PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمايي جهت كرك كردن اين Crackme

ehsanesi
05-01-2007, 19:19
با سلام اگر دوستان لطف كنند و بگن از كجا ميشه فهميد در كدام قسمت اين كرك مي بايد بريك
پوينت گذاشت ممنون ميشم.البته اين رو هم بگم كه در قسمت text string در ollydbg كلمات Mypassword و barikala درج شده اما من ميخوام جهت قرار دادن بريك پوينت هيچ كمكي از اين text ها گرفته نشه.اصلا فرض كنيد در متن اين فايل چنين كلماتي وجود نداره و از اونها هيچ كمكي نگيريد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsanesi
08-01-2007, 10:24
بابا به خدا كرك مي از اين آسونتر تو دنيا پيدا نميشه فقط بگيد از كجا ميشه فهميد كه بريك رو كجا بايد گذاشت البته باز هم تكرار ميكنم هيچ كمكي از Textstringها نبايد گرفت.

mohammad_n63
09-01-2007, 13:19
سلام دوست عزيز
شما برو به قسمتي كه كلمه barikalla نوشته شده
حالا يك دستور jnz ميبيني اونو بايد je يا Nop كني
همين

hakhamanesh
09-01-2007, 21:38
سلام دوست عزيز
شما برو به قسمتي كه كلمه barikalla نوشته شده
حالا يك دستور jnz ميبيني اونو بايد je يا Nop كني
همين

داداش اين روشي كه شما گفتي رو يه بچه 5 ساله هم بلده اين بنده خدا ميگه از اون كلمه barikala , mypassword هيچ كمكي نگيريد .لطفا متن تاپيكشو با دقت بيشتري بخونيد.

ehsanesi
12-01-2007, 21:20
بابا خداييش اينجا كسي نميتونه اينو بدون كمك گرفتن از TextString ها كرك كنه.خوب پس بزاريد خودم راهنماييتون كنم تو Ollydbg دكمه هاي CTRL+T رو بزنيد تا پنجره Condition باز شه.خوب ديگه از اينجا به بعدشو بلد نيستم اگر شما بلديد بگيد بايد چكار كرد اگر هم بلد نيستيد بگيد بلد نيستيم.

persiankitty
12-01-2007, 21:59
اگر هم بلد نيستيد بگيد بلد نيستيم.
ميدونوم ، اما نميگوم.
براي گرفتن فايل حتما بايد توي شبگرد عضو شد. اونوقت منم كه حس ساس ... بعد اخرش چي ؟‌ اينجا جواب بديم ، بري توي شبگرد يادشون بدي ؟‌ زرنگي ...

SCC
12-01-2007, 22:25
ميدونوم ، اما نميگوم.
براي گرفتن فايل حتما بايد توي شبگرد عضو شد. اونوقت منم كه حس ساس ... بعد اخرش چي ؟‌ اينجا جواب بديم ، بري توي شبگرد يادشون بدي ؟‌ زرنگي ...

شبگرد چند تا کرکر داشت قدیما نمیدونم هنوزم هستن یا نه از اونا کمک بگیر؟

ولی اگه خواستی یاد بگیری این کار رو کن خیلی راحته روی همه بخش های برنامه بریک بزار و بعد یکی یکی اونا رو بردار تا به محلی که میخوایی برسی

همین به این راحتی :tongue:

Alireza_Shafaei_PCworld
12-01-2007, 22:38
اگر لینک مستقیم بزاری بهتره

ehsanesi
13-01-2007, 13:55
بابا اين فايل كرك مي ما چه ربطي به شبگرد و اين صحبتا داره.قضيه از اين قراره كه من از شبگرديا خواستم روش كرك اين كرك مي رو بگن. اونا هم كه جواب درست وحسابي به آدم نميدن فقط گفتن تو اولي ديباگر CTRL+T رو بزن پنجره Condition باز ميشه بقيه ماجرا رو هم نگفتن چكار بايد كرد .اين شبگرديا اصولا همين طوري هستن هيچ وقت جواب تمام و كمال به آدم نميدن.بعد از يكي از دوستام پرسيدم چه خاكي بريزم سرم تا اون روش رو ياد بگيرم سايت P30world رو بهم معرفي كرد.منم ديگه حس نداشتم فايل رو جاي ديگه اي آپلود كنم همون لينك شبگرد رو دادم همين حالا اگر شما با شبگرديا زياد حال نميكنيد فايل رو يه جا ديگه اپلود ميكنم.
در ضمن SCC جان اين كرك مي تا اونجا كه من فهميدم براي خوندن رمز ورود از توابع API استفاده نميكنه

SCC
13-01-2007, 22:50
بابا اين فايل كرك مي ما چه ربطي به شبگرد و اين صحبتا داره.قضيه از اين قراره كه من از شبگرديا خواستم روش كرك اين كرك مي رو بگن. اونا هم كه جواب درست وحسابي به آدم نميدن فقط گفتن تو اولي ديباگر CTRL+T رو بزن پنجره Condition باز ميشه بقيه ماجرا رو هم نگفتن چكار بايد كرد .اين شبگرديا اصولا همين طوري هستن هيچ وقت جواب تمام و كمال به آدم نميدن.بعد از يكي از دوستام پرسيدم چه خاكي بريزم سرم تا اون روش رو ياد بگيرم سايت P30world رو بهم معرفي كرد.منم ديگه حس نداشتم فايل رو جاي ديگه اي آپلود كنم همون لينك شبگرد رو دادم همين حالا اگر شما با شبگرديا زياد حال نميكنيد فايل رو يه جا ديگه اپلود ميكنم.
در ضمن SCC جان اين كرك مي تا اونجا كه من فهميدم براي خوندن رمز ورود از توابع API استفاده نميكنه

شما اون کار رو که بهت گفتم انجام بده - اگه جواب نداد هر چی خواستی به من بگو:ohno:

Alireza_Shafaei_PCworld
14-01-2007, 00:42
روش Scc جان تایید میشه
هیچ راهه دیگه ای به ذهنم نمیرسه
باید روی همه بریک پوینت بزاری
بعد که میخوایی بری روی برنامه دو سه تا از بریک پوینت ها گیر میکنه
اونارو غیر فعال کن
وقتی که تونستی روی دکمه تایید کلیک کنی از آن به بعد بریک پوینت ها تو رو هدایت میکنند

ehsanesi
14-01-2007, 10:28
SCC جون آره داداش جواب داد.اول برنامه ارو اجرا كردم.يه رمز ورود الكي دادم .بعد رفتم زدم* BPX تا همه توابع api ليست بشه بعد روي همشون بريك گذاشتم.بعد كرك مي رفت تو حالت هنگي.من هم هي را به را F9 و پش بندش F2 رو ميزدم تا بريك پوينتهاي اضافي برداشته بشه و برنامه از هنگي در بياد بعد كه برنامه از هنگي دراومد دكمه ok رو زدم برنامه رفت روي يه تابع GetwindowlongA متوقف شد.حالا اول اينكه آيا تا اينجا راه رو درست رفتم يا نه؟ دوم اينكه حالا از اينجا به بعد بايد چكار كنم ؟آيا جايي كه كلمه عبور چك ميشده بالاي تابع GetwindowlongA هست يا پايينتر از اون؟و اصولا تابع GetwindowlongA چه كاري انجام ميده؟

Alireza_Shafaei_PCworld
14-01-2007, 10:57
تاحالا درست رفتی
این اولیت تابعیه که درخواست داده مسلما نمیتونه چک شدن قبل از این باشه
این تابع برای :
The GetWindowLong function retrieves information about the specified window. The function also retrieves the 32-bit (long) value at the specified offset into the extra window memory of a window.

از این جا به بعد را باید با دقت و F8 جلو بری

SCC
14-01-2007, 14:55
کاملا مراحل صحیح هست
چند مرحله باید بری جلو (برمیگرده عقب) میبینی که دوباره به محلی که باریکلا هست میرسی
همین

ehsanesi
14-01-2007, 21:57
با تشکر از راهنماییهای هر دوی شما عزیزان واقعا راهنماییهاتون معرکه است. تست کردم به نتیجه هم رسیدم فقط مشکلی که بود اینکه بعد از اینکه برنامه روی GetwindowlongA متوقف میشد من حدود 200 -300 تا F8 زدم تا به محل مورد نظر رسیدم که این هم خیلی وقتگیره و هم اینکه ممکنه آدم حواسش نباشه و از جای اصلی رد بشه .آیا برای حل این مشکل هم ترفندی دارید. باتشکر

SCC
15-01-2007, 08:56
این دیگه به تجربه و حوصله کرک مربوط میشه که باید داشته باشه
ترفند هم نداره فقط تجربه

Alireza_Shafaei_PCworld
15-01-2007, 15:47
یک نکته ای را هم با یاد داشته باش
اگر میخوایی کرکر خوبی بشی باید حوصله داشته باشی
چون باید این نکته جهان شمول را بلد باشی: "همه ی برنامه ها کرک شدنی هستن . مهم وقتیه که براشون صرف میشه"
و برنامه نویسها هم میدونن که باید برنامه شون را طوری بنویسن که کرکر خسته بشه

ehsanesi
16-01-2007, 00:07
از راهنماییهای شما عزیزان کمال س÷اسگذاری را دارم.از بابت صبر و حوصله هم امر اساتید به روی چشم.فقط یک نکته دیگر من قبل از اینکه در این سایت این سوالات رو مطرح کنم در سایت شبگرد مطرح کرده بودم یکی از اونها در راهنماییش گفته بود برای اینکه زیاد الاف نشی و راحت تر به نقطه هدف برسی از نقاط توقف شرطی که با زدن دکمه های Ctrl+T در اولی دیباگر باز میشه (÷نجره ای با عنوان Condition) استفاده کن اما راه حل استفاده از این ÷نجره ارو به من نگفتن اگر شما عزیزان در این خصوص هم اطلاعی دارید و میتوانید به من کمک کنید واقعا ممنون میشم.