلوپ موتورولا هم هست. نمیدونم چه حکمتی داره که نصف پست های من انتقال داده میشه

saeid.yas
01-06-2007, 23:21
سلام

من همه کارهایی رو که گفتید انجام دادم ولی صدای گوشیم کامل قطع شد

GsM
03-06-2007, 00:01
دوستان... عزیز.. این تاپیک قدیمی هست..و قبلا هم در این مورد بحث شده...
تقویت صدا برای این گوشی پیشنهاد نمیشه.. چون باعث خرابی اون میشه...
موفق باشید