PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چك كردن مادربرد

pegahp
12-06-2005, 07:44
سلام بچه ها
توي محل كارم يك كامپيوتر بود كه يهو منبع تغذيش سوخت...خلاصه بعد از چند ماه يك منبع تغذيه خريدن و وقتي بهش وصل كردم ديدم اصلا روشن نميشه...(به خاطر اينكه چند ماه از زمان خراب شدنش ميگذشت خودم هم شك كردم كه آيا واقعا منبع تغذيش سوخته بود يا من اشتباه تشخيص داده بودم)..حالا هر كاريش ميكنم هيچ جور روشن نميشه...هاردشو امتحان كردم سالم بود...كارتها هم همه سالمن...حالا به نظر شما ممكنه مادربرد يه بلايي سرش اومده باشه..چه جوري ميتونم مادر برد رو چك كنم كه سالمه؟ علت ديگه اي هم ميتونه داشته باشه؟
ممنون

MaFia
12-06-2005, 07:55
2 تا مادربورد اينجوري دارم هر دو هم به علت سوختن كل برد به علت منبع تغذيه بي نام نشون و اتصالي برق اينجوري شدن البته يكي از اون ها وقتي سوخت با خودش كيبورد + كارت گرافيك +پاور + سي دي رام رو حتي به دنياي ايزدي برد :wink: :shock:

rootnt
12-06-2005, 07:56
خوب اگه پاور بسوزه احتمال داره چيز ديگه اي هم بسوزه.
شما مادر بورد يا CPU رو ببر و بده به خدمات كامپيوتري ها برات امتحان كنند. يا اگه خودت ميخواي امتحان كني روي يه سيستم ديگه بزار بعد ببين درسته يا نه

pegahp
12-06-2005, 08:11
ممنون از دوستان خوبم...
فكر كنم حق با شماس..آخرش هم بايد مادربردو روي يه سيستم ديگه ببندم و امتحانش كنم..منتها چون تنبليم ميومد چنين كاري بكنم فكر كردم شايد راه ديگه ايي براي چك كردنش باشه :oops: :lol:

Navid
12-06-2005, 11:17
البته راه هاي ديگه هم هست ولي يسري قلعات جديد بايد تهيه بشه كه مغازه دارا دارن .

pegahp
21-06-2005, 07:41
از همه دوستان ممنون..
نويد جان ميشه بگي چه قطعاتي لازمه؟ شايد بتونم تهيه كنم...

Navid
21-06-2005, 09:36
يه قطعه اي شركت soyo زده كه رو يكي از جاهاي مادربورد نصب مي شه و بطور ديجيتالي ميگه كه ايراد از كدوم قسمت هست

shsot
21-06-2005, 10:19
يه قطعه اي شركت soyo زده كه رو يكي از جاهاي مادربورد نصب مي شه و بطور ديجيتالي ميگه كه ايراد از كدوم قسمت هست

نويد جان من ميخواستم همين سوال رو از شما بپرسم...چون حدس زدم شماچي رو ميخواي بگي...

به اين كارت ميگن:LED debuger --led diagnostic كه سالهاست توليد ميشه و روي خيلي از بردا هم بصورت انبرد هست...از جمله مادربردهاي ايپاكس....
اولين نماينده رسمي واردات اين كارتها هم خود ايپاكس بود...بهترينشون هم همين ايپاكسه..البته تو ايران..

در ضمن بكار اين دوستمون نمياد چون مادربرد ايشون اصلا برق داخلش نميره...و تا موقعي كه به رگلاتورهاي تغذيه PCI برق نرسه اين كارتها بي استفاده اند..

دوستمون هم كه پاور سوزونده ممكنه پردازندش هممشگل پيدا كرده باشه...اگه بخواي صحيح تستش كني بايد بودن رم فقط با همون پردازنده و يه مادربردسالم و يه دونه از همين ديباگر ها تست كني...براي مادربردت هم بهتره اول از سلامت پردازنده مطمپن بشي بعد با همون پردازنده و بازم بدون رم تستش كني...

البته به نظر من ارزش اينهمه زحمت رو نداره ..برو بازار بده به يكي از همين تعمير كارا برات تست كن.. :D

Navid
21-06-2005, 10:30
حرف هاي شما كاملا درسته . به نظر منم به يه نفر نشون بدن خيلي راحتترن

HamidFULL
22-06-2005, 23:05
خوب بچه ها قبل از من اينجا در مورد چک مادربورد توضيح دادن من فقط اينو اضافه کنم اگه ميخوايد برای سيستم مشکلی پيش نياد از پاور های مجهز به Active PFC standard استفاده کنيد که سيستم رو از نوسانات برق حفاظت ميکنن و برای OverClock خيلی خوب هستن و حتی اگه خودشن بسوزن به سيستم اسيبی به هيچ عنوان نميرسونن و کاملاً Safe هستن و خروجی اونها ثابت هست