PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت اينترنت شما چقدره ؟؟؟

VektOr
06-06-2005, 12:12
سرعت اينترنت شما چقدره ؟؟؟

VektOr
06-06-2005, 12:13
ماله من 46.6 :mrgreen:
راستي ماركه كارتاتون رو هم بگين :arrow:

Navid
06-06-2005, 12:23
اينم شد تاپيك ؟! :roll:

shahroozm
06-06-2005, 12:48
اينم شد تاپيك ؟! :roll:
راست ميگه :idea:

Mehdi_Best
06-06-2005, 12:48
وكتور جان سلام. قبلا در مورد اينكه هر كدوم از بچه ها روزي چند ساعت آنلاين هستند يك تاپيك بود و مي شد بگي كه بد هم نبود. اما اين تاپيكي كه شما زدي ديگه خيلي نامربوطه! آخه چه فرقي داره كه سرعت هر كي چقدره يا هر كسي از چه كارتي استفاده مي كنه؟!!!

Nesta
06-06-2005, 20:25
سلام دوست عزیز به انی‌ که می‌زنه مثلا 46 که نمی‌شه اکتفا کرد اونا الکی‌ هست ممکن بزنه 52 فقط زدن که مهم نیست .

Mehdi_Best
07-06-2005, 11:34
يكي از راههاي دانستن سرعت دقيق اينه كه هنگام دانلود ببينيد transfer/rate چقدره. به اون مي شه اطمينان كرد.

farhad resalati
07-06-2005, 12:42
در تكميل حرف هاي مهدي اين رو بگم كه حتي transfer/rate هم متغير هست و اينكه بگيم سرعت ما چه قدره نسبي است و بستگي به تعداد كاربر isp و همین طور میزان پنجره های باز شده و ... ربط پیدا میکنه اما من بالاترین سرعت دانلودم 28k :D و کمترین از 0.2 تا 3 که از منزل وصل شدم بوده :(

AHT
07-06-2005, 13:12
چي جوري سرعت دانلود شما 28 است :shock:

farhad resalati
07-06-2005, 13:36
حالا (یه جای خصوصی هست .....) من بالاترين رو گفتم اما اينجا كمترينش 9k بوده و از دانشگاهی که من هستم همیشه 8 بوده

Mehdi_Best
07-06-2005, 13:39
يعني چي چه جوري؟ مگه 28 خيلي زياده؟
اين 28 اون transfer/rate كه گفتيم نيست ها!

farhad resalati
07-06-2005, 13:51
چرا مهدي جان من سرعت دانلودم اين بوده بالا ترينش يعني همون transfer/rate و سرعت وصل شدنم اينجا 100 و دانشگاه 512 هست كه برام جاي تعجب داره اينجا سرعت دانلودش هميشه 2 برابر بوده الن هم با سرعت 16k یه فایل رو دانلود کردم :mrgreen:

Mehdi_Best
07-06-2005, 14:02
فرهاد جان موقعي كه من داشتم پست قبليمو مي نوشتم پست آخر شما رو نديده بودم و فكر كردم منظورت چيز ديگه است. البته 28 هم تعجب آور نيست كه دوستمون تعجب كردند. خب طبيعتا در خانه و با مودم فكر نكنم بيشتر از 4 تا 7 بشه اما در جاهاي ديگه بيشتر هم مي شه.
من خودم در محل كارم سرعتم در كمترين حالت 40 kb/s است و در بالاترين حالت حتي 120 به بالا هم شده. بستگي به سرورمون و ترافيك اون داره. اما معمولا و در بيشتر اوقات 60-80 kb/s است.

AveCina
07-06-2005, 15:16
اقا مهدي يه سوال خصوصي ! كجا كار مي‌كني ؟ آبدارچي نمي‌خواد ؟ ---- آبدارچي با گرايش كامپيوتر :P

MaFia
07-06-2005, 15:26
عجب تاپيكي شده اين تاپيك :wink:
سرعت من : 2مگ در ثانيه دريافت 1 مگ در ثانيه ارسال
البته با Dap كه دانلود مي كنم تا 3 مگ هم فكر كنم بياد :P
با مودم: 4.6 مثل باقي دوستان دريافت و ارسال هم نمي دونم فكر مي كنم همون 4.6 كيلو باشه

farhad resalati
07-06-2005, 16:03
مهدي جان شما رييس كل مخابرات نيستي بابا تو كه همه رو اين جوري كردي :shock: :shock: :shock: اقا زيراب ابدارچي رو بزن اخراجش كنند من بيام جاش

Roozedidar
07-06-2005, 16:42
آقا منم بگم يا نه سكته مي كنيد بهتره نگم. مافيا جان هم بايد بي خيال سرعت اينترنتش بشه :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Mehdi_Best
07-06-2005, 17:30
avecina جان و فرهاد عزيز لازمه بگم كه در رك هاي هر طبقه از محل كارم متاسفانه سرعت رو كم كرده اند وگرنه بيشتر از اينهاست كه قراره به زودي اين مورد رو بردارند كه سرعتمون بيشتر از اين هم بشه!!! :shock: :shock:
در ضمن شما كارتون درست تر از اين حرفهاست. اگه مي تونستم مطمئن باشيد كه براي كارهاي مهمي از دوستانم در اين انجمن دعوت به همكاري مي كردم.

-------------------------------------------
در ضمن كامران جان (روز ديدار) اگه بخواد سرعتش رو بگه همه ما كف مي كنيم! جدي مي گم ها. چون كامران دوست عزيزمه و سرعتش رو من مي دونم چه دنياييه!
فقط براي اينكه سرعتش دستتون بياد بايد بگم كه من در روزي كه چند لينك رو با سرعت 120 kb/s دانلود كردم يه لينك بود كه خيلي كم سرعت بود و لينك ديگه اي هم ازش گير نياوردم. به كامران جان گفتم اون رو كه حجمش هم زياد بود برام دانلود كرده و تو پرشين گيگ آپلود كنه . من با اين سرعت بالايي كه استفاده مي كنم اون لينك رو با سرعت 0.5 kb/s دانلود مي كردم كه نيمه كاره رها كردم. همين لينك كه اينقدر كم سرعت بود رو كامران جان با سرعت 40 kb/s دانلود كرد و برام آپلود كرد!!!! :shock: :shock:
حالا ببينيد كه لينكهاي معمولي رو با چه سرعتي دانلود مي كنه!!!
براي اينكه زياد تعجب نكنيد بايد بگم كه كامران آمريكا زندگي مي كنه!!!! پس خيلي اينطوري :shock: :shock: نشويد لطفا!!!! :mrgreen: :mrgreen:

mpsjavad
07-06-2005, 18:43
با سلام ..

من در حد توان يخورده شفاف سازي ميكنم :mrgreen:

دوستان در مورد اون سرعتي كه موقع اتصال به شبكه به شما به صورت يه بالن خبري نشون ميده اون ماكزيم سرعتي هست كه شما ميتونيد پهنا ي باند داشته باشين و توجه كنين كه اون عدد بر حسب - كيلو بيت بر ثانيه هست (kbps -- K Bits per second ) هست و سرعتي كه موقع دانلود با دانلود منيجرتون نشون ميده و عموما خيلي نيست ( بستگي داره به ISP و ترافيكش همچنين خط شما و در نهايت مودم شما ) بر حسب كيلو بايت بر ثانيه هست--( Byte 8 = 1 KB ) --كه سرعت دانلود ميتونه تا حد قابل قبولي ملاك مقايسه سرعت ها باشه كه البته براي اتنخابISP ميتونه ملاك قرار بگيره .

براي تنظيم كردن سرعت Send & Recive( همون كه برحسب بيت بر ثانيه هست ) ميتونيد روي كانكشني كه ساختيد راست كليك كنيد و Properties رو انتخاب كنيد بعد در سربرگ General رو ي گزينه Configuration كليك كنيد ( همون كه زير اسم مودمتونه ) و حالا جلوي Maximum Speed سرعت دلخواه خودتون رو انخاب كنيد كه البته اين عدادي كه نوشته مستقيما به مودم شما بستگي داره -- كه با اين كار ميتونيد حتي Send & Recive خودتون رو به مگابيت بر ثانيه برسونيد -- ..

در ضمن بالابردن اين عدد حتي تا 921600 نميتونه تاثييري روي سرعت دانلود شما و كلا يرعت استفاده شما از پهناي باند باشه .

در همين قسمت ميتونيد تنظيمات مودم خودتون ور هم عوض كنيد ..

<<<شاد باشيد >>>

Mehdi_Best
07-06-2005, 18:53
جواد جان ممنون از توضيحاتت. اما اگه منظورت اين بود كه اون سرعتهايي كه ما نوشتيم همون kbps هست بايد بگم كه ديگه اينقدر پياده نيستيم كه فرق kb/s رو با kbps ندونيم!!! :wink: :wink:
من سرعتهايي كه نوشتم تماما بر حسب kb/s است و سرعتي است كه هنگام دانلود نمايش داده مي شه . كه اگه اين اعداد كه بر حسب kb/s هستند رو در 8 ضرب كنيم سرعت بر اساس kbps به دست مي آد.

mpsjavad
07-06-2005, 19:10
با سلام ..

نه اقامهدي, منظورم حالت كلي بود و توضيحات رو هم در حالت كلي نوشتم و منظور من شخص خاصي نبود :|

Roozedidar
07-06-2005, 21:39
avecina جان و فرهاد عزيز لازمه بگم كه در رك هاي هر طبقه از محل كارم متاسفانه سرعت رو كم كرده اند وگرنه بيشتر از اينهاست كه قراره به زودي اين مورد رو بردارند كه سرعتمون بيشتر از اين هم بشه!!! :shock: :shock:
در ضمن شما كارتون درست تر از اين حرفهاست. اگه مي تونستم مطمئن باشيد كه براي كارهاي مهمي از دوستانم در اين انجمن دعوت به همكاري مي كردم.

-------------------------------------------
در ضمن كامران جان (روز ديدار) اگه بخواد سرعتش رو بگه همه ما كف مي كنيم! جدي مي گم ها. چون كامران دوست عزيزمه و سرعتش رو من مي دونم چه دنياييه!
فقط براي اينكه سرعتش دستتون بياد بايد بگم كه من در روزي كه چند لينك رو با سرعت 120 kb/s دانلود كردم يه لينك بود كه خيلي كم سرعت بود و لينك ديگه اي هم ازش گير نياوردم. به كامران جان گفتم اون رو كه حجمش هم زياد بود برام دانلود كرده و تو پرشين گيگ آپلود كنه . من با اين سرعت بالايي كه استفاده مي كنم اون لينك رو با سرعت 0.5 kb/s دانلود مي كردم كه نيمه كاره رها كردم. همين لينك كه اينقدر كم سرعت بود رو كامران جان با سرعت 40 kb/s دانلود كرد و برام آپلود كرد!!!! :shock: :shock:
حالا ببينيد كه لينكهاي معمولي رو با چه سرعتي دانلود مي كنه!!!
براي اينكه زياد تعجب نكنيد بايد بگم كه كامران آمريكا زندگي مي كنه!!!! پس خيلي اينطوري :shock: :shock: نشويد لطفا!!!! :mrgreen: :mrgreen:

آقا مهدي امروز ما رو خيلي شكسته بندي كردي عزيز. كاش قابل باشيم :oops: :oops: :oops:
اما در خصوص سرعت حالا كه شما گفتي بذار به قول اين دوستمون ما هم يه كم شفاف سازي كنيم :D
همونطور كه همه دوستان ميدونند كانكشن هاي متفاوتي وجود داره و بطبع هر كدوم سرعت خود رو دارا هستند. كه از dialup شروع ميشه كه همون 28 و يا 56 هست تا ADSLl و DSL كه متغير هستند بين 64 تا 128 كه بايد بگم بيشتر به شركت مورد نظر هر كانكشن بستگي داره كه با چه كيفيتي در اختيار مشتري قرار بده و بعد از اين كانكشنها :
T1
T3
OC3
OC12
OC48
OC192
که T1 و T3 از ۱مگابايت شروع و حدودأ به ۶ مگابايت ختم می شوند. البته باز تکرار می کنم که اين اعداد تقريبی است و من تا چند وقت پيش کانکشن DSL داشتم که سرعتش T1 بود و متعلق به همين شرکت ياهوی معروف بود. کانکشن های OC هم معمولا برای کار استفاده ميشه مثل همين کمپانی های بزرگ چون ياهو و گوگل که مشخص هست از آخرين شماره اون استفاده می کنند.
البته اين مشخصات کامل و دقيق نيست فقط خواستم دوستانی که در ايران هستند يک سری اطلاعات کلی داشته باشند. راستش خود من هم چيزی در مورد کانکشن های مختلف تا وقتی ايران بودم نميدونستم و به همين خاطر اين توضيح کوچيک رو اينجا دادم. اميدوارم مفيد بوده باشه. راستی تا يادم نرفته بگم من در حال حاضر از Cable استفاده می کنم و سرعت دانلود من ۸ مگابايت بر ثانيه و آپلودم ۵۱۲ کيلوبايت بر ثانيه است. واقعا که کار با اين کانکشن لذت بخش است و جهت اطلاع بعضی از عزيزان اين کانکشن يه انشعاب از کابل تلويزيون هست...

mpsjavad
07-06-2005, 22:44
با سلام ..

ممنون Roozedidar, استفاده كرديم .. در مورد خطوط T1 و T3 بايد بگم اينجا كاربر ها كه هيچي ISP ها و سازمان هاي دولتي براي حداقل 200 تا 300 كاربر انلاين از اين خطوط استتفاده ميكنن ..تازه نه از T3 بلكه از T1 ... از T3 به عنوان شاهراه اصلي در شبكه ها شركت ها و دانشگا ها با ترافيك شبكه اي زياد استفاده ميشه تا كيفيت زياد بهبود پيدا نكنه و مشكل طبقاتي پيش نياد :mrgreen:

نكته :

در T1 ديتا ها با سرعت 1.5 ميليون بيت در ثانيه منتقل ميشن

در T3 ديتا ها با سرعت 45 ميليون بيت بر ثانيه انتقال پيدا ميكنن و پهناي باند T3 برابر با 672 عدد خط ديال اپ (خط تلفن ) هست .

behz@d
23-06-2005, 08:29
با اين سايت سرعت واقعي خودتونو امتحان كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روي Bandwidth Speed Test كليك كنيد
ببينم چيكار ميكنيد :wink:

Roozedidar
23-06-2005, 08:36
با اين سايت سرعت واقعي خودتونو امتحان كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روي Bandwidth Speed Test كليك كنيد
ببينم چيكار ميكنيد :wink:

سلام عزيز
چه جالب. اتفاقا اين سايت يكي از بهترين دوستان من به اسم راجر هست و از اون خداهاي كامپيوتر هست از هر نظر. اتفاقا شما ميتونيد عكس اون رو در صفحه تست همين سايت ببينيد. يعني اين صفحه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ميشه گفت از بهترين تست هاي سرعت هست در دنيا...

vampire_vn
26-06-2005, 10:34
با سلام خدمت اساتيد من 1 مشكل با اكانتم دارم لطفا كمكم كنيد
راستش شركت پدرم 1اكانت به ما داده وقتي كانكت مشم و 1 ادرس توي IE وارد مكنم ارور مده
ومگه نمي تونه سرور رو پيدا كنه يا dns ارور
لطفا help me :cry: :cry: :cry:

Roozedidar
26-06-2005, 10:57
با سلام خدمت اساتيد من 1 مشكل با اكانتم دارم لطفا كمكم كنيد
راستش شركت پدرم 1اكانت به ما داده وقتي كانكت مشم و 1 ادرس توي IE وارد مكنم ارور مده
ومگه نمي تونه سرور رو پيدا كنه يا dns ارور
لطفا help me :cry: :cry: :cry:

عزيز اگر شما با هر اكانت ديگري كانكت ميكنيد و مشكلي نداريد و فقط اين اكانت مشكل داره مشخص هست كه isp اين اكانت زيادي از حد ----- شده و شما نميتوني ازش استفاده كني. البته ميتوني از يه ------ يا از يه فيلترشكن براي اطمينان بيشتر استفاده كني. براي پيدا كردن آنتي ----- هم به لينك زير سر بزن لطفا...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید