PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نصب ویندوز ویستا با آرایه raid

dr-ali
29-12-2006, 13:40
اول بگم که حرفم سر کرک بودن یا نبودن و نصب ویستا روی یک هارد تکی نیست (چون خودم بدون مشکل نصبش کردم) ولی وقتی صحبت سر raid میشه قضیه فرق میکنه...
من برای اطمینان بیشتر دو تا dvd ویندوز ویستا از دو شرکت مختلف گرفتم که هر دو rtm هستند و نسخه نهایی [Frown] ...
آخرین درایور raid ام رو از سایت اینتل گرفتم و در فلاپی ریختم... بعد از بوت شدن دی وی دی و ریخته شدن ویندوز ویستا و ریست شدن سیستم تمامی آرایه raid ام از بین رفت یعنی چند صد گیگا اطلاعات دود شد رفت هو [Sad] ا (این در حالیه که مدتها بود ویندوز اکس پی بخوبی روش کار میکرد و هیچ مشکلی نداشته:hug [Smile]
دوباره raid رو ساختم و یه dvd ویندوز ویستا از یک شرکت دیگه رو امتحان کردم ولی باز هم اون مشکل پیش اومد ! [Frown] دفعه بعد از داخل ویندوز ایکس پی نصبش کردم و باز هم همونطوری شد...
رفتم تو انجمنهای خارجی و فروم خود مایکروسافت و دیدم ای داد بیداد خیلی های دیگه هم این مشکل رو دارن(حتی با ورژن های بتای قبلی ویستا)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظر میاد ویستا بیشتر با ICH8R و ICH7R و raid های اینتل موجود در چیپستهای 965 مشکل داره...
من 4 هارد مکستور sata2 رو بصورت raid 0 ساختم و هیچ مشکلی هم در ویندوز اکس پی با هاش نداشتم...مادربردم هم 965p-dq6 از گیگابایت هست و چیپست 965 اینتل رو داره...
بنظر شما آیا این مشکل با آمدن نسخه ماه ژانویه 2007 ویستا حل میشه؟
آیا راه حل دیگه ای وجود داره؟

Elfin-D
29-12-2006, 16:39
مشکلات و مباحث مربوط به ویندوز ویستا: