PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد تميز كردن سي دي رايتر

mohammadgame
04-01-2007, 10:02
سلام
سي دي رايتر من ضعيف شده سيدي مي زارم نمي خونه حتي اگه يه ذره خط داشته باشه . حدس مي زنم لنزش كثيف شده باشه مي خواستم بدونم چه طوري بايد تميزش كنم و با چي تميز كنم در ضمن من نمي دونم لنز سي دي رايتر كدوم قسمتش هست اگه عكسي از لنزش دارين بزارين ممنون مي شم

kevin
05-01-2007, 02:18
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم کمک کنید چون بااین لنز پاکن های معمولی درست نمیشه

mavesta
06-01-2007, 09:57
سلام
اگه درش رو باز کنی معمولآ لنزش مشخصه. فقط خیلی با احتیاط و با یه پارچه نخی(به هیچ وجه از دستمال کاغذی استفاده نکنید)تمیزش کن. ممکنه لنزش احتیاج به تنظیم هم داشته باشه که باید برای تنظیم خیلی اهسته پتانسیومتری که نزدیک لنز هست رو میچرخونیم. اگه اینکار رو با بی احتیاطی انجام بدین رایتر و یا سی دی رامتون دیگه هیچ سی دی رو نمیخونه تا دوباره تنظیم بشه.
موفق باشین

kevin
09-01-2007, 15:57
ممنون امتحان میکنم

williampersian
10-01-2007, 00:33
ی بار مال منم اینجوری شد با سرنج لنز پاک کن رو الکلی (صنعتی) کردم با ی بار حالش جا اومد!
اگه جواب نداد دوبار این کارو انجام بدین

marmolak
10-01-2007, 09:22
سلام
اگه درش رو باز کنی معمولآ لنزش مشخصه. فقط خیلی با احتیاط و با یه پارچه نخی(به هیچ وجه از دستمال کاغذی استفاده نکنید)تمیزش کن. ممکنه لنزش احتیاج به تنظیم هم داشته باشه که باید برای تنظیم خیلی اهسته پتانسیومتری که نزدیک لنز هست رو میچرخونیم. اگه اینکار رو با بی احتیاطی انجام بدین رایتر و یا سی دی رامتون دیگه هیچ سی دی رو نمیخونه تا دوباره تنظیم بشه.
موفق باشین

تحت هیچ شرایطی به اون پیچ پتانسیومتر دست نزن ، اگه چرخوندیش دیگه فاتحه سی دی رامتم بخون بره پی کارش ، اونو با دستگاهای خیلی حساسی تنظیم میکنن نه با پیچگوشتی و دست خالی ، میتونی از یه لنز پاکن استفاده کنی که یه سی دیه که دو تا برس کوچیک روشه و یه مایع تمیز کننده هم داره داخل بازار میتونی پیداش کنی مثل سی دی عادی استفاده میشه و لنزتو تمیز میکنه.;)

kevin
11-01-2007, 14:12
هیچ کدوم برای من جواب نداد

mavesta
13-01-2007, 13:09
سلام
دوست من (marmolak ) فرمایش شما درست اما :تنظیم این پتانسیومتر با دست هم ممکنه ولی کار هرکسی نیست!!!!
اما شما دوست عزیز،آیا رایتر یا سی دی رامتون رو با لنز پاک کن تمیز کردین؟ اگر جوابتون مثبته که حتماً باید اونو باز کنید و با الکل لنزش رو خوب پاک کنید.
موفق باشین

kevin
13-01-2007, 23:52
mavesta ممنون

mavesta
17-01-2007, 13:30
سلام
خواهش ميكنم kevin جان.
موفق باشين