PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای قدیمی کردن عکس در فتوشاپ چکار کنم ؟

siyasiya
30-12-2006, 19:37
دوستان...
برای قدیمی کردن عکس، ( مثل عکس "خان قلی خان"
در سریال باغ مظفر ) باید در فتوشاپ چکار کنم ؟

ممنون

mahsoft
31-12-2006, 03:25
خیلی راحت

خلاصه براتون میگم

اول عکس رو سیاه سفید و به تک رنگ قهوه ای تغییر بدید

بعد از منوی فیلر نویز رو روش اجرا کنید

حال یکم شکستگی و خوردگی تو عکس ایجاد کنید با ابزار براش

بعد یکی از براش های کثیف کاری رو منظورم همین براش هایی که در کار دارک ارت خیلی کاربرد دارن رو بصورت

پراکنده دورش اجرا کنید حالا تغریبا بیشتر مراحل تی شده خیلی راحت

هر جاش رو نفهمیدید بگید واضح تر توضیح بدم

sepidehjo0n
31-12-2006, 17:15
خوب مهسافت که همه چیزو گفت:rolleye:
من چی بگم دیگه؟:biggrin:
فقط می تونی از photo filter هم استفاده کنی تو خلال همینا. و رنگ قهوه ای سیر بدی بهش....
خطی خطیاشم اگه opacity شو کم کنی و از رنگای خیلی و روشن و خیلی تیره استفاده کنی خوب میشه.
یه کپی از خود عکسم بگیری و تو : filter/blur/gaussian blur
محوش کنی و باز opacity شو کم کنی...شبیه همون عکس خانقلی خان میشه:laughing:

GoldenDragon
02-01-2007, 11:33
اگه حوصله داشتم يکي از روشهاي اين کار رو مينويسم ، شايد به دردت خورد

GoldenDragon
05-01-2007, 16:42
اين روش که مينويسم مثل خودم در سطح مبتدي هستش ، ميتوني با کمي حوصله توي قسمت تمرينات و مباحث اموزشي روش بهتري پيدا کني.

اول بايد عكس را از حالت رنگي خارج كنيد. براي اينكار ميتوانيد عكس را تبديل به Grayscale كنيد ولي با اين كار كل عكس به حالت سياه و سفيد تبديل ميشود و براي اينكه بر روي عكس كار كنيد مجبوريد دوباره آنرا به RGB تغيير دهيد. براي ابنكه اين كارها را انجام ندهيد از يك امكان ديگر فتوشاپ به نام Desaturate استفاده كنيد. براي اينكار از منوي Image گزينه Adjustments و سپس Desaturate را انتخاب كنيد يا كليد میانبر Shift+Ctrl+U را بزنید.سپس به منوي Filter برويد و فیلتر Add Noise را از گزینه Noise انتخاب كنيد. براي مقدار Amount عدد 30 را وارد نماييدو گزينه Monochromatic را تيك بزنيد و Distribution را بر روي Uniform بگذارید.حالا كليد میانبر Ctrl+L را بزنيد و يا اينكه از منوي Image گزینه Adjustments و سپس Levels را انتخاب كنيد. در پنجره اي كه باز ميشود در خانه اول Output Levels عدد 80 را وارد كنيد.سپس كليد میانبر Ctrl+U را بزنيد و يا اينكه از منوي Image گزينه Adjustments و سپس Hue/Saturation را انتخاب كنيد. در پنجره اي كه باز ميشود گزينه Colorize را تيك بزنيد. سپس براي Hue مقدار 35 و براي Saturation مقدار 25 و براي Lightness مقدار -30 را وارد نمایيد.حالا فقط براي اينكه كمي عكس از حالت خشن خود بيرون آيد يك بار فیلتر Blur را از منوي Filter گزینه Blur اجرا كنيد تا کار تمام شود.
شما میتوانید این اعداد را به دلخواه تغییر بدهید تا عکس مطابق سلیقه خودتان قدیمی بشود.