PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در visual basic و access

Payame-Nour
19-12-2006, 12:56
سلام
دوستان عزيز
من يه برنامه دارم مي نويسم توي اكسس كه بعضي جاهاش تكه برنامه هاي vb هم كار كردم.
يه دستور براي چند تا از textbox ها نوشتم، كه وقتي كه يه تغييري ايجاد شد اون ها رو خالي كنه. مثلاً براي وضعيت جسماني 4 حالت دارم : سالم - جانباز - معلول - بيمار. حالا مي خواهم اگر كاربرم معلول رو انتخاب كرد و توي textbox هاي مربوطه، يعني : "درصد معلوليت" و "ناحيه معلوليت" رو پر كرد،‌ و بعد منصرف شد و خواست وضعيت "سالم" رو انتخاب كنه،‌ بدون اينكه كاربرم عملياتي انجام بده، خود برنامه textboxهاي قبلي را خالي كنه كه ديگه اطلاعات اضافي توي برنامه م ذخيره نشه. من چيزي شبيه به اين رو نوشتم :

Private Sub vaziat_j_Change()
If vaziat_j.Text = "salem" Then
nahie_janbaz = ""
nahie_malool = ""
noe_bimari = ""
darsad_janbaz = ""
darsad_malool = ""
End If
End Sub

ولي هروقت كه با textboxها سر و كار پيدا مي كنم مدام يه پيغامي مي ده كه مي گه : همزمان با شما يه كاربر ديگه هم داره از برنامه استفاده مي كنه. آيا مي خواهيد تغييرات اون هم ذخيره بشه؟ ... و سه تا گزينه داره : save changes - copy to clipboard - drope changes
يه نفر بهم گفت كه احتمالا چون textbox ها رو خالي مي كني، اين پيغام رو ميده و احتمالا بايد بعد از اون دستور،‌يه دستور update يا چيزي شبيه به اين بهش بدي ... ولي نشد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vandu
19-12-2006, 15:46
البته بهتر بود این رو توی انجمن برنامه نویسی مطرح میکردی. در ضمن نسخه VB رو هم نگفتی VB.net یا VB6 ؟
در ضمن فکر نکنم ربطی به Update شدن فیلدها داشته باشه. به نظر من اگه از شی Data استفاده کردی بهتره بجاش از DAO 3.6 استفاده کنی که مشکل استفاده توی کامپیوترهای دیگه رو هم نداره و هیچ شیئی رو هم به خودش وابسته نمی کنه.

Payame-Nour
20-12-2006, 13:06
سلام vandu ي عزيز
ممنون كه به سوالم جواب دادي
راستش من از از طريق access به Vb كانكت مي شم. يعني منظورم اينه كه از طريق پرده event كه توي گزينه properties مربوط به textbox مورد نظر من هست، مثلا توي گزينه afterupdate، گزينه Event Procedure رو انتخاب مي كنم و بعد وارد vb مي شم و اونجا برنامه م رو مي نويسم.
حقيقتش من مستقيم با خود VB 6 يا ... كار نكردم. فقط از اين طريق مي تونم توي vb برنامه نويسي كنم.
ميشه بازم كمكم كنيد. ممنون.

Elfin-D
20-12-2006, 21:42
منتقل شد.....