PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : !) تبديل عکس به word و 2) چگونگي دسترسي به ويندوز قبلي

siamak_kh
24-12-2006, 14:37
سلام
دو سوال داشتم.

1) من قبلا دو ویندوز xp روی کامپیوتر نصب کرده بودم.یکی روی درایو c و دیگری روی درایو d . بعد از مدتی ، ویندوز موجود روی درایو c را فرمت کردم و وینوز جدیدی (همان xp قبلی) را جای آن ریختم.اما اکنون با وجود آن که اطلاعات درایو d هنوز در این درایو موجود است ، اما سیستم به محض روشن شدن وارد ویندوز جدید(درایو c) میشود ، و من به وینوز قدیمی دیگر دسترسی ندارم.
چگونه میتوانم به آن دسترسی پیدا کنم.

2)چگونه میتوانم متن یا نوشته ای که در قالب عکس است را به pdf و در نهایت word تبدیل کنم.

f4l2z4d
24-12-2006, 14:54
سلام

2)چگونه میتوانم متن یا نوشته ای که در قالب عکس است را به pdf و در نهایت word تبدیل کنم.

برا این کار 1 برنامه OCR احتیاج داری اما متاسفانه برا فارسی چندان برنامه جالبی نیست و اگر هم باشد به دلیل فرمت خاص خط فارسی دچار اشتباهات بسیاری است !;)

shvalaie
25-12-2006, 10:52
برا این کار 1 برنامه OCR احتیاج داری اما متاسفانه برا فارسی چندان برنامه جالبی نیست و اگر هم باشد به دلیل فرمت خاص خط فارسی دچار اشتباهات بسیاری است !;)

درود بر دوستان گرامي

برنامه‌اي که فارسي را تبديل به word کند به نام «شناسا» است که البته اشتباه دارد کما اينکه وقتي متن انگليسي را اسکن مي‌کنيم و به word تبديل مي‌کنيم اشتباهات زيادي دارد.

من با شناسا کار کردم درصد اشتباهات شناسا فرق چنداني با OCR ندارد.

البته من وکيل وصي شناسا نيستم که ازش دفاع ميکنم.:biggrin: :biggrin: :rolleye: :laughing: :laughing: :happy:

siamak_kh
28-12-2006, 16:59
خوب جواب سوال اول پس چي شد.؟

yang
29-12-2006, 00:53
سلام

1) من قبلا دو ویندوز xp روی کامپیوتر نصب کرده بودم.یکی روی درایو c و دیگری روی درایو d . بعد از مدتی ، ویندوز موجود روی درایو c را فرمت کردم و وینوز جدیدی (همان xp قبلی) را جای آن ریختم.اما اکنون با وجود آن که اطلاعات درایو d هنوز در این درایو موجود است ، اما سیستم به محض روشن شدن وارد ویندوز جدید(درایو c) میشود ، و من به وینوز قدیمی دیگر دسترسی ندارم.
چگونه میتوانم به آن دسترسی پیدا کنم.

شما باید محتویات فایل boot.ini رو ویرایش کنی.
از folder option نمایش فایلهای سیستمی رو فعال کن .بعد محتویات فایل boot .ini (واقع در ریشه پارتیشن سی) رو اینجا کپی کن تا راهنماییت کنم

siamak_kh
30-12-2006, 15:56
yangجان، من نتونسنم چیزی به نام فایل boot.ini را با استفاده از جستجوی ویندوز، پیدا کنم.میشه بیشتر داهنمایی کنی؟

yang
30-12-2006, 19:38
برو به پارتیشن سی در منوی tools روی filder options کلیک کن.در پنجره ای که باز میشه به تب view برو و show hidden files and folder رو فعال کن و تیک جلوی hide protect operating system files رو بردار .روی ok کلیک کن.حالا باید فایل boot.ini رو در پارتیشن سی ببینی.محتویات این فایل رو در اینجا کپی کن

siamak_kh
01-01-2007, 08:54
محتويات فايل بوت در دراو (سي)
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Baby nfs
01-01-2007, 11:56
سلام

آقا siamak برای اینکار نیازی به هیچ نرم افزاری نیست.
شما باید درقسمت My Computer بروید و این دستور را اجرا کنید:
1)Tools
2)Folder Options
3)سر برگ view
4)تیک گزینه Hide extensions for know files type رو بردار
حالا می تونی پسوند فایل رو با Rename کردن تغییر بدی.
قربانت Baby nfs

siamak_kh
01-01-2007, 18:20
منظور من اين نبود baby nfs .
من ميخواستم ،نوشته موجود در عکس رو ويرايش کنم.
سوال 2 رو اصلا بيخيال.ديگه به کارم نمي آيد.
الان فقط سوال يک، فقط يک هفته مهلت دارم تا بفهمم.مگرنه بايد ويندوز رو پاک کنم و همه چيز رو از اول بريزم.

yang
01-01-2007, 19:46
اين خط رو به آخر فايل اضافه كنيد
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
اين خط مشابه خط پاياني فايله فقط يه 1 به 2 تبديل شده
قبل از تغيير فايل بايد فايل رو از حالت Read only خارج كنيد
از فايل اصلي حتماً پشتيبان بگيريد و يك فلاپي بوت (يا هر چيزي كه بشه سيستمو باهاش بالا اورد بسازيد تا در صورت بروز هر گونه مشكل فايل اصلي رو به جاي اول برگردونيد.(البته اگه كارهايي رو كه گفتم درست انجام بديد هيچ مشكلي پيش نمياد)

Baby nfs
02-01-2007, 04:19
خواهش ميكنم آقا siamak_kh من فقط قصد راهنمايي داشتم.

siamak_kh
02-01-2007, 09:46
Yang جان بي نهايت ازت ممنونم.فقط اگه تونستي يه راهنمايي کوچيک هم براي تهيه همين فايل پشتيبان يا فلاپي بوت بدي ، خيلي لطف کردي.
از آقاي baby nfs هم واقعا ممنونم که ما رو قابل دونستند و نظري دادند.

yang
02-01-2007, 14:37
منظورم از تهيه پشتيبان اين بود كه اين فايل رو يه جاي ديگه مثل درايو d كپي كني.در ضمن اگه پارتيشن هات ntfs باشه فلاپي بود به دردت نميخوره و بايد به فكر win xp live ويا puppy linux و ... كه قابليت نوشتن روي ntfs رو دارند باشي . اگر سيدي ويندوز 98 يا Me هم داري كار همون فلاپي بوت رو برات انجام ميدن.

Arash_XL7710i_207
03-01-2007, 07:43
اصلا ويندوز هميشه از جديد ترين منابع استفاده ميکنه

Arash_XL7710i_207
03-01-2007, 07:46
اگر پسوند فايل عوض بشه بيشتر مواقع به فايل اسيب ميرسه
کانورت کردن يعني اينکه هدر فايل رو عوض کردن نه عوض کردن پسوند

siamak_kh
06-01-2007, 09:55
yang عزيز، اين روش متاسفانه جواب نداد.

shams abad
07-01-2007, 00:10
سلام یک سوال خیلی ساده دارم من چطوری می تونم یک کامپیوتر را فرمت کنم

yang
09-01-2007, 01:41
yang عزيز، اين روش متاسفانه جواب نداد.
خب مشکل کجاست.تو منوی بوت دو تا ویندوز رو میبینی یا نه؟

siamak_kh
09-01-2007, 07:49
آره
دو تا گزينه ويندوز ظاهر ميشود.
اما گزينه اي که خودم با تغيير فايل بوت درست کردم ،کار نميکند ، و پيغام Reinstall ويتدوز رو ميده.
به نظرت اگه نوشته توي فايل بوت رو به جاي Partition 2 بزنم Partition 0 جواب ميده؟

yang
09-01-2007, 12:07
امتحان کن.ضرری نداره.این شماره بستگی به پارتیشنی داره که ویندوز قبلی روش نصب بوده.

siamak_kh
15-01-2007, 14:29
متاسفانه بازم نشد.