PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سیستم توپ

6mano
19-12-2006, 22:09
قیمت این سیستم تو تهران حداقل چقدره؟:ohno:
مادربورد (Mainboard)
ASUS M2N32_SLI DELUXE
سی پی یو (CPU)
AMD 4200 AM2 ATHLON (AM2) X2 Dual Core
کارت گرافیک (VGA)
GAINWARD GFORCE 7300GS 256mb
درایو (Drive)
DVD ROM HP
DVD WRITER PLEXTOR
(RAM)رم
Kingstone DDRII 667 512MB
POWER
ACBEL400w
مانیتور (Monitor)
LG T730PU

لطفا هر کی میدونه تک تک قیمتها رو بگه، خواهشا قیمتها به روز و حداقل باشند.
در ضمن اونایی که اطلاع دارن آیا این پاور کافیه، green بهتر نیست؟شما چه پیشنهاد میکنین.

Sir.AShkaN
20-12-2006, 10:05
سلام میشه ریز قیمت اینارم بزارین مرسی :)
کارت گرافیک (VGA)
real giga 512mb

RAM:kingston 1
یا
kingmax 1

monitor 17 samsung

مرسی :)

***Spring***
20-12-2006, 11:49
اگه هنوز سیستم رو نخردیدن ،دست نگه دارید ،چون تا مادربردهایی که کاملآ ویستا رو پشتیبانی میکنند مشخص بشند و تا در بازار ایران وارد بشند حداقل سه ماه طول میکشه .فعلآ فقط مادربرد ASUS P5GZ-MX بطور کامل ویستا رو ساپورت داره . در مورد رم هم مایکروسافت اعلام کرده با یک گیگ رم میتونید از ویستا استفاده کنید ،ولی مثل اینکه این حداقل رم هست،چون کارشناسان گفتند شما برای استفاده خوب به دو گیگ رم نیاز دارید ، خود رم هم که یکی از بهترینها در بازار ایران مارک " ژل " است .مارکهای دیگه رو توصیه نمی شود.منظور شما از یه سیستم توپ چیه؟ و برای چه کاری میخواید؟یعنی پول اون برای شما مهم نیست؟...خوب این یه مرحله ،استفاده شما برای کارهای گرافیکیه؟ شبکه یا نرم افزارهای خاص...یا کلی ...هر سیستم ، و اجزای اون بخصوص مادربرد و کارت گرافیک برای یه منظوری هست...از نظر پاور گرین خیلی خوبه فقط سعی کنید بالای 600w اون رو بخرید ،چون مادربردهای جدید و بخصوص ASUS برق زیادی مصرف دارند ،مادربرد شما اگه قوی باشه و پاور شما ضعیف ، اصلآ برق در سیستم به جریان نمیافته ، و بیشتر وقتها نصابها فکر میکنند که سوخته ، به حرفهای فروشنده و اطرافیان هم توجه نفرمایید ،اگه پرسید چرا اینقدر قوی بفرمایید ،چند هارد و چند قطعه میخواهید به سیستم همزمان نصب باشند...حتی اگه پاور شما قوی باشه ،بعدها که بخواهید ،قطعه جدیدی به اون اضافه کنید ، (بخصوص بعضی از دیوایسها سخت افزاری برق زیادی لازم دارند) براحتی میتونید قطعه مورد نظر رو به سیستم اضافه کنید...در مورد مانیتور ، ال جی خدمات بعد از فروشش خیلی خوبه ، و بیشتر فروشنده ها هم همین رو توصیه میکنند ،این درسته ولی خودش مانیتور خیلی خوبی نیست ،البته تا ایراد پیدا کنه بلافاصله خدمات اون در اختیار شماست ، ولی سامسونگ از نظر کیفیت خیلی بهتره ،خدماتش مثل ال جی نیست ولی کیفیتش بمراتب بهتره ،این بستگی داره بخود شما که کدوم رو بخواید ،سامسونگ با کیفیت خوب و عالی و ریسک کمبود خدمات ، ال جی با خدمات خیلی خوب و نداشتن کیفیت خوب و ریسک اینکه باید با خدمات تماس بگیرید ،توجه بفرمایید ،اگه مانیتور شما (ال جی)ایراد پیدا کنه ،خدمات اون رو فوق العاده با کیفیت نمیکنه فقط مثل قبل سعی میکنه ،تحویل بده ،که یعنی باز هم امکان داره ایراد پیدا کنه ...البته این ایراد احتمالی هست ، ولی برحسب شنیده ها ، از امکان و احتمال زیادی برخوردارهست...بهر حال بهتره که تا بعد از عید برای خرید سیستم دست نگه دارید...

saeid_2001
20-12-2006, 12:44
خريد AMD Athlon X2 با اين قيمتا كاملا اشتباهه اشتباه .
كارت گرافيكتم ضعيفه اگه اهل بازي هستي اين كارت بدرد نميخوره حداقل يه 7600GS بگير.
رم هم Team Elite بگير .
DVD-Rw هم Plextor بدرد نميخوره البته اون مدل گرون قيمتش خوبه ولي اين مدل ارزونش بدرد نميخوره Asus يا Sony DRU 830 بگير .
DVD-Rom هم Lite-on بگير .

6mano
21-12-2006, 00:22
خريد AMD Athlon X2 با اين قيمتا كاملا اشتباهه اشتباه .
كارت گرافيكتم ضعيفه اگه اهل بازي هستي اين كارت بدرد نميخوره حداقل يه 7600GS بگير.
رم هم Team Elite بگير .
DVD-Rw هم Plextor بدرد نميخوره البته اون مدل گرون قيمتش خوبه ولي اين مدل ارزونش بدرد نميخوره Asus يا Sony DRU 830 بگير .
DVD-Rom هم Lite-on بگير .

چرا خريد AMD Athlon X2 اشتباهه از core 2duo اینتل که ارزونتره.در ضمن تو بازار ایران بهترین price performace رو داره.
اهل بازی هم نیستم فقط می خوام حداقل رو داشته باشه.
برام سرعت پردازش مهمه در ضمن بهترین رم هم جل هست (به نظر من) که اون هم گرونه.
یه سوال پاورAcBel 400w جواب گوی اون سیستم هست یا نه.

***Spring***
21-12-2006, 02:02
دوست عزیز ،بطور دقیق خواسته شما معلوم نیست...میفرمایید یه سیستم توپ ،بعد میگید این نوع رم گرونه...بعد اول پاور green رو در نظر دارید،که خیلی خوبه و تو تمام مدلهای ایرانی و بیشتر مدلهای خارجی بهتره و برتری داره ولی گرونه ،از اونطرف پاور AcBel رو اسم بردید ،که از مدل قبلی هم بهتره و هم گرونتره...بلاخره پول سیستم برای شما مهم هست یا نیست...در چه حدود قیمت سیستم میخواهید بخرید ...آخرین و بهترین توصیه ای که میتونم خدمتتون بگم:یک نکته و دو اصل!!! تا کلیه دیوایسهای اصلی ،پشتیبانی کامل از ویستا رو شامل نشدند و این قطعات به بازار ایران نیامده ،برای خرید دست نگهدارید...همیشه در درجه اول ،با هر میزان پولی که برای خرید سیستم در نظر دارید ،سعی کنید بهترین مادربرد رو بخرید ،هر چقدر هم که گرون باشه ،بعد از مادربرد ،مهمترین قطعه ،پاوراست ،بعد کارت گرافیک و غیره،خیلی از دوستان پاور رو اصلآ در نظر نمیگیرند!!!...موفق باشی

Booseh_ye_Irani
21-12-2006, 07:18
دوست عزیز ،بطور دقیق خواسته شما معلوم نیست...میفرمایید یه سیستم توپ ،بعد میگید این نوع رم گرونه...بعد اول پاور green رو در نظر دارید،که خیلی خوبه و تو تمام مدلهای ایرانی و بیشتر مدلهای خارجی بهتره و برتری داره ولی گرونه ،از اونطرف پاور AcBel رو اسم بردید ،که از مدل قبلی هم بهتره و هم گرونتره...بلاخره پول سیستم برای شما مهم هست یا نیست...در چه حدود قیمت سیستم میخواهید بخرید ...آخرین و بهترین توصیه ای که میتونم خدمتتون بگم:یک نکته و دو اصل!!! تا کلیه دیوایسهای اصلی ،پشتیبانی کامل از ویستا رو شامل نشدند و این قطعات به بازار ایران نیامده ،برای خرید دست نگهدارید...همیشه در درجه اول ،با هر میزان پولی که برای خرید سیستم در نظر دارید ،سعی کنید بهترین مادربرد رو بخرید ،هر چقدر هم که گرون باشه ،بعد از مادربرد ،مهمترین قطعه ،پاوراست ،بعد کارت گرافیک و غیره،خیلی از دوستان پاور رو اصلآ در نظر نمیگیرند!!!...موفق باشی

به نام خداوند جان و خرد و نيكي آفرين

درود به شما ***Spring*** گرامي
من آريا هستم

از اطلاعات و آگاهي شما بسيار لذت بردم.
من هم قصد خريد يك دستگاه خوب رو دارم. اهل بازي كردنم و دوست دارم بازي رو با نهايت گرافيكش بازي كنم، بدبختانه تا حالا نتونستم. مي خواستم با شما مشورت كنم و ازتون راهنمايي بخوام چون فهميدم كه سواد كافي رو در اين زمينه داريد.
من مي تونم تا 800 يا 900 هزار تومان روي دستگاه تازه ام هزينه كنم. چون 4 سالي هست كه دستگاهم رو عوض نكردم. دوست دارم بازي ها رو با نهايت گرافيك و بدون كند شدن سرعت دسگاهم بازي كنم. اين تنها دلخوشي من تو زندگي!!!!! من وقتي در بازي ها X بازي رو روشن مي كنم و مي خوام اون رو روي 2X يا 4X بگذارم بايد بشينم و .... حال اينكه برخب بازي ها تا 16X هم جا دارن. يافتي مشكل من رو؟
خدمتتون بگم كه دستگاه كنوني من از اين قراره:

MotherBoard: ASRock P4AL-800
CPU: Intel 2800 Full Cash
VGA: GForce 5200 FX, WinFast A340 128 MB 8X
(RAM: Apacer DDR 512 MB * 2 (1 GB
HDD: 60GB Maxtor

همون طور كه فرموديد كسي هم به Power‌ اهميت نمي ده!!! البته مال من تازگي ها سوخته و يك ايراني وصل كردم كه 400 يا 300 وات قدرت داره؟!
اما با اينكه چنين دستگاهي دارم از كاركردن با اون لذت نمي برم!!! چندي پيش بازي Half Life 2 رو بازي مي كردم كه زياد از گرافيكش راضي نيودم. قدرت اون رو روي 768*1152 گذاشته بودم. بيشتر از اون سرعتم كند مي شد با اينكه يك گيك رم بستم رو دستگاهم. دوست گرامي من مي خوام پردازنده ام رو اين دفعه AMD 64X بردارم تا سرعتم بالا بره نظرتون چيه؟ شما مغازه داريي عزيز؟ ما پول ميديم كه دستگاه بهتر با سرعت و كارايي بيشتر بخيرم بعد به دليل نداشتن آگاهي و فرهنگ نداشتن فروشندگان يا... چنين نمي كنيم.
لطف كنيد شما يا راهنمايي كنيد ممنون گرامي!!!

اگر دوست داشتيد اينجا هم بريد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خدانگهدار شما و همه
پنجشنبه، 30 آذر 1385

***Spring***
21-12-2006, 17:27
درود بیکران به شما Booseh_ye_Irani گرامی ( آریای عزیز )

اولآ بابت لطف و محبت شما ممنون و متشکرم:) ...در مورد سواد و دانش هم لطف شماست:blush: :) ...اطلاعات من خیلی خیلی کمه ،دوستان دیگه در این زمینه خیلی حرفه ای تر و واردترند...توصیه ای که خدمت دوستان گفتم ،بشما هم عرض میکنم : تا 3 ماه بعد ،بفکر خرید سیستم جدید ،بهیچ عنوان نباشید ، ماه فروردین هم در ایران ،بازار و بازار کامپیوتر بخاطر تعطیلات نوروزی ،درست و حسابی باز نیست ،یعنی بعد از فروردین...مایکروسافت اعلام کرده ،که سیستمهای قدیمی هم ویستا رو ساپورت میکنند:rolleye: ،ولی تمام کارخانه های تولید کننده سخت افزار ،دارند قطعات و دیوایسهای مخصوص و ویژه با استانداردهای جدید تولید میکنند ،برای پشتیبانی کامل و بهتر، تازه درایورهای این دیوایسها هم فقط با سخت افزارهای جدید همخوانی داره،بگذریم از بقیه برنامه های شرکتهای دیگه...در مورد قطعات، از جهت کلی، اینجا پنج شرط اصلی هست :

1- کاربر چه استفاده ای از سیستم داره (یعنی در واقع سیستم رو به چه منظور باید طراحی و آماده بشه) 2- کیفیت و قدرت قطعات مختلف بین مدلها و مارکهای گونانگون (مقایسه تکنولوژی و برتری دیوایسهای مختلف با هم ) 3- سلیقه و انتخاب 4-میزان قدرت خرید کاربر و گرانی دیوایسها 5- کالای موجود در بازار... در مورد شماره 3 (سلیقه) بیشتر وقتها ،امکان داره بین دو یا چند مورد محصول تولید شده ،اختلاف یا برتری نباشه یا خیلی محسوس نباشه ،بعضی وقتها بعضی از دوستان سلیقه خودشون رو یک اصل و یک برتری برای اون محصول میدونند!!!...و میگند این بهتره؟وقتی میپرسی ، به چه دلیل ؟!!!جواب فنی و منطقی ندارند!!!در مورد شماره 4 ،خوب مشخصه ،هر چقدر قدرت خرید بیشتری داشته باشید ، سیستم بهتری نصب خواهید کرد...در مورد شماره 5 ،این بیشتر مخصوص بازار ایران و یکسری کشورها مثل کشور ماست:rolleye: !!!چون خیلی وقتها شما حاضر به خرید یک محصول خوب با هر قیمتی هستید ، ولی اون محصول در بازار ایران نیست ،بجاش مشابه اون از کشور دوست و برادر چین تو بازار ریخته!!! اون هم خیلی ارزونتر:laughing: ...

اما خود قطعات ، برای خرید VGA شما یا باید از ATI یا از GForce استفاده کنید ،یک نکته مهم ،دو شرکت و کارخانه بزرگ و مهم درجهان سازنده و صاحب تکنولوژی خاص و ویژه خودشون هستند ،که با CPU خودشون که برای این منظور (تکنولوژی خودشون ) طراحی کردند ،اون رو به فروش گذاشتند ،در بعضی مواقع این CPU روی بردی از همین شرکت هست ،ولی بیشتر موارد کارخانه های دیگه با برد خودشون از این تکنولوژی استفاده میکنند،یعنی اینکه :شما VGA که استفاده میکنید مثلآ ATI هست و روی برد کارخانه ASUS (به عنوان مثال گفتم)...گذشته از خود تکنولوژی که گفتم (بین دو کارخانه بزگ) خود شرکتهای سازنده برد هم ،از نظر کیفیتی خوب و بد دارند...

برای بازی و گیم بهترین انتخاب GForce ، و برای کارهای طراحی و داشتن تصاویر خوب ATI پیشنهاد ،همه متخصصین است ،البته این به این منظور نیست که اگه شما یکی رو بگیرید از بقیه جهات نمیتونید کار بکنید ،مثلآ شما با ATI هم بخوبی میتونید ،گیم و بازی رو اجرا کنید،مطلب مهمتر : این کارتها در مدلهای بالاتر خیلی به هم نزدیکند ، و اینجا کم کم همون مسئله سلیق پیش میآد... منتها عیب بزرگ اینکه در مدلهای خیلی بالا قیمت این کارتها خیلی خیلی گرون هست از 500 هزار تومان به بالا و بیشتر...

سه نکته دیگه در مورد کارت گرافیک : حتمآ Open GL رو ساپورت کنه و ورژن OpenGL اون 2.5 یا 3 یا بیشتر باشه...که این بسته به روزی که برای خرید میروید و نوع محصول داره...رم کارت گرافیک حداقل از نوع DDR2 و بهتر... اگرهست DDR3 باشه ظرفیتش هم از 512 به بالا (این حداقل بود)تمام این مشخصات و قابلیتها روی کارتون VGA هست...

در ضمن بیشتر مادربردهای جدید ، دارای دو جایگاه VGA ( بعضیها سه تا ) که شما اگه بخواهید میتونید دو VGA رو همزمان نصب کنید ،تا راندمان ، کیفیت و سرعت نتیجه کار بیشتر و بهتر شود...

پاور :این مقداری که روی پاور نوشته شده (یا فروشنده ها میگند) حتی روی بهترین مارکها ،در بیشتر موارد Real و حقیقی نیست ، و همیشه مقدار Real و حقیق اون چیزی بین 150 تا 200 کمتر از اونی که نوشته شده...اصلآ همین رسم تو بازار هست و همیشه از هم میپرسند : Real اش چقدره؟!!یکی دو مارک خارجی خوب داریم ،ولی بهترین مارک از نظر کلی green است ،(حالا نمیخوام تبلیغ کنم ،هر چی دوست داشتید بخرید...) شما اون مارک خارجی رو دقیق باید بشناسید ، وهم اینکه مطمئن باشید ،پاور شما اصل هست ،تقلبی و چینی و متفرقه نیست،به همین خاطر اگه از شرکت green بگیرید ،(حالا یا خود شرکت یا فروشنده ای که میشناسید )،مطمئن تر هست ،تازه معمولآ یکسال هم گارانتی داره...بازم میگم حتی اگه از green پاور بگیرید ،مقدار خروجی حقیقی اون رو 200 تا کمتر در نظر بگیرید...

نکته خیلی مهم:معمولآ بیشتر پاورها مجهز به سیستم امنیتی هستند ،که با نوسانات ولتاژ برق شهری قطع میشوند ،ولی بعضیها هم نیستند یا خرابند یا نوسان رو بیشتر میکنند!!!برای محکم کاری و جلوگیری از خطر ،به مغازه الکتریکی سر کوچه بروید،(این هم تبلیغ مغازه نیست:happy: :laughing: )و یک محافظ الکتریکی برای کامپیوتر بخرید،اولآ بگید برای کامپیوتر میخواهید ،( یه وقت محافظ یخچال نگیرید!!!) ،دوم اینکه از گرفتن این محافظهای چند منظوره ،که به کامپیوتر و یخچال و فضاپیما!!!و غیره میخوره ،خودداری کنید...چون اگه کسی حواسش نباشه و دکمه های اون رو جابجا کنه ،یا خود محافظ قاطی کنه ،کار تمومه...از محافظ الکتریکی، برق رو به پاور و کامپیوتر وصل کنید ،با کوچکترین نوسان برق ،از ورود برق به کامپیوتر جلوگیری میکنند (البته یه رنجی دارند،معمولآ بین 190 تا 230 ) یعنی اگه از این رنج کمتر یا بیشتر باشه ،برقی به بیرون نمیدند...بسته به رنجی که کارخانه ساخته...در ضمن زمانی که برای اولین بار استفاده میکنید ،یا بعد از هر قطعی برق ،حدود 20 ثانیه طول میکشه ،تا محافظ الکتریکی آماده بشه ...

دو نکته در مورد فروشنده های در ایران : قانون اول:laughing: (البته از نظر فروشنده ها) ;) :هر کالایی که خدمات و گارانتی بهتری و بیشتری داشته باشه ،معمولآ اون رو خوب معرفی میکنند،که این در کل درسته ،ولی همیشگی نیست ،بعضی وقتها هم عکس این هست.قانون دوم :جنسی رو میگند خیلی خوب ،که فروش اون زیاده ،شما وقتی پیش یه فروشنده (تازه اون هم از نوع صادقش)میروید و یک محصولی رو به شما خوب معرفی میکنه ،شما باید بدونید که این رو از روی فروش اون جنس داره میگه ،این مطلب فقط مربوط به کامپیوتر نیست ،در همه بازار همینطوره...چون نمیرسند که همه اجناس رو برای خودشون هم بخرند ...تازه بعد استفاده کنند و کیفیت اون رو متوجه بشند...این مطلب بیشتر وقتها درسته و باز هم همیشگی نیست...باز هم میگه این دو نکته ،شاید بعضی یا بیشتر مواقع درست باشند ،ولی همیشگی نیست...دیگه این رو باید ،خود شما با تحقیق و سوال و جواب متوجه بشید...

در مورد امتیاز دهی شرکتهای معتبر و دارای استانداردهای جهانی:یه سری شرکتها هستند ،که با متخصصین حرفه ای ،به شیوه های خاص و خیلی دقیق دیواسهای مختلف رو امتحان و نمره بندی میکنند...برای مادر برد هست ،برای کارت گرافیک و غیره...در امتیاز دهی اینها خیلی باید دقت کرد...اولآ بدونیم کدوم مارکها و مدلها رو با هم مقایسه کردند...شاید کارخانه مورد نظر ما توی آزمایشهای اونها نباشه ،یا اگه هست ،مدلهای پایین اون رو آزمایش کردند ،نه مدلهای جدید یا حرفه ای اون رو...دوم بعضی از این استانداردها ،قیمت کالا رو هم بعنوان یک امتیاز خیلی بالا در نظر میگیرند...یعنی امکان داره به عنوان مثال یک دیوایس از خیلی جهات ،مثل سرعت ،کیفیت ،سازگاری و دوام امتیاز خوب یا متوسط داشته باشه (خیلی خوب نباشه) ولی چون قیمت اون خیلی ارزون ،امتیاز و موقعیت اون رو در جدول بیاره بالا ،پس زمانیکه به این جدولها و جایگاه وامتیاز کلی اونها نگاه میکنیم،باید امتیاز دهی سایر اجزا و قسمتها رو در نظر بگیریم...

بازم میگم تا دو سه ماه بعد ،برای خرید سیستم دست نگهدارید...

در مورد مغازه ،من مغازه دار نیستم ،ولی یه سری پاساژها ،شرکتهای واردکننده و نمایندگیها رو تقریبآ میشناسم...اگه کمکی خواستید در خدمت هستم ،یه مطلبی ،اگه یه روزی یه سیستم خیلی خوب (تا جای ممکن)خواستید بخرید ،این رو بدونید ،که باید حداقل یک هفته تمام بازار رو بگردید ،در ضمن همه قطعات خوب رو ،معمولآ نمیشه تو یه مغازه ، یا پاساژ پیدا کرد ، باید هر کدوم رو از جایی تهیه کنید...

تاپیک و برنامه خیلی جالب و قشنگی بود ،واقعآ متشکرم ،اولین فرصت دانلودش میکنم،آواتار شما هم فوق العاده هست...;) :)

خدا نگهدار شما و همه ،شاد و پیروز باشید
.

Booseh_ye_Irani
22-12-2006, 01:24
درود بیکران به شما Booseh_ye_Irani گرامی ( آریای عزیز )

تاپیک و برنامه خیلی جالب و قشنگی بود ،واقعآ متشکرم ،اولین فرصت دانلودش میکنم،آواتار شما هم فوق العاده هست...;) :)

خدا نگهدار شما و همه ،شاد و پیروز باشید
.

درود به شما
اميدوارم بتونم يك روز جبران كنم، آنكه نيك است در دل ما يادگاري هك كرده (هكر!!!! :puke: )
به درود
آدينه، 1 دي 1385