PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش تصویری نصب COM Ports ,Bluetooth , MyPhoneExplorer

Hamed-Dehghani
03-01-2007, 22:53
دوستان سلام
من خودم این مشکل رو داشتم که کامپیوتر ؛ گوشیم رو نمی شناخت و CD نصب هم نداشت تا درایور گوشیم رو نصب کنم و از برنامه هایی چون Nokia Pc Suite یا MyPhoneExplorer بتونم استفاده کنم ؛
با نصب Ports COM به صورت Manual تونستم گوشیم رو به کامپیوتر بشناسونم ؛ شما هم اگه این مشکل رو دارید این مراحل رو انجام دهید امیدوارم مشکلتون حل بشه.

اول از اتصال گوشیتون به کامپیوتر مطمئن شوید؛ (در اینجا اتصال از طریق Bluetooth انجام میشه)
به قسمت Control Panel ویندوز بروید وبخش Bluetooth Devices رو باز کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به کادر تبادلی COM Ports رفته ؛ دکمه Add رو کلیک کنید

از اونجایی که برای تبادل اطلاعات بین کامپیوتر و دستگاه Bluetooth ( در اینجا گوشی مدنظره )
باید درگاه های ورود Incoming و خروج اطلاعات Outgoing به کامپیوتر معرفی شده باشد.

گزینه Outgoing رو انتخاب کنید و بدین صورت برای خروجی یک درگاه COM port به کامپیوتر معرفی کنید.
(اگر ارتباط بین گوشی و کامپیوترتون ایراد نداشته باشه در لیست زیر نام گوشیتون رو می بینید )

یا

(با Browse کردن؛ کامپیوتر می تواند گوشیتون رو پیدا کنه)

در ضمن گزینه Incoming درگاه ورودی رو برای کامپیوتر تعریف میکنه
در صورت نداشتن چنین درگاهی از لیست COM Ports این درگاه رو نیز اضافه کنید.

در نهایت طبق شکل 2 تا درگاه خروجی و ورودی بایستی در لیست زیر داشته باشید،

هرکدوم رو ندارید تبادل دوطرفه اطلاعات تحت برنامه های فوق ناقص انجام می شود.

امیدوارم تونسته باشید گوشیتون رو بدون نصب درایور به کامپیوتر بشناسونید و ازبرنامه های بین کامپیوتر و گوشی با اتصال Bluetooth استفاده کنید.

اگه اشتباهی در توضیحات مشاهده کردید بفرماین تا تصحیح کنم.

kiarash3500
05-01-2007, 03:03
جالب بود اما ميشه اين كار رو در ويندوز 98 هم كرد؟
ممنون

Hamed-Dehghani
06-01-2007, 08:59
الان 98 ندارم که امتحان کنم ؛خيلي مطمئن نيستم ولي گمون نکنم.

چون اون قديما که 98 داشتم بيشتر نصب سخت افزاري بايد همراه با سي دي اون سخت افزار انجام ميشد و کمتر ويندوز ميتونست سخت افزار رو از ليست خودش بشناسه.

حالا خودتون يه امتحاني بکنيد ديگه ؛ضرري نداره.

m45m
04-03-2007, 12:34
با سلام

با نصب Ports COM ،اين نرم افزار را از كجا بايد بگيرم . و Bluetooth Devices در كنترل پنل ندارم . راهنمائي كنيد.

با تشكر . موفق باشيد.

M O H S E N
05-03-2007, 14:30
با نرم افزار هاي Blue Soile هم ميشه بدون اين كار ها و فقط با يك كليك موبايل را وصل كرد .

Hamed-Dehghani
05-03-2007, 21:48
با سلام

با نصب Ports COM ،اين نرم افزار را از كجا بايد بگيرم . و Bluetooth Devices در كنترل پنل ندارم . راهنمائي كنيد.

با تشكر . موفق باشيد.

عزیزم ، برنامه ای رو که نباید نصب کنید؛ در اینجا آموزش در مورد مشکلی است که

شما دستگاه بلوتوث می خرید و به کامپیوتر وصل می کنید،

در هنگام استفاده از برنامه هایی چون Nokia Pc Suite یا MyPhoneExplorer ممکنه بتونید از گوشیتون به کامپیوتر فایل بریزید ( Incoming نصب شده )

ولی نمی تونید از کامپیوتر به گوشیتون فایلی ارسال کنید ( Outgoing نصب نیست )

بعد از نصب اون به گونه ای که در بالا آموزش داده شد

بعداً میتونید از برنامه هایی چون Nokia Pc Suite یا MyPhoneExplorer استفاده کنید

اگه Bluetooth Devices در كنترل پنل نیست لابد ، دستگاه بلوتوث اصلاً وصل نیست

هرچند که واسه من وقتی هنوز بلوتوث رو وصل کامپیوترم نکردم هم این آیکون در کنترل پنل وجود داره

Hamed-Dehghani
05-03-2007, 21:51
با نرم افزار هاي Blue Soile هم ميشه بدون اين كار ها و فقط با يك كليك موبايل را وصل كرد .

درسته دوست من ولی همونطور که گفتم مشکل وقتی که همه این برنامه ها رو نصب کردید ولی

هـنـگام استفاده از برنامه های فوق هنوز سیستمتون گوشیتونو نمی شناسه

مثل مشکل خود من

m45m
07-03-2007, 13:21
با سلام

با usb گوشي رل مي شناسد ،ولي با MyPhoneExplorer ،نمي شناسد. و بلوتوث هم وصل است ،ولي كامپيوتر نمي شناسدش .

موفق باشيد.

Hamed-Dehghani
07-03-2007, 15:13
یعنی شما هم بلوتوث دارید و هم کابل Usb ؟

و مشکلتون در استفاده از برنامه MyPhoneExplorer هست ؛ درسته ؟

شما گفتید که بلوتوث در کنترل پنل سیستمتون نیست؛ حتماً از سالم بودن دستگاه بلوتوث مطمئن شوید

حالا اگه سالم بودن بلوتوث رو روی یه سیستمم دیگه امتحان کردید و مشکل فقط شناساندن گوشیه

میریم سراغ راه حل ( هر چند که باز شک من بیشتر شده که بلوتوثه ایراد داره چون می فرمایید )
با usb گوشي رو مي شناسد ،ولي با MyPhoneExplorer ،نمي شناسد. و بلوتوث هم وصل است ،ولي كامپيوتر نمي شناسدش در ضمن دوست من برنامه MyPhoneExplorer بیشتر مخصوص سونی اریکسونه

گوشی شما سونی اریکسونه کهنه ؟؟؟

حالا اگه دو مورد بالا رو تایید می کنید می ریم سراغ حل مشکل

پس مشکل شما میشه دقیقاً موضوع تاپیکه و با کارهایی که بالا گفتم باید حل بشه ؟ اگه هنوز نشده این مورد رو چک کنید:

در استفاده از MyPhoneExplorer يادتون نره گوشي رو حتما در حالت Phone mode بذاريد.

چون در غير اينصورت Error مي ده و گوشيتون رو نميشناسه (گوشیتون رو در حالت File Transfer که قرار ندین )

برید ببینم چی کار می کنید امید وارم مشکلتون حل بشه

اگه خدای نکرده حل نشد بازم بگید. شاید آخرین راه حلی که به نظرم می رسه مشکلتون رو حل کنه.

K A R I M I
07-03-2007, 20:47
HAMEDDEHGHANY جان سلام...
من هم همین مشکل رو دارم بلوتوث تو کنترل پنلم نیست . من میخوام از طریق بلوتوث به اینترنت وصل بشم ولی نمی تونم (الآن از طریق usb وصلم ) باید چیکار کنم؟ همه کاری رو از طریق بلوتوث انجام میدم ولی فقط نمی تونم که موبایل رو مودم معرفی کنم . خود برنامه هم یه کانکشن با مشخصات زیر ساخته .این عکسها رو ببین :

Hamed-Dehghani
08-03-2007, 10:23
HAMEDDEHGHANY جان سلام...
من هم همین مشکل رو دارم بلوتوث تو کنترل پنلم نیست . من میخوام از طریق بلوتوث به اینترنت وصل بشم ولی نمی تونم (الآن از طریق usb وصلم ) باید چیکار کنم؟ همه کاری رو از طریق بلوتوث انجام میدم ولی فقط نمی تونم که موبایل رو مودم معرفی کنم . خود برنامه هم یه کانکشن با مشخصات زیر ساخته .این عکسها رو ببین :

سلام دوست من، از همین اول بگم زیاد دنبالش نباشید که زیاد دنبالش بودم نشده و نمیشه

نظرات متناقضی در باره این بحث هست، بعضی ها می گن مودم هم باید بلوتوثی باشه !!!

مي بايست نرم افزار خاص از سایت سوني اريكسون به حجم 50MB دانلود و نصب کنید ولي

بدون نصب Java Applet که متاسفانه SUN System به ایران امکان دانلود این فایل رو نمیده!! فایده ای نداره.

یعنی براي اجراي اين كار نياز به دو برنامه هست كه مجموعا يه چيزي حدود 100MB ميشه

به نظر من به همینی که دارید قانع باش ولی اگه خیلی واستون مهمه که این روش رو هم امتحان کنید، و مشکل دانلودشو ندارید

شاید بتونم یه چیزایی رو توضیح بدم .

K A R I M I
08-03-2007, 19:56
سلام اگر ممکنه لینک اون دو تا برنامه رو بدید یا اینکه اسم کامل برنامه ها رو بدید تا شاید فرجی بشه !
با همین سرعت 10/15 دانلودش میکنم .
ممنون

Hamed-Dehghani
09-03-2007, 18:51
حالا که این قدر اصرار دارید راه نامو فقی که دیگران رفتند رو باز خودتون امتحان کنید من در حدی که اطلاع دارم کمکتون می کنم ؛

امیدوارم موفق شوید و خبرشم به ما بده

بعضی ها می گن این کار مختص سری p هست هرچند که یه عده ای هم ادعا می کنندروی سری K ,W هم موفق شدند ، تجربه کنند

این مقاله نه حاصل زحمات منه نه من تا آخرشو رفتم بلکه دوستان در موبایستان مخصوصاً

شخص Arman.bala زحمت ترجمه اون مقاله انگلیسی شو کشیدند که همیجا از اون فروم و شخص ایشون اجازه می گیرم و ازشون تشکر می کنم.

Hamed-Dehghani
09-03-2007, 19:02
و اما مقاله :

بروی گوشی K700i انجام شده و بروی گوشی ها دیگه انجام نشده اما برای اجرا در گوشی های دیگه باید گوشی سرویس TCP/IP را ساپورت کند

دانلود و اجرای برنامه J2SE SDK که از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید بگیرید

داشتن فایل j2sdk-1_4_2_04-windows-i586-p.exe که در همون جا می تونید پیدا کنید با حجم 51MB

SDK شبيه ساز جاوا بر روي كامپيوتر هست كه مي توانيد موبايل خود را در كامپيوتر شبيه سازي كنيد

دانلود و نصب Sony Ericsson SDK 2.2.3

وقتی که Java ME SDK را نصب کردید، یک ------ ایکون در Task Bar ظاهر می شه یا از مسیر

Click Start > Programs > Sony Ericsson > J2ME SDK > ConnectionProxy

در ضمن باید از فایل semc_j2me_sdk_2_2_3.zip استفاده کرد که 64MB هست

نرم افزار Device Explorer را باز کنید و یا از این مسیر

Click Start > Program > Sony Ericsson > J2ME SDK > Device Explorer

بعد از اجرا برنامه شما باستی فایل اجرای گوشی خود را ببنید.

از پنجره برنامه از منوی File گزینه Serial Networking را انتخاب کرده و چک کنید و سپس از برنامه خارج شده و دوباره اجرا کنید.

در گوشی خود یک Account درست کنید که از این مسیر ( در K700i این جوریه )

Connectivity > Data comm. > Data accounts > New account

نوع Account هم:

Account type: GPRS data

Name:هرچی می تونه باشه فقط Username و Password را خالی بزارید و ذخیره کنید

به این ادرس در گوشی خود بروید

Connectivity > Internet setting > Internet profiles > New profile

Enter Name: هرچی باشه اشکال نداره

Connect using: اکانتی که در بالا درست کردید را وارد کنید

پنجره پروفایل اینترنت را نبندید و این ها را بار دیگر چک کنید

Connect using: اکانت جدیدی که درست کردید

Internet Mode: Http ( آماده هست)

Use Proxy: حالت Yes رو انتخاب کنید

IP Address: ای پی کامپیوتر خودتون را بدهید

Port Number: 8080 ( آماده هست و کافیه که انتخاب کنید)

Username و Password هم خالی باشد

تغیرات پروفایل را ذخیره کنید

مرورگر Opera Mini را دانلود کنید که در خود سایت Opera موجود می باشد

Device Explorer را باز کنید بعد از اجرا زیر ساخت فایل گوشی شما را بهتون نشون می ده

از منوی File گزینه Install... را بزنید. سپس دو فایل مرورگر Opera که Jad و Jar هست از هارد انتخاب کرده و گزینه Install را بزنید تا به گوشی منتقل شود

بعد از نصب از شاخه گوشی خود روی Opera Mini کلیک کنید و سپس کلیک راست کرده و Start را بزنید.

همچنین در نظر داشته باشید که نوع سرویس اینترنت شما باید TCP/IP باشد.

بعد از اتمام کار هم گوشی خود را ریستارت کنید و پنجره Device Explorer را ببندید

Hamed-Dehghani
09-03-2007, 19:17
اونایی که می خواستند این کار رو انجام بدند تایید کردند فایل J2SE دانلود نمی شه ،

پس شما باید از تجربه ای که در جستجو دارید از یه جای دیگه دانلودش کنید.( شاید هم ایرانیان رو ساپورت نمی کنه ، پس برنامه های تغییر IP و .... )

ضمناً فایل Sony Ericsson SDK در همون لینکی که J2SE هست برای دانلود می باشد منتها با حجم 113MB

اصل مقاله اینه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مقاله در مورد K700 هست ولی همون طور که عرض کردم ، گفته شده روی سری W هم امتحان شده ( W810 )

در این مقاله از کابل استفاده شده ولی با بلوتوث هم امکان پذیره جالبه که وقتی که به اینترنت وصل هستید

از پشت کامپیوتر بلند شید و مثلاً از چند تا اتاق اون طرف تر ، از گوشی برای گشت و گذار در اینترنت استفاده کنید!

باید بگم که دیگه هیچی نمی دونم و این شما و این همه کار

K A R I M I
09-03-2007, 21:35
ممنون از شما دوست عزیز .
میرم تو کارش با امید موفقیت !

m45m
10-03-2007, 04:02
یعنی شما هم بلوتوث دارید و هم کابل Usb ؟

و مشکلتون در استفاده از برنامه MyPhoneExplorer هست ؛ درسته ؟

شما گفتید که بلوتوث در کنترل پنل سیستمتون نیست؛ حتماً از سالم بودن دستگاه بلوتوث مطمئن شوید

حالا اگه سالم بودن بلوتوث رو روی یه سیستمم دیگه امتحان کردید و مشکل فقط شناساندن گوشیه

میریم سراغ راه حل ( هر چند که باز شک من بیشتر شده که بلوتوثه ایراد داره چون می فرمایید ) در ضمن دوست من برنامه MyPhoneExplorer بیشتر مخصوص سونی اریکسونه

گوشی شما سونی اریکسونه کهنه ؟؟؟

حالا اگه دو مورد بالا رو تایید می کنید می ریم سراغ حل مشکل

پس مشکل شما میشه دقیقاً موضوع تاپیکه و با کارهایی که بالا گفتم باید حل بشه ؟ اگه هنوز نشده این مورد رو چک کنید:

در استفاده از MyPhoneExplorer يادتون نره گوشي رو حتما در حالت Phone mode بذاريد.

چون در غير اينصورت Error مي ده و گوشيتون رو نميشناسه (گوشیتون رو در حالت File Transfer که قرار ندین )

برید ببینم چی کار می کنید امید وارم مشکلتون حل بشه

اگه خدای نکرده حل نشد بازم بگید. شاید آخرین راه حلی که به نظرم می رسه مشکلتون رو حل کنه.

با سلام

ديگه خسته شدم بازهم نمي شناسه !!!

موفق باشيد.

Lover_Football
10-03-2007, 16:15
سلام...
من USB رو وصل ميكنم ولى نميشناسش ...
چه كار كنم؟
يك سوال ديگه هم اينكه وقتى بين گوشى و كامپيوتر ارتباط برقرار شد آيكون Bluetooth Device مياد تو كنترل پنل؟

vakafanzel
12-03-2007, 15:58
درود دوست عزیزHAMEDDEHGHANI من این مشکل اتصال با بلو توث با برنامه my phon رو داشتم حلش کردم ولی حالا امروز که اومدم باهاش کار کنم میبیم گوشی با برنامه کانکت نمیشه در ضمن تو computer managment دیکه تو پورتها obx مودم رو نمیبینم و همه پورته به صورت standard seraila over bluetooth link هستن.
ولی بعد از یه 5 دقیقه برنامه دوباره گوشی رو میشناسه و اجرا میشه ؟!!!
به نظر شما چه ایرادی در کاره که اینطوری میشه !!!!

Hamed-Dehghani
12-03-2007, 16:21
می بخشید دیر شد

ديگه خسته شدم بازهم نمي شناسه !!!

پس دیگه کار شما از نکته و روش و راه حل گذشته ؛ چون هرچه بود گفتم ، اگه همه موارد بالا رو انجام دادیدو هنوز نشده

اولاً آخرین ورژن برنامه رو نصب کنید

نسخه 1.5.9 این برنامه با Resume Supprot

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من خودم هر وقت برنامه Nokia Pc Suite یا برنامه خود بلوتوث ( Bluetooth USB Dongle) رو نصب می کنم دوباره چون

COM port اشتباه به کامپیوتر معرفی می شد ، باید مجدداً طبق مراحل بالا اونها رو به طور دستی نصب کنم ولی

اگه شما هنوز مشکل دارید ، هر چه گفتم رو انجام دادید و نشده راه اتصال به وسیله بلوتوث رو با این برنامه به گوشه توضیح می دم

نرم افزار بلوتوث تون رو اجرا می کنید، بعد معمولاً یه پنجره ای باز می شه که وسطش یه دایره نارنجی هستش،

روی اون کلیک می کنید تا گوشی شما رو پیدا کنه، بعد روی علامت گوشی شما که در کنار این دایره

ظاهر میشه دوبار کلیک می کنید، بعد این مرحله اون ع هایی که بالای صفحه آبی هست ( 13 تا ست ) که

هر کدوم کار کنند بالای دایره نارنجی هستند روشن می شن، ( مربع زرد رنگ میشه )

مثل تصویری که دوستمون K A R I M I گذاشتند:

اگه موس رو روی Serial Port ( از چپ مربع سومی ) روش نگه دارید که نوشته ای می یاد Bluetooth Serial Port Service روی اون مربع کلیک می کنید، پنجره زیر رو OK کنید

حالا برید سراغ گوشیتون روی گوشیتون نوشته ای که از شما اجازه Connect شدن می خواد، ظاهر شده ؛ دکمه Yes رو بزنید و

بعد یه PassCode رو هم تو گوشی باید وارد کنید ( مثلاً 3 تا 000 ) و هم در پنجرهای که در کامپیوتر ظاهر میشه

همان 000 رو در قسمت Passkey وارد می کنید و

اگه همه این کار ها رو درست انجام بدید توی شکل یه شعاعی از سمت گوشی شروع به حرکت به سمت اون دایره نارنجی می کنه

( عین تصویری که دوستمون K A R I M I گذاشتند )

یعنی شما از طریق پورت مجازی به بلوتوث دستگاه PC وصل شدید. بعد نرم افزار My Phone Explorer رو اجرا کنید و Connect رو بزنید،

نکته برای چندمین بار : موقعی که با برنامه PC Suite با موبایل Connect هستید و در حالت Phone Mode این نرم افزار رو اجرا کنید و Connect رو بزنید،

Hamed-Dehghani
12-03-2007, 16:46
سلام...
من USB رو وصل ميكنم ولى نميشناسش ...
چه كار كنم؟
يك سوال ديگه هم اينكه وقتى بين گوشى و كامپيوتر ارتباط برقرار شد آيكون Bluetooth Device مياد تو كنترل پنل؟

می بخشید تو پیغام خصوصی جوابتو نو ندادم چون نیاز به این همه توضیح بود، پست آخر واسه شما هم هست

شما پست آخر رو به دقت بخونید اگه منظورتون از نشناختن ؛ گوشیتونه پست 1

بازم مشکلی بود بفرمایید

درود دوست عزیزHAMEDDEHGHANI من این مشکل اتصال با بلو توث با برنامه my phon رو داشتم حلش کردم ولی حالا امروز که اومدم باهاش کار کنم میبیم گوشی با برنامه کانکت نمیشه در ضمن تو computer managment دیکه تو پورتها obx مودم رو نمیبینم و همه پورته به صورت standard seraila over bluetooth link هستن.
ولی بعد از یه 5 دقیقه برنامه دوباره گوشی رو میشناسه و اجرا میشه ؟!!!
به نظر شما چه ایرادی در کاره که اینطوری میشه !!!!

سلام

در قسمت OPtions برنامه MyPhoneExplorer

تیک زدن در گزینه های تصویر زیر رو امتحان کنیید

1- اتصال و قطع شدن به صورت خودکار برنامه

2- واسه قطع شدن برنامه پس از 5 دقیقه فعال نبودن ( به احتمال زیاد مشکل شما )

3- جستجوی مجدد گوشی شما

این Search Device رو هم شما Lover_Football جان و m45m عزیز حتماً امتحان کنید

Lover_Football
13-03-2007, 15:22
سلام...
منظور من اين بود كه كامپيوتر وصيله دستگاه بلوتوث(usb) رو نميشناسه يعنى نميتونه درايورش رو نصب كنه...

Hamed-Dehghani
15-03-2007, 17:51
نازنین به احتمال زیاد مشکلت سخت افزاری است ولی همون طور که در بالا چند دفعه به m45m هم گفتم

اگه روی یه سیستم دیگه امتحان کردید و مطمئنید فقط رو سیستم شما کار نمی کنه

( اشکال از خود دستگاه بلوتوس نیست )

کل درایو های Usb تو مجدداً نصب کن ( البته ائل همه رو پاک کن)،

برای این کار باید سي دي مادربرد سیستمت رو بزاری و از قسمت Usb اونا رو مجدداً نصبش كن

اگه بازم نشد بايد به فکر یه ويندوز جديد باشی

فقط یادت باشه كليه پورت هاي Usb كامپيوترت را از جمله بلوتوث رو در آورده باشي و

اگه بازم نشد؛ زود ببر گارانتی تا دیر نشده

از نتیجه کارت منو باخبر کن

m45m
17-03-2007, 11:00
با سلام وتشكر از شما ،مشگل من يك جورايي حل شد.

موفق باشيد.

Lover_Football
17-03-2007, 21:00
من کل درایو های Usb رو پاك كردم و مجددا ريختم كه جواب نداد...
احتمالا بايد به فكر يه بلوتوث ديگه باشم

Hamed-Dehghani
17-03-2007, 21:12
با سلام وتشكر از شما ،مشگل من يك جورايي حل شد.

موفق باشيد.

خوشحالم و اصلاً قابلی نداشت

من کل درایو های Usb رو پاك كردم و مجددا ريختم كه جواب نداد...
احتمالا بايد به فكر يه بلوتوث ديگه باشم

اگه روی یه سیستم دیگه هم کار نمی کنه ، متاسفم

Oracle_Eldorado
06-04-2007, 02:12
عزيزم من مشكل BlueTooth گوشي به گوشي دارم .
وقتي داره ميفرسته يدفعه ارور ميده كه نميتونه ادامه بده .
هجم هر دو گوشي هم زياده .
ولي اگه فايل كم حجم باشه راحت ميره
نميدونم چه مرگشه

Hamed-Dehghani
15-04-2007, 17:42
سلام اول خیلی معذرت می خوام

چون من چند وقتیه برای اومدن به فروم ایمیلم رو چک نمی کنم و یه راست می یام بخش اشتراک ها و پست های جدید رو می بینم

نمی دونم چی شد که متوجه بالا اومدن این تاپیک نشدم :18:و در کمال تعجب الان متوجه پست شما شدم

جالبه هیچ کس هم جواب شما رو نداده، به هر حال روم سیاه:11:

امیدوارم این اتفاق رو به پای بی اعتناییم به مشکلتون نزاشته باشید و

اما مشکل شما

عزيزم من مشكل BlueTooth گوشي به گوشي دارم .
وقتي داره ميفرسته يدفعه ارور ميده كه نميتونه ادامه بده .
هجم هر دو گوشي هم زياده .
ولي اگه فايل كم حجم باشه راحت ميره
نميدونم چه مرگشهعرض کنم که تا اونجا که من اطلاع دارم مشکل شما

سه راه حل داره

Master Reset

Updae

Flash

احتمالاً دومی و سومی که شبیه هم هستند مشکل شما رو حل میکنه ولی دردسرهای خاص خودشو داره

( گوشی قانونیRegister شده باشه ؟ نشده باشه ؟! اینترنت پر سرعت با سرعت 256kb به بالا داشته باشید و ...)

پس میریم سراغ راه حل کم درد سر تر و کم خرج تر

برای Master Reset که یه جورایی گوشیتـو نو از نو می کنه باید

اگه گوشیتون مموری-کارت داره درش بیارید از قسمت Phone Booke و فایل های روی حافظه گوشی

backup بگیرید ( به کامپیـو تر منتقلش کنید )

بعد به ترتیب

Menu -> Setting -> General -> Master Reset

( در اغلب گوشی ها Master Reset آخرین گزینه هست )

و بالاخره Reset all

اگه خدای نکرده بازم مشکلتون حل نشد ( که فکر نکنم ) موارد 2 و 3

parya_shilan
17-04-2007, 18:02
..... سلام
دوست عزیز مادر برد من قابلیت بلوتوث نداره آیا می تونم از برنامه ی MyPhoneExplorer استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید برام خیلی مهمه که بتونم محتویات موبایلم رو مدیریت کنم . گوشیم سونی اریکسون سری w810i هستش و باSony Ericsson PC Suite می تونم محتویاتش رو ببینم ولی قابلیت های محدودی داره راستی با برنامه ی Sony Ericsson PC Suite بوسیله ی کابل خود گوشی می تونم مثلا عکسی رو تو گوشی بفرستم ... لطفا راهنمایی کنید...........:11:

Hamed-Dehghani
19-04-2007, 21:10
سلام پريا جان

با کابل هم ميشه از برنامه MyPhoneExplorer استفاده کرد

ولي در مورد PC Suite حرفش رو هم نزن که هر وقت من اين برنامه رو نصب کرديم

درست و حسابي تنظيمات MyPhoneExplorer بهم خورد و گوشيم رو ديگه نمي شناخت

دوباره از اول بايد COM Portsنصب مي کردم

اگه کسي راه مناسب براي استفاده همزمان از MyPhoneExplorer و PC Suite بلده بفرمايد، لطفاً

در مورد MyPhoneExplorer يه فايل آموزش برنامه MyPhoneExplorer رو بگير که موريس جان مدير موبايلستان زحمت نوشتنش رو کشيده حجمش 700 کيلو بايته

آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) MyPhoneExplorer

اميد وارم کارتون رو راه بندازه

saragol
25-07-2007, 10:26
سلام

من دیروز یک بلوتوث خریدم برای گوشیم که Nokia N73 هستش، از اونجا که تا حالا با بلوتوث کار نکرده بودم، سوال زیادی از فروشنده نکردم، چون طبق معمول میخواستم خودم همه چی شو پیدا کنم !!!

اما دو سه نوع بلوتوث دیدم، که یکی شو که از همه جمع و جور تر بود خریدم، چون فروشنده گفت که این بلوتوث در ویندوز XP نیاز به نصب نداره !!!! و به خاطر اینکه در حمل

و نقل خراب نشه (چون بقیه آنتن داشتن) اینو گرفتم.

در کمال تعجب دیدم که کامپیوتر خودم اصلاً نشناختش، و با کامپیوتر محل کارم که شناخت، نیاز به سی دی نصب داشت !!!!

نرم افزار مربوطه رو نصب کردم و خوشبختانه اتصال برقرار شد. اما هنوز چند تا مشکل وجود داره ....

1- آیا همه بلوتوث ها سی دی دارند؟ چون من پک های دیگه رو نگاه نکردم، یعنی نیاز به نصب برنامه خودشون دارند؟؟؟؟ یا اینکه من خریدم اینطوریه ؟ (نرم افزارش مثل همون عکسهای

قبله که یک دکمه نارنجی رنگ وسطش داره)

2- با برنامه Pc Suit اصلاً گوشی مو نمیشناسه، ولی از طریق گزینه های خودش میتونم گوشی رو به کامپیوتر اتصال بدم و فایل رد و بدل کنم !!!

3- من میخوام تو گوشیم برنامه نصب کنم و اصلاً به همین خاطر بلوتوث خریدم که دیگه همش کابل دنبال خودم نکشم اگه با Pc Suit نتونم کار کنم، پس چطوری برنامه نصب کنم ؟

4- عکسی که محمد جان از نرم افزارش گذاشته بود، تقریباً همه گزینه هاش فعال و قابل دسترسی بود، اما من فقط 2-3 گزینه برام فعال هستش.

5- در کنترل پانل اصلاً چیزی به نام Bluetooth وجود نداره .... در حالیکه موبایل کانکت هست و حتی به اینترنت هم تونستم کانکت بشم، البته از خود گوشی چون خط ایرانسل دارم.

6- قبلاً که Pc Suit رو نصب میکردم، در Device Manager ، مودم خود گوشی Nokia N73 اضافه میشد به مودم هام و حتی عناوین Wireless و ... رو هم میدیدم، اما این باز چون بعد از نصب بلوتوث

Pc Suite رو نصب کردم، هیچی وجود نداشت و فقط در پورت ها توی 11 تا پورت بلوتوث نصب شده !!!!! که نمیدونم به چه دردی میخوره.

7- من تا فردا فرصت دارم که اگه مشکلی داره برم عوض کنماگه دوستان راهنمائی کنند ممنون میشم.

هدف من بیشتر نصب برنامه هست .... و چیکار باید بکنم؟

اگه بلوتوث مشکل داره لطفاً بگید تا دیر نشه برم پس بدم.

مرسی

ilailaila
04-10-2010, 23:25
از اونجایی که برای تبادل اطلاعات بین کامپیوتر و دستگاه Bluetooth ( در اینجا گوشی مدنظره )
باید درگاه های ورود Incoming و خروج اطلاعات Outgoing به کامپیوتر معرفی شده باشد.

گزینه Outgoing رو انتخاب کنید و بدین صورت برای خروجی یک درگاه COM port به کامپیوتر معرفی کنید.
(اگر ارتباط بین گوشی و کامپیوترتون ایراد نداشته باشه در لیست زیر نام گوشیتون رو می بینید )

[/B].

اقا یه سوال incoming دارم ولی outgoing ندارم ؟؟؟