PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با رم

arash rashno
01-01-2007, 18:53
با سلام
من یه رم ژل دارم ddr2 ,256mb خوب روی یه مین گیگا m55plus خوب این رم با این سیستم نمی خونه یعنی سیستم ریست می کنه و صفحه آبی معروف میاد و میگه یه dump در physical memory به وجود اومده
حالا هیچ سیستمی هم ندارم که ddr2 باشه با چه نرم افزاری میتونم اونو تست کن
اگه امروز جواب بدید خیلی خوبه که اگه رم خرابه فردا برم گارانتی
ممنون

byebye
01-01-2007, 19:41
با برنامه ممتست (memtest) رم چك ميكنن البته اين برنامه به ddr2 فشار نمياره اما با اون تست ميكنن .
برنامه بايد رو سي دي يا فلاپي بزني بعد كامپيوتر باهاش بوت ميكني تا رم تست كنه .
البته اينجور ناسازگاريا طبيعيه و هر رمي هم يه نوع سازگاري داره دوست خودمم حدود 2-3 ماه پيش دقيقا همين عدم سازگاري رم ژل با مينش داشت رفت عوض كرد درست شد .

arash rashno
01-01-2007, 19:48
با برنامه ممتست (memtest) رم چك ميكنن البته اين برنامه به ddr2 فشار نمياره اما با اون تست ميكنن .
برنامه بايد رو سي دي يا فلاپي بزني بعد كامپيوتر باهاش بوت ميكني تا رم تست كنه .
البته اينجور ناسازگاريا طبيعيه و هر رمي هم يه نوع سازگاري داره دوست خودمم حدود 2-3 ماه پيش دقيقا همين عدم سازگاري رم ژل با مينش داشت رفت عوض كرد درست شد .

یعنی به نظر شما اشکال از رم هستش و ببرم گارانتی عوضش میکنه و اشکال از ناسازگاری با مین نیست

zonealarm
01-01-2007, 20:32
ببینین هر شرکت سازنده قطعات هر چیزی که می سازه با طیف وسیعی از قطعات تست می کنن

پس اینکه یه مادربرد و رم از دوتا برند معروف اصلا به هم نخورن منطقی به نظر نمیاد.

به نظر من شما رمتونو بدین رو یه سیستم دیگه تست بکنن اگه مشکل داشت

ببرین گارانتی اگه سالم بود که مادربردو تست بکنین.

byebye
01-01-2007, 22:47
به نظر من رم با مين ناسازگاري داره .
به هر حال روي يه كامپيوتر ديگه تست كني معلوم ميشه اين كه كار سختي نيست كه !!!

mavesta
03-01-2007, 10:59
سلام
بهترین کار تست روی یه مادر برد غیر از مال خودتونه. برنامه های زیادی هم برای تست هست.
موفق باشین

arash rashno
26-01-2007, 11:21
سلام
بهترین کار تست روی یه مادر برد غیر از مال خودتونه. برنامه های زیادی هم برای تست هست.
موفق باشین
من اون رم تست کردم البته بردم آواژنگ تست کرد برام اونم با نرم افزاری که توی یه سی دی بوت بودش اسم نرم افزار هم نگفت خیلی سریع تست می کرد و جواب می داد فکر کنم همه ی قطعات رو تست می کرد آخرش رم خراب بود و بردم و عوضش کردم
حالا شما چه نرم افزاری رو برای این کار می شناسید که قوی باشه و توی ویندوز هم نباشه
ممنون