PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انجام تغییرات در جدول پس از انجام کلیه تغییرات در رکوردها

emran
08-01-2007, 09:33
با سلام
من یک برنامه دارم که دو جدول Buy و BuyDoc داره که این دو با فیلد DocNo باهم Master/Details شده اند
حالا من می خوام توی برنامه یک فرم داشته باشم که توی اون فرم این دوتا جدول رو نشون بده و بتونم هر دو تا جدول را تغییر بدم ولی این تغییرات در جداول اصلی اعمال نشود یعنی روی هارد کامپیوتر ذخیره نشه و وقتی تمامی تغییرات انجام شد (مثلا 3 رکورد به جدول Details که جدول Buy باشه اضافه شد) با فشار دادن یک کلید تمامی این تغییرات اعمال شود در غیر اینصورت و خروج از فرم مورد نظر هیچ رکوردی به جدول اضافه نشود.
در ضمن نمی خوام از یک جدول Temp یا کمکی استفاده کنم.
آیا روشی یا کمپوننتی برای این کار وجود داره؟
بسیار متشکرم.

rmb_ali
13-01-2007, 15:03
بايد با يد اول اون ركوردهايي كه ميخواي اديت كني رو تو يه جدول ديگه فقرار بدي تغييرت رو روي جدول موقت انجام بدي سپس بعد از تاييد كاربر اونارو توي جدول اصليت update كني البته ميتوني شماره ركورد هايي كه مورد اديت واقع شدن رو يه جا نگه داري و بعدش فقط اونايي كه تغيير كردن رو آپ ديت كني يا اينكه تمام ركوردهارو آپ ديت كني فقط مطوئن شو در زماني كه تو ركوردها را توي فايل موقت كپي ميكني تا اينكه عمل آپ ديت تمام بشه روي ركوردهايي كه تو تغييرات دادي جاي ديگه برنامه يا كس ديگه تغيير نداده باشه به زبان ساده بايد هر موقع كه كاربرت ميخواد عمل آپ ديت رو انجام بده بايد مطمئن بشي كه مس ديگه ايي اطلاعات رو دستكاري نميكنه در غير اينصورت ممكنه اطلاعاتت از بين بره