PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جنگ نیرو های خودی ن73در مقابل ن93

metal_militia
19-12-2006, 18:44
هر دو اسم کارل زایس رو به یدک میکشند :evil:
هر دو 3.2مگا پیکسل قدرت دارند ولی همیشه بحث و جدل هست کدوم بهتره ;)
هر دو باتری 1.100میلی امپری دارند(البته شاید هم 900 میلی )
و هر دو نوکیاهستند:puke: :puke:

خب این دو هفته که تهران نبودم و اراک موندم (دیگه میدونید که اراک دانشجو ام)
دو نفر رو بد جور خفت گیر کردم :devil: :devil: یکیشون ن93 داشت و اون یکی ن73

وقتی ماجرا رو فهمیدن اول واسه من شروع کردن خط و نشون کشی !!!!!!!!!(فک کردن میخام با ک750 مقایسهشون کنم )
و بعد هم خط و نشون کشیدن واسه همدیگه!!!!!!!!!!!!

و حالا تست شروع شد
داور هم ک750 من بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اسپیکر
:exclamati
ن73 با 2تا دونه اسپیکر با کیفیت ترین و تمیز ترین صدایی رو که میشد از نوکیا انتظار داشت بوجود اورد
نه خبری از خس خس های 3250 بود و نه از صدای روانی کننده ن70 و ن80
فوق العاده بود بلند و با کیفیت و همچنین تفکیک عالی

در عوض ن93 راه ن90 رو پیش گرفته بود صداش هم کم بود و هم بی کیفیت و خفه

هدفون :headphone

من سر گوشی خودم خیلی ادعام میشه یه هدفون ابر خوف روش انداختم که دوستم که ن91 داشت کپ کرده بود
و حالا تست هدفون
بدون اغراق بگم گوشی من جفتشونو سوسک کرده بود (البته 30 تومن مایه هدفونا بود)
ن73 و ن93 هم هدفونشون بهتر از ن70 بود کیفیت و تفکیک خوبی داشتن ولی عشق بود ک750 من !!!!!

عکاسی :king:

باز کل کل هاشون شروع شد !!!!!!!!این میگفت ماله من بهتره اونی کی میگفت ماله من و.....
و تست کردیم در حالت عادی با هر 3گوشی عکس گرفتیم کمترین نویز و بهترین تصویر برای ن73 بود
بعد ن93 و بعد ک750!!!!!!!!!!!ولی ن93نویز های زیاد تری داشت ولی از یک جهت برتری داشت به ن73 و اونم اینکه رنگ بندیش طبیعی تر بود
ولی خب نویزش بیشتر بود مخصوصا جا های کم نور که اصلا.....ولی خب ن93 زومش خیلی جالب بود البته برای یک موبایل
از نظر خودم ن73 بهترین بود با اینکه یه ذره رنگاش تند هست

فیلم برداری :wub:r:

ن93 اول بود البته فیلمشو نشد تو کامپیوتر دید
ن73 خوب بود حدودا مثل ن70 بود با نویز کمتر
و ....

کیفیت ال سی دی :grrr:

درجه اول میگم ن93 که البته یک پس مایه از ن90 همراهش هست
بعد هم ن73 راه ن70 رو پیش گرفته بود از ن70 خیلی بهتر بود ولی من با ال سی دیش حال نکردم

طراحی :question: :question:
ن93 واقعا گوشی لقی هست علاوه بر این گنده و سنگین
اگه گوشی رو کج تو دستتون بگیرید ال سی دیش می چرخه و میاد پایین که از نظر من اینقد لقی مسخره هست
ولی استایلش و قرار گیری دکمه های بقلش برای فیلم برداری عالی است
از همه چیز مسخره تر دریچه محافظ لنزت بود که به هیچ جایی بند نبود و باید دریچه رو میزاشتی تو جیبت !!!!!

ن73 هم زیادی کشیده هست ولی خب هم خوشدست تره و هم طراحی عاقلانه تری داره

سرعت مموری :evil2: :evil2:

واقعا راس میگفتن رو هر دوتا 1گیگ بود ن93 سرعت خیلی خیلی بهتری داشت و منو هاشو سریعتر باز میکرد
تا ن73 که اذیت میکرد
و سالار هم ک750 انگار نه انگار روش 1گیگ مموری بود:biggrin: :biggrin:

و در نهایت هر دو تا سیمبیان
هر دوتا نوکیا
هر دوتا ساخت 2006

و از من می پرسید میگم ن73 که 480 توم هست از ن93 که 720 تومن هست بهتره

تمامی عکس های گرفته شده تو هارد کامپیوتر دوستم تو اراک هست که ایشالا 2هفته بعد که اومدم اپلود میکنم

kiarash3500
20-12-2006, 00:21
ممنون کل کل جالب و مفیدی بید!!

کاردینال
20-12-2006, 09:59
:cool: ممنون از اطلاع رسانی مثبت شما....

*Shima*
20-12-2006, 11:17
خیلی جالب بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منم حدود یه ماه پیش که می خواستم بخرم از روی کاتالوگ اتصالات و با توجه به قابلیتاشون بین N93 و N73 مونده بودم که وقتی از نزدیک دیدمشون بدون هیچ شکی N73 رو انتخاب کردم درسته کیفیت فیلمبرداری N93 بهتره ولی واقعا اندازه ش بزرگه وقیمتشم به نظرم نمی ارزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا به طرفداراش برنخوره ها فقط نظر خودمو گفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد صدای هدفون قبول دارم K750 بلندتره(خودم نشنیدم ولی داداشم میگه گوشیای سونی اریکسون بلندی صداشون خیلی خوبه) ولی N73 خوبیش اینه که صدا رو از هدفون بیرون نمیده در واقع بلندی صداش استاندارده کیفیتشم که خودتون تایید کردین واقعا عالیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه سوالم دارم میشه یه هدفونی براش گرفت که صدا رو تقویت کنه؟(از لحاظ بلندی) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد سرعت مال منم Memory 1GB داره با اینکه فقط 10 مگا بایت جای خالی داره ولی اصلا مشکل سرعت نداره خوشبختانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Braveheart
20-12-2006, 14:05
headphone

من سر گوشی خودم خیلی ادعام میشه یه هدفون ابر خوف روش انداختم که دوستم که ن91 داشت کپ کرده بود
و حالا تست هدفون
بدون اغراق بگم گوشی من جفتشونو سوسک کرده بود (البته 30 تومن مایه هدفونا بود)

ممنون عالی بود :happy: ؛ میشه یکم در مورد هدفونات هم توضیح بدی

شیردل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LeBron
20-12-2006, 16:01
دمت گرم ولی عجب حالی داشتی این همه نوشتی!!!

R@R#M@N
20-12-2006, 16:39
به به بهزاد جان
تاپيك نميزني نميزني
ميزني يه دونه توپش رو ميزني
عالي بود

Farbod_h
20-12-2006, 17:22
فقط یه سوال متالیکای گرام. ان 93 تلویزیون رو می گیره یا نه ؟ عموم می گفت با چشمای خودش دیده که کانال 3 رو می گرفته !!!!! راس می گه یا مس بوده؟؟؟

mehdizadeh62
20-12-2006, 23:04
سلام من N70 دارم و مي خوام N73 بگيرم ولي مي ترسم برنامه هاي N70 روي N73 نصب نشه اين صحت داره؟
يكي Symbian 9.1 و يكي Symbian OS 8.1 اين باعث نميشه كه برنامه هاي سري 60 روش نصب نشن؟ اصلا كلا بگيد رو N73 اين برنامه هايي كه روي بقيه سري 60 نسب مي شن نصب ميشه؟

Kolang
20-12-2006, 23:50
مرسی متال جان
مقایسه جالبی بود
اما من که هیچ وقت نمیرم سراغ n93
بابا باید یه زنبیل بگیری دستت و گوشی رو بزاری توش. آخه اسم این که گوشی نیست:tongue:

سلام من N70 دارم و مي خوام N73 بگيرم ولي مي ترسم برنامه هاي N70 روي N73 نصب نشه اين صحت داره؟
يكي Symbian 9.1 و يكي Symbian OS 8.1 اين باعث نميشه كه برنامه هاي سري 60 روش نصب نشن؟ اصلا كلا بگيد رو N73 اين برنامه هايي كه روي بقيه سري 60 نسب مي شن نصب ميشه؟

نه عزیزم
اون برنامها نصب نمیشه. باید برنامه های سیمبین 9.1 رو روش نصب کنی

M O H S E N
23-12-2006, 03:41
من قبلا ان90 داشتم که تو مدرسه همه مسخرش میکردن و میگفتن که از گوشی تلفن منزل ماهم بزرگتره

واقعا که باید یه زنبیل بگیری و بزاری توش (تورکون مثلی)

M O H S E N
23-12-2006, 03:48
راستی اونهمه رو خودت تایپ کردی؟

sarmast65_ata
23-12-2006, 11:18
واقعآ metal جان ازت ممنونم که این درباره این موضوع بحث کردی و ویه راهنمایی خوبی کردی
درباره ان 73 نظرتو قبول دارم ولی می خوام که منم درباره سونس اریکسون بگم که خودم و950 دارم واقعآ از همه نظر میتونم بگم گوشی های نوکیا رو قورت داده حتی ان 73 ای که نوکیا روش این همه وقت گذاشته.ای سی دی که واقعآ حرف نداره رم که 4 گیگ هستش و مثل نوکیا ان91 نیست که سخت دیسکی باشه و هنگ بکنه.تاچ اسکرین که هست و در نوع خودش جالبه.
به نظر من تو این یک سال اخیر نوکیا خیلی عقب مونده از سونی اریکسون چه از نظر طراحی چه از نظر کلی.درسته که در جدید ترین مطلبی که ارائه شده نوکیا بیشترین فروش رو توی 6 ماه اخیر داشته ولی این موضوع به قیمت گوشیهای نوکیا داره که تو بازار ارو÷ا قیمت سونی اریکسون خیلی بیشتره.
امیدوارم که حرفایی که گفتم مفید باشه

Ali the gladiator
27-12-2006, 18:29
واقعا ممنون مطلب جالبي بود منم در تاييد حرفات ميگم كه خود چند وقت كلي گشتم و به اصطلاح تحقيق كردم و حالا با قاطعيت ميگم حاضم با هر كسي راجع به هر گوشي در برابر N73به جز N95 بحث كنم
چون واقعا گوشي شاهكاريه
بازم ممنون.
:blush: