PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب رشته /دانشگاه آزاد/ مهندسی نفت یا مکانیک

Kolubive
27-12-2006, 03:38
با سلام خدمت دوستان

من دانش آموز پیش دانشگاهی رشته ی ریاضی هستم ...

در انتخاب رشته با شک و تردید مواجهم یعنی چی ؟ یعنی اینکه به دو رشته ی مهندسی نفت و مهندسی مکانیک علاقه دارم البته اولویته مهندسی نفت برای من بیشتر هست چونکه بازار کار خوبی داره و هم بهش علاقه دارم .....

اما از طرفی ظرفیت پذیرش در مهندسی نفت خیلی کمتر از مکانیک هست یعنی جمعا سه چهار تا دانشگاه هستن که مهندسی نفت رو دارن که یکی شون توی تهران هستش (علوم تحقیقات) برای قبولی در تهران هم که نمره ی کل باید حدود 7000 باشه ... چندتا دانشگاه های دیگه هم توی بوشهر و خوزستان و شیراز هستن که امکان اقامت برای من در این شهرها وجود نداره

حالا عزیزان من می خوام انتخاب اول رو مهندسی نفت علوم تحقیقات بزنم
انتخاب دوم رو مکانیک (حرارت و سیالات ) دماوند بزنم ..

نظر شما دوستان عزیز چیه ؟

shazdeh23
27-12-2006, 03:45
Kolubive عزیز به نظر من هم همون مهندسی نفت از همه بهتره.
میدونی چرا؟ چون توی ایران درآمدش از همه ی رشته ها بهتره.
فامیل ما توی این رشته قبول شد ولی وقتی برای ثبت نام رفت اهواز و هزینه سرسام آورشو دید متاسفانه پشیمون شد و برگشت!
ولی در کل اگه پول داشته باشی و بتونی بری خیلی رشته توپیه.

MAXXX
27-12-2006, 03:56
سلام
من خودم خوزستانی هستم باید بگم که بازاره کار نفت اینجا خیلی عالیه ولی به شرایط بعد از فارق شدن هم باید توجه کنی که باید همین دور و ورا زندگی کنی که یکم برایه تهرانی ها سخته آخه من خودم دانشجو هستم بچه هایه تهران که میان اینجا رو میبینم مخصوصا گرما خیلی ازیتشون میکنه بیشتر واسه بومی ها خوبه ما که دیگه عادت کردیم ظهر تا بستون هم تو کوچه فوتبال میزنیم

Kolubive
27-12-2006, 04:06
ممنون دوستان

شهریه ی ترمش چقدر هست ؟ منظورم مهندسی نفت هستش ؟!

به قول بابا برقی بعد از فارق التحصیل شدن چند برابرش بر میگرده (شوخی : ماکه از این پولا نداریم بدیم _)

توی سراسری هم که فقط شهر اهواز دانشگاه داره ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SRT_71
20-01-2008, 13:53
به نظر من برو نفت خیلی بهتره
همه دانشگاه هاش هم خوبه
می تونی کارشناسی رو توی اهواز یا آبادان بخونی بعد ارشد رو توی تهران...
از لحاظ خوابگاه و اینا هم خیلی خوبن
امکاناتش خوبه
من اگه به نفت علاقه داشتم می رفتم نفت
هم زبانم توپ می شد(حتما می دونید که یه دوره شش هفته ای زبان می ذارن و همه درسا هم انگلیسی هست)
هم بازار کارش خیلی خوبه
دیگه چی بگم؟
هرچی در مورد دانشگاه نفت اهواز خواستی بگو تا بت بگم...
موفق باشید

SRT_71
20-01-2008, 13:59
سلام
من خودم خوزستانی هستم باید بگم که بازاره کار نفت اینجا خیلی عالیه ولی به شرایط بعد از فارق شدن هم باید توجه کنی که باید همین دور و ورا زندگی کنی که یکم برایه تهرانی ها سخته آخه من خودم دانشجو هستم بچه هایه تهران که میان اینجا رو میبینم مخصوصا گرما خیلی ازیتشون میکنه بیشتر واسه بومی ها خوبه ما که دیگه عادت کردیم ظهر تا بستون هم تو کوچه فوتبال میزنیم

آره موافقم ولی انقدر هم دیگه گرماش بد نیست :27:
فکر نمی کنم احتیاج به این باشه که حتما اینجا زندگی کنی
ولی می تونی توی مثلا شرکت پتروشیمی تهران کار کنی
اگه خوب باشی(البته من دقیقا شرایط رو نمی دونم)
خودشونو خفه می کنن که بیای خوزستان همه چی بت بدن حقوق رو هم بیشتر کنن
اینجا کار کنی
من الان می شناسم کسی رو که اینجوریه
با زن و بچش اهواز زندگی می کنه همه امکانات هم در اختیارش گذاشتن
هر روز می ره ماهشهر و میاد...:27:

corey
20-01-2008, 15:45
با سلام خدمت دوستان

من دانش آموز پیش دانشگاهی رشته ی ریاضی هستم ...

در انتخاب رشته با شک و تردید مواجهم یعنی چی ؟ یعنی اینکه به دو رشته ی مهندسی نفت و مهندسی مکانیک علاقه دارم البته اولویته مهندسی نفت برای من بیشتر هست چونکه بازار کار خوبی داره و هم بهش علاقه دارم .....

اما از طرفی ظرفیت پذیرش در مهندسی نفت خیلی کمتر از مکانیک هست یعنی جمعا سه چهار تا دانشگاه هستن که مهندسی نفت رو دارن که یکی شون توی تهران هستش (علوم تحقیقات) برای قبولی در تهران هم که نمره ی کل باید حدود 7000 باشه ... چندتا دانشگاه های دیگه هم توی بوشهر و خوزستان و شیراز هستن که امکان اقامت برای من در این شهرها وجود نداره

حالا عزیزان من می خوام انتخاب اول رو مهندسی نفت علوم تحقیقات بزنم
انتخاب دوم رو مکانیک (حرارت و سیالات ) دماوند بزنم ..

نظر شما دوستان عزیز چیه ؟
دوست عزیز نفت انتخاب کن تو این مملکت پول تو نفته در ضمن تراز علوم تحقیقات 7000 نیست و من خودم پارسال با تراز 6250 قبول شدم و اگه این رشته دوست داشته باشی حتما قبول میشی چون ظرفیت این دانشگاه 100 نفره که امسال به 130 نفر هم میرسه:41:
در برای ادامه تحصیل بهت بورسیه تعلق میگیره و همین طور کار برای این رشته زیاده و البته این رشته انگلیسی قوی می خواد و برای فوق لیسانس باید در حد تافل زبان بلد باشی:18:

rezaete
20-01-2008, 20:29
دوست من ، برخلاف همه ی دوستان من بهت میگم برو مکانیک . و اما چرا؟؟؟
اینجور که من میدونم و چند تا از دوستان دوران پیش دانشگاهیم میگن دانشگاه صنعت نفت خیلی توپه و حقوق ماهیانه و ... . اما شما میخوای آزاد بری . به همین علت من میگم نرو . چون شرکتی مثل شرکت نفت که میاد یه دانشگاه میزنه ، قطعا اکثر قریب به اتفاق استخدامی ها رو از دانشگاه خودش تامین میکنه . این رو هم بگم که دانشگاه صنعت نفت زمان ثبت نام از شما تعهدی میگیره که 2 برابر مدت تحصیل رو در شرکت نفت کار بکنی . بحث دیگری هم که هست اینه که بعد از فارغ التحصیلی فقط میتونی توی شرکت نفت یا ملی حفاری کار کنی یعنی دایره انتخابت خیلی کوچیکه بعلاوه این که باید توی مناطق جنوب که مرکز اونا اهواز هست کار کنی که این هم شرایط خاص خودش رو داره و مناطق دیگه بجز جنوب نفت آنچنانی ندارن و منطقه مهم همین جاست .
اما اگر قصد ورود به شرکت نفت رو داری لازم نیست حتما نفت بخونی و بعضی ها رو میبینم که مثلا عمران خوندن یا مهندسی خوردگی فلزات اما شرکت نفتی هستن . همین الان چند تا از فامیل ها و همسایه ها رو میشناسم که بعضی ها مدرکی ندارن و فقط راننده هستن ولی حقوق های ( ماشاالله ) بالایی میگیرن .
اما رشته مکانیک رشته ای هست که همه جا و مخصوصا توی صنعت نفت کاربرد زیادی داره به ویژه گرایش سیالات که خودم میخونم و مزیت دیگه ای که داره اینه که خودتون میتونید شغل واسه خودتون ایجاد کنید یعنی در واقع میتونید روی پای خودتون بایستید .

SRT_71
20-01-2008, 21:20
دوست من ، برخلاف همه ی دوستان من بهت میگم برو مکانیک . و اما چرا؟؟؟
اینجور که من میدونم و چند تا از دوستان دوران پیش دانشگاهیم میگن دانشگاه صنعت نفت خیلی توپه و حقوق ماهیانه و ... . اما شما میخوای آزاد بری . به همین علت من میگم نرو . چون شرکتی مثل شرکت نفت که میاد یه دانشگاه میزنه ، قطعا اکثر قریب به اتفاق استخدامی ها رو از دانشگاه خودش تامین میکنه . این رو هم بگم که دانشگاه صنعت نفت زمان ثبت نام از شما تعهدی میگیره که 2 برابر مدت تحصیل رو در شرکت نفت کار بکنی . بحث دیگری هم که هست اینه که بعد از فارغ التحصیلی فقط میتونی توی شرکت نفت یا ملی حفاری کار کنی یعنی دایره انتخابت خیلی کوچیکه بعلاوه این که باید توی مناطق جنوب که مرکز اونا اهواز هست کار کنی که این هم شرایط خاص خودش رو داره و مناطق دیگه بجز جنوب نفت آنچنانی ندارن و منطقه مهم همین جاست .
اما اگر قصد ورود به شرکت نفت رو داری لازم نیست حتما نفت بخونی و بعضی ها رو میبینم که مثلا عمران خوندن یا مهندسی خوردگی فلزات اما شرکت نفتی هستن . همین الان چند تا از فامیل ها و همسایه ها رو میشناسم که بعضی ها مدرکی ندارن و فقط راننده هستن ولی حقوق های ( ماشاالله ) بالایی میگیرن .
اما رشته مکانیک رشته ای هست که همه جا و مخصوصا توی صنعت نفت کاربرد زیادی داره به ویژه گرایش سیالات که خودم میخونم و مزیت دیگه ای که داره اینه که خودتون میتونید شغل واسه خودتون ایجاد کنید یعنی در واقع میتونید روی پای خودتون بایستید .

موافقم ولی نه با اینکه حتما باید توی شرکت نفت کار کنیو اینا...
در مورد رشته ای هم که استخدام می کنن و اینا همش الکیه
معمولا واسه شرکت نفت باید پارتی داشته باشی که چون شما توی اهواز نیستی بعید می دونم بتونی با پارتی بری تو شرکت نفت...
من می شناسم کسایی که رشتشون مهندسی شیمی یا مکانیکه و.... و توی شرکت نفت هستن
پیشنهاد می کنم بازم تحقیق کنی....

hassanmirabi
21-01-2008, 10:31
منم میگم مکانیک بزن من الآن مکانیک جامداتم این جور که دستم اومده بازار کارشم خوبه در ضمن برای فوق میتونی بری مکانیک دریا و کشتی اون جا دیگه کاری نداری جز این که یه پارو بگیری دست و پول پارو کنی و همچنین مفتی به تموم کشور های خارجی مسافرت کنی
حالا از ما گفتن بود تا خواه پند گیر خواه ملال

SRT_71
22-01-2008, 00:07
تشكر دوباره

اول روشن كنم كه من همون Kolubive + Marshal_kolubive هستم كه بن شده ! (نپرسين چرا !!دي:)

توي مكانيك كدوم گرايش رو توصيه ميكنين ؟!

طراحي جامدات ؟ سيالات ؟

كلا گرايشهاي مكانيك توي دانشگاه ازاد كدوما هستن ؟!

چه كارداني چه كارشناسي

با تشكر

سلام
یه چیزی خواستم بگم البته شاید بدونید
توی دانشگاه نفت می تونید به جز نفت رشته های دیگه ای هم بخونید ها:27:
مکانیک هم میشه...:46:

Zokoo
22-01-2008, 20:09
تشكر دوباره

اول روشن كنم كه من همون Kolubive + Marshal_kolubive هستم كه بن شده ! (نپرسين چرا !!دي:)

توي مكانيك كدوم گرايش رو توصيه ميكنين ؟!

طراحي جامدات ؟ سيالات ؟

كلا گرايشهاي مكانيك توي دانشگاه ازاد كدوما هستن ؟!

چه كارداني چه كارشناسي

با تشكر
نیاز به معرفی نیست!
میشناسیمت.
مکانیک در سطح بین المللی گرایش های فراوانی داره که در کشور ما در سطح کارشناسی سه گرایش
1-طراحی جامدات
2-ساخت وتولید
3-مکانیک سیالات
ارائه میشه .البته تعدادی از دانشگاه های معروف نیز گرایشهای دیگری رو مثل مهندسی کشتی سازی (که درطبقه بندی بین المللی جزو گرایش های مکانیک قرار میگیره) ارئه میدهند.
حقیقتش این که بشه گفت جامدات از سیالات بهتره شاید درست نباشه واین ها نسبی هستش.
اما درشرایط متوسط ترتیب به صورتیه که نوشتم.
بازم میگم بستگی به خود فرد داره وزحمتی که میکشه لذا اولویت بندی نسبی است.
گرایش های مکانیک هم در ازاد به مانند سراسریه منتها با این تفاوت که در برخی دانشگاه های سراسری شما میتونید بعد از گذراندن واحد هایی گرایشتون رو انتخاب کنید درحالیکه در ازاد از قبل تعیین میشه که این واحد دانشگاهی درش گرایش جامدات ارائه میشه ودانشجو حق ادامه تحصیل در همین گرایش رو داره.

سلام
یه چیزی خواستم بگم البته شاید بدونید
توی دانشگاه نفت می تونید به جز نفت رشته های دیگه ای هم بخونید ها:27:
مکانیک هم میشه...:46:
دانشگاه صنعت نفت مهندسی مکانیک درش ارائه نمیشه
این گرایشها رو داره:
1-مهندسی مخازن نفت
2-مهندسی بهره برداری از منابع نفتی
3-مهندسی حفاری
4-مهندسی اکتشاف
ویکسری دیگر که مربوط به مهندسی شیمی است.

تذکر:رشته مهندسی شیمی بسیار نزدیک به رشته مهندسی مکانیک >گرایش سیالات است.
جهت اشنایی با رشته های دانشگاهی میتونید به سایت گزینه 2 مراجعه کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید