PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدل مادربورد من چيه؟

cheetoz_motori
01-01-2007, 14:58
با سلام خدمت اساتيد سخت افزار.من يك مادربورد Giga دارم ولي مدل آنرا نمي دانم چيه.حالا براي چي مدل مادربورد را مي خواهم؟!اين خراب شده بود دادم براي تعمير.تعميركار با سيستم خودش مادربوردم را Set كرده بود و الان با سيستم من كه داراي CPU Intel PIII 800Mhz هست درست Set نيست يعني در زمان روشن كردن Pc ابتداي كار كه هنوز وارد Windows نشدم اطلاعات Cpu را اشتباه مي دهد همينطور در قسمت System در Windows.درضمن زماني كه من اين Pc را خريدم دفترچه مادربوردم را فروشنده نداد منم نمي دانستم روزي به كارم مي آيد.الان از شما مي خواهم كه بگوييد چطوري مي توانم مدل مادربوردم را بدانم كه بروم و دفترچه آن را از سايتش بگيرم و طريقه درست Set شدن Pinهاي آنرا بدان چطوريه؟ لطفاً راهنمايي كنيد.

zonealarm
01-01-2007, 18:18
خب احتمالا جامپرهاش درست SET نشده

بهترین کار:

ببرین پیش خودش بگین براتون درست کنه نا سلامتی ازتون پول گرفته.

اگه خواستین خودتون دست به کار بشین در کیسو باز کنین مدل مادربردو از روش بخونین

معمولا بالا سمت راست نوشته یا اینکه بالا یا بین PCI ها

بعد برین Manual شو دانلود بکنین تو اون تنظیمات clock \frequency رو ببینین.

cheetoz_motori
02-01-2007, 17:05
خب احتمالا جامپرهاش درست SET نشده

بهترین کار:

ببرین پیش خودش بگین براتون درست کنه نا سلامتی ازتون پول گرفته.

اگه خواستین خودتون دست به کار بشین در کیسو باز کنین مدل مادربردو از روش بخونین

معمولا بالا سمت راست نوشته یا اینکه بالا یا بین PCI ها

بعد برین Manual شو دانلود بکنین تو اون تنظیمات clock \frequency رو ببینین.
نه ديگه نمي خواهم ببرم پيش طرف آخه كاري نداره Set كردن جامپرهاش.فقط غير از اينكه مدل را از روي مادربورد پيدا كنم جايي در ويندوز يا نرم افزاري كه مدل مادربورد را بيان كند نداريم؟ من يادم هست يك نرم افزار بود گزارش كل سخت افزارهاي موجود روي Pc را نشان مي داد. درضمن يك فرمان هم بود كه وقتي داخل Run ويندوز ميزديم يك پنجره اي باز مي شد تمام اطلاعات سيستم را مي داد. خيلي فرمان رويايي بود. تا مدل پيچ هاي سيستم هم مي گفت! فقط متاسفانه يادم نمي آيد چه فرماني بود.