PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی با ویندوز که فکر کنم مربوط به هارد!!!

arash rashno
17-12-2006, 18:52
با سلام
من یه مشکل اسای دارم مشکل اینه که من یه سیستم برای یه نفر خریدم با این مشخصات :
Main borad : giga m55plus-s3g با کارت گرافیک آنبرد geforce 6100
Cpu: amd samperon 2.8 am2
Ram: 256mbddr2 geil
Hard: 80gb Maxtor sata1
پاور هم 450 وات 24 پین هستش
کارت گرافیک هم روی 128 مگ می باشد
من روی این سیستم ویندوز نصب کردم وبعد با تمام نرم افزار های مورد نیاز (که همه ی آنها روی 10 سیستم تست شده بود) حالا مشکل من اینه که بعد از چند روز طرف زنگ زد و گفت روی صفحه ی لوگو ویندوز اون صفحه ی آبی میاد وسیستم ریست می کنه و اصلا بالا نمی یاد حتی در حالت safe mode
من رفتم خواستم ویندوز رو تعمیر کنم تعمیر نشد حتی نمی شد نصب هم کرد ویندوز رو همون صفحه ی آبی میومد و ارور از رجیستری ویندوز می گرفت حالا با fdisk باز درایو c رو ساختم و این دفعه ویندوز نصب شد و تمام برنامه ها رو نصب کردم حالا باز بعد از سه روز باز زنگ زده میگه صفحه ی آبی میاد ریست میشه و در بار دوم حالت نرمال میاد بالا
حالا من فکر کردم شاید از هارد باشه که چون مین sata2 رو ساپورت میکنه این هارد sata رو ساپورت نمی کنه به نظر شما مشکل از کجاست خیلی فوری باید برم واسه ی طرف درست کنم یکی کمک کنه تمام سیستم رو چک کردم مشکل نداشت setup مین هم روی default گذاشتم حالا مشکل از چیه یکی کمکی کنه تا همین فردا

arash rashno
18-12-2006, 07:02
من منتظر جواب هستم

hiwa_it
18-12-2006, 14:35
امیدوارم منظورت bluescreen باشه اگه این باشه که چند مدل هست هم اررور هارد و هم ویندوز
ویندوز دوباره نصب کردی پس این نیست من میرم سر هارد
حالا اگه میتونی یه اسکرین شات بگیر یا لااقل ارور رو بنویس

saeid_2001
18-12-2006, 14:55
Dumping Memory ميده ؟
احتمال داره مشكل از رم باشه .

arash rashno
19-12-2006, 18:21
سلام
خوب اون مشکل انگار حل شده ولی یه مشکل جدید به وجود اومده اونم اینه که وقتی وارد ویندوز میشی بعضی وقتها در همون welcome اولیه سیستم ریست می کنه و یا یه کمی کار میکنی سیستم ریست می کنه به نظر شما از رمش نبست یعنی bios مین باید آپدیت بشه (اونم 2006)
شاید هم سیستم رم کم میاره چون رمش یک دونه 256 مگ هستش و کارت گرافیک هم روی 128 مگ می باشد
حالا نظر شما رو می خواستم برای حل این مشکل

rsh
19-12-2006, 18:26
تا تو باشی برای کسی سیستم نخری
(مردم ازار)

arash rashno
19-12-2006, 18:33
تا تو باشی برای کسی سیستم نخری
(مردم ازار)

بلد نیستی جواب نده دوست عزیز هدفت بالا بردن تعداد پست هستش
بعد این آشنامون بود تو کاری که بهت مربوط نیست دخالت نکن

saeid_2001
19-12-2006, 18:57
سلام
خوب اون مشکل انگار حل شده ولی یه مشکل جدید به وجود اومده اونم اینه که وقتی وارد ویندوز میشی بعضی وقتها در همون welcome اولیه سیستم ریست می کنه و یا یه کمی کار میکنی سیستم ریست می کنه به نظر شما از رمش نبست یعنی bios مین باید آپدیت بشه (اونم 2006)
شاید هم سیستم رم کم میاره چون رمش یک دونه 256 مگ هستش و کارت گرافیک هم روی 128 مگ می باشد
حالا نظر شما رو می خواستم برای حل این مشکل

خوب بايوس رو بروز كن احتمال داره مشكلت حل بشه . ولي اگه مشكل حل نشد من احتمال ميدم ايراد از رم باشه (البته نه اينكه رم ايراد داشته باشه احتمال داره اون رم با اون مين سازگاري نداشته باشه يه رم كينگستون با كينگ مكس ميگرفتي بهتر بود هم ارزونتر بود احتمالا هم اينكه سازگاري خوبي با اكثر مينبوردها دارن) ولي مقدار رم هم كمه البته نبايد مشكلي بوجود بياره ولي الان ديگه رم زير 512 مگ اصلا جواب نميده مخصوصا با ورود ويندوز ويستا. بهتره ميزان رم VGA رو هم كم كني .