PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجربه هاي خودتون از عكاسي با سوني اريكسون بگوييد؟

binahayat_m
10-01-2007, 15:07
سلام
اميدوارم حالتون خوب باشه
اين تاپيك كه اميدوارم مورد توجه قرار بگيره از تجربه هاي خودتون با دوربين سوني اريكسون در حالت هاي مختلف بگوييد؟
دوستان ميگفتد كه با گذر زمان و كار كردن بيشتر با دوربين ميتونيد عكس هاي بهتري بگيريد.
حالا از دوستاني كه اين تجربه ها به دست اوردند لطف كنند اينجا بيان كنند
در مورد تنظيمات دوربين و .....
پيشاپيش سپاسگزارم
موفق باشيد

M E T A L
10-01-2007, 16:59
من خودم به شخصه خیلی از دوربین استفاده میکنم.
و تا حدودی تنظیماتشو بلدم.
ولی نمیدون چی بگم و از کجا بگم.
به نظرم هر کس سوالی داره بپرسه تا بقیه راهنماییش کنن.

moriss
10-01-2007, 21:38
بفرما

توی عکس برداری با موبایل همه چیز بستگی به نور محیط داره که حالا بعضی از گوشیها برای بهتر شدن کیفیت یه سری امکانات رو دوربین میذارن.

امکاناتی که کا 750 داره و گوشیهای مشابه مثل w800 , w810 و...

دومین گرینه از منوی تنظیمات دوربین shoot mode که چهار انتخاب به شما میده
حالت نرمال که معمولی عکس میگیره

حالت پانوراما که در اصل سه تا عکس پشت سر هم میگیره و در یک عکس ذخیره میکنه

حالت frames که قاب رو روی عکس میذاره

حالت burst که چهار عکس رو بلافاصله پشت سر هم میگیره

گزینه ماکرو macro که پیشنهاد میکنم برای عکس برداری از فاصله نزدیک مثلا کمتر از 30 سانت استفاده بشه. برای بیشتر از این فاصله من تاثیری ندیدم

گزینه نور شب night mode که پیشنهاد میکنم همه جا غیر از تابش شدید خورشید ازش استفاده کنین تا نویز عکس به حداقل برسه. اینم که گفتم تو تابش شدید خورشید استفاده نشه بخاط اینه که تاثیری نداره

گزینه چراغ یا فلاش light برای عکاسی در نور کم حتی نور داخل اتاق استفاده میشه. بازم پیشنهاد من اینه که حتی اگه توی خونه عکس میگیرین و چراغ مهتابی روشنه ولی نور خورشید رو ندارین بازم این گزینه استفاده کنین. البته فقط برای عکاسی در فاصله کم ( مثلا کمتر از 30 سانت )
وقتی با فلاش عکس میگیرین حتما گزینه فلورسنت رو انتخاب کنین *

گزینه تایمر که یه زمان حدود 12 ثانیه رو برای عکاسی به شما میده. پیشنهاد میکنم اگه لرزش دست دارین از این گزینه استفاده کنین

گزینه effect که عکس رو به صورت سیاه سفید ، نگاتیو ، سولاریزه و ... میگیره. کاربرد زیادی نداره. ( حداقل برای من که نداشته )

و گزینه پر کار تنظیم نور سفید white balance
حالت خودکار که خودش نور رو تنظیم میکنه. برای اکثر جاها خوبه غیر از شب و استفاده از فلاش و جاهایی که نور خورشید زیاده

حالت نور روز daylight که برای عکسبرداری توی نور معمولی روز استفاده میشه. من توصیه نمیکنم چون وضوح تصویر میاد پایین و عکسهای مشابه در حالت اتوماتیک کیفیت بهتری داشته

حالت ابری cloudy برای عکاسی توی هوای ابری استفاده میشه. بازم من گزینه اتوماتیک رو به این ترجیح میدم چون هم کیفیت عکس رو میاره پایین و هم نور ضمینه زرد رو توی عکس زیاد میکنه

* حالت مهتابی fluorescent برای عکاسی در شب و نور فلاش استفاده میشه. توصیه میکنم ازش حتما استفاده کنین. حتی توی عکسهای داخل اتاق بدون فلاش هم کیفیت بهتری رو نسبت به حالت اتوماتیک پنشون داده. وقتی با فلاش عکس میگیرن هم حتما روی این گزینه باشه تا عکساتون زرد نشه و نور طبیعی داشته باشه

حالت افتابی که برای نور شدید افتابه ولی من اصلا توصیه نمیکنم چون عکسها ابی میشه. حالت اتوماتیک کیفیت بهتری میده.

گزینه بعدی کیفیت تصویر picture quality حتما این رو روی Fine بذارین تا عکس با کیفیت بالا داشته باشین

---

خب اینا خلاصه ای از امکانات دوربین کا 750 بود. انشالله بعدا برای هر قسمت مثال با عکس براتون میذارم.

moriss
10-01-2007, 21:46
و اینم یه البوم از عکسهای گرفته شده با کا 750

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arsalanhn
11-01-2007, 01:23
چرا w300 روي عکس ها زوم نمي کنه؟
نرم افزار عکس گرفتن براي w300 سراغ دارين؟

moriss
11-01-2007, 09:29
نرم افزاری برای اینکار نیست. W300 دوربین وی جی ای داره و امکانات دوربین اون هم به همون نسبت کمه.

binahayat_m
11-01-2007, 14:20
موريس جان ممنونم
من اينها قبلا خونده بودم
شما كه ميگي به نور محيط بستگي دره پس چرا من وقتي با k510 دوستم از محيط اتاق و زير نور مهتابي عكس گرفتيم عكس اون برتر از من بود
تازه 1.3 مگاپيكسل و بدن فكوس . تازه نويز كمتري داشت
دوربيمنم w810 هست
؟؟

moriss
11-01-2007, 14:46
میشه این عکسایی که میگی رو بذاری؟

یعنی تو شرایط یکسان کا510 بهتر از w810 عکس گرفته ؟؟!!

من با کا 510 کار نکردم. تنظیمات دوربینش مث w810 پیشرفته است یا فقط حالتهای محدود داره؟

binahayat_m
12-01-2007, 14:45
میشه این عکسایی که میگی رو بذاری؟

یعنی تو شرایط یکسان کا510 بهتر از w810 عکس گرفته ؟؟!!

من با کا 510 کار نکردم. تنظیمات دوربینش مث w810 پیشرفته است یا فقط حالتهای محدود داره؟
نه بابا موريس فقط حالت هاي محدود داره

binahayat_m
12-01-2007, 15:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موريس جان اينا رو ببين نظرتو بگو
دوتا عكسا از يك مجله است
و دومي هم از يه نمايشگاه
ممنونم كه با من همكاري ميكني

Metalzadeh
12-01-2007, 15:20
یه عکس که با K610i گرفته شده
بدون دست کاری در تنظیمات
K610i Photo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

moriss
12-01-2007, 21:38
عکسات که بد نبود مشکلی نداشت البته عکس سومی جالب نشده بود. کاش سوژ های بهتری رو انتخاب میکردی

ضمنا اون عکسی که گفتی با کا 510 گرفتی و از w810 بهتر شده که توش نبود . من اونو میخواستم

binahayat_m
13-01-2007, 14:50
اينم عكس عتيقه خودم چون ديگه از اين دوربين عكس نداشتم مجبور شدم اينو بزارم
بيا موريس جان اين با k510 كرفته شده
همون موقع كه من عكس گرفتم با 810 بيشتر نويز داشت

من يه جا خونم كه ورژن درايو دوربين عوض كه كردي كيفيت فيلمبرداري ميرسه به 17 فريم !! اين حقيقت دار؟

binahayat_m
13-01-2007, 14:53
یه عکس که با K610i گرفته شده
بدون دست کاری در تنظیمات
K610i Photo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون دوست عزيز عكست قشنگ افتاده بود

moriss
13-01-2007, 21:08
يه جا خونم كه ورژن درايو دوربين عوض كه كردي كيفيت فيلمبرداري ميرسه به 17 فريم !! اين حقيقت دار؟

بله حقیقت داره ولی من هنوز نتونستم عوضش کنم فقط شنیدم

R@R#M@N
13-01-2007, 22:32
منم از لذت بردن عكسبرداري با ك800 بگم كه بهترين حالت و عشقي كه من با اين دوربين كردم سرعت بالاي شاتر اين دوربينه كه وحشتناك توپه
اين عكس رو از فنهاي كامپيوتر كه روشن هستند گرفتم :

آپشنهاي دوربين اين گوشي اين گوشي رو به يه دوربين تمام عيار تبديل كرده
اين عكس رو هم در شب تو حياط گرفتم :

از ماكروش هم كه هر چي بگم كم گفتم :

amin_metal1370
13-01-2007, 22:57
این عکس هم من از فن کامپیوتر گرفتم:
می بینید چه شاتر قویی داره؟؟سایبر شاته دیگه...(:

binahayat_m
14-01-2007, 15:10
R@r#m@n
عالي بود.شما كه قبلا ص810 داشتيد نظرت در مورد عكسهاي كه من گذاشتم چيه؟
موريس جان شما نظرت در مورد عكسي كه از 510 'گذاشتم نگفتي؟به نظرت برتر بود يانه؟
يه سوال ديگه هم داشتم چقدر از درجه نوري استفاده ميكنيد يا هميشه روي 0.0 هست؟

R@R#M@N
15-01-2007, 22:46
خاهش
قبلا" داشتم الان عوض كردم و ك800 گرفتم
عكسات هم بد نيست
من كه هميشه رو 0و0 ميذارم
البته كيفيت دوربين ها به فريمور گوشي هم مربوط ميشه
من يه سري عكس با دبليو 810 گذاشتم هيچ كس باورش نميشد كه با يه 2 مگاپيكسلي گوشي هست
حالا ايشالله بدن ميذارم
موريس جان ميدونه كدوم عكسا رو ميگم

binahayat_m
15-01-2007, 22:57
خاهش
قبلا" داشتم الان عوض كردم و ك800 گرفتم
عكسات هم بد نيست
من كه هميشه رو 0و0 ميذارم
البته كيفيت دوربين ها به فريمور گوشي هم مربوط ميشه
من يه سري عكس با دبليو 810 گذاشتم هيچ كس باورش نميشد كه با يه 2 مگاپيكسلي گوشي هست
حالا ايشالله بدن ميذارم
موريس جان ميدونه كدوم عكسا رو ميگم
اين ببين چقدر بد افتاده
من عكسات تو او تاپيك ديدم
واقعا معركه بود
چه فريم وري خوبه؟
من 810 به خاطر دوربينش خريدم
با تغيير ورژن درايو درست ميشه؟
خواهش ميكنم راهنمايي كن؟

R@R#M@N
15-01-2007, 23:14
خاب ديگه خودت كه ديدي و ميدوني چي به چي هست
البته نميشه رو دوربين گوشيها سرمايه گذاري كرد
مگر اينكه رو يه يه 5 مگا پيكسلي به عنوان 3 مگا پيكسلي حساب باز كني
فريمور من :
R4ce012
ورژن دوربين :
4.5

شايد بهتر بشه (ولي من پيشنهاد ميكنم اين كار رو خودت نكن و به يه اهل فن بده)
مواظب باش گوشيت نپره

J A V I D
15-01-2007, 23:25
یه چیزی بگم لامپ مهتابی به طور خود کار رو هر مدل دوربینی نویز می اندازه و این نویز شدت و ضعف داره اون دوستی که گفته با کا پونصد بهتر از و 810 عکس گرفته به همین علته احتمالا تو اون موقع که عکس گرفته شده نویز کمتری داشته می فرستاده لامپ مهتابی نسبت به زمانی که با و 810 عکس گرفتید . اگه هم به حرف ما شک دارید یه سر به کتاب های فیزیک بزنید ...

M E T A L
15-01-2007, 23:56
یه چیزی بگم لامپ مهتابی به طور خود کار رو هر مدل دوربینی نویز می اندازه و این نویز شدت و ضعف داره اون دوستی که گفته با کا پونصد بهتر از و 810 عکس گرفته به همین علته احتمالا تو اون موقع که عکس گرفته شده نویز کمتری داشته می فرستاده لامپ مهتابی نسبت به زمانی که با و 810 عکس گرفتید . اگه هم به حرف ما شک دارید یه سر به کتاب های فیزیک بزنید ...

حرف شما کاملا تائید میشه و هیچ شکی درش نیست.

moriss
16-01-2007, 07:43
بروبچ یه سری عکس مقایسه بین w700 و کا 750 گذاشتم بد نیست ببینین

مقایسه کا 750 و w700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

R@R#M@N
16-01-2007, 09:29
ممنون مرتضي جان
البته دبليو 700 بخاطر نداشتن فوكوس خودكار يه مقدار ضعف داره (منظورم از يه مقدار خيلي ه)

binahayat_m
16-01-2007, 15:17
دوربين w810 در تاريكي 3 سيگنال ابي و سفيد ارسال ميكند؟/
يعني چي؟؟

azaditafakor
17-01-2007, 03:14
دوستان من دبلیو 800 دارم میگم این درایور برای بهتر شدن داره یا نه ؟

hrm
18-01-2007, 02:10
تو عكسبرداري فقط دستت نبايد بلرزه و رو به نور نباشي در ضمن دوستم دو هفته پيش دبل 700 گرفت اتو فوكوس دار مثه كا750

nemanaldin
18-01-2007, 03:30
سلام به همگی
گوشیه من هم w800

hamed1297
18-01-2007, 14:15
تو عكسبرداري فقط دستت نبايد بلرزه و رو به نور نباشي در ضمن دوستم دو هفته پيش دبل 700 گرفت اتو فوكوس دار مثه كا750
w700 هیچکدومش auto focous نداره.

nakhordemast
18-01-2007, 16:40
[QUOTE=moriss;798031]بفرما

توی عکس برداری با موبایل همه چیز بستگی به نور محیط داره که حالا بعضی از گوشیها برای بهتر شدن کیفیت یه سری امکانات رو دوربین میذارن.

امکاناتی که کا 750 داره و گوشیهای مشابه مثل w800 , w810 و...

دومین گرینه از منوی تنظیمات دوربین shoot mode که چهار انتخاب به شما میده
حالت نرمال که معمولی عکس میگیره

حالت پانوراما که در اصل سه تا عکس پشت سر هم میگیره و در یک عکس ذخیره میکنه

حالت frames که قاب رو روی عکس میذاره

حالت burst که چهار عکس رو بلافاصله پشت سر هم میگیره

گزینه ماکرو macro که پیشنهاد میکنم برای عکس برداری از فاصله نزدیک مثلا کمتر از 30 سانت استفاده بشه. برای بیشتر از این فاصله من تاثیری ندیدم

گزینه نور شب night mode که پیشنهاد میکنم همه جا غیر از تابش شدید خورشید ازش استفاده کنین تا نویز عکس به حداقل برسه. اینم که گفتم تو تابش شدید خورشید استفاده نشه بخاط اینه که تاثیری نداره

گزینه چراغ یا فلاش light برای عکاسی در نور کم حتی نور داخل اتاق استفاده میشه. بازم پیشنهاد من اینه که حتی اگه توی خونه عکس میگیرین و چراغ مهتابی روشنه ولی نور خورشید رو ندارین بازم این گزینه استفاده کنین. البته فقط برای عکاسی در فاصله کم ( مثلا کمتر از 30 سانت )

گزینه تایمر که یه زمان حدود 12 ثانیه رو برای عکاسی به شما میده. پیشنهاد میکنم اگه لرزش دست دارین از این گزینه استفاده کنین

گزینه effect که عکس رو به صورت سیاه سفید ، نگاتیو ، سولاریزه و ... میگیره. کاربرد زیادی نداره. ( حداقل برای من که نداشته )

و گزینه پر کار تنظیم نور سفید white balance
حالت خودکار که خودش نور رو تنظیم میکنه. برای اکثر جاها خوبه غیر از شب و استفاده از فلاش و جاهایی که نور خورشید زیاده

حالت نور روز daylight که برای عکسبرداری توی نور معمولی روز استفاده میشه. من توصیه نمیکنم چون وضوح تصویر میاد پایین و عکسهای مشابه در حالت اتوماتیک کیفیت بهتری داشته

حالت ابری cloudy برای عکاسی توی هوای ابری استفاده میشه. بازم من گزینه اتوماتیک رو به این ترجیح میدم چون هم کیفیت عکس رو میاره پایین و هم نور ضمینه زرد رو توی عکس زیاد میکنه

* حالت مهتابی fluorescent برای عکاسی در شب و نور فلاش استفاده میشه. توصیه میکنم ازش حتما استفاده کنین. حتی توی عکسهای داخل اتاق بدون فلاش هم کیفیت بهتری رو نسبت به حالت اتوماتیک پنشون داده. وقتی با فلاش عکس میگیرن هم حتما روی این گزینه باشه تا عکساتون زرد نشه و نور طبیعی داشته باشه

حالت افتابی که برای نور شدید افتابه ولی من اصلا توصیه نمیکنم چون عکسها ابی میشه. حالت اتوماتیک کیفیت بهتری میده.

گزینه بعدی کیفیت تصویر picture quality حتما این رو روی Fine بذارین تا عکس با کیفیت بالا داشته باشین

---

اصولا گزینه گزینه ماکرو macro برای عکس برداری از فواصد خیلی نزدیک در حد دو-سه سانتی متر استفاده میشه
حالت گزینه نور شب night mode زمان اکسپوز رو زیاد میکنه و در نورسنجی هم تعییراتی میده که نهایتا منجر میشه به یک سری خطا در تصویر ( خطای نورسنجی + اضافه شدن مقدار نویز به خاطر بالا رفتن زمان اکسپوز ) هیچ عکاس حرفه ای از این حالت استفاده نمیکنه . این حالا فقط برای عکاسهای آماتور و جشن تولد و این چیزاس .

گزینه چراغ یا فلاش light فقط برای عکاسی در فاصله کم ( مثلا کمتر از 30 سانت )
توی این فاصله که شدت نور فلاش باعث از بین رفتن جزئیات میشه!!!!!!!!!!

ا ین کار اصولا درست نیست باید حالت نور روز باشه

این حالت واسه اینه که دوربین رو بگذترین یه جایی مثلا روی میز و برین حلوش و از خودتون عکس بگیرین و هیچ ربطی به لرزش دست نداره

این مطالب کاملا سلیقه ایه و هیچ ربطی به اصول عکاسی نداره .
بهتر بود فقط کاربرد این گزینه ها رو میگفتید و اظهار نظر نمیکردید.

binahayat_m
19-01-2007, 16:49
سلام دوستان عزيز
نخورده مست جان موريس عيز اينها رو با توجه به عكس هاي زيادي كه با دروربين گرفته ميگه
اگه بري و لينك صفحه اول ببيني متوجه ميشي كه عكساش خيلي خوب شده.
دارم به اين حرف دوستان ميرسم كه نور محيط واقع موثر است:
اينو حتما ببينيد:
خوب شده نه؟؟تازه از پشت شيشه انداختم.اپلود كزدم يه مقدار از كيفيت كم شد
موفق باشيد

binahayat_m
19-01-2007, 16:51
سلام به همگی
گوشیه من هم w800

دوست عزيز خيللللي خوب شده:blink:
خودت اندختي؟;)

nemanaldin
20-01-2007, 02:06
دوست عزيز خيللللي خوب شده
خودت اندختي؟
سلام
قابلی نداشت
بله خودم گرفتم با w800 سر ظهر تو تابستون
تازه عکسهای زیادی دارم خواستین بین براتون اپلود کنم
با تشکر

nemanaldin
20-01-2007, 02:54
اینم چند تا عکس دیگه
لینک اصلی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک اصلی:

اینم یکی دیگه که چون حجمش زیاد بود فقط لینکشو گزاشتم

binahayat_m
20-01-2007, 15:24
nemanaldin
عزيز ممنونم
بازم عالي بود
ورژن درايو دوربينت چنده؟؟

hrm
20-01-2007, 15:39
w700 هیچکدومش auto focous نداره.

حالا كه مال دوسته من داره اتو فوكوس دبل 7000 اره داششش نميدونم 1 چيز جالب بود و قتي به كامپيوتر وصلش كردم نوشت دبل 800 ولي ماله خودمو مينويسه دبل700

nemanaldin
20-01-2007, 21:05
nemanaldin
عزيز ممنونم
بازم عالي بود
ورژن درايو دوربينت چنده؟؟
سلام
اگه منظورت همونیه که تو سرویس اینفو نوشته r1aa008 هست ورژن دوربین هم 4.5

moriss
23-01-2007, 14:33
این مطالب کاملا سلیقه ایه و هیچ ربطی به اصول عکاسی نداره .
.

کجاش سلیقه ایه ؟؟؟ مگه من گفتم این گزینه رو دوست دارم پس شما هم ازش استفاده کنین یا از اون گزینه استفاده نکنین چون من دوسش ندارم ؟؟!!!

بهتر بود فقط کاربرد این گزینه ها رو میگفتید و اظهار نظر نمیکردید

منم کاربرد گزینه ها رو توضیح دادم فکر کنم !!!

------

اگه از نظر شما سلیقه ای توضیح دادم و اظهارنظر بیخودی کردم در مورد گزینه ها، شما لطف کن به هرکدوم اعتراض داری با شرایط مخالف چیزی که من گفتم یه عکس خوب بگیر تا ببینم

hamed1297
24-01-2007, 00:59
حالا كه مال دوسته من داره اتو فوكوس دبل 7000 اره داششش نميدونم 1 چيز جالب بود و قتي به كامپيوتر وصلش كردم نوشت دبل 800 ولي ماله خودمو مينويسه دبل700
_____
شاید همون W800 هست ولی قابش رو عوض کردن؟!؟!؟!؟

labkhand
25-01-2007, 19:23
اگر از كيفيت عكس هاي w300 ناراضي هستيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين ترفند شما رو راضي ميكنه
در موقع عكاسي گوشي را افقي گرفته و عكس بگيريد سپس عكسي كه گرفتيد را بچرخانيد تا تمام صفحه را بپوشاند
حالا كيفيت عكس را مقايسه كنيد
من خودم w300 دارم و امتحان كردم.

لبخند رو فراموش نكنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]