PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار با پارادوکس

sorrowdancer
05-01-2007, 11:25
با سلام خدمت اســاتید محترم

دوستان من با پارادوکس 7 یک تیبل ساختم و با DBE و DataSource بر روی فرم قرار دادم و بر روی یک DBGrid آن را نمایش دادم.

برای پر کردن فیلد اول (کلومن اول دیبی گرید) یک دیبی کامبوبوکس قرار دادم و در خاصیت آیتم پنج رشته نوشتم

دو تا دی بی ادیت هم قرار دادم و اولی را به کلومن (Datafield) دوم و دومی را به کلومن سوم جدول (DBGrid) مرتبط کردم.

حال می خواهم در کلومن چهارم جدولم بررسی شود که

اگر اولین رشته در دیبی کامبوباکس انتخاب شده آنگاه عدد 600 را در دیبی ادیت1(کلومن2دیبی گرید) ضرب ، منهای دیبی ادیت2 (کلومن3دیبی گرید) نمــاید

اگر دومین رشته در دیبی کامبوباکس انتخاب شده آنگاه عدد 800 را در دیبی ادیت1(کلومن2) ضرب ، منهای دیبی ادیت2 (کلومن3) نمــاید

و به همین منوال تنها عدد عوض شود.

خروجی در کلومن چهار قرار گیرد . من در نوشتن دستور کلومن چهار مشکل دارم (مخصوصا که دیبی کامبوباکس و دیبی ادیت هست اگه معمولی بود از دستور کیس و آیتم ایندکس میشد یه کاراییی کرد)

من تازه کار با دلفی رو شروع کردم (از سوالم معلومه) و خواهشمندم آماتورانه ;) پاسخ دهید.

لطفا مرا راهنمایی نمایید VTANX

sorrowdancer
06-01-2007, 10:18
اِهِـــــم :blush:

MasterData
10-01-2007, 15:46
شما باید از Calculated fields استفاده کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sorrowdancer
11-01-2007, 10:18
خوشحالم که بعد از مطرح کردن این سوالم در بیش از دوازده فروم بلاخره یه نفر به ما پست داد امیدوارم که در رسیدن من به جواب مرا راهنمایی نمایید

خب این Calculated fields چی هست ؟‼ •

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو در سوال بیان کنم اگه میشه این دو خط برنامه رو برام یکی بنویسه ∞

MasterData
11-01-2007, 11:18
یه خورده تنبلی رو بذار کنار به اون لینکی که دادم یه سر بزن و سرچ هم بکن حتما پیدا میکنی