PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق IP valid و IP invalid

pegahp
06-06-2005, 16:56
سلام....
بابا من سوالمو يك بار ديگه ميپرسم:

من ميخوام بدونم فرق IP valid و IP invalid چيه؟ يعني هر كدوم كجاها كاربرد دارن و كاراييشون چيه و اصولا چه فرقهايي با هم دارن؟

تو رو خدا جواب بدين

Sinagood
06-06-2005, 18:00
سيستم عامل ها (حد اقل ويندوز) موقع وصل شدن به يه كامپيوتر ديگه ip اون رو تو شبكه سرچ ميكنه

بعضي ipها استاندارد نيستند يعني سيستم عامل اون كامپيوترهايي كه از اين ipها استفاده ميكنند رو نميتونه تشخيص بده و نميتونه به اون كانكت شه

من ميخوام يه فايلي رو از كامپيوتر دوستم كپي كنم اما آي پي او غلط هست در نتيجه نه در workgroup و نه با سرچ اسم كامپيوتر نميتونم به كامپيوترش كانكت شم

تنها راهش اينه كه يه تروجان بفرستي رو كامپيوتر اونوري تا خود اون كامپيوتر به مال تو كانكت شه و سيستم عامل تو تشخيصش بده

امر ديگري بود هستيم(اگرچه هميشه كساني تو اين فروم هستند كه از من بهتر جواب بدهند)

pegahp
07-06-2005, 09:35
سلام به دوستان
سينا جان دستت از بابت توضيح درد نكنه ولي منظور من اصلا اين چيزي نبود كه شما گفتي...
مثلا توي يك شبكه هم ميتونه IP valid و هم IP invalid استفاده بشه ولي من نميدونم فرق اين دو تا چيه؟ و هر كدوم چه مواقعي كاربرد داره؟

Nesta
07-06-2005, 10:42
سلام است عزیز
IP valid یعنی‌ این که ای پی‌ شما معتبر هست یا به عبارتی‌ درست هست ولی‌ ip invalid یعنی‌ ایپ مورد نظر شما معتبر نیست یا نه درست هست.

pegahp
08-06-2005, 11:28
سلام ...
كارلوس جان ايني كه شما گفتي تزجمه لغت به لغت اين دو تا كلمه بود نه چيزي كه منظور منه :lol: :lol: ..
IP valid و IP invalid در مبحث شبكه دو مقوله قابل استفاده است..من ميخوام بدونم هر كدومشون كجاها كاربرد دارن..يعني چه وقت به يك كامپيوتر IP valid ميذيم و چه وقت IP invalid؟؟؟؟؟؟؟؟ اصولا اين دو تا ip چه فرقي با هم دارن.... :roll:

Nesta
08-06-2005, 11:51
سلام بچه ها این جدیدش هست اون قدیمی‌ نیست همراه با عکس .

MaFia
08-06-2005, 11:57
اين جمله رو تو قسمت PHP هم ديدم از شما كارلوس جان
ميشه بگي يعني چي :
سلام بچه ها این جدیدش هست اون قدیمی‌ نیست همراه با عکس

pegahp
08-06-2005, 12:18
بابا تو رو خدا يكي جواب منو بده... :cry: :cry:
هر جوابي شنيدم جز چيزي كه ميخواستم :shock: :roll:

Nesta
08-06-2005, 13:43
سلام مافیا جان خوب نخوندی حتما چرا که من قبلان یک آموزش phpbb گذشته بودم که اون نسخه قدیمیش بود یعنی‌ 2002 خوب ولی‌ دیشب یکی‌ در انجمن برنامه نویسی‌ گذشتم که 2005 هستش و همراه با عکس هست منم تو تپیک خودم باز گفتم که فکر نکنان که این همون قهستش و بگن که ما قبلان دانلد کردیم اینو گفتم که بفهمند جدید هستش.

pegahp
11-06-2005, 08:17
آهايييييييييييييي رفقااااااااااااا
يكي جواب سوال منو بده... :lol: :lol:

kazemiprince
12-06-2005, 05:54
سلام دوستان
دو كلمه IP Valid و IP Not valid هنگامي به كار برده مي شوند كه شما از طرق شبكه داخلي LAN به اينترنت وصل شويد.
مثلا يك كامپيوتر از طرق مودم به اينترنت وصل شود و اينترنت را براي بقيه share كند. در اين حالت كامپيوتري كه با مودم (مستقيم) وصل شده داراي دو IP مي باشد يكي مربوط به اتصال اينترنت و ديگري مربوط به شبكه داخلي. كه به IP مودم Valid و به IP شبكه داخلي (LAN) نات وليد مي گويند.
پس تماي كامپيوتر هاي ديگر هم داراي IP notvalid هستند.
اميد وارم درست گفته باشم.
:wink: :wink: :wink:

pegahp
12-06-2005, 15:38
ممنون از توضيحات خيلي خوب kazemiprince...دقيقا منظور من هم در يك شبكه LAN بود....
ولي يه سوال؟ مگه مودم هم IP ميگيره؟ كارت شبكه رو ميدونم چه جوري IP براش ست ميكنيم ولي مودم رو نميدونم..ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد...
در ضمن در مورد share كردن اينترنت هم ميشه توضيح بدين...موضوع جالب شد... :D
ممنون