PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین گوشی زیر 500 هزار تومان با این اولویت ها:

Farshadd
08-01-2007, 00:21
اولویت های من :
1) الف) دوربین با کیفیت حداقل 3 مگا پیکسل و فریم بالای 15 ب) بلوتوث پ) صدای بلند ت) صفحه ی نمایش بزرگ و خوب

2)الف) سیمباین ب) قیافه ی موبایل پ) انتن دهی خوب ث) مادون قرمز

3) جدا بودن ورودی ها و خروجی ها (مثل جدا بودن جای شارژ و جای هدست)

لطفا برای هر گوشی که معرفی میکنید ویژگی های بالا که مربوط به ان گوشی اند را برایم بگویید.میتوانید از فرمان Copy و Paste استفاده کنید مثلا: فلان گوشی
1) الف) دوربین با کیفیت حداقل3مگا پیکسل و فریم بالای 15 (3مگا پیکسل 15 فریم بر ثانیه) ب) بلوتوث(بله) پ) صدای بلند(بله) ت) صفحه ی نمایش بزرگ و خوب(352*288)

2)الف) سیمباین(بله) ب) قیافه ی موبایل (خوب) پ) انتن دهی خوب(بله) ث) مادون قرمز (خیر)

3) جدا بودن ورودی ها و خروجی ها (مثل جدا بودن جای شارژ و جای هدست)(همه از هم جدایند)

Farbod_h
08-01-2007, 00:34
همه ی اینا در ان 73 خلاصه میشه

ShahabSAMSUNG
08-01-2007, 01:12
1) الف) دوربین با کیفیت حداقل 3 مگا پیکسل و فریم بالای 15 (بلی)
ب) بلوتوث (بلی)
پ) صدای بلند (بلی)
ت) صفحه ی نمایش بزرگ و خوب (بهترین کیفیت تصویر)

2)الف) سیمباین (متایفانه خیر)
ب) قیافه ی موبایل (عالی و خوشدست)
پ) انتن دهی خوب (چهار باند)
ث) مادون قرمز (خیر)

3) جدا بودن ورودی ها و خروجی ها (این یکی هم متاسفانه خیر)

باریکترین گوشی کشویی دنیا
قابلیت اتصال به تلویزیون (با کیفیت بالا)
ساپورت رم نامحدود
6.5 ساعت زمان مکالمه
ضبط مکالمات تلفنی - حالت آفلاین - بلاک لیست - چهار باند
پخش +MP3, AAC, AAC+, eAAC و قابلیت پخش از طریق هدست بلوتوث - نمایش فایل های آفیس و PDF

قیمت: حدود 420هزار تومان

shazdeh23
08-01-2007, 02:00
Farbod درست میگه.
همه ی اینا رو میتونی در N73 پیدا کنی.

choory
08-01-2007, 12:32
همه ی اینا در ان 73 خلاصه میشه

100%تاييد ميشه.

Farshadd
08-01-2007, 12:35
اول ممنون از راهنمایی های شما

دوم اون دوستی که یه گوشی با تمام مشخصات معرفی کرده اسم اون گوشی رو نگفته خواهش میکنم اگه کسی میدونه اسمش چه بگه

سومدوستان دوربین n73 چند فریم هست منظور از cif چیست؟

ShahabSAMSUNG
08-01-2007, 14:04
اول ممنون از راهنمایی های شما

دوم اون دوستی که یه گوشی با تمام مشخصات معرفی کرده اسم اون گوشی رو نگفته خواهش میکنم اگه کسی میدونه اسمش چه بگه

سومدوستان دوربین n73 چند فریم هست منظور از cif چیست؟

وای واقعاً شرمنده
اون گوشی SAMSUNG D900 هستش.
لطفاً موقع خرید گوشی، حتی اگه نخواستی این رو بخری، فقط یه امتحانش بکن.

amin_metal1370
08-01-2007, 15:29
سلام.
1) الف) دوربین با کیفیت حداقل 3 مگا پیکسل و فریم بالای 15(بله ولی فریمش همون 15 هست) ب) بلوتوث(بله ورژن2) پ) صدای بلند(تاحدودی) ت) صفحه ی نمایش بزرگ و خوب(بله 320*240 پیکسل 40*30 میلیمتر)

2)الف) سیمباین(خیر ولی جاوا با قابلیت های بالا و ساپورت انواع برنامه های جاوا) ب) قیافه ی موبایل(زیبا و شیک) پ) انتن دهی خوب(بله) ث) مادون قرمز(بله)

3) جدا بودن ورودی ها و خروجی ها (جدا نیست ولی شارژر بگونه ای هست که می تونی همزمان هم آهنگ گوش بدی و هم باتری شارژ بشه،یا هم شارژ بشه و هم با یو اس بی به کامپیوتر وصل باشه)
این گوشی چیزی نیست جز کا800 سونی اریکسون.قیمتش هم فکر کنم حدود 400 تومن باشه(مطمئن نیستم).
البته ان 73 هم گوشی بسیار خوبی هست.بطور کلی در بین گوشی های موجود تو رنج 400-500 تومن این دوتا جز بهترین ها هستن.البته دی900 سامسونگ هم موبایل بسیار خوبی هست ولی یکم زیادی ظریف هست برای همین من زیاد ازش خوشم نمیاد.

MESHKIPOSH
08-01-2007, 18:17
n73 بهترين انتخاب

amirtaker
08-01-2007, 19:03
توی گرفتن n73اصلانبایدشک کرد

shahi-007
08-01-2007, 21:10
البته فکر کنم که ان 73 نمی تونه مموری کارت بخونه

fery joon
08-01-2007, 23:35
عزیزم خوراکت ان 73 هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوربینش با لنز کارل زایس و 3.2 مگا پیکسل یه شاهکاره واقعیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم بلوتوث داره هم اینفرارد داره و صداش هم 64 کاناله و باید بگم که عالیه چه از نظر بلندی چه کیفیت صدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ال سی دیش هم که زبانزد خاص و عام هستش با 256000 رنگ و بزرگه و سیمباین هم که هست و قیافه هم که سلیقه ایه ولی به نظر من یکی از سه گوشیه نازه دنیاس و خیلی خوشدسته و آنتن دهیش هم که نوکیاس دیگه جای حرفی باقی نمیزاره و جای شارژ و جای هدستش هم که جداس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیگه چی میخوای از یه گوشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid_mota
09-01-2007, 00:37
منم موافقم n73

fery joon
09-01-2007, 01:42
البته فکر کنم که ان 73 نمی تونه مموری کارت بخونه

نه عزیزم از این فکرای بد بد نکن :biggrin:

MESHKIPOSH
09-01-2007, 10:31
اي خدا اين n73 music edition بياد رو 500 هزار من بخرمش
خدايا
آي مردم به دادم برسيد دارم ديوونه ميشم من n73 music edition ميخوام و فقط 500 هزار دارم .....
خدا لعنت كنه باعث و باني اين افزايش قيمت n73 رو.

MOHAMMAD_SAT
09-01-2007, 10:38
سلام
Nokia N73

Farshadd
09-01-2007, 12:09
تصمیم گرفتم که n73 music edition بخرم اما قیمت رو ندارم .

p30planet
09-01-2007, 13:47
یکی میشه درست و حسابی توضیح بده w850 بهتره یا n73...

fery joon
09-01-2007, 14:40
یکی میشه درست و حسابی توضیح بده w850 بهتره یا n73...

بابا دبلیو 850 کیلویی چنده در مقابل ان 73 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ShahabSAMSUNG
09-01-2007, 18:54
موافقم فری جون

siavash_Skh
09-01-2007, 19:03
سلام

فقط و فقط N73 تو این قیمت ها

حالا اگه پولی پیدا کردی حدود 1 میلیون بزار رو 500 برو N95 بخر

fery joon
09-01-2007, 19:26
موافقم فری جون

چاکریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M.etallic.A
09-01-2007, 19:59
خوب دوست عزیز اگه هنوز n73 رو نخریدی باید بگم بهتره به انتخابهای دیگه فکر کنی چون الان بالای 500 تومانه...

R@R#M@N
09-01-2007, 23:05
من ميگم ك800
همه ي اين امكانات رو داره به جز سيمباين

Oryad
09-01-2007, 23:06
با سلام

1- N73

2- K800i

p30planet
10-01-2007, 00:02
بابا دبلیو 850 کیلویی چنده در مقابل ان 73 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این توضیح درست حسابی بود...!!!!!!!!!!!!!

fery joon
10-01-2007, 00:23
این توضیح درست حسابی بود...!!!!!!!!!!!!!

چشات درستو حسابی میبینه عزیزم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

p30planet
10-01-2007, 13:47
ای بابا یکی نیست یک توضیح کامل بده که w850 بهتره یا n73 ...
اگه میشه قیمتشون رو با و بی گارانتی بزنین...

Farshadd
10-01-2007, 19:03
ای بابا یکی نیست یک توضیح کامل بده که w850 بهتره یا n73 ...
اگه میشه قیمتشون رو با و بی گارانتی بزنین...
اقا جون من خواهش میکنم که از w1000 وبالاتر رو با n73 مقایسه کنید

amin_metal1370
10-01-2007, 20:26
دوست من هنوز w1000 نیومده شما میگی با بالاترش مقایسه کنید؟؟؟؟؟؟

fery joon
10-01-2007, 22:55

ایول خوشم اومد گل گفتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ShahabSAMSUNG
10-01-2007, 23:01

واقعاً لذت بردم. عجب دید باز و روحیه لطیف و طنزپردازی

دوست من هنوز w1000 نیومده شما میگی با بالاترش مقایسه کنید؟؟؟؟؟؟

عزیز دل، یعنی اینکه حتی اگه w100000 هم بیاد بازم انگشت کوچیکهء N73 نمیشه. اییییییی. گوشی چینی.

fery joon
10-01-2007, 23:10
[B]

عزیز دل، یعنی اینکه حتی اگه w1000 هم بیاد بازم انگشت کوچیکهء N73 نمیشه.

ایوللللللللللللل تو هم گل گفتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_metal1370
10-01-2007, 23:24
عزیز دل، یعنی اینکه حتی اگه w100000 هم بیاد بازم انگشت کوچیکهء N73 نمیشه. اییییییی. گوشی چینی
شما مثله اینکه خیلی عجله داری:blush: ... وایسا بیاد و بعد این حرف ها رو بزنید.
و ترجیح می دم دیگه در این مورد بحث نکنم...ولی واقعاً متأسفم برای یک عده که بدون استدلال منطقی به بحث و اظهار نظر می پردازن...

siavash_Skh
11-01-2007, 12:31
و ترجیح می دم دیگه در این مورد بحث نکنم...ولی واقعاً متأسفم برای یک عده که بدون استدلال منطقی به بحث و اظهار نظر می پردازن...

خوب شما یک گوشی زیر 500 هزار تومن بگو که فکر می کنی از N73 بهتره تا من با دلیل و استدلال منطقی برتری N73 رو بر اون نشون بدم ;) :cool:

Farshadd
11-01-2007, 13:07
داداش W1000 معرفی شده میتونی بری به این ادرس البته مال مهر 85 هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی حالا نیومده ضمنا من که نگفتم اومده گفتم مقایسه رو بین دو چیز که از هم خیلی خیلی دور هستن انجام ندید

ShahabSAMSUNG
11-01-2007, 14:33
بابا این کلت هر چی به دستشون میاد می نویسن.
اون عکس مال سایت غیر رسمی سونی اریکسونه و واقعیت اینه که این مدل (گوشی نیست) رو شبیه سازی کردن و به عنوان w1000 پیشنهادش رو به شرکت دادن.
شرکت حتی هنوز تصمیم به ساخت این گوشی هم نگرفته که هر خبرگزاری تا عکس رو می بینه فوری میگه داره میاد به بازار!!!

amin_metal1370
11-01-2007, 20:23
خوب شما یک گوشی زیر 500 هزار تومن بگو که فکر می کنی از N73 بهتره تا من با دلیل و استدلال منطقی برتری N73 رو بر اون نشون بدم ;) :cool:
مثله اینکه سوءتفاهم شده.من منظورم از استدلال غیر منطقی برای برتری ان73 یا گوشی دیگه نبود بلکه منظور من در مورد کشور سازنده گوشی بود که متاسفانه معیار برتری گوشی ها قرار گرفته.

amin_metal1370
11-01-2007, 20:26
[
داداش W1000 معرفی شده میتونی بری به این ادرس البته مال مهر 85 هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی حالا نیومده ضمنا من که نگفتم اومده گفتم مقایسه رو بین دو چیز که از هم خیلی خیلی دور هستن انجام ندید
دوست من .مخاطب من برای این جمله

شما مثله اینکه خیلی عجله داری ... وایسا بیاد و بعد این حرف ها رو بزنید...
شما نبودین.

Nabakhshoode
11-01-2007, 22:16
چرا چرت میگن بعضیا ! من خودم بین N73 و K800 ... به خاطر ال سی دی وصدای بهتر N73 رو انتخاب میکنم ...!
اما با این حال اعتقاد دارم تو خیلی چیزا مثه : کیفیت عکس(با اختلاف کم ) ... سرعت ... ساپورت رم ... زیبایی گوشی و... K800 بهتره ... و N73 تو فیلم ... بزرگی ال سی دی بلندی صدا و برنامه خوری بهتره ... هر کس با توجه به نیازش بین این دوتا یکی رو انتخاب میکنه ... و تا جایی که میدونم K800 از N73 پر فروشتر بوده ! پس بهتره با تعصب حرف نزنیم ... مقایسه W1000 که وجود خارجی نداره با N73 معنی نداره .... N73 رو با همین K800 هم مقایسه کنیم اگه یه کم منطقی باشیم میبینیم تو خیلی چیزا کم میاره ( مثلا ساپورت رم 1گیگ N73 در برابر 4 گیگ K800) و تو خیلی موارد بهتره ... و اگه میخوایم واقعا افراد رو راهنمایی کنیم بهتره به جای تعصب و دعوا و مطرح کردن حرفایه پیش پا افتاده و مسخره ای مثه چینی بودن یه گوشی( که بارها من و بقیه دوستان در موردش توضیح دادیم ) بیایم مشخصات گوشی هارو با هم مقایسه کنیم ...!
در آخر بازم میگم من شخصا بین N73 و K800 انتخابم N73 هستش ...

Nabakhshoode
11-01-2007, 22:21
چرا چرت میگن بعضیا ! من خودم بین N73 و K800 ... به خاطر ال سی دی وصدای بهتر N73 رو انتخاب میکنم ...!
اما با این حال اعتقاد دارم تو خیلی چیزا مثه : کیفیت عکس(با اختلاف کم ) ... سرعت ... ساپورت رم ... زیبایی گوشی و... K800 بهتره ... و N73 تو فیلم ... بزرگی ال سی دی بلندی صدا و برنامه خوری بهتره ... هر کس با توجه به نیازش بین این دوتا یکی رو انتخاب میکنه ... و تا جایی که میدونم K800 از N73 پر فروشتر بوده ! پس بهتره با تعصب حرف نزنیم ... مقایسه W1000 که وجود خارجی نداره با N73 معنی نداره .... N73 رو با همین K800 هم مقایسه کنیم اگه یه کم منطقی باشیم میبینیم تو خیلی چیزا کم میاره ( مثلا ساپورت رم 1گیگ N73 در برابر 4 گیگ K800) و تو خیلی موارد بهتره ... و اگه میخوایم واقعا افراد رو راهنمایی کنیم بهتره به جای تعصب و دعوا و مطرح کردن حرفایه پیش پا افتاده و مسخره ای مثه چینی بودن یه گوشی( که بارها من و بقیه دوستان در موردش توضیح دادیم ) بیایم مشخصات گوشی هارو با هم مقایسه کنیم ...!

MESHKIPOSH
11-01-2007, 22:44
پست بالا تائيد ميشه و منم شخصا n73 رو ميپسندم و ترجيح ميدم.

fery joon
11-01-2007, 23:51

دوست عزیز به نظر من این نکاتی که به عنوان نقطه ضعف ان73 گفتی زیاد معقول نیست
کیفیت عکسش اگه از کا800 بالاتر نباشه مطمئنا کیفیتش پایینتر هم نیست
سرعتشو نمیدونم ولی در مورد رم هم باید بگم تو سری جدیدش تا 2 گیگ هم ساپورت میکنه تازه مگه ما چقد رم لازم داریم من خودم این 1 گیگ هم برام زیاده
درمورد زیبایی گوشی سلیقه ای هستش ولی به نظر من ان73 خیلی باکلاس تر و شیک تر هستش
ولی با این حال من به نظر شما هم احترام میزارم (( چه لفظ قلم حرف زدم ها )) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farshadd
12-01-2007, 00:24
من یه جای دیگه خوندم که w1000 داره به تولید انبوه میرسه و به تازگی وارد بازار میشه اگه کسی این مطلب رو خونده یا خوند بگه تا منم برم بخونم تا ببینم اخرش راسته یا دروغ

Nabakhshoode
12-01-2007, 14:03
سرعتشو نمیدونم ولی در مورد رم هم باید بگم تو سری جدیدش تا 2 گیگ هم ساپورت میکنه تازه مگه ما چقد رم لازم داریم من خودم این 1 گیگ هم برام زیاده
درمورد زیبایی گوشی سلیقه ای هستش ولی به نظر من ان73 خیلی باکلاس تر و شیک تر هستش
ولی با این حال من به نظر شما هم احترام میزارم (( چه لفظ قلم حرف زدم ها ))

فری جان ما قبولت داریم ... من به عنوان ضعف N73 نگفتم فقط یه مقایسه کردم ... به هر حال هر کدوم مزایایی دارن ... قربونت
این قضیه W1000 چیه ؟ اینقدر شایعه نسازین ...

Kolang
12-01-2007, 14:45
ولی با این حال من به نظر شما هم احترام میزارم (( چه لفظ قلم حرف زدم ها )) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با مورد کیفیت عکس کاملا موافقم!
من نمیدونم چرا میگن کیفیت عکس k800 بهتره؟!!!
من که هر چی مقایسه میکنم، با عکس های n73 بیشتر حال میکنم:blink:
در کل، فعلا بهتری گوشی n73 هستش
تنها مزیت k800 به نظر من سرعت بهترشه که 100 درصد به نداشتن سیستم عامل مربوط میشه که خودش از بزرگترین عیب های k800 در مقابل N73 است(نداشتن سیستم عامل)

fery joon
12-01-2007, 16:43
فری جان ما قبولت داریم ... من به عنوان ضعف N73 نگفتم فقط یه مقایسه کردم ... به هر حال هر کدوم مزایایی دارن ... قربونت
این قضیه W1000 چیه ؟ اینقدر شایعه نسازین ...

مخلصیم عزیزم شما استاد مایی ما به گرد پایه حضرت عالی هم نمیرسیم اصلا ما کوچیکه بروبچ پی سی ورلد هستیم (( چقده خاکیم من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ((:rolleye: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
والا منم از این دبلیو 1000 خبر ندارم فقط یه بار یه عکس دیدم نوشته بود دبلیو هزاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fery joon
12-01-2007, 16:50
با مورد کیفیت عکس کاملا موافقم!
من نمیدونم چرا میگن کیفیت عکس k800 بهتره؟!!!
من که هر چی مقایسه میکنم، با عکس های n73 بیشتر حال میکنم:blink:
در کل، فعلا بهتری گوشی n73 هستش
تنها مزیت k800 به نظر من سرعت بهترشه که 100 درصد به نداشتن سیستم عامل مربوط میشه که خودش از بزرگترین عیب های k800 در مقابل N73 است(نداشتن سیستم عامل)

کاملا درسته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] والا منم هرچی نیگا میکنم میبینم کیفیت عکس ان73 سرتره :blink: دیگه دارم به چشای خودم شک میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نکنه ما چشمون ایراد داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_metal1370
12-01-2007, 21:54
کاملا درسته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] والا منم هرچی نیگا میکنم میبینم کیفیت عکس ان73 سرتره :blink: دیگه دارم به چشای خودم شک میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نکنه ما چشمون ایراد داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه دوست من چشم شما ایراد نداره.می دونید این یه حالت تلقین داره(دارم کلی می گم)کلاً انسان وقتی از یک چیزی خوشش میاد از نظرش هر چیزی که مربوط به اون شی یا شخص باشه زیبا به نظر می رسه.
اما در مورد سیستم عامل بگم که کاملاً بستگی به استفاده طرف از موبایل داره.تو حالت کلی نمی شه اون رو یه نقص محسوب کرد.بطور مثال من خودم در حال حاضر(با اینکه طرفدار سونی اریکسون هستم)3250 دارم که سیستم عاملی داره که تا الان جدید ترین سیستم عامل موبایل هست..ولی به هیچ عنوان ازش استفاده نمی کنم و هرچی برنامه روش نصب کردم جاوا هستن(نه اینکه برنامه سیمبیان ندارم،دارم اتفاقاً زیاد هم دارم ولی ازشون استقاده نمی کنم یعنی به کارم نمی آن).چون می دونید که درسته که برنامه های جاوا کم هستن ولی از حق که نگذریم از لحاظ کیفیت و کارایی از برنامه های سیمبیان بهتر هستن.بطور مثال من هم ماشین حساب جاوا و هم سیمبیان رو موبایلم دارم.ولی امکانات اونی که جاوا هست به مراتب بیشتره.
ولی همه این صحبت ها برای این بود که عیب محسوب شدن داشتن یا نداشتن سیستم عامل کاملاً به خود کاربر مربوط میشه.مثلاً برای من به هیچ وجه عیب محسوب نمی شه.

JAVADY_MJM
15-01-2007, 10:57
با این امکاناتی که تو میخوای باید فقط فکر نوکیا باشی
و با توجه به نظر بقیه دوستان
nokia n73 بهترین انتخاب میباشد
فقط یک زره سرعتش پایینه !

siavash_Skh
15-01-2007, 14:08
سلام

عکسای N73 تو نور کم یه جورایی غیر طبیعی میوفته انگار با آبرنگ رنگ آمیزیش کردی البته زیاد مشخص نیست ولی اگه زومش کنی معلومه فکر نکنم K800 این مشکل رو داشته باشه ولی عکسش تو روز عالیه

پتانسیل خز شدن K800 بیشتره ( چون 100 هزار تومن ارزون تره و با توجه به گفته دوستمون :thumbsdow
و تا جایی که میدونم K800 از N73 پر فروشتر بوده !
فکر کنم بلای K750 بیاد سرش

ال سی دیه N73 تو نوع خودش بی نظیره

در ضمن بازی های مخصوص Symbian 9.1 سه بعدی و خیلی با کیفیت هستن از جمله SkyForce و TombRaider

این محافظ دوربین K800 خیلی ضایست ( انگار یه چیزه اضافست رو گوشی )

باطری K800 دوام بیشتری داره و دیرتر خالی میشه

مموری K800 گرون تره از مموری N73 خودش به نوعی می تونه برتری N73 باشه

از K800 می تونی به عنوان یه Ram Reader استفاده کنی ( یعنی همین که گوشی رو از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنی حتی اگه نرم افزار مخصوص K800 روی کامپیوتر نصب نباشه به اطلاعات مموری کارت می تونی دسترسی پیدا کنی ) این یکی یه جورایی بر تری K800 رو نشون می ده

N73 تو عکس برداری یه کم سرعتش پایینه از زمانی که دکمه عکس رو می زنه تا Save کامل عکس و آماده شدن برای عکس بعدی حدود 5 ثانیه طول می کشه

بقیه موارد رو دوستان گفتن اگه بازم موردی به ذهنم رسید میگم

موفق باشید

shahi-007
15-01-2007, 14:28
تو سایت shop.ir نوشته بود که از ایرادات n73 نداشتن محافظ خوب برای دوربین است.در این مورد هم می شه توضیح بدید.
در ضمن کسی می تونه از n73 عکس بذاره.منظورم از تمام زوایای اون هست.مخصوصا از دوربینش.

amin_metal1370
15-01-2007, 15:05
با توجه به حرفی که دوستان می زنن ما باید هر شش ماه یکبار گوشی مون رو عوض کنیم تا یک وقت نکنه بقول شما خز شده باشه!!!!من اصلاً به اینکه یک گوشی چون دست همه هست خز شده و نباید خریدش اعتقاد ندارم.وقتی یک گوشی زیاد دست مردم دیده می شه یعنی اون گوشی خوبه که رفتن خریدنش والا مگه بلانسبت دیوونه هستن که برن گوشی بدرد نخور بخرن؟؟بطور مثال همین 6600.یادمون نره که تازه اومده بود برای خریدنش چه سر و دست ها می شکوندن؟هرکاری می کردن که بتونن این گوشی رو بخرن اما الان چون قدیمی شده و مدل های جدید تر اومده همه می گن خز شده و آدم حسابی ها دیگه این گوشی رو نمی خرن.بنظر من باید یک کم منطقی تر در این مورد فکر کرد.
در ضمن جناب siavash_Skh اگر کا800 به موفقیت کا750 برسه (که خواهد رسید)خیلی عالیه کی گقته بده؟؟؟؟

siavash_Skh
15-01-2007, 15:35
با توجه به حرفی که دوستان می زنن ما باید هر شش ماه یکبار گوشی مون رو عوض کنیم تا یک وقت نکنه بقول شما خز شده باشه!!!!من اصلاً به اینکه یک گوشی چون دست همه هست خز شده و نباید خریدش اعتقاد ندارم.وقتی یک گوشی زیاد دست مردم دیده می شه یعنی اون گوشی خوبه که رفتن خریدنش والا مگه بلانسبت دیوونه هستن که برن گوشی بدرد نخور بخرن؟؟بطور مثال همین 6600.یادمون نره که تازه اومده بود برای خریدنش چه سر و دست ها می شکوندن؟هرکاری می کردن که بتونن این گوشی رو بخرن اما الان چون قدیمی شده و مدل های جدید تر اومده همه می گن خز شده و آدم حسابی ها دیگه این گوشی رو نمی خرن.بنظر من باید یک کم منطقی تر در این مورد فکر کرد.
در ضمن جناب siavash_Skh اگر کا800 به موفقیت کا750 برسه (که خواهد رسید)خیلی عالیه کی گقته بده؟؟؟؟

امین جان اطلاعات من فقط ضمن مقایسه این دو گوشی از هر لحاظه
خوب یکی از این موارد هم خز شدنه
شاید برای شما مهم نباشه ولی برای خیلیها این یک ملاک برای خریده حالا درست یا غلط بودنش به خودش ربط داره
پس باید ذکر بشه که استفاده کنن

موفق باشید

amin_metal1370
15-01-2007, 15:57
امین جان اطلاعات من فقط ضمن مقایسه این دو گوشی از هر لحاظه
خوب یکی از این موارد هم خز شدنه
شاید برای شما مهم نباشه ولی برای خیلیها این یک ملاک برای خریده حالا درست یا غلط بودنش به خودش ربط داره
پس باید ذکر بشه که استفاده کنن

موفق باشید
بله حرف شما کاملاً درسته.

siavash_Skh
16-01-2007, 13:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

siavash_Skh
16-01-2007, 13:13
اینم یک تیکه فیلم برای مقایسه سرعت N73 و K800 :

Nabakhshoode
16-01-2007, 17:48
فکر کنم بلای K750 بیاد سرش

تو ایران بدون شک N73 زودتر خز میشه ... تو 2-3 ماه اخیر متقاضیاش و خریداراش خیلی زیاد شدن ! ولی به هر حال با توجه به کارایی بالا و قیمت مناسب هر دو گوشی خز میشن یه کم دیر و زود داره ولی ...

عکسای N73 تو نور کم یه جورایی غیر طبیعی میوفته انگار با آبرنگ رنگ آمیزیش کردی البته زیاد مشخص نیست ولی اگه زومش کنی معلومه فکر نکنم K800 این مشکل رو داشته باشه ولی عکسش تو روز عالیه

دقیقا منم واسه همین میگم دوربین K800 بهتره ...(البته شکی نیس که دوربین هر دو تو رنج خودش فوق العادس)

این محافظ دوربین K800 خیلی ضایست ( انگار یه چیزه اضافست رو گوشی )

واسه N73 که خیلی بدتره ... ظاهز N73 از پشت خیلی ناجوره (به خاطر همین محافظ لنز )!

مموری K800 گرون تره از مموری N73 خودش به نوعی می تونه برتری N73 باشه

دقیقا متاسفانه هنوز قیمت مموری M2 خیلی بالاست !

ال سی دیه N73 تو نوع خودش بی نظیره

دقیقا ال سی دی بزرگ و با رزلوشن بالایی داره هر چند که K800 هم ال سی دیش عالیه...

amin_metal1370
16-01-2007, 21:05
البته بالا بودن قیمت ام 2 دلیل خاص خودشو داره.تا اونجایی که من می دونم در حال حاضر بهترین مموری موجود هست.هم از لحاظ کارایی(منظور سرعت دسترسی بهش)،هم تاثیر کمی که رو سرعت گوشی میزاره و موارد دیگه.در مورد کاور لنز هم حق با Nabakhshoode است.کاور لنز ان 73 با توجه به چیز های که گفته شده اصلاً جالب نیست.در مورد بزرگی صفجه هم باید بگم حق با شماست ولی رزولوشن هردو یکسان هست.

Nabakhshoode
16-01-2007, 23:06
البته بالا بودن قیمت ام 2 دلیل خاص خودشو داره.تا اونجایی که من می دونم در حال حاضر بهترین مموری موجود هست.هم از لحاظ کارایی(منظور سرعت دسترسی بهش)،هم تاثیر کمی که رو سرعت گوشی میزاره و موارد دیگه.در مورد کاور لنز هم حق با Nabakhshoode است.کاور لنز ان 73 با توجه به چیز های که گفته شده اصلاً جالب نیست.در مورد بزرگی صفجه هم باید بگم حق با شماست ولی رزولوشن هردو یکسان هست.

امیدوارم قیمت M2 زودتر پایین بیاد و حجمهای بالاترش ( 2 گیگ و 4 گیگ و... ) هم به بازار بیاد ...هم اندازش کوچیکتره هم سرعتش از مموریهای قبلی سونی بهتره !

siavash_Skh
17-01-2007, 12:54
واسه N73 که خیلی بدتره ... ظاهز N73 از پشت خیلی ناجوره (به خاطر همین محافظ لنز )!

کاور لنز ان 73 با توجه به چیز های که گفته شده اصلاً جالب نیست.

اولا تو عکسی که گذاشتم K800 محافظ دوربینش ضایه زده بیرون

من که هیچ مشکلی با محافظ دوربین N73 ندارم و اصلآ هم از نظر ظاهری بد نیست

ولی خوب یه خورده لقی داره

ali_saeedi
22-01-2007, 20:49
دی 900 به درد نمی خوره چون سیمبین نمی خونه

mehdijooon
27-01-2007, 04:43
منم با اجازتون يه نظركي بدم
ديدم بچه‌ها زياد دوربين k800 رو با N73 مقايسه مي‌كنن هر كي يه نظري داره بايست بگم اينا طبيعيه چون هركدوم يه تكنولوژي واسه خودش داره ماله k800 كه از Cyber-Shot استفاده مي‌كنه رنگارو طبيعيتر نشون مي‌ده و تفكيكش واسه نور كم خيلي بهتره و لي توي نوكيا دوربينشCarl Zeiss جوري طراحي شده كه عكساش شفافترن و اكثرا ادم توي نظر اول شايد فكر كنه اديت شدن. به هرحال توي يه‌نظر سنجي معتبر ديدم كه تعداد كسايي كه دوربين N73 رو بهتر ميدونستن بيست سي درصد بيشتر از اونايي بود كه K800 رو ترجيح مي‌دادن. ولي در كل خيليش سليقه‌ايست

پوول
27-01-2007, 11:19
بابا اون فيلمي رو كه دوستمون گذاشتن!!!كلي ضعف توشه!!!
اون فيلمي كه روش مكس ميكنه و بريد شده هستش به خاطر اينكه avi هستش نشون نميده!!بعدشم فيلم mp4 حجمش بالاست و باز كردنش طول ميكشه!!!و در ان 73 هم فيلم و مي خواد رد كنه و هم عكس!!اگر فقط عكس باشه سريع رد مي كنه!!!
اين از اين!
خوب مي خوايد مقايسه كنين مردونه مقايسه كنين نه اينكه چهار تا كلام حرف رو بپذيريد!!!
اول مزاياي k800 رو مي گم منبع هم جي اس ارنا هستش با عكس!!!!
ميزان مكالمه!
دوم دوربينه k800 كه از لحاظ فيلم برداري در حد صفر هستش.
اما از لحاظ عكس برداري چرا بعضي ها بهتر مي دونن چون كه داراي تنظيمات بيش تري نصبت به ان 73 هستش مثلا براي حالت عكس برداري از برف حالتبي به نام snow داره!!!
كه البته اگر تنظيمات رو در ك800 دستي انجام بديد خيلي بهتر عكس مي گيره!!!!
اما رد ان 73 حالت اوتو خيلي عالي عكس مي گيره و تنها به خاطر داشتن تنظيمات بيش تر در عكس مي گن كه بهتره!!
قدرت دروبين!
اما ميزان ساپورت حافظه نهايتا تا دو گيگ هستش نه 4 گيگ(اگر منبع خاصي داريد لينك بديد)
در جي اس هم ميزان حافظه ذكر نشده!!
خوب به نظر من برتري خاصه ديگه اي نداره...
از لحاظ درپوش هر دو به يك مي زان لق مي زنن اما به نظر من به دليل برجستگي و كوچك بودن درپوش ك800 احتمال شكستنش بيش تر هستش در ان 73 چون صاف هستش و در جب اگر گذاشته بشه به راحتي بالا پايين ميشه و شكسته نميشه!!!
البته چيزي نيست كه دقتي بهش بشه از لحاظ قيافه هر دو هم اندازه هستن و در يك وزن!!
اما مزيت هاي ان 73!!!
1-ميزان ساپورت حافظه تا 2گيگ نهايت ساپورت مي كنها با آپديت فريم ور در ان 73 از 2 به 3 به راحتي ساپورت مي كنه تا 2 گيگ رو!!!
2-داراي light sensor بودن يك امكان عالي هستش!!!!
3-3d soundصدايي رسا و بدون كم شدن كيفيت حتي تا ته بردن اكولايزر!!!!!
4-داراي بيش ترين شارژ در سري ان نوكيا(به همراه ان 95 با 6 ساعت مكالمه!) و كم ترين وزن(به همران ان 76 كه باريك ترين گوشيه نوكياست)!
5-ساپورت فرمت هاي زيادي براي پخش در ان 73:MP3/AAC/MPEG4/WMA/ACC/ACC+/RM/AVI/OGG/RM/WAW/AMR/AMR+
6-دوربين:كه در قسمت فيلم برداري از ان 93 كم تر هستش اونم به خاط 30 فريم بودن هستش(كه باعث شده ان 93 عالي فيلم بگيره)..
اما در باقيه گوشي هاي 3 مگ عالي فيلم مي گيره و داراي لرزش گير هم هستش كه اگر بدويد كوچكترين لرزشي رو حس نمي كنين.
اما عكس:در حالت اوتو خيلي عالي مخصوصا در نور خورشيد بالاترين كيفيت رو داره همه سايت ها گفته اند كه ان 73 خيلي بهتر ميگيره حتي در ريويو جي س ام هم نوشته شده...
بخونين در كامپيوتر خيلي بهتر نوشته هستش!!در مقايسه!
اما سايتها كدام رو انتخاب كردن؟
اينم لينكه يك سايت خارجي!
7-كيفيت تصوير!
چيزي شبيه به كيفيت ان 93 رو توليد مي كنه!!!و اصلا قابل مقايسه با هم نيستن(البته نمي گيم كيفيت ك800 بده ها)به پاي ان 73 نمي رسه.
اما در اندازه صفحه نمايش هم بازم برتري با ان 73 هستش!
8-ميزان بارتي!!
6 ساعت هستش!
كه ك800 تنها 1 ساعت برتري داره(كه البته ان 73 به خاطر داشتن لايت سنسور شارژش خيلي مي مون!).
9-سيمباين بودن:كه خيلي ها مي گن سرعتش پايين هستش كه خوب به خاطر سيستم عامل داشتن هستش..
و اگر اين و يه مزيت عالي براش به حساب بياريم به راحتي ميشه از كمي سرعتش(كه خيلي از گوشي هاي خودش و هم ردش بهتره)چشم پوشي كرد!!!
و مي شه براي ك800 نداشتنش و يه عيب دونست(كه در عوض سرعتش كمي بيش تره).
10-داشتن دكمه multi media key :كه يه چيزه جالبي براي خودش هستش كه با زدن اون مي تونين كار جذاب و پشتكار نوكيا رو ببينين كه مي تونين با اون 4 تا كار انجام بديد و خيلي كاره جالبي هستش و يه نوع جذب مشتري ميشه اسمش و گذاشت!
همين ديگه حالا خودتون اگر كم و كاستي مي بينين ببخشيد خدايي 1:30 وقتم و گرفته اين اگر تقد خوبي بود و خوشتون اومد يه تشكر بكنين لا اقل دلمون نشكنه!:happy:

fery joon
27-01-2007, 12:55
ایول آقای پوول دمت گرم کاملا دقیق توضیح دادی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم ثابت شد که ان73 برترین گوشیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بی ادعا
28-01-2007, 03:16
عزیزم خوراکت ان 73 هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوربینش با لنز کارل زایس و 3.2 مگا پیکسل یه شاهکاره واقعیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم بلوتوث داره هم اینفرارد داره و صداش هم 64 کاناله و باید بگم که عالیه چه از نظر بلندی چه کیفیت صدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ال سی دیش هم که زبانزد خاص و عام هستش با 256000 رنگ و بزرگه و سیمباین هم که هست و قیافه هم که سلیقه ایه ولی به نظر من یکی از سه گوشیه نازه دنیاس و خیلی خوشدسته و آنتن دهیش هم که نوکیاس دیگه جای حرفی باقی نمیزاره و جای شارژ و جای هدستش هم که جداس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیگه چی میخوای از یه گوشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقیقا" همین طور هست
این گوشی هیچ چیزی کم نداره:rolleye:

بی ادعا
28-01-2007, 03:29

سلام منم کاملا" با نظرت موافقم.
اما اینکه گفتی K800 از N73 پر فروشتر بوده ! فقط به علت قیمتشه که از n73 ارزونتر هست.
موفق باشی.

بی ادعا
28-01-2007, 03:35
دوست عزیز به نظر من این نکاتی که به عنوان نقطه ضعف گفتی زیاد معقول نیست

دقیقا" از حق نمیشه گذشت ان73 گوشی باکلاس و سنگینی هست.

(البته منظورم سنگینی وزنش نیستا:biggrin: )

amin_metal1370
28-01-2007, 13:05
xxxx
ویرایش شد.

mostafa_khan
28-01-2007, 14:41
اگه به این نتیجه برسی که دوربینه کا 800 ضعیف تره تو جاده خاکی زدی...همه ی عالم و ادم می دونن که کا 800 بهترین دوربین 3.2 رو داره اصلا در حالت مساوی دوربینه سونی کاملا سرتر از سایر دوربیناست...اما اره ضعفش جاوا هستش...بستگی به خودت داره که چقدر برات مهمه....اگه سیمبینش مهمه برو سراغ نوکیا وگرنه فقط کا 800...اها d 900سامسونگ هم گوشیه جالبیه هر جند به پای سونی و نوکیا نمی رسه

بی ادعا
29-01-2007, 15:20
سلام به همه دوستان
آیا برای جدا کردن کابل از گوشی باید مراحل خاصی انجام داد؟

siavash_Skh
29-01-2007, 21:05
منم همین سوال رو دارم

Kolang
29-01-2007, 22:24
اگه به این نتیجه برسی که دوربینه کا 800 ضعیف تره تو جاده خاکی زدی...همه ی عالم و ادم می دونن که کا 800 بهترین دوربین 3.2 رو داره اصلا در حالت مساوی دوربینه سونی کاملا سرتر از سایر دوربیناست...اما اره ضعفش جاوا هستش...بستگی به خودت داره که چقدر برات مهمه....اگه سیمبینش مهمه برو سراغ نوکیا وگرنه فقط کا 800...اها d 900سامسونگ هم گوشیه جالبیه هر جند به پای سونی و نوکیا نمی رسه

دوربین n73 به نظر من سرتر از k800 اه
به جز عکسبرداری در شب
k800 هیچ مزیتی نسبت به n73 نداره(به جز سرعت بهتر)
هیچ;)