PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل سي دي درايو و فلاپي درايو

pegahp
12-06-2005, 07:57
خسته نباشيد دوستان
سي دي درايو كامپيوترم هيچ سي ديي رو نميخونه..هر سي ديي كه توش ميزارم و روي آيكون سي دي درايو كليك ميكنم همش پيغام ميده: please insert a disk into drive
خودم ميتونم يه جوري مشكلشو برطرف كنم يا حتما بايد ببرم تعميرگاه!!!!!(در ضمن ماركش هم BENQ هستش و 1سال و نيم هم هست كه داره كار ميكنه)

مشكل دومم هم مربوط به فلاپي درايوه..فلاپي درايو يه كامپيوتر ديگه هم هيچ ديسكتي رو باز نميكنه و دقيقا پيغام بالا رو ميده..اين مشكلو چه جوري ميتونم حلش كنم؟

ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين
موفق باشيد

Navid
12-06-2005, 11:20
ببينيد احتمالا لنز سي دي رام شما ضعيف يا خراب شده . البته اگه اين دو دا مورد همزمان با هم اين مشكل رو پيدا كردن بايد يه فكر ديگه كرد

farhad resalati
12-06-2005, 11:40
با توجه به این که از مدتش هم زمانی میگذره احتمال سوختنش هست و البته ممکنه هم ایراد از ویندوز باشه که حتما با یه کامپیوتر دیگه چکش کنید یا ویندوز رو از نو بریزید

khaiyam
12-06-2005, 14:39
براي فلاپي درايو بهتره كه عوضش كني قيمت زيادي هم نداره دور و ور 5 تا 6 هزار تومن
براي سي دي رام هم بايد بگم تا سي دي را مي زاري از توي ماي كامپيوتر بلا فاصله اپنش كن
گر مشكلت حل نشد بنويس

pegahp
12-06-2005, 15:02
سلام دوستان
در مورد لنز سي دي درايو كه نويد جان گفت خودم هم حدس زدم ولي در واقع ميخواستم بدونم كه چه جوري ميتونم لنزشو تميز كنم؟ اصلا ميشه اين كارو كرد يا نه؟
در ضمن سي دي درايو و فلاپي درايوي كه خراب شدن روي دو تا كامپيوتر جداگانه هستن...
در مورد فلاپي چي كار كنم؟

اگه راهنماييم كنين ممنون ميشم...

pegahp
12-06-2005, 15:06
براي سي دي رام هم بايد بگم تا سي دي را مي زاري از توي ماي كامپيوتر بلا فاصله اپنش كن
گر مشكلت حل نشد بنويس

اين كار رو هم كردم ولي باز هم نميخونه

Navid
12-06-2005, 15:26
سي دي هايي در بازار موجوده براي تميز كردن لنز . به نظر من شما سي دي رامت رو عوض كن با توجه به اينكه قيمت سي دي رام خيلي ارزونه

pegahp
12-06-2005, 15:28
ممنون از راهنماييت..
بايد فكر كنم ببينم كدوم راهو انتخاب كنم...
به هر حال متشكرم :D