PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد ساتا

emp-ehsan
25-12-2006, 11:34
ببینید من تا حالا چند تا تاپیک زدم و از شما درخواست راهنمایی کردم.من از شما طلبی ندارم اما انتظار دارم وقتی ازتون کمک می خوام در حد توان بهم کمک کنید
من هاردم از اولی که خریدم مشکل داشت اما توجهی نکردم اما حالا این مشکل خیلی حاد شده.از اول که هارد رو گرفتم بدون هیچ دلیل خاصی بعضی وقتها ویندوز هنگ می کرد یا ریست می شد و وقتی ریست می شد دیگه هارد رو نمی شناخت و باید کابل هارد رو از پشتش جدا می کردم و دوباره وصل می کردم با این کار هارد دوباره را می افتاد.اما این مشکل به صورت هفته ای چند بار اتفاق می افتاد اما الان دیگه روزی چند بار این اتفاق می افته و بر اثر ریست ها مکرر ویندوزم رو مجبورم هر هفته عوض کنم.
هارد من ساتا و 80 گیگ هستش خواهش می کنم .منو راهنمایی کنید هر چه سریعتر

mycpo
25-12-2006, 13:45
سلام دوست من
امیدوارم این مطالب بتونه بهت کمک کنه

1-اول با نرم افزار PowerMax یه HDD Test بگیر اگه Test failure داد که هارد رو به گارانتی ببر
2-اگه مشکلی نداشت برو سراغ Update بایوس Moterboard روی بعضی از مادربردها من به این مورد برخوردم
3-ضمنا کابل SATA هارتو هم پیشنهاد میکنم عوض کن ضمنا ولتاژهای 5+ ولت و12+ ولت پاورت رو هم چک کن

موفق باشی

emp-ehsan
25-12-2006, 16:48
ممنون از جوابتون
میشه لینک دانلود powermax رو برام بزارید؟

mycpo
25-12-2006, 19:05
اینهم لینک دانلود از سایتMaxtor

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بااجرای اون یه دیسک Bootabble میسازی و سیستمت رو باهاش بوت میکتی و بقیشم که خودت موقع کارکرن متوجه میشی،راستی مدل مادربردت چیه؟

emp-ehsan
26-12-2006, 04:37
آقا این پاورمکس که می گه به فلاپی نیاز داره که دیسک بوت درست کنه.اما من فلاپیم خرابه .میتونید راهنماییم کنید؟

mycpo
26-12-2006, 18:43
اینم لینک دانلود فایلImage که میتونی با نرم افزار NERO باهاش یه سی دی Bootable بسازی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی

emp-ehsan
27-12-2006, 05:54
فایل ایمیج رو دانلود کردم و روی سی دی راتش کردم حالا میشه لطف کنید و بگید در مرحله بعدی باید چیکار کنم؟چون این پاور مکس همچنان فلاپی بوت میخواد بسازه.حالا چطور بهش بگم من سی دی بوت دارم تو زحمت نکش؟

mycpo
27-12-2006, 13:15
برای رایت فایل روی CD برو نرم افزار Nero رو باز کن
بعد بروتو قسمت Copy And Backup بعد گزینه Burn Image To Disk رو ان کن
بعد آدرس جایی رو هاردت که فایل دانلود شده رو ریختی بده و فایل (لینک دانلود IMAGE)رو انتخاب کن
بعد هم وقتی CD روبا موفقیت رایت کردی CD رو بگذار تو رایترت بعد برو تو Setup بگو سیستم از رو سیدی بوت شه

emp-ehsan
04-01-2007, 21:11
دوست عزیز میشه بگید من کدوم گزینه رو برای اسکن کردن هارد باید انتخاب کنم.اگه یه توضیحی درباره عملکرد این نرم افزار بهم بدید ممنون میشم

J A V I D
04-01-2007, 22:12
احتمالا هاردت مکستور نیست ... چون هارد های ساتا مکستور به طور مادر زاد با بعضی از مادر برد ها مشکل دارن ... تو خود سایت مکستور هم به این مسئله اشاره کرده ...

emp-ehsan
05-01-2007, 19:11
متاسفانه آره
هاردم مکستوره
حالا با این وجود احتمال می دی که هاردم با مین بردم سازگار نباشه؟
اگه جوابت مثبته

emp-ehsan
05-01-2007, 19:13
متاسفانه آره
هاردم مکستوره
حالا با این وجود احتمال می دی که هاردم با مین بردم سازگار نباشه؟
اگه جوابت مثبته می گید چیکار کنم؟

emp-ehsan
07-01-2007, 09:23
دوستان خواهش می کنم راهنمایی کنید
آیا راهی جز خرید هارد جدید نیست؟

arash the archer
15-01-2007, 23:10
emp-ehsan عزيز من تجربه شخصي خودم رو باهات در ميون ميزارم شايد که کار ساز باشه
براي من هم اين مشکل وجود داشت با اين تفاوت که براي من ريست(reset) نمي کرد و يک حالت شبه به freeze کردن بود 1-3 ثانيه طول مي کشيد گاهي پشت سر هم گاهي يک بار حالتي که انگار برق هارد قطع ميشه و مجددا وصل ميشه همراه با صداي هد هارد و خوشبختانه بعد از تمام شدن برنامه هايي که باز بود از بين نمي رفت حتي زماني که رو اينترنت بودم .
براي بر طرف کردنش همه کار کردم کابل ها رو عوض کردم جاي سوکت برق رو همينطور تا اينکه يک روز ديدم وقتي چراق فلاپي موقع نصب ويندوز روشن ميشه اين مشکل زياد ميشه و چون برق هارد و فلاپي يکي بود تصميم گرفتم براي هارد از سوکت برقي استفاده کنم که هيچ وسيله ديگه اي بهش وصل نباشه (منظورم سيم هايي هستن که به جند سوکت وصل ميشن )
و بعد از اون اين مشکل شايد در عرض يک ماه يک بار اتفاق بيوفته که قابل چشم پوشي هست .
اميد وارم مشکلت با اين روش حل بشه

emp-ehsan
17-01-2007, 05:25
متشکرم دوست عزیز از راهنمایی تون
البته هارد من که هنگ میکنه کلا هنگ می کنه و بعد از یست شدن هم دیگه هارد رو نمیشناسه و باید کابل هارد رو کشید و از نو وصل کرد.

ملت
25-01-2007, 23:16
متشکرم دوست عزیز از راهنمایی تون
البته هارد من که هنگ میکنه کلا هنگ می کنه و بعد از یست شدن هم دیگه هارد رو نمیشناسه و باید کابل هارد رو کشید و از نو وصل کرد.
سلام
بالاخره چي شد چون يه سيستم دارم كه عين اينه بعد كه يه هارد ديگه گذاشتم فهميدم ايراد از مين برده